Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Samsung A5 Mi Sony Xperia Z5 Mi

Share

Recommended Posts

S.a arkadaşlar babama eylül ayında j2 aldık 2 defa garantiye gitti arızası Halen devam etti sonunda sıfırını talep ettik hiçbir işlem yapılmadan tekrar bize geldi Sony almaya karar verdim sizce nasıl bende i Phone var memnunum ama her müziği dinleyemiyorum şimdiden teşekkür ederim önerilerinizi bekliyorum 

Şu an yazdığım telefonum Lenovo K5 plus. Tam bir fiyat performans telefonu. Nfc ve parmak izi okuyucu hariç herşeyi mevcut. Bundan önceki Xperia z2 idi. Sahibinden.com dan 1000 TL'ye almıştım. Garanti den sıfır olarak verilmiş sözde. Gerçektende ilk geldiği gün sıfır gibi idi. Titreşimi bozuldu ilk. Sonra hafıza kartı içine kaçtı. Onu çıkarmak pahasına telefon a kısa devre yaptırdım galiba bir daha açılmadı.   Attım gitti. Sony nin kalitesine ve yazılımına hayranım. Ama kamerası hiç de iyi değil anlatıldığı gibi. Turuncuyu kırmızı çekiyor.

Samsung hiç kullanmadım. Ya ben sony den yanayım ama hepsi bir arada olmuyor istediğin gibi. Bunu test edebilmen için alacağın Telefonu 1 hafta kullanabilme imkanı olması lazım yahut olan bir arkadaşın olacak. Yahut teknosaya gidicen iyice incelicen. Öncelikle sana hangi özellikler lazım sa ona bakıcan. Ben çok incelerim. Elde tutulabilirliği batarya değişebilirliği radyo yoksa almam mesela. Samsung a serilerinden sonra kalitelendiği söyleniyor. Ama ben herşeye rağmen Sony den yanayım.

Edited by abdulhey_

Merhaba konu başlığında Samsung A5 mi Sony Xperia Z5 mi diye sormuşsunuz. A5 modeli orta sınıftır. Z5 modeli ise üst sınıftır. Ayrıca A5 modelinin yıl bazında farklı versiyonları bunmaktadır. 2015, 16, 17 gibi fakat ne olursa olsun Samsung'un orta sınıf modelleridir. Bu bilgiyi göz önüne alarak değerlendirme yapacak olursak Z5 tercih edilmelidir.

6 saat önce, tknkyzlm yazdı:

Merhaba konu başlığında Samsung A5 mi Sony Xperia Z5 mi diye sormuşsunuz. A5 modeli orta sınıftır. Z5 modeli ise üst sınıftır. Ayrıca A5 modelinin yıl bazında farklı versiyonları bunmaktadır. 2015, 16, 17 gibi fakat ne olursa olsun Samsung'un orta sınıf modelleridir. Bu bilgiyi göz önüne alarak değerlendirme yapacak olursak Z5 tercih edilmelidir.

o yüzdenmi a5 antutu testinden 62.500 puan alırken z5 53.400de kalmış orta sınıf ve üst sınıf diye birşey yoktur eski model telefon vardır yeni model telefon vardır bundan 2-3 sene önceki telefonun 3 gb ramiyle şuanki model 3 gb ram aynı olmaz kaldıki z5le selfie sıkıntılı olur mp düşük olmakla beraber açısı dar kalite kaybı çok fazla olacaktır çünkü oldukça eski model z5 ama a5 te geniş açılı 16 mp kamera var çekilen fotoğraflar arka kamerayla çekilmiş kadar net çıkıyor.Kısacası özelliğe göre değil yeniliğe göre kıyaslamak daha mantıklı olacaktır.Her türlü a5 2017 alınır der geçerim.Ha sony düşünülüyorsa yeni modellere bakılmalı x serilerine fiyat gözetilmezse tasarım olarak sınıftada kalsa xz  çok iyi bir telefon

Edited by RaZoRWounD