Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Opera, Facebook Messenger Ve Whatsapp Ile Yeniden Doğdu!

SoNKraL_
 Share

Recommended Posts

Opera, Whatsapp ve Telegram entegrasyonu sunan yeni web tarayıcısını ortaya çıkardı! İşte tarayıcının sundukları ve indirme bağlantısı.

Opera, Facebook Messenger ile Yeniden Doğdu!

Opera'nın "Reborn" kod adıyla ortaya çıkan yeni sürümü, bütünleşik mesajlaşma ve bir dizi ilginç yeni işlevle geldi.

Reborn, Opera'nın konsept tarayıcısı Neon'un sevilen özelliklerini kendi üzerinde topluyor. Yeni tarayıcının öne çıkan özelliği, Facebook Messenger, WhatsApp ve Telegram'ı dahili olarak desteklemesi. Bu sayede Messenger penceresini şu an baktığınız web sitesinin üzerinde sabitleyebiliyor, böylece iki siteye aynı anda bakabiliyor, sohbet ederken web'de dolaşabiliyorsunuz.

2017051110064764672.jpg

İsterseniz, aynı anda birden fazla sohbet penceresi de açabiliyor, sadece bir klavye kısayoluyla farklı sohbet uygulamaları arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Tarayıcının arayüzü ise daha basit ve temiz bir görünüm kazanmış. Simgelerin aktif olduğunda renk değiştirmesi ve çeşitli arayüz öğelerinin hareket etmesi gibi ek dokunuşlar da var. İki yeni renk teması ve birkaç yeni duvar kağıdı arasında geçiş yapmanız da mümkün.

Opera, fark ettiğiniz üzere kendisini rakip tarayıcılardan farklı hale getirmek için her şeyi deniyor. Firma daha önce bunun için tarayıcısına VPN hizmeti ve reklam engelleme özellikleri eklemişti. Reborn ise reklam engelleme işlevi üzerindeki kontrolünüzü artırıyor, örneğin reklam engellemeyi açıp kapattığınızda sayfayı otomatik olarak yeniden yüklüyor.

Tarayıcı, arka planda da bir dizi yenilik yapıyor. Örneğin videolar tarayıcı üzerinde daha akıcı çalınabiliyor ve HTTPS'de olmadığınızda, hassas bilgilerinizi girerseniz uyarı alıyorsunuz.

Opera Reborn

Kaynak= CHİP

Edited by RaZoRWounD
  • Like 8

yıllar yılı araştırdım(2010'dan beri) nece bilgisayarlar elime geldi geçti.Nece sorunlarla karşılaştık nece günler uğraştık,didindik çırpındık.Herşeyi çözdükte şu benim font işini çözemedik.

Ya benim gözlerim bozuk yada 2010'dan beri chrome ve türevi tarayıcıların font ayarı.Hayır 2010'a kadar gayet memnun oldum chrome kullanıyordum o zamandan bu yana firefox

Yav Allah rizası için 7 yıldır çözemedim şu sıkıntıya artık birisi el atsın.

Olay şu; firefox'da fontlar oldukça canlı ve belirgin iken,chrome(opera ,chorium vs) 'da yazılar silik ve daha açık renkli

Firefox'taki parlak ve belirgin yazıları chrome'da uygulamak(Olay font değil mevcut fontun silinik olması parlaklıgının açık olması)

bu durum crt monitörde de böyle 768p'lik viewsonic'dede ,amazon'dan getirdttipim 1080p acer monitörede.Yokmudur çaresı ey tnctr

Please register to see this content.

3 saat önce, kacaksevgilim yazdı:

yıllar yılı araştırdım(2010'dan beri) nece bilgisayarlar elime geldi geçti.Nece sorunlarla karşılaştık nece günler uğraştık,didindik çırpındık.Herşeyi çözdükte şu benim font işini çözemedik.

Ya benim gözlerim bozuk yada 2010'dan beri chrome ve türevi tarayıcıların font ayarı.Hayır 2010'a kadar gayet memnun oldum chrome kullanıyordum o zamandan bu yana firefox

Olay şu; firefox'da fontlar oldukça canlı ve belirgin iken,chrome(opera ,chorium vs) 'da yazılar silik ve daha açık renkli

Firefox'taki parlak ve belirgin yazıları chrome'da uygulamak(Olay font değil mevcut fontun silinik olması parlaklıgının açık olması)

bu durum crt monitörde de böyle 768p'lik viewsonic'dede ,amazon'dan getirdttipim 1080p acer monitörede.Yokmudur çaresı ey tnctr

onun amacı siteyi daha hızlı açmak istemesinden kaynaklı o hatayı ancak chromenin verileriyle falan oynarsak düzelebilir onun içinde kodlama bilmek gerekiyor :)

3 saat önce, borz_50 yazdı:

whatsapp a  kod girmeden kullanamıyoruzmu?

Tamamda barkod okutma şeyi güvenlik amaçlı yapılan birşey açık unutmadığın sürece hesabının çalınmasını önlemek amaçlı yapılmış bir sistem o barkodu okutmadan web.whatsapp uygulamasını kullanamazsınız

• Like 1

• Editor
Bir saat önce, maxrekor yazdı:

Operanın günceLLemesini nasıl iptaL ediyoruz biLen Varmı?

resimdeki zımbırtıyı sil yada başka yere taşı(olur da tekrar lazım olursa) belki işe yarar:

LsBVNz.png

• Like 1

5 saat önce, kacaksevgilim yazdı:

ben bi fark göremiyorum bu iki resim arasında. acaba sen mi fazla detaycısın ?

• Like 1

Bir saat önce, haaci yazdı:

ben bi fark göremiyorum bu iki resim arasında. acaba sen mi fazla detaycısın ?

sol taraftaki resme iyi bak yazı daha soluk rengi tam siyah değil bide sağ taraftakine bak rengi daha koyu ve daha canlı ince bir detay bizim için önemsiz olsada arkadaşta biraz takıntı olmuş sanırım

Takıntılık belki biraz ama bazı sitelerde bariz daha belirgin ve gözlerimi yoruyor(misal ekşi sözlük,dh).Forumda o kadar belli değil.

Vallahi yarım saniye geç yüklensin razıyım.En son 2009'chrome sürümünde firefox'taki gibiyidi.2010 yılında itibaren çıkan her sürüm bunun gibi.Sanırım ülkede hatta dünyada bundan şikayetçi olan tek benim:lol:

Farkı daha iyi anlayabilmek için iki tarayıcıyıda kullanmak gerekli.1 hafta firefox bir chrome kullanıyorsanız ev heleki benim gibi parlak ışıkta monitörü kullanıyorsanız firefox'un donma çökmelerine  katlanma pahasına onda kalırsınız

Belki bir cengaver çıkar derdime derman olur

Edited by kacaksevgilim
  • Like 1

12 saat önce, MOTUN yazdı:

resimdeki zımbırtıyı sil yada başka yere taşı(olur da tekrar lazım olursa) belki işe yarar:

Operayı acarken hata veriyor o zaman denedim onu başka yoLu Varmı Ustam

12 saat önce, KenanK yazdı:

Görev Zamanlayıcı üzerinden iptal edebilirsin.

Kısa bir acıkLama yaparmısın?

5 saat önce, maxrekor yazdı:

Kısa bir acıkLama yaparmısın?

Başlata Görev Zamanlayıcı yaz zaten karşına ilgili pencere çıkacak. Ardından Görev Zamanlayıcı Kitapçığı seçeneğinden " Opera scheduled Autoupdate " in üzerine sağ tıklayıp " Devre Dışı Bırak " diyeceksin. Bu kadar.

• Like 1

19 saat önce, kacaksevgilim yazdı:

Takıntılık belki biraz ama bazı sitelerde bariz daha belirgin ve gözlerimi yoruyor(misal ekşi sözlük,dh).Forumda o kadar belli değil.

Vallahi yarım saniye geç yüklensin razıyım.En son 2009'chrome sürümünde firefox'taki gibiyidi.2010 yılında itibaren çıkan her sürüm bunun gibi.Sanırım ülkede hatta dünyada bundan şikayetçi olan tek benim:lol:

Farkı daha iyi anlayabilmek için iki tarayıcıyıda kullanmak gerekli.1 hafta firefox bir chrome kullanıyorsanız ev heleki benim gibi parlak ışıkta monitörü kullanıyorsanız firefox'un donma çökmelerine  katlanma pahasına onda kalırsınız

Belki bir cengaver çıkar derdime derman olur

- Windows'un "ClearType metnini ayarla" seçeneğini kullanmayı deneyin.

Birşey farkettim windows 7'ye kurdugum firefox'un en son sürümünde de yazılar soluk chrome gibi.

Umarım sadece windows 7 için geçerli durumdur.Şayet benim gibi takıldıgınız birkaç forum ve günde en az 1 sayfa yazı okumuşluğunuz varsa bu soluk yazıların birsüre sonra göze ne denli rahatsızlık vereceğini anlayacaksınız.

gözlük falan kullanmıyorum gözlerim sağlıklı sayılır yani.Bneim için çözülmesi gereken sorunlar listesinde top 10 arasındadaır 7 yıldır

valla ben baktım hem 53.0.2 kurup baktım hem 54 beta 7 dediğiniz durum yok firefoxta kullandığınız sistemde sıkıntı olabilirmi hayır win 7li laptop var onda böyle bir durum yok onuda anlamış değilim ya ben farkemiyorum yada siz gereğinden fazla takıntılısınız bu konuya bilemedim şimdi