Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Live Cd Usb Xp (kxpe2)

köylü
 Share

Recommended Posts

34 dakika önce, imparator29 yazdı:

öncelikle emeginize saglik benim bir sorum olacakti yukarda cd den ve usb calisir demissiniz yani bunu cd ye yazdirip veya usb ye atip

yapamazsınız. 

Kurulmaz direk çalışır,üzerinde değişiklik yapılmaz,her açılışta aynı ayarlarla gelir.

Günlük kullanım için değil bakım onarım için kullanılır.

On 14.06.2017 at 01:35, köylü yazdı:

hocam wimdosyasını koymuşsun wim dosyası değil wim dosyasının içinde olduğu kxpe klasörünü koyacaksın

JlpPa5.png

Pr5Xrd.png

çok değerli dostum mustafa  ben buna cevap yazdığımı sanıyordum.ama yazmamışım şimdi gezinirken farkettim burada sonuçla ilgili cevabımı göremeyince hemen şimdi yazıyorum çok değerli köylü mustafa dostum vermiş olduğun çok degerli bilgi ve desteklerin sayesinde konu benim açımdan başarıyla sonuçlandı ve şu an hazırlamış oldugum usb yi sorunsuzca kullanıyorum.hatta ilaveten şunuda söylemeden geçemiyeceğim daha önceki çalışmanda bilgisayarımın biosundan ide moduna getirmeden xp açılmıyordu tam açılacakken mavi ekran hatası verip kapanıyordu. verdiğin bilgi ve desteklerin sayesinde  şimdi ahci modunda bile xp mavi ekran hatası vermeden sonunsuzca çalışıyor . yapıcı destek ve bilgilerinden paylaşımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum 

• 1 ay sonra...

grup4dos multiboot kullanıyorum. kxpe2  multiboot ekledim. multiboottan başlatıyorum tam masaüstü geleceği sırada siyah ekranda kalıyor. sorunu nasıl çözebilirim.

Kullandığım kod

title Windows LiveXP Kurulumsuz \n
set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/KXPE2.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/KXPE/SETUPLDR.BIN || chainloader ()
boot

17 saat önce, musab571 yazdı:

grup4dos multiboot kullanıyorum. kxpe2  multiboot ekledim. multiboottan başlatıyorum tam masaüstü geleceği sırada siyah ekranda kalıyor. sorunu nasıl çözebilirim.

Kullandığım kod

title Windows LiveXP Kurulumsuz \n
set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/KXPE2.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/KXPE/SETUPLDR.BIN || chainloader ()
boot

isoyu aç bir programla.isonun içerisindeki KXPE klasörünü usb nin ana dizinine kopyala ve ( usbmenu.lst ) e altdaki komutu yaz işlem tamam.ben böyle yaptım.

title KXPE2 LIVE XP CD 
chainloader /KXPE/SETUPLDR.BIN

• Thanks 1

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

sanal makinede çalışmadı ama gerçekte çalıştı.

isoyu bu kodla açabiliyorsunuz.

### MENU START
title KXPE2\n
ls /images/kxpe.iso || find --set-root /images/kxpe.iso
map --heads=0 --sectors-per-track=0 /images/kxpe.iso (0xff) || map --heads=0 --sectors-per-track=0 --mem /images/kxpe.iso (0xff)
map --hook
chainloader (0xff)
### MENU END

• 1 yıl yıl...

hocam merhaba,

ben yapmış olduğunuz bu isoyu vmware programı ile cd olarak gösterdim ve açıldı.

Ancak gerçek ortamda usb ye kayıt ettim ve çalıştırmayı denedim 

"Diskleri çıkarın

Başlatmak için tuşa basın"

uyarısı verdi.

rufus ile usb ye yazmayı denedim önyüklenebilir  değil dedi.

iso yu olduğu gibi usb ye attım olmadı.

ilk sorum bu iso dosyasını usb ye nasıl atarım.

ikinci sorum ise bu yapmış olduğunuz dosyayı çalıştırdığımda boot kısmı 140 mb olarak görünüyor. Bu kısmı büyütebilme imkanım varmı. Sadece xp de çalışan bir program var ve bu alan çok küçük olduğu için kurmama izin vermiyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• 1 yıl yıl...

mrb @köylü hocam bana bir xp makina lazım bir proğram çalıştırıp bir cihazın yazılımını güncellemem gerekiyor.bu sizin çalışmanızı direk usb belleğe yazdırıp xp yi çalıştırabilirmiyim. sanki xp bilgisayar gibi yapmak istiyorum.olursa usb belleğe nasıl yazdırabilirim.teşekkürler

herz, 1 saat önce yazdı:

mrb @köylü hocam bana bir xp makina lazım bir proğram çalıştırıp bir cihazın yazılımını güncellemem gerekiyor.bu sizin çalışmanızı direk usb belleğe yazdırıp xp yi çalıştırabilirmiyim. sanki xp bilgisayar gibi yapmak istiyorum.olursa usb belleğe nasıl yazdırabilirim.teşekkürler

ıso dosyasını rufus ile usb bellege yazdırabilirsiniz.Bu çalışma PE sistem olarak kullanılır herhangib bir kalıcılıgı yoktur açılşta ram e yükler kapandıgı zaman silinir. 

karadurak, 4 saat önce yazdı:

ıso dosyasını rufus ile usb bellege yazdırabilirsiniz.Bu çalışma PE sistem olarak kullanılır herhangib bir kalıcılıgı yoktur açılşta ram e yükler kapandıgı zaman silinir. 

mrb @karadurak hocam rufus la yazdırmayı denedim resimdeki hatayı verdi.sizim kmboot içindeki windows xp pe yi çalıştırdım ondada hiç bir şekilde taktığım usb bellekleri görmedi harici hdd taktım görmedi 256 mb usb bellek bile taktım görmedi.ama makinanın usb girişleri sağlam.anlamadım bir türlü

Please register to see this content.

herz, 8 dakika önce yazdı:

mrb @karadurak hocam rufus la yazdırmayı denedim resimdeki hatayı verdi.sizim kmboot içindeki windows xp pe yi çalıştırdım ondada hiç bir şekilde taktığım usb bellekleri görmedi harici hdd taktım görmedi 256 mb usb bellek bile taktım görmedi.ama makinanın usb girişleri sağlam.anlamadım bir türlü

hedef sistemi sadece bios seçin ya da 
Flash belleği manuel biçimlendirip bootmgr yüklemesi  yapın bootice ile

sonra İSO içeriğini flaşa kopyalayın  

bendeki xp yi nasıl görmedi sistem açıldıktan sonra mi takılan flaşları görmüyor 

Edited by karadurak

herz, 28 dakika önce yazdı:

benim elimde 

KXPE3 iso dosyası var 

çoğu program iso dosyası geçersiz uyarısı veriyor.YUMI ve ISO to USB programları iso dosyasını tanıyor ancak yazdırma yapıp boot edip etmediğini denemedim
istersen programları bulup deneyebilirsin. aşağıdaki gibi arama yap

YUMI

ISO to USB

• 3 years yıl...