Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Realtek Hd Audio Mod Driver With X-fi, Ddl & Dts (ver. 6.0.1.8158)

MrRush
 Share

Recommended Posts

1.thumb.jpg.4650f3ed613255b9ada4307e23522b9b.jpg

2.thumb.jpg.44c30cd5451aa66aafe4899adfd2becc.jpg

3.thumb.jpg.6f868ac56b908e19bbf869d90e1b6a73.jpg

4.thumb.jpg.f08d7d0beb766842eb93291de4bb5881.jpg

Realtek HD Audio MOD Driver with X-Fi, DDL & DTS (ver. 6.0.1.8158)

Realtek HD Audio için Modlanmış sürücüdür. Sound Blaster, Dolby Dijital Life ve DTS özelliği eklidir. Windows 10 RS2 üzerinde deneme yaptım düzgün ve stabil çalışıyor. Diğer eski Windows sürümlerinde de çalışacağını tahmin ediyorum, sadece denemedim.

http://www24.zippyshare.com/v/DK9dQnAc/file.html

Kurulum Adımları:

1 - Kurulu REALTEK HDA sürücünüzü kaldırın. İobitUninstaller kullanırsanız daha iyi olur kalıntıları temizler. Sistemi yeniden başlatmadan 2. ve 3. adımları tamamlayın.
2 - TEST MODE  etkinleştirmek için parantez içindeki komutunu cmd(powershell) Yönetici Olarak açın ve girin ( bcdedit -set TESTSIGNING ON ). Aynı yöntem ile İmzasız Sürücü Yüklemek için parantez içindeki komutu girin ( bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS ).
3 - Sistemi Yeniden Başlatın.
4 - Güvenlik Yazılımlarınızı Devre dışı bırakın. Paket içerisinden  REALTEK MODDED DRIVER kurmak için setup.exe dosyasını Yönetici Olarak çalıştırın. Kurulum tamamlanınca sistemi yeniden başlatmayın. 
5 - SOUND BLASTER XFI MB5 (ver 1.00.19) kurulumunu kendi klasöründen setup.exe ile normal olarak kurun. Hata alırsanız Yönetici Olarak kurmayı deneyin.
6 - Windows+R ile Çalıştır'a bu dizini girin ve Enter'layın %programdata%\Creative\SoftwareLock ve KGAGen.exe yi Çalıştırın.(Güvenlik Yazılımı kesinlikle devre dışı olmalı).                    

7 - TEST MOD'dan çıkmak için cmd (powershell) Yönetici Olarak çalıştırın ve komutu girin ( bcdedit -set TESTSIGNING OFF ). Aynı yol ile Sürücü İmzası Kontrol etmeyi etkinleştirmek için ( bcdedit -set loadoptions ENABLE_INTEGRITY_CHECKS )
8 - Sistemi Yeniden Başlatın ve SOUND BLASTER, DDL ve DTS keyfini çıkarın.

Not: DTS özelliğini kullanabilmek için ses ayarının 5+1 olarak ayarlı olması gerekir.

Önemli: KGAGen.exe virüs olarak görünecektir, daha sonra sisteminizden temizleyebilirsiniz.

Kendi sistemimden bir görüntü:

1.thumb.jpg.883c3d2caef1a3be8d18ddb03e454438.jpg

Edited by DJ_Rush

Merhaba @DJ_Rush modlu realtek paylaşımlarını heyecanla takip ediyorum.Şunu söylemeliyim ki benim 8 yaşındaki casper dizüstü bilgisayarıma https://www.tnctr.com/topic/353090-dolby-home-theater-v4/#comment-1672602 paylaşımındaki Doly Home Theater sürücüsünü yükledim ve hala kullanıyorum.Böylesi dandik bir ses kartına sahip eski bir bilgisayarda bile müzikler, filmler epey güzelleşti.Emeğine sağlık.Yalnız şunu sormak istiyorum.Bu konuda paylaştığın modlu realtek sürücü daha iyi bir ses kalitesi sunuyor mu?Eğer öyleyse bunu kullanmaya başlayayım yoksa önceki paylaştığın Dolby Home Theater'ı kullanmaya devam edeyim.İyi forumlar.

• Like 1

4 saat önce, borz_50 yazdı:

kardeş bu eski ses sürücüsünü görmüyor İobitUninstaller  bu proğram nasıl olur başka türlü.

Ses sürücüsünü Aygıt Yöneticisinden kaldırabilirsin.

3 saat önce, mozkan007 yazdı:

Merhaba @DJ_Rush modlu realtek paylaşımlarını heyecanla takip ediyorum.Şunu söylemeliyim ki benim 8 yaşındaki casper dizüstü bilgisayarıma https://www.tnctr.com/topic/353090-dolby-home-theater-v4/#comment-1672602 paylaşımındaki Doly Home Theater sürücüsünü yükledim ve hala kullanıyorum.Böylesi dandik bir ses kartına sahip eski bir bilgisayarda bile müzikler, filmler epey güzelleşti.Emeğine sağlık.Yalnız şunu sormak istiyorum.Bu konuda paylaştığın modlu realtek sürücü daha iyi bir ses kalitesi sunuyor mu?Eğer öyleyse bunu kullanmaya başlayayım yoksa önceki paylaştığın Dolby Home Theater'ı kullanmaya devam edeyim.İyi forumlar.

DHT iyidir. Bunda da DDL var ama DHT kadar etkili ve özellikli değil.

Bu Modlu sürücüde ekstra olarak SB ve DTS var. Kurup ses kalitesini dinlemelisin. Kimini tatmin eder kimini etmez. Bana göre bunda daha fazla özellik var. Şimdilik bunu kullanıyorum. 2. Planda DHT var benim için.

Bunu da denemeni tavsiye ederim.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

2 saat önce, DJ_Rush yazdı:

Ses sürücüsünü Aygıt Yöneticisinden kaldırabilirsin.

DHT iyidir. Bunda da DDL var ama DHT kadar etkili ve özellikli değil.

Bu Modlu sürücüde ekstra olarak SB ve DTS var. Kurup ses kalitesini dinlemelisin. Kimini tatmin eder kimini etmez. Bana göre bunda daha fazla özellik var. Şimdilik bunu kullanıyorum. 2. Planda DHT var benim için.

Bunu da denemeni tavsiye ederim.

Cevabın için teşekkür ederim.Deneyip kararımı vereceğim.Eline sağlık.Böylesi kaliteli paylaşımlarının devamını dilerim.Teşekkürler.