Jump to content

Telefonuma özel Rom Yükleyebilirmiyim

Share

Recommended Posts

Lenovo K5 plus telefonumda görüşme sesi sorunu var. Xda da telefonum için özel romlar var. Onlardan yüklesem sorun düzelir mi yoksa daha çok sorunmu ortaya çıkar?fGerçi Lenovo ya nasıl rom atılıyor o konuda da hiç bilgim yok. Telefonum 5.1.1 xda da 6 ve Android 7 romu bile var. Tavsiye edermisiniz, görüşleri niz nedir?

https://forum.xda-developers.com/k5-plus/development/rom-pac-rom-6-mm-lenovo-vibe-k5-t3408483

1 saat önce, abdulhey_ yazdı:

Lenovo K5 plus telefonumda görüşme sesi sorunu var. Xda da telefonum için özel romlar var. Onlardan yüklesem sorun düzelir mi yoksa daha çok sorunmu ortaya çıkar?fGerçi Lenovo ya nasıl rom atılıyor o konuda da hiç bilgim yok. Telefonum 5.1.1 xda da 6 ve Android 7 romu bile var. Tavsiye edermisiniz, görüşleri niz nedir?

Please register to see this content.

Görüşme sesinde nasıl bir sorun var? Stock (Orjinal) rom yüklersen sorun ortadan kalkabilir. En stabil rom stock rom 

Özel romları denemek gerekiyor, denemeden pek belli olmuyor sorun olup olmadığı. Başkasına sorun gibi görünen şey senin için önemsizdir mesela güzelce kullanırsın. 

Ayrıca bu konularda pek bilgisi olmayanlara hayatında root rom işlerine bulaşmamış kişilere bunlarla uğraşılması önerilmez. Ama şu da var ki kimse uğraşmadan, deneme yanılma yapmadan, cihazı bozmadan vs öğrenemez :) 

• Like 2

Custom romlar stabil değildir. Ses sorunun ortadan kalkar bu kez de başka sorunlar çıkar. Adamların custom romu güncellemesini beklersin. Custom romun güncellenmesini bekleyeceğine stock romun lenovo tarafından güncellenmesini bekle. Lenovo bu konuda kötü değildir güncelleme verir büyük ihtimal. Ayrıca konuya hakim değilsen birçok risk de var, telefon brick olur, imei uçar, root sıkıntı çıkarır vs vs. Yıllarca rootlu ve custom romlu telefon kullandım, sonunda anladım ki hiç gerek yok. Bence güncellemeyi bekle, rootla romla uğraşma. 

• Like 1

Xperia lara defalarca stock rom yükledim. Nokiayada özel rom yükledim. Ama Xperia larda sizin gibi düşündüğüm icin hic özel rom yüklemedim. 

Bu benim Lenovo K5 plus için ise 5.1.1 yüklü Mm gelecekmi muallakta. Onun için özel romlar a yöneldim. Ama Lenovo ya nasıl rom atılıyor hiç bir bilgim yok. Ama taktımmı beceririm yani. Ama önerileriniz iyi oldu. Mm gelirse onu yüklerim. Olmaz sa düşünürüz.

İlgi ve bilgileriniz için teşekkürler.

Görüşme sesi karşılıklı kelimeler yarım yamalak geliyor. Karşı taraf bazan hic bir şey duymuyorum anlamıyorum diyor. Telefonda hiç görüşme sesi ayarı yok zaten. Ama müzik v.s Dolby ses. Xperia lardan iyi.

Yalnız her zaman da bozuk değil görüşme sesi

Ya bu Lenovo telefonlara rom nasıl yükleniyor? Xperia larda flashtool programı ile yüklüyorduk rom lat ftf dosyası oluyordu. O ftf leri flashtool ile yüklüyorduk. Bu benim Lenovo K5 plus için 17 Mayıs da Mm gelecekmiş Tr için çikmayabilir. de dosya formatı ne oluyor ve nasıl yüklüyöruz?