Jump to content
TNC-TR
karadurak

K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) / 04.07.2017

Recommended Posts

üstad bendeki flaşta şuan multiboot var önceki 1.4 olan ..

bunu yükleyeceğim ona ...

ama daha öncede başıma geldi eski flaşım  yazma koruma hatası oldu

kullanamadım artık çöp oldu o flaş..

bunu en sağlıklı şuanki flaşıma ( 16 gb toshiba ) nasıl yüklerim

biçimlendirme ile mi yapmam lazım yada

disk programıyla minitool partition lamı yapmam lazım?

21 dakika önce, italyano43 yazdı:

Rufusla yaptığında mı oldu yazma koruması? 

8 dakika önce, red_d yazdı:

Rufusla yaptığında mı oldu yazma koruması? 

hayır biçimlendirme yapmıştım pc de o zaman oldu..

14 dakika önce, italyano43 yazdı:

hayır biçimlendirme yapmıştım pc de o zaman oldu..

ona yapacak birşey yok hocam çok kurcalamayacaksın ya da alacaksın bi sandisk extreme kullanacaksın. Ben 200 defa biçimlendirdim hiçbirşey olmadı

Bir saat önce, italyano43 yazdı:

Bu multiboot olayı ile uğraşırken bende bootice ile format esnasında çok defalar yazma koruması hatası aldım... İlginçtir Windows Disk Yönetimi hariç yazma koruması hatasını hiçbir partition programı ile, en azından benim denediklerim, çözemedim...

Yapmanız gerekenler, Windows Disk Yönetiminde yazma koruması hatası olan usb disk üzerinde sağa tıklayıp "Birim Sil" i seçin... Sonrasında format işlemini ise bootice ile yapabilirsiniz... Böylece USB diskiniz çöpe gitmemiş olur...

Ben bu şekilde çözdüm, umarım sizde de işe yarar...

Edited by mephistooo2
  • Like 2

Merhaba WinNt Setup ile windows Xp kurulumunu bir türlü beceremedim. 3 yeşili göremiyorum diğer işletim sistemlerinde proplem yok xp de kurulum aşamasına bir türlü geçemedim.

30 dakika önce, bitmez13 yazdı:

mrb. sergei strelec ve dlc yi boot ekranına ekledim ama çalıştıramadım.yardımcı olabilirmisiniz.

arkadaşım karadurak hoca daha iyisini bilir ama K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) nin dlc den de sergei den de fazlası var eksiği yok eklemenin mantığı ne anlayamadım 

32 dakika önce, bitmez13 yazdı:

mrb. sergei strelec ve dlc yi boot ekranına ekledim ama çalıştıramadım.yardımcı olabilirmisiniz.

ben sstr yi uefi ye şu şekilde eklemiştim belki yardımcı olur

Ekran Alıntısı.JPG

1 saat önce, bitmez13 yazdı:

Forumda biraz araştırma yaparsanız bu konu yeterince açıklandı diye hatılıyorum

Bir saat önce, serhat100 yazdı:

arkadaşım karadurak hoca daha iyisini bilir ama K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) nin dlc den de sergei den de fazlası var eksiği yok eklemenin mantığı ne anlayamadım 

Ben karışmam isteyen istedigini eklesin hocam :) 

• Like 1

Ofis 2010 WinPE çalışmasında bazı hatalara rastladıgım için çalışmayı erteledim. Windows sürümünü burdan indirebilrisiniz.

• Like 2

On 6/9/2017 at 22:52, awengers44 yazdı:

iso olarak atmana gerek yok sources klasörüne install.wim dosyalarını koyman yeterli. windows7 için install78664.wim \ windows 8 için install88664.wim \ windows 10 için install108664.wim olarak dosyaları adlandırın. 

Kardeş ne dicektim bu dedini yaptım yapıyom ha bire yeterli hafıza yok uyarısı alıyorum bir bilgin varmı bu konuda asıl na şekilde hallederiz şimdiden teşekkür l

4 dakika önce, toonami yazdı:

Kardeş ne dicektim bu dedini yaptım yapıyom ha bire yeterli hafıza yok uyarısı alıyorum bir bilgin varmı bu konuda asıl na şekilde hallederiz şimdiden teşekkür l

Usb kaç gb. Kalan alanı kontrol et istersen, boyut yetersizdir belki. 

Yok kardeş 30gb lik hdd de alan ayırdım bunun için dosyaları atıp 16.32.gb belleğe artık atam yoksa direk flaş bellekten mi işlemi yapi bu arada yanıt için teşekkür ederim

@toonami install.wim dosyalarınız boyut olarak 4 gb üzerinde ise fat32 alana kopyalama hatası alırsınız. Kontrol edip haber verirsiniz bi zahmet 

3 saat önce, toonami yazdı:

Wim deki o isimlendirmeler kaldırıldı. Çalışma içinde açıklma mevcut, ayrıca direk isodan kurabilirsin. 

Edited by karadurak

On 7/7/2017 at 19:16, awengers44 yazdı:

@toonami install.wim dosyalarınız boyut olarak 4 gb üzerinde ise fat32 alana kopyalama hatası alırsınız. Kontrol edip haber verirsiniz bi zahmet 

İlginiz için teşekkür kardeş dosyalar 1,tb lik hdd de çeşitli dosyalarla beraber ancak dediğin gibi ayrı bir flaş bellekte işlemleri yapabilirim onuda hastanede çalıştığım için nö etteyiz ancak ev e geldimi de işlemleri gerçekle ştireceğiz tekrar teşekkür 

• Like 1

Merhaba Hardisk ömrünü tamamladı verileri kopyalamak için çalıştırdım Lite ve Fullu yaklaşık Yarım saat içinde açılıyor dosyalar yükleniyorda takılıyor. yaklaşık 84 GB veriyi 1 günde kopyalıyor normalmi? Pc de 7 GB Ram Win7 X64 Var. Sistemin Gayet güzel hoşuma gitti ufak sorularımı cevaplarsanız sevinirim Başarılar

1 dakika önce, maxrekor yazdı:

Merhaba Hardisk ömrünü tamamladı verileri kopyalamak için çalıştırdım Lite ve Fullu yaklaşık Yarım saat içinde açılıyor dosyalar yükleniyorda takılıyor. yaklaşık 84 GB veriyi 1 günde kopyalıyor normalmi? Pc de 7 GB Ram Win7 X64 Var. Sistemin Gayet güzel hoşuma gitti ufak sorularımı cevaplarsanız sevinirim Başarılar

Yarım saat içinde açılan şey nedir? Diskiniz ömrünü tamamladıysa çalışmaması gerek. Yavaşlık konusuna gelirsek diski harf atanmış halde kullanmayan bir program ile yedek alıp yaklaşık aynı boyutta veya fazla boyutta boş bir diske yazdırmanız. Verileri kurtarmak için daha güvenli, kullanım için daha hızlı olacaktır. Disk kaç senelik? Hemde kopyalamayı neye yapıyorsunuz hız olarak kaç MB/sn?

16 dakika önce, canavar123 yazdı:

Yarım saat içinde açılan şey nedir? Diskiniz ömrünü tamamladıysa çalışmaması gerek. Yavaşlık konusuna gelirsek diski harf atanmış halde kullanmayan bir program ile yedek alıp yaklaşık aynı boyutta veya fazla boyutta boş bir diske yazdırmanız. Verileri kurtarmak için daha güvenli, kullanım için daha hızlı olacaktır. Disk kaç senelik? Hemde kopyalamayı neye yapıyorsunuz hız olarak kaç MB/sn?

Yarım saat içinde açılan Win pe, 7 senelik disk. Hiçbir şekilde format atılmıyor Hata kodu veriyor 1 senedir check hataları alıyordum. Kopyalamayı harici hardisk le yapıyorum yaklaşık 200 GB Disk çökmeden kopyaladım bazılarını kopyalayamadı takılı kaldı sabah kalkınca yaparım dedim PC açılmadı Program diski bozdu hatası aldım geri yüklene yapılmıyor gibi yazılar yazıyordu format atılmıyor Disk 0 gösteriyor Ama Winpe de Diski görebildim. yazdırma hızı MAX 400 oynuyor hep 200 de oluyor 50 de.

2 dakika önce, maxrekor yazdı:

Yarım saat içinde açılan Win pe, 7 senelik disk. Hiçbir şekilde format atılmıyor Hata kodu veriyor 1 senedir check hataları alıyordum. Kopyalamayı harici hardisk le yapıyorum yaklaşık 200 GB Disk çökmeden kopyaladım bazılarını kopyalayamadı takılı kaldı sabah kalkınca yaparım dedim PC açılmadı Program diski bozdu hatası aldım geri yüklene yapılmıyor gibi yazılar yazıyordu format atılmıyor Disk 0 gösteriyor Ama Winpe de Diski görebildim. yazdırma hızı MAX 400 oynuyor hep 200 de oluyor 50 de.

O disk göçmüş. Diski kurtarsanız dahi dosyalar Corrupted(hasarlı) olacaktır. Yapabileceğimiz bir şey yok. Bilgiler çok önemli ise bunu yapan kişiler var. WinPE yarım saatde açılmamalı. USB'den açmıyor musunuz?

3 dakika önce, canavar123 yazdı:

O disk göçmüş. Diski kurtarsanız dahi dosyalar Corrupted(hasarlı) olacaktır. Yapabileceğimiz bir şey yok. Bilgiler çok önemli ise bunu yapan kişiler var. WinPE yarım saatde açılmamalı. USB'den açmıyor musunuz?

USB den açıyorum dosyaların önemlilerini 200 GB akşam kopyalamıştım sadece 84 GB işletim sistemleri Arşivi kalmıştı