Jump to content

Yerel Disk C'yi Yanlışlıkla Sildim

ajdarbaba
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bugun ssd aldım bilgisayarıma ve montajını yaptım açtım bilgisayarı windows görmedi ssdyi ama bios görüyordu format atmaya kalktım format menüsünde göüzküyordu ssd benim windows yerel disk cde kurulu birde yerel disk d var bunda yedeklerim var hardiskim toplamda 1tb bu iki bölüm 500 gb 500 gb diye ayrılmış windows yerel disk cde dedim biçimlendireyim bunu ve windowsu ssdye kurayım biçimlendiremedim hata verdi bende sildim ve windowsu kurdum ssdye neyse bilgisayar açıldı girdim bilgisayarıma birde baktım yerel disk c yok  onun yerine ssd yerel disk c olmuş  birde yedeklerim oldugum yerel disk d vardı anlayacagınız yerel disk c silinmişti sistemde sadece hardiskin 500gb kullanabiliyordum şimdi sildigim yerel diski nasıl geri getirecem yardımlarınızı bekliyorum

Birimi sildikten sonra yeni bir birim oluşturmanız gerekiyordu. Bilgisayarıma sağ tık yapıp Yönet diyin ardından Disk yöneticisini açın. Siyah renkte bir bölüm olacak ona sağ tıklayıp yeni basit birim diyip yeni bölüm oluşturabilirsiniz veya Yerel Disk D'yi Genişlet diyip oluşturulmamış alanı D bölümüne ekleyip 1 TB yapabilirsiniz.

• 4 hafta sonra ...

Silmiş olduğunuz disk c ya da d  veya hiçbir   bölüm  göremiyorsanız  EaseUS Partition Master 9.2.1 Professional Edition  programi ile  hard diskinizi  tekrar görebilir ve yeniden formatlaya bilirsiniz   bu program soruna çözüm olacaktır kolay gelsin.

Please register to see this content.

Edited by rathana
konu ile ilgili dosya

Bir disk (HDD, SSD, USB Flash Disk vs.) eğer yanlışlıkla formatlandıysa veya herhangi bir nedenle bir şekilde silindiyse,

Kesinlikle o diskin üzerinde işlem yapılmamalı. Yani o diske hiçbir şekilde program yüklenmemeli üzerine veri yazılmamalı.
O diski kurtarma işlemi USB veya DVD gibi harici medyalarla yapılmalı.

Uzun lafın kısası başka bir bilgisayarda bir kurtarma USB belleği (WinPE) hazırlamalısın.

Bence şu an için en iyi kurtarma diski kesinlikle "Winpe 10-8 Sergei Strelec"

Bu Live Sistemin (WinPE) içerisinde günümüzde her işte lazım olabilecek tüm programlar var.

Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04

Buradan indirip enaz 4 GB USB belleğe kurmalı ve bu sistem ile kurtaracağın HDD nin bağlı olduğu bilgisayarı açmalısın.

İçerisindeki Disk Programları senin isteğini mutlaka yerine getirecektir.

Ve unutmamalı kimse mükemmel değildir ve herkes mutlaka bir gün bir yerde senin yaptığın hatayı yapar.

Onun için "Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04" gibi bir USB Bellek herzaman mutlaka el altında bulundurulmalı.

Sitemizde onlarca WinPE (Live System) varken Winpe 10-8 Sergei Strelec (x86/x64/native X86) 2017.05.04 önerdiğim için kızacak ustalarımız olabilir.

Ama bence bu bu WinPE (Live kurtarma sistemi) sitemizde gerekli itibarı görmemiş olmakla birlikte ender mükemmellikte bir Live sistem.

Bu WinPE (Live sistemle) ile DriverPack, win 7, win 8.1 ve win 10 bile yükleyebilirsin. (Tabi USB ye kendin eklemek şartı ile)

Kolay gelsin.

• Like 2

boş partition olarak gelsin kullanayım yeter diyorsanız, disk yönetiminden ( Başlat - Çalıştır  açıp  diskmgmt.msc yazıp enter yapın.) silinmiş olan diske sağ tıklayıp yeni birim oluştur diyerek aktif edebilirsiniz.