casper0007

Windows 10 Genel Sorunlar Ve Cevaplar

475 posts in this topic

selam arkadaşlar microsoftun sitesinden indirdiğimiz windows 10 pro 64bit uefı desteklimi 8.1 kullanıyordum uefı destekli açılışı süper hızlıydı windows 10 yükselttim lisans orjinal olsun diye yükselmede sorunlar yaşadım sonra windows 10pro 64bit microsoft tun sitesinden indirdim uefi temiz kurulum yaptım fakat açılış süresi uzadı sebep ne olabilir sisteme bakıyorum uefı diyor başına böyle bir olay gelen varmı

not:win 8.1 pro 64bit uefi açılış süresi 7 saniye

win 10 pro 64bit uefi açılış süresi 14 saniye

2 gün önce windows 7'den windows 10'a geçtim naptıysam ekran kartını tanıtamadım orjinal cdsiyle kurdum driveri yine tanıtamadım daha eksikleri var windows 10'nun bence windows 7'den şaşmam . :rolleyes: 

2 gün önce windows 7'den windows 10'a geçtim naptıysam ekran kartını tanıtamadım orjinal cdsiyle kurdum driveri yine tanıtamadım daha eksikleri var windows 10'nun bence windows 7'den şaşmam . :rolleyes: 

orjinal driver cd de win 10 driver varmı ki 

windows update den veya ekran kartına göre sitesinden son sürüm çekip deneyebilirsin

benim mesela win 10 kullanamama sebebim ekran kartı sürücüsüne sitesinde destek olmaması updateden çektiğim ise kuruluyor fakat çözünürlük ayarlanamıyor 

Ekran kartınızı wın7 driverini uyumluluk modunda kurup driver guncellemesini kapatacaksınız

Sİstem açılışta sıyah ekran kalmasının çözümü ise ön yuklemedeki hızlı açılışı devre dısı yapmak

Edited by casper0007

Ekran kartınızı wın7 driverini uyumluluk modunda kurup driver guncellemesini kapatacaksınız

Sİstem açılışta sıyah ekran kalmasının çözümü ise ön yuklemedeki hızlı açılışı devre dısı yapmak

onuda denemiştim ama sonuc aynı zaten ısınamamıstım windows 10'a ölesine bi kurum deneyim demiştim.

selam arkadaslar benim bilgisayarımda windows 10 home single language yüklü bilgisayarımı kapatamıyorum kapat komutunu verdiğimde ram ısıgı ve ekran sonuyo ama güç tusu ısıgı yanıyor ve fan sesi devam ediyor sizce neden oluyor bi çözümünüz varmı acaba  ;)

1511 Yapısıyla "TH2" İkinci dalga güncellemesi kasım içinde geliyor.

Kararlılık ve özelliklere yönelik toplu bir güncelleme olacak.

selam arkadaslar benim bilgisayarımda windows 10 home single language yüklü bilgisayarımı kapatamıyorum kapat komutunu verdiğimde ram ısıgı ve ekran sonuyo ama güç tusu ısıgı yanıyor ve fan sesi devam ediyor sizce neden oluyor bi çözümünüz varmı acaba  ;)

güç seçeneklerinden Uyanırken parola gerektir i seç
en altta Kapatma ayarları var onları boş bırak
kaydet ve dene

saygılar

Merhaba arkdaşlar,

Please login or register to see this link.  konusundan Windows 10 Enterprise 2015 LTSB (x64) - DVD (Turkish) iso dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe attım. İlk kurulum yapılıyor, dosyaları kopyalayıp yeniden başlayınca kurulum ekranı devam etmiyor. Siyah ekran gelip ekran 2 kere yanıp söndükten sonra takılı kalıyor, devam etmiyor.

Not: Windows 7 USB/DVD Tool ile de denedim aynı sorun devam etmektedir. Ayrıca Onbuka'nın Windows 10 Pro sürümünü de denedim aynı şekilde hata veriyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Edited by RoNsy

Merhaba arkdaşlar,

Please login or register to see this link.  konusundan Windows 10 Enterprise 2015 LTSB (x64) - DVD (Turkish) iso dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe attım. İlk kurulum yapılıyor, dosyaları kopyalayıp yeniden başlayınca kurulum ekranı devam etmiyor. Siyah ekran gelip ekran 2 kere yanıp söndükten sonra takılı kalıyor, devam etmiyor.

Not: Windows 7 USB/DVD Tool ile de denedim aynı sorun devam etmektedir. Ayrıca Onbuka'nın Windows 10 Pro sürümünü de denedim aynı şekilde hata veriyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Disk bolumlemelerinde nth6 içeren ISO kalıbı yada d de açık install wim barmi

Sistem HDD dışında HDD takılı değil şuan bilgisayarda. En az 5 kere silip yükledim sabahtan beri :(

Edit:

Anakart: GIGABYTE 990XA-UD3
İşlemci: AMD FX 8350 
Ekran Kartı : Sapphire HD7850 1GB 256bit
Ram: 2x4 GB Kingston HyperX 1600Mhz 
HDD: 1TB WD

Sanırım Windows 10 bana göre değil :) Windows 7 döneceğiz gibi görünüyor :)

Edit 2:

Dvd ve usb den sorunsuz kurulum yapamadım. Win 8.1 pro kurup windows 10 güncelleme aracı ile sürümü yükselttim. Şuan sorunsuz çalışmakta sistem. Edited by RoNsy

Windows 10 kurulu Pc kimi zaman yeniden başlat veya kapat seçeneklerine basınca öyle kalıyor. Kapatılıyor veya yeniden başlatılıyor yazısında takılıyor.

Bu arada i7 işlemci, 8 Gb ram ve SSD diskten oluşan bir sistem.

Sorun hakkında fikri olan var mı? Bu problem nasıl çözülebilir?

soru ; windows 10 nasıl lisanslarım

cevap ; Sitede bulunan mevcut kms çalışmalarını kullanabilirsiniz.
Kendi çalışmam örnek
2752incii2906028.png
Please login or register to see this link.

Kardeşim en sağlamı pc ye Windows 7 kur. Ardından lisans aracı kullan. Sonra Windows 10'a yükseltme yap. Bir daha aktivasyon ile uğraşmamış olursun.

hdd deyi harici olarak bağlayıp windows 10 serialini öğrenebilirmiyiz ? pc göçtü açılmıyor,sistem açılıyor ses geliyor görüntü yok,serial önemli.

Bu yeni yapıyı kurduğumdan beri pc'yi her açtığımda hızlı işlemlerde ki uçak modu açık simgesi yanıyor ama normalde açık değil yani internete falan bağlanabiliyorum 

250za0.png

Bir önce ki yapıda hiç bu sorunla karşılaşmadım ama bu sorun bana mı özel yoksa genel mi diye sorayım dedim  :mellow:

Not: Güncelleme olarak değil sıfırdan kurulum yaptım.

Edited by wMwMw

merhaba arkadaşlar windows 7 home premium orjinal lisansım ile windows 10 a yükseltirken ilk yeniden başlatmada windows 10 açılış ekranında donup kalıyor. güç düğmesine basılı tutup kapatıp açınca da bu hatayı veriyor 

windows10-0xC1900101-0x20017-safe-os-boo

one drive nasıl kaldırırımı acaba

şunu yönetici olarak çalıştır

Edited by fingerprint

merhabalar

Windows 10 a ücretsiz geçenler ve  bu 1 yıl ücretsiz kullanımdan sonraki durum ne olacak, bilen var mı?

one drive nasıl kaldırırımı acaba

One drive da dahil diğer uygulamaları nasıl kaldırabileceğiniz aşağıdaki linkte anlatılmıştı.

edge yi çalıştıramıyorum. yerleşik yönetici hesabı ile açılamaz yeni kullanıcı açınız diyor ama sorun yeni kullanıcı açamıyorum.

arkadaşalar merhaba windows 10 yükledim intetnette  buldugum bir program ile etkinleştirdim ancak arkaplan [email protected] gibi uygulamalar çalışıyor bunlar virüsmüdür. teşşekürler

edge yi çalıştıramıyorum. yerleşik yönetici hesabı ile açılamaz yeni kullanıcı açınız diyor ama sorun yeni kullanıcı açamıyorum.

rardan çıkarıp çift tıkla sistemi yeniden başlat

win 10 da not defteri sıkıntılı gibi satır aralarına komut ekleyip kaydettiğimde alttaki satırları silip kaydediyor enteresan bi sorun 

https://www.youtube.com/watch?v=lWTbTOjeFHM

Windows 10 Başlat Menüsü Çalışmama Sorununa Çözüm

4 people like this