Jump to content

Modifiyeli Windows 7'ye Uefi Desteği Eklemek

kacaksevgilim
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde çok severek kullandıgım Windows 7 shappire X64 modifiyeli sistem var.

Sistemin uefi desteği yok.Bu işlerden pek anlamadıgımdan google'da araştırma yaptım buldugum çözümler işe yaramadı.

Windows10'un yanına bu sistemi kurmak amacındayım

Diskim ssd ve Gpt biçiminde

Mesela bu yolu denedin mi?

Ya da en basiti, elinde bir UEFI destekli Windows 7 iso dosyası varsa iso dosyasını aç ve efi klasörünü masaüstüne kopyala. Modifiyeli UEFI olmayan iso dosyasını aç ve efi klasörünü sil, yerine masaüstüne kopyaladığın efi klasörünü ekle. İso dosyasını kaydet.

Bu işlemler için Powerıso veya Ultraıso kullanabilirsin.

Ha elinde UEFI destekli başka iso yok, o zaman bu verdiğim efi klasörünü yükarıdaki anlatıma göre kullanabilirsin.

efi klasörü

Please register to see this content.

Edited by DJ_Rush

Evet yukarıdaki verdiğiniz linkteki olayı denedim disk uefi moduna dönüyor ama klasik"seçili disk gpt bölüm sitilinde "uyarısı alıyorum.

Teşekkürler deneyip sonucu yazarım

Sistemi kurduğun disk tek partitiondan oluşuyorsa bu yolu dene:

Sistemi kurduğun disk iki bölümden oluşuyorsa verilerini başka diske yedekle ve linkteki anlatımı uygula. Daha sonra kurulumda diski tekrar ikiye bölebilirsin ve verilerini ekleyebilirsin.

Tekrar merhaba.Hali hazırda sistemimde Windows 10 var.Ssd bir bölüm daha oluşturdum ve oradaya Severek kullandıgım modifiyeli 7 sistemi kurmak istiyorum.Yöenergeleri takip ettim rufus ile usb yazdırdım ama kurulum aşamasına gelmeden (boot'dan sonraki ilk yükleme ekranının hemen sonrasında) bu hatayı alıyorum

0xc000000f

Edited by kacaksevgilim
ekleme

Büyük olasılıkla sistem dosyalarından zarar oldugu ıcın o hatayı aldınız severek kullandıgınız sistemın ınstal.wim alıp uefı ıcerıkllı ıso kalıbı ıle degıştırın ve kurmadan once sanalda test edin sistem esd li ise sıkıntı yaşamayın

• Like 1

17 saat önce, casper0007 yazdı:

Büyük olasılıkla sistem dosyalarından zarar oldugu ıcın o hatayı aldınız severek kullandıgınız sistemın ınstal.wim alıp uefı ıcerıkllı ıso kalıbı ıle degıştırın ve kurmadan once sanalda test edin sistem esd li ise sıkıntı yaşamayın

İki gündür forumlarda havanda su dövüyormuşum sağol hocam bu yönetem işe yaradı.Bilmemek kötü tabi dos'ta diskpart komutlarıyla cebelleşiyordum 2 gündür.Halbuki bir dosya kopyala/yapıştırla iş çözülüyormuş.

Bilmek ne güzel şey.Teşekkürler