Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

8 saat önce, yasayanolu yazdı:

merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumda yoktum. başımda garip bir sorun var. eski 2 anakartım var. birisi k8mm-v birisi de k8n

2 sinde de athlon işlemciler takılı ve win 10 un istediği nx-bit ve pae komutları işlemcilerde var. win 7 den baktığımda 2 anakartta da veri korumaları vs açık. buray kadar sorun yok. ancak

k8mm-v de win 10 rahatça yükleniyorken k8n de win 10 yüklenemiyor. comparision 128 diye bir hata veriyor. netten baktığımda da sorun nx bit yok diye görmesi imiş win 10 un. ama anakartta nx bit etkin ve çalışıyor.

anakartın ve işlemcinin "compareexchange128 / cmpcxchg16b" desteklemesi gerekiyor. yoksa yüklenmez.

11 saat önce, blue sky yazdı:

Ntlite ile kendime Win 10 hazırladımda son çıkan toplu güncellemeyi eklesem yetiyor galiba? bide onedrive uygulamasını kapatamıyorum pasif duruyor bunun nedeni nedir?

onedriveyi kapatıp tamamen kaldıracak bat dosyası var paylaşayım

@echo off
cls
set x86="%SYSTEMROOT%\System32\OneDriveSetup.exe"
set x64="%SYSTEMROOT%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe"
echo Closing OneDrive process.
echo.
taskkill /f /im OneDrive.exe > NUL 2>&1
ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1
echo Uninstalling OneDrive.
echo.
if exist %x64% (
%x64% /uninstall
) else (
%x86% /uninstall
)
ping 127.0.0.1 -n 5 > NUL 2>&1
echo Removing OneDrive leftovers.
echo.
rd "%USERPROFILE%\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
rd "C:\OneDriveTemp" /Q /S > NUL 2>&1
rd "%LOCALAPPDATA%\Microsoft\OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1
rd "%PROGRAMDATA%\Microsoft OneDrive" /Q /S > NUL 2>&1 
echo Removing OneDrive from the Explorer Side Panel.
echo.
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
REG DELETE "HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}" /f > NUL 2>&1
pause

Bunu kopyalayıp not defterine yapıştırın daha sonra .bat olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırın onedriveyi tamamen durdurup bilgisayardan kaldıracaktır hızlı ayarlar menüsünde dahi gözükmeyecektir.

• 2 hafta sonra ...

1 yıllık windows 10 enterprise 64 yüklü sistemim güncellemelere kapalı idi. hadi 1607 yi yükleyeyim dedim. acaip acap şeyler oluyor. açılışta yok lütfen bekleyiniz. yok bilgisayar adı madı resmim yerine. 1703 yüklesek ne olacak bilmem. nerden çıktı insiyatifimizi gitikçe elimizden alan bu windows 10 yav. eski bir sürüm windows 10 var onu yenidenmi yüklesem, windows 8.1 mi yüklesem hatta windows 7 mi yüklesem şaşırdım valla.

8 saat önce, abdulhey_ yazdı:

1 yıllık windows 10 enterprise 64 yüklü sistemim güncellemelere kapalı idi. hadi 1607 yi yükleyeyim dedim. acaip acap şeyler oluyor. açılışta yok lütfen bekleyiniz. yok bilgisayar adı madı resmim yerine. 1703 yüklesek ne olacak bilmem. nerden çıktı insiyatifimizi gitikçe elimizden alan bu windows 10 yav. eski bir sürüm windows 10 var onu yenidenmi yüklesem, windows 8.1 mi yüklesem hatta windows 7 mi yüklesem şaşırdım valla.

Hangisi seni tatmin ediyorsa onu kullan.

Mesela bana göre 10 RS2 yeterli. Win 7 ve 8.1 de olmayan özellikler 10 da var.

Bu özellikler kişinin ihtiyacına göre değişir. 

RS 2 yerine 1607 hala daha stabil tabi ki. Bu sürümde kalmanı tavsiye ederim. RS 2 yi sene sonuna doğru kurabilirsin ancak oturur bu sürüm.

• Like 1

redstone 2 yeni iso indirdim hepsinde açıldıktan sonra gecici oturum açtınız sorunu var bende gelen tüm makinalara redstone 1 1607 sürümünü yüklüorum internette bu sorun dile getirilmiş ama çare yokk denilenlerin hepsi yapıldı sonuç aynıı

Windows 10'un Xeon işlemci desteği olan versiyonu hangisi hangisisni kurmalıyım. Xeon işlemcisi olan arkadaşlar nasıl bir yol izliyor.

bende Xeon x5450 var. ve W7 de sorunsuz çalışıyor ama W10 da kurulurken 4 saat sürüyor. ayrıca farklı işlemciyle kurdum Xeon taktım tekrar bu sefer masa üstünde takıldı ve bariz performans sorunu çektim yani fare bile laglı idi.

o yüzden windows 7 ye döndüm ancak bu versiyona destek kesildi ve Xeon işlemci bariz yüksek performansını yakında çıkacak veya şuan çıkmış olan yeni nesil oyunları çalıştıramayacağım. Tavsiyeniz nedir?

Anakart modlu enson güncellemeye sahip.

Windows 10 RS2 son iki güncellemeden sonra patlak verdi. Etkinleştirme servisi çalışmıyor mu nedir yoksa Ramazan Tatiline mi girdiler. :)

Zaten uyuz oluyorum bu aralar bu İşletim Sistemine.

Onarım sonrası gelen rapor da saçma:

Please register to see this content.

2 saat önce, DJ_Rush yazdı:

Windows 10 RS2 son iki güncellemeden sonra patlak verdi. Etkinleştirme servisi çalışmıyor mu nedir yoksa Ramazan Tatiline mi girdiler. :)

Zaten uyuz oluyorum bu aralar bu İşletim Sistemine.

Onarım sonrası gelen rapor da saçma:

MSActBackup ile yedek alıp her formatta internete gerek duymadan programla etkinleştiriyorum.

Format atmadım ki Windows 8.1 kullanıyordum bu aralar, Windows 10 yedeğimi geri yükledim sürücüleri güncelleyip güncellemeleri yükledim ve sonrası oluşan bir problem. Yine 8.1 yedeğimi geri yükledim. Windows 10 da sürücülerden oluşan bir durum olabilir çünkü Harici diskim ve DVD okuyucum devredışı kaldığını fark ettim. Ne alaka ise sanki Anakartı değiştirmişim.

Edited by DJ_Rush

• 3 hafta sonra ...
On 26.05.2017 at 08:28, TheRifleman yazdı:

anakartın ve işlemcinin "compareexchange128 / cmpcxchg16b" desteklemesi gerekiyor. yoksa yüklenmez.

onu ben de anlamıştım zaten ki. de sorun daha önce yüklemiştim. neyse sorunu çözdüm. sorun 64 bitten kaynaklanıyor. win 10 64 bit uyumlu olsa da bazı donanımları tanımıyormuş. sonradan ekran kartını da tanıtamadım ondan dolayı geri sildim.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

windows 10 june 2017 ile uefi kurulum yapamadım

rufusla fat32 gpt yapılamıyor çünkü dosya boyutu 4gbdan büyük uyarısı veriyor rufus

fat32 ntfs ise kurulumda hata veriyor

en_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_june_2017_x64_dvd_10725021.iso

install.wim dosyası 4.3 gb (msdn sürüm ingilizce)

wimi esd ye çevirme yöntemi var mı w10da

Edited by efe34

• Editor
9 dakika önce, efe34 yazdı:

rufusla fat32 gpt yapılamıyor çünkü dosya boyutu 4gbdan büyük uyarısı veriyor rufus

en_windows_10_multiple_editions_version_1703_updated_june_2017_x64_dvd_10725021.iso

dism /export-image /sourceimagefile:c:\install.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery

dism /export-image /sourceimagefile:c:\install.wim /sourceindex:2 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery

• Like 2

13 saat önce, efe34 yazdı:

Rufus 2.15 sürümde NTFS ile UEFI-GPT kurulumunu destekliyor. Neden mi? Çünkü yeni MSDN iso dosyasının içindeki install.wim boyutu 4gb'tı aşıyor. Rufus da ona göre güncelleme getirdi. Bende ilk önce bu yeni MSDN sürüm yayınlandığında senin gibi düşündüm. Ama boyutuna bakınca durumu anladım.

Yani resimdeki Rufus seçenekleri ile kurulum yapabilirsin. Zaten Rufus bu durumu kendi algılıyor. Eski sürüm iso dosyası seç bak UEFI GPT stilinde Fat32 oluyor.

On 25.06.2017 at 20:57, blue sky yazdı:

MSActBackup ile yedek alıp her formatta internete gerek duymadan programla etkinleştiriyorum.

Benim sorunum donanımsal. Sonradan taktığım PCI-E Ses kartımdan sonra olay patlak verdi. Sistem etkileştirilemiyor sunuculara bağlanılamıyor, en sonunda altta yazı çıktı Windowsunuzu Etkinleştirin diye. Hani etkinleşmeyen sistemlerde çıkan uyarı.

Ben bu sorunu daha önce Acronis ile aldığım yedeklerde yaşadım, temiz kurulum ile hallolucağını biliyordum ama ondan önce çözüm aradım bulamadım. Durum temiz kurulum yapınca değişti, şuan böyle bir sorunum kalmadı. ;)

Edited by DJ_Rush

34 dakika önce, DJ_Rush yazdı:

Rufus 2.15 sürümde NTFS ile UEFI-GPT kurulumunu destekliyor. Neden mi? Çünkü yeni MSDN iso dosyasının içindeki install.wim boyutu 4gb'tı aşıyor. Rufus da ona göre güncelleme getirdi. Bende ilk önce bu yeni MSDN sürüm yayınlandığında senin gibi düşündüm. Ama boyutuna bakınca durumu anladım.

Yani resimdeki Rufus seçenekleri ile kurulum yapabilirsin. Zaten Rufus bu durumu kendi algılıyor. Eski sürüm iso dosyası seç bak UEFI GPT stilinde Fat32 olu

rufusta sorun yok onu yaptım 2.15 kullandım zaten: format aşamasında pc hata veriyor fat32 göremediği için. uefi kurulum yapılamıyor

benim anakart eski olduğu için mi acaba en son 2014te bios güncellemesi aldı

Edited by efe34

36 dakika önce, efe34 yazdı:

rufusta sorun yok onu yaptım 2.15 kullandım zaten: format aşamasında pc hata veriyor fat32 göremediği için. uefi kurulum yapılamıyor

benim anakart eski olduğu için mi acaba en son 2014te bios güncellemesi aldı

Anakartın UEFI destekliyor mu? Marka ve Modeli nedir?

Edited by DJ_Rush

Bir saat önce, DJ_Rush yazdı:

Anakartın UEFI destekliyor mu? Marka ve Modeli nedir?

eski anakartım ama uefi var asus sabertooth x79

yeni anakartta insider previev kullanıyorum sorun yok bilmiyorum orda nasıl install.wim boyutu

Edited by efe34

• Moderator

2017-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1703 07 Toplu Güncelleştirmesi (KB4032188) (15063.502) |

2017-x86 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1703 07 Toplu Güncelleştirmesi (KB4032188) (15063.502) |

• Like 1

Merhabalar arkadaşlar bu msdn subscriptions erişemiyorum taşındı tarzında şeyler söylemekte bir çözümü varmıdır  son olarak windows 10 pro 64 bit msdn üzerinden paylaşılmış iso nasıl bulabiliriz teşekkür ederim hayırlı günler