Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Live Cd Usb Xp (kxpe2)

köylü
 Share

Recommended Posts

İlk gözağrım :)

Edit: Mustafa abi sistemi denedim, eskisi benim sata sürücüleri görmemişti, bunda sorun yok hdd leri komple gördü,çok güzel olmuş. Programların hepsi stabil çalışıyor. Wifi görmedi  :):):)   ram kullanımı boyuttan dolayı ilk sürüme göre biraz artmış ama eski makinelerde sorun teşkil etmez.Kısacası uzun zaman kullanabileceğimiz bir sistem olmuş eline sağlık abi.

Edited by red_d

• 2 hafta sonra ...
On 31.05.2017 at 19:59, atabey.06 yazdı:

cd ve usb den kullanılır ram den çalışır kurulum cd si değildir

16 dakika önce, sefas yazdı:

red alert 2 oynamak için indiriyorum sanalda xp kurup oynayacağım

• Editor
2 saat önce, tahsin4345 yazdı:

bu çalışma bende sanal sürücüde sorunsuz bir şekilde çalıştı işte gördüğünüz resimdeki gibi çalıştı  acer laptopta

Please register to see this content.

hocam capste sorun gözüküyor bazı kısayollar eklenmemiş birde gena warning dosyası var masaüstünde kullandığın kodlarda hata var sanırım iso içerisindeki media.drive dosyasını görmemiş o dosyayı ana dizine çıkartırsan sorun kalmaz

• Like 1

Bir saat önce, köylü yazdı:

hocam capste sorun gözüküyor bazı kısayollar eklenmemiş birde gena warning dosyası var masaüstünde kullandığın kodlarda hata var sanırım iso içerisindeki media.drive dosyasını görmemiş o dosyayı ana dizine çıkartırsan sorun kalmaz

burada bu şekilde yayınlamamın tek sebebi bir arkadaş sanal makinede çalışmadı md5 degerrini alabilirmiyim deyince bende özellikle sanal makinede deneyip resmini paylaştım.normalde bu çalışmayı sanal makinede kullanmam onun için üzerine pek düşmedim o çalışmayan kısayollar için.yalnız gördüğüm kadarıyla biraz masaüstü proğram fakiri olarak kalmış biraz daha proğram eklenebilirdi örneğin bir resim çekme proğramı bile yok bu çektiğim resmide paintle cektim.200 mb  lık olan eski çalışmanda daha fazla masaüstü proğramı vardı ve ben çoğunluklada onu kullanıyordumhatta şu yeni sisteme ilave etmek istedim lakin olmadı tam yüklüyor winxp acılış ekranı gelenderken hata ekranı geliyor.ahci modundan ide moduna aldım gene aynı sorun oldu ve belki bu son çalışman eklenebilir ve çalışır diye ummuştum lakin buda karadurak hocanın yaptığı sistemde çalışmadı bilgin olsun.  evet gördüğünüz gibi 5 tane proğramın kısayolu çalışmıyor . tıklayınca silivereyimmi diyor.yalnız aynı çalışmayı gercek makinede deneyince bu kısayollarda sorunlu olan görünmedi  işte resimdeki gördüğün şekilde çalıştı

Edited by tahsin4345

• Editor
3 dakika önce, tahsin4345 yazdı:

burada bu şekilde yayınlamamın tek sebebi bir arkadaş sanal makinede çalışmadı md5 degerrini alabilirmiyim deyince bende özellikle sanal makinede deneyip resmini paylaştım.normalde bu çalışmayı sanal makinede kullanmam onun için üzerine pek düşmedim o çalışmayan kısayollar için.yalnız gördüğüm kadarıyla biraz masaüstü proğram fakiri olarak kalmış biraz daha proğram eklenebilirdi örneğin bir resim çekme proğramı bile yok bu çektiğim resmide paintle cektim.  evet gördüğünüz gibi 5 tane proğramın kısayolu çalışmıyor . tıklayınca silivereyimmi diyor.yalnız aynı çalışmayı gercek makinede deneyince bu kısayollarda sorunlu olan görünmedi  işte resimdeki gördüğün şekilde çalıştı

caps alma programı unutmuşum pek o kadar lazım olan birşey değil aslında ama olsa iyi olurdu bir xp pe sistem için programlar bence yeterli hocam

4 dakika önce, köylü yazdı:

caps alma programı unutmuşum pek o kadar lazım olan birşey değil aslında ama olsa iyi olurdu bir xp pe sistem için programlar bence yeterli hocam

200 mb  lık olan eski çalışmanda daha fazla masaüstü proğramı vardı ve ben çoğunluklada onu kullanıyordumhatta şu yeni sisteme ilave etmek istedim lakin olmadı tam yüklüyor winxp acılış ekranı gelenderken hata ekranı geliyor.ahci modundan ide moduna aldım gene aynı sorun oldu ve belki bu son çalışman eklenebilir ve çalışır diye ummuştum lakin buda karadurak hocanın yaptığı sistemde çalışmadı bilgin olsun.kapasite artmış proğram sayısı azalmış diyebilirim

Edited by tahsin4345

• Editor
1 dakika önce, tahsin4345 yazdı:

200 mb  lık olan eski çalışmanda daha fazla masaüstü proğramı vardı ve ben çoğunluklada onu kullanıyordumhatta şu yeni sisteme ilave etmek istedim lakin olmadı tam yüklüyor winxp acılış ekranı gelenderken hata ekranı geliyor.ahci modundan ide moduna aldım gene aynı sorun oldu ve belki bu son çalışman eklenebilir ve çalışır diye ummuştum lakin buda karadurak hocanın yaptığı sistemde çalışmadı bilgin olsun.kapasite artmış proğram sayısı azalmış diyebilirim

o konuda cevap yazdım ekleyebilirsin bu sistemi

• Like 1

28 dakika önce, köylü yazdı:

o konuda cevap yazdım ekleyebilirsin bu sistemi

az önce bahsettiğin gibi yaptım ama malesef olmadı dosyalar yukleniyor diyor yukleme bitincede hata raporuyla işlem son buluyor işte resimdeki gibi bir durum

• Editor
3 dakika önce, tahsin4345 yazdı:

az önce bahsettiğin gibi yaptım ama malesef olmadı dosyalar yukleniyor diyor yukleme bitincede hata raporuyla işlem son buluyor işte resimdeki gibi bir durum

hocam bcd dosyasını bana yollarmısın ayrıca qemu hata verir gerçek makinada dene

Edited by köylü

@tahsin4345 hocam, naçizane tavsiyem, tek usb üzerinden çoklu sistem çalıştırmanın daha kolay yolları var, mesela ben winsetupfrom usb ile bir multiboot yapıp karadurak hocamın Win10 PE çalışmasını klasör olarak ekledim ve menu.lst ye gerekli kodları girdim, her şey tıkır tıkır çalışıyor,yapımı çok basittir ve istediğini iso olarak ekleyim kurulumsuz-kurulumlu çalıştırabilirsin, grub4dos tavsiye ederim çok kullanışlıdır. örn:

şu resmini koydugun çalışmanın bir acronix yedegini paylaşma imkanın varmıdır çok şık ve görsel. aynı zamanda kullanışlı bir çalışma gibi görünüyor.doğrusu denemek isterim.tabi paylaşma imkanın olursa. yada en azından büyük isoları hariç bir kalıp olarak. karadurak  hocanınki gibi. bir iso dosyası oluşturma imkanın varsa o şekilde de olabilir. tabi gene söylüyorum mümkünse. gurupdost 4 emüyü şimdiye kadar hiç kullanmadığımdan işin espirisinide bilmiyorum. bir açıklama kullanma kılavuzuyla. ana dosyasını da burada paylaşırsanız.bizde üzerinde çalışırız ve belkide dediğiniz gibi. bu çalışma hepsinden baskın çıkar ve vazgecilmezimiz olur. tabi bu imkanıda sizin gibi paylaşım sever, yardımsever fedakar dostlar sayesinde olur. bilgilendirme içinde ayrıca teşekkürler

27 dakika önce, köylü yazdı:

hocam bcd dosyasını bana yollarmısın ayrıca qemu hata verir gerçek makinada dene

değerli dostum mustafa becede dosyasını sana  gönderdim.  anlıyorum emü test proğramı bazen hata verebiliyor bende özellikle gercek makinadada denemeden yazmıyorum ve bunuda denedim sonuç degişmedi aynı

Edited by tahsin4345

41 dakika önce, tahsin4345 yazdı:

gurupdost 4 emüyü şimdiye kadar hiç kullanmadığımdan işin espirisinide bilmiyorum

Acronis imaj boyutu uçuk olur,yüklemesi ayrı dert,hocam 5 yıldır Winsetupfrom usb kullanıyorum tavsiye ederim, benim de grub4dos tan haberim yoktu, taki menu.lst dosyasını açıp bakana kadar.Tabi program neredeyse herşeyi kendi yaptığı için sen grub4dos ile uğraşmıyorsun, kullanımı çok basit, tüm sistemler için toplamda 3 alan kullanıyorsun ve istediğin neredeyse her şeyi ekleyebiliyorsun(linux,windows,live sistemler,acronis vb isolar), ekleyemediğini de elle klasör şeklinde ekleyip menu.lst ye bilinen başlatma komutlarını giriyorsun (karadurak hocamın çalışması gibi), ayrıca usb ye istediğin klasörü oluşturup içine programlarını,driver paketlerini... aklına ne gelirse koyuyorsun ve tek usb ile geziyorsun.

Edited by red_d
  • Like 2

• Editor

Hocam iso içindeki kxpe klasörü ve media.drive dosyası usb ana dizininde olacak bcd yi düzenledim sadece xp ile  alaklı yeri düzenledim ekteki ile değiştir dene

26 dakika önce, köylü yazdı:

Hocam iso içindeki kxpe klasörü ve media.drive dosyası usb ana dizininde olacak bcd yi düzenledim sadece xp ile  alaklı yeri düzenledim ekteki ile değiştir dene

Edited by tahsin4345
hatta bu defa yuklenyor yazısı ekranı çıkmadan hemen hata werdi