Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows10 Rs2 Kullanicilari

bozart
 Share

Recommended Posts

Window 10 Rs2 çıkalı nerdeyse iki ay olacak..demek istediğim win10 rs2 kurupta kullananların görüşünu ve sistemde ne gibi farklılıklar göze hitap ediyor ve performans olarak ta nasıl bir sistem...Halen ne özelikler barındırıyor bilmemekteyiz...üç veya beş tane ek özellikleri dışında ne değişti ...Tavsiye ediyormusunuz ? Ben halen Win10 th2 kullanıyom...yeni sistem e geçelim mi?

:-) bir alttaki iletiye bak benim yazdığım aynı şeyi ben sordum. Ve aynı sayfada en üstten itibaren @casper0007 nin yazılarını oku yeterince anlatmış. Hala Windows 7 de kalmaktan yanaymış. Bende Windows 10 yüklü 20 gün önce rs2 yi indirdim ama hazır sistemi bozmakta rs2 nin hayal kırıklığına uğramak istemiyorum. Ama yinede küçük bir kararsızlık var kafamda denesemmi diye veya vmware demi denesek..?

• Like 1

Anlamış değilim sizi, niye hala eskileri kullanıyorsunuz. İlk çıktığından beri kullanıyorum win 10u herhangi bir kusuruna denk gelmedim. Bu rs2 ile değişen tek şey onlarca yeni hizmetin gelmesi. Performansta herhangi bir artısı yok bence, tamamen gereksiz bir sürü servis var, oyun modunun işe yaramadığını gösteren bir çok test var... 

Hepimiz windows milenyuma geçelim daha iyi...

• Like 1

Eski Konu demeyelim çünkü dağa önceki Casper in açtığı konu ilk windows 10 a hitap en konuydu..bende yeni rs2 konuyu açmaktir..ona göre iyileştirme olmuş sa kuralım 

2 dakika önce, bozart yazdı:

Eski Konu demeyelim çünkü dağa önceki Casper in açtığı konu ilk windows 10 a hitap en konuydu..bende yeni rs2 konuyu açmaktir..ona göre iyileştirme olmuş sa kuralım 

insider sürümündeyim 16188 de ayarlara girmiyo gözüme başka bişey takılmadı bi önceki insider sürümünde stabil di

• Like 1

1 dakika önce, FeritEtemSinBin yazdı:

insider sürümündeyim 16188 de ayarlara girmiyo gözüme başka bişey takılmadı bi önceki insider sürümünde stabil di

Siz hızlı kanalında insider kullanıyorsunuz kullandığınız sürüm rs3 dediğimiz sürümün ilk yapıları bu hataların olması normal bir sonraki güncellemede bu sorun çözülmüş olacaktır muıhtemelen

Genel yorumuma gelirsek rsye göre gelen bir çok servis başka servisle birleştirilip arkaplanda çalışan servis sayısı düşürülürken svchost.exe servisi normalin 2 katına çıktı genel olarak performanstan memnunum neden derseniz rsde yaşadığım bir çok sorunu çözdü illallah ettiğim defender sorunu bile çözüldü yani ve arada ciddi fark var rsde yneiden başlatınca başlama 1,5 dkyı bulurken rs2de 30-35 saniye sürüyor.Paint 3d ve bir kaç özellik geldi defender geliştirildi vs bunlar bilinen şeyler zaten illaki denk gelmişsiniz.Başlarda çok tereddütte kalıyordum ama son gelen toplu güncellemeyle o tereddütü bitirdi microsoft şuan memnunum dileyen geçebilir ama şu noktayı unutmayalım herkeste 4/4lük çalışacak diye bir kanun yok win7de ilk başlarda böyleydi sp1'e ne zaman geçti o zaman rayına oturdu onuda unutmamak gerek.Güncel driverleriniz varsa oluşabilecek bir sorunu çözebileceğinize inanıyorsanız geçin ha inanmıyorsanızda 2-3 ay daha bekleyin daha stabil halini alınca geçersiniz.

Edited by RaZoRWounD
  • Like 2

Herzamnki gibi sorunlar olur..burda ki yenilikler başka ne var? Googleden bile aratiyorum yeni özellikten bahsedilmiyor...ilk çıkan win10 ile bu rs2 arasındaki yenilikleri bileniniz varsa yazarsa sevinirim 

1 dakika önce, bozart yazdı:

Herzamnki gibi sorunlar olur..burda ki yenilikler başka ne var? Googleden bile aratiyorum yeni özellikten bahsedilmiyor...ilk çıkan win10 ile bu rs2 arasındaki yenilikleri bileniniz varsa yazarsa sevinirim 

Hocam ilk win 10la rs2 arasındaki yenilikleri anlatmaya kalksam burdan marsa yol olur yani ham haliyle gelen herşey geliştirildi.İkon değişimleri ayarlar arayüzü baştan aşağı yenilendi rengi bile değiştirilebiliyor.Gece modu geldi.Wifiye mobil etkin nokta özelliği geldi.Denetim masasındaki bir çok şey kırpılıp ayarlara kondu muhtemelen 1 kaç büyük sürüm sonrasında herşeyi ayarlara taşıcak microsoft denetim masası tarih olacak muhtemelen bunu yapacak.Bunun dışında hızlı getirme gibi bir çok özellik geldi win 10 ilk sürümüyle rs2 arasında hatırlayamadığım dağlar kadar yenilik var bunu anlamanız için test etmeniz lazım o sürümle 1703 yanyana koyacaksınız farkı göreceksiniz ama öyle ahım şahım değişiklikler yok tabi mesela tutupta komple arayüz değişmedi sonuçta işletim sistemi bu antivirüs değil.

• Like 2

Makineden makineye değişiyor bence. Bende driver sorunu olmuştu Lenovo g510. Ekran kartını yükleyince dondu kaldı, sonra yaptığım bütün ayarları sıfırlayıp açıldı. Performansı çok değişmemiş W7 daha hızlı bende. W8.1 ise hafif yavaş kaldı. Bence en stabili W7 ama görsellik açısından tabiiki W10. Yinede rs5 e kadar yolu var W10 un. Ama başta dediğim gibi makineden makineye değişiyor, global olması zaman alır gibi geliyor bana. 

• Like 1

2 saat önce, red_d yazdı:

Makineden makineye değişiyor bence. Bende driver sorunu olmuştu Lenovo g510. Ekran kartını yükleyince dondu kaldı, sonra yaptığım bütün ayarları sıfırlayıp açıldı. Performansı çok değişmemiş W7 daha hızlı bende. W8.1 ise hafif yavaş kaldı. Bence en stabili W7 ama görsellik açısından tabiiki W10. Yinede rs5 e kadar yolu var W10 un. Ama başta dediğim gibi makineden makineye değişiyor, global olması zaman alır gibi geliyor bana. 

rs3 son daha sonra başka isimlere geçecek

• Like 1

1 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

rs3 son daha sonra başka isimlere geçecek

rs5 lafın gelişi canım :) W7 ye de bir ton güncelleme geldi ama sp1 deyip geçtiler. Yani daha çok güncellemeye ihtiyacı var bence. Piyasada bu kadar üretici varken uyum problemi olması normal, W7 nin uyumsuz olduğu ve W8.1 in gayet güzel çalıştığı makineleri de formatladık. W10 u tüm cihazlar için geliştirdiklerini düşünürsek (mobil, laptop, masaüstü) işi daha uzun bence. En azından benim makine için stabil W10 a çok erken :)

• Like 1

Windows kaynaklı sorun da olabilir donanım dan da driverdende olabilir. Mesela ses kartı driveri ni yükselttim a.sys.care ye uyup. Arayüz beter oldu. Ses aygıtları nın çoğu kayboldu. Yeniden eski sürüme döndüm hepsi geri geldi. Aslında Windows kaynaklı sorun a pek rastlanmaz veya rastlanmaz dı. Çünkü Windows Apple gibi özel değil. Ama piyasasını kompakt ve daha karlı hale getirerek açığını böyle gidermeye çalışacaktır. Tıpkı böyle büyük sürümleri hatta değışik Windows ları hızlandırarak.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
On 08.05.2017 at 22:33, besiktasjk87 yazdı:

driver sorunu yaşayanlar snappy driver installer programını göz atsın mutlaka , windows 7 den şaşmam :D

driver max daha başarılı bence lisansı kolay bulunabiliyor kasmıyor ve türkçe

10 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

driver max daha başarılı bence lisansı kolay bulunabiliyor kasmıyor ve türkçe

Kardeş kafamı buluyon..snappy Driver 12gb tan bahsediyor sende 12mb lik bi dosyadan....max programı yedekleme yapıyor..snappy ise offline olup kendi bünyesinde driver kuruyor ?

Genelde Win 10 kendi kuruyor sürücüieri. Ek yazılıma gerek olmuyor. Sürücü güncellenecekse Chipset ve Ekran Kartı güncellenir. 

Bulamadığınız sürücüler için DriverBooster ile imzalı sürücüler kurulabilir. Geri kalan yazılımlar çöp.

• Like 2