Jump to content

Avg Interneti Kesiyor Mu

erdal4444
 Share

Recommended Posts

uzun zamanda beri kullandıgım en sağlam olarak gödüğüm avg en on güncellemeden sonra pc ye bişey yaptı..internetim kesilip geliyor..kısa zamanlarla.sonunda arıza kaydı için geldiler.bizden sıkıntı yok 12mbit geliyor hız dediler.acaba sıkıntı bendemi dedim?..avg yi devredışı bırakınca internet geliyor acaba denk mi geliyor..bilen varsa yazabilir mi? teşekkürler..

DSL, İnternet veya modem üzerinden bulunan herhangi bir ışık düşüyorsa bunun PC ile alakası olabileceğini düşünmüyorum.

DSL ışığı düşmeyip, PC yi kullanırken Net arada kesiliyor ise bunun sistemsel veya dediğin gibi Anti-Virüs etkileyebilir. Bunu da AVG yi kaldırıp bir süre sistemi kullanıp test ederek anlayabilirsin.

Edited by KenanK

On 19.05.2017 at 21:51, RaZoRWounD yazdı:

avast kullanın avg çok sıkıntılı

avast kurdum yine aynı sıkıntı.devredışı bırakmadan baglantı saglanmıyor.eskiden çok nadir olurdu.son sürümlerinde ikisininde aynı sonucu vermesi garip değil mi? çözümü yok mu? lütfen kafayı yicem ya..

9 saat önce, erdal4444 yazdı:

avast kurdum yine aynı sıkıntı.devredışı bırakmadan baglantı saglanmıyor.eskiden çok nadir olurdu.son sürümlerinde ikisininde aynı sonucu vermesi garip değil mi? çözümü yok mu? lütfen kafayı yicem ya..

kullandığınız ethernet kartı driverinde problem olabilir / laptop kullanıyorsanız wlan driverinda bunu güncellemeyi veya win 10 kullanıyorsanız sıfırlamayı deneyin.

• 3 hafta sonra ...

selamlar.konuyu  yeniden  hortlatıcam..sorun devam ediyor..hangi antivirüs  programını kursam aktifken baglantı  kopuyor 1-2dkya  dengesiz geliyor  gidiyor..antivirüsü  devredışı  bırakınca  sorun  yok..devredışı  bırakmadan bileşenleri  kaldırayım  dedim olmadı.bugün  gittiğim abidede aynı sorun  var..uydunet  kullanıcısı.wifide veya  ethernette antivirüs aktifken  kopmalar  oluyor  bendekinin aynısı..devredışı  bırak  sorun yok..sürücü  güncellemesi  olmadı.bende  7  var  abide  win10..sistemsel değil.ne  olabilir.?

28 dakika önce, erdal4444 yazdı:

selamlar.konuyu  yeniden  hortlatıcam..sorun devam ediyor..hangi antivirüs  programını kursam aktifken baglantı  kopuyor 1-2dkya  dengesiz geliyor  gidiyor..antivirüsü  devredışı  bırakınca  sorun  yok..devredışı  bırakmadan bileşenleri  kaldırayım  dedim olmadı.bugün  gittiğim abidede aynı sorun  var..uydunet  kullanıcısı.wifide veya  ethernette antivirüs aktifken  kopmalar  oluyor  bendekinin aynısı..devredışı  bırak  sorun yok..sürücü  güncellemesi  olmadı.bende  7  var  abide  win10..sistemsel değil.ne  olabilir.?

Kopmalar uydunetle alakalı muhtemelen modem antivirüs kullanımı algılıyor kopma oluyor ttnet,superonline,turknet vs kullananlarda bu tarz hatalar yok sıkıntısınız yüksek ihtimalle internet servis sağlayıcınız yani uydunetle alakalı müşteri hizmetlerini arayın görüşün bence yardımcı olacaklardır çözüme ulaşamazsanız sözleşmeniz yoksa turknet geçebilirsiniz çok uygun fiyatlı tarifeleri mevcut forumdada kullananlarıda vardır.Aşağı forumlara inip sohbet-chat bölümünü biraz kurcalarsanız dediğim sonuçlara ulaşırsınız.