Jump to content

Exell Dosya Açılma Problemi şekli Değişti

Anlatılmayanlar
 Share

Recommended Posts

2 officeyide kaldırıp ccleaner gibi bi bakım programıyla kapsamlı taratıp 2 programında kalıntılarını kaldırmanız lazım daha sonra mümkünse office 2010 indirip kurun resimdeki office muhtemelen 2003 oldukça eski

evet 2003 kullanıyordum ve uyumluluk paketi yükleyerek şimdiye kadar yıllarca hatasız kullandım ama wps yükledikten sonra değişti revo unustaller ile wps il ilgili herşeyi kaldırdıgımı düşünüyorum ama.değişmedi acıldıktan sonra normal exell ama masa üstü görüntüsü ve acılış şekli değişti

yeniden kurmadan önce simgeler için regedit ten

[HKEY_CLASSES_ROOT\.xsl

[HKEY_CLASSES_ROOT\.xslx

[HKEY_CLASSES_ROOT\xslfile

[HKEY_CLASSES_ROOT\xslxfile

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.xsl]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.xslx]

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.xsl]

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.xslx]

satırları varsa silip kurmayı deneyin

vala arkadaslar çözdüm biraz önce biti nasıl başardım bilmiyorum ama hakaten sinir bozucu bir durum ya bide bilg. yavas olunca. geri yükleme yaptım bir hafta öncesine sonra ofce ne varsa sildim office 2007 yükledim sorun halloldu ama cok uğraştım sanırım yüklemelerin tam bitmemesinden kaynaklı çünki ofice sürümlerim hep katılımsız şeklinde sonra donanımsal bişiler yapıyo falan. hiç böle bişeyle karşılaşmamıştım bunca yıldır aynı programları kullanırım olcakya işte. ama tam olarak neden çözüldüğü hakkında bi fikrim yok.tşk herşey için.