Jump to content
TNC-TR
karadurak

K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) / 04.07.2017

Recommended Posts

9 dakika önce, maxrekor yazdı:

USB den açıyorum dosyaların önemlilerini 200 GB akşam kopyalamıştım sadece 84 GB işletim sistemleri Arşivi kalmıştı

Mümkünse arşivi tekrar toplamalısınız. Benim aklıma başka fikir gelmiyor. Diski fazla çalıştırmayın açık bırakmayın, üzerinde deneme yanılma yapmayın. Kurtarılması imkansız hale gelecektir.

• Like 1

@Berdush_03 BCD dosyalarını düzenlemelisin. "\kmpe/bcd" dosyasını Bootice ile aç. O menüden editleyebilirsin 

UEFI için ise "\EFI/Microsoft/Boot" konumundaki BCD dosyasını editlemelisin.

Screenshot_35.thumb.png.945925f8a5dcf9b4f6811f889a87ae88.png

• Like 2

Kardeş imajını konuda belirttiğin ACILIS.bif dosyasıyla birleştirerek dvd ye yazdırdım. Lite olsun Full olsun 2 bootuda denedim gerçekten çok iyi bir iş çıkartmışsın tebrik ederim seni. Çok hızlı çalışıyor stabilitesini test edecek kadar uzun soluklu kullanmadım ama stabil çalışacaktır diye tahmin ediyorum. Ellerin dert görmesin sağolasın

Benim gibi halen tereddütte olan arkadaşlar olabilir. Bu arkadaşın paylaştığı windows cd den açılan  kurulumsuz windowstur bilmeyen arkadaşlar için söyleyim, yada yeni nesile uygun olması için flashtan çalışan kurulumsuz windows desek daha doğru olur.

• Like 2

iyi günler arkadaşlar.

iso dosyalarını nereye kopyalayacam. "Source" klasörünün içine mi yoksa "_win" klasörünün içine mi? iso isimlerinin uzun ya da kısa olması önemli mi?

25 dakika önce, qash yazdı:

iyi günler arkadaşlar.

iso dosyalarını nereye kopyalayacam. "Source" klasörünün içine mi yoksa "_win" klasörünün içine mi? iso isimlerinin uzun ya da kısa olması önemli mi?

hiçbirininde bi önemi yok nereye atarsan at. hangi ismi verirsen ver. PE yi açtıgında ıso dosyasını sanal diske bagla ve kurulumu başlat..

• Like 2

Bu pe ile uefi windows kurulumunu nasıl yapacağız bu konulara daha yeni yeni merak sardım, bilen arkadaşlar biraz açık anlatabilir mi? Teşekkür ederim.

Edited by sedbond

3 saat önce, sedbond yazdı:

Bu pe ile uefi windows kurulumunu nasıl yapacağız bu konulara daha yeni yeni merak sardım, bilen arkadaşlar biraz açık anlatabilir mi? Teşekkür ederim.

PE sistemi (x64 olanı) uefi olarak başlatırsan PE üzerinden windows kurulumunu da uefi olarak yapabilirsin. Normal uefi kurulum aşamaların bir farkı yok, sadece x64 ü uefi olarak başlat yeter, gerisi bildiğin uefi windows kurulumu. 

Edited by red_d
  • Like 2

karadurak, 04.07.2017 - 22:05 yazdı:

Tatile çıkmadan son bi güncelleme yayınlıyorum. Sabaha hazır olur. 1 ay kadar yokum ama online olurum ara sıra :) 

sshot-1.thumb.png.11d0711ef29d6bebebe5a5e3847a27d2.png

karadurak hocam merhaba

güncellemeyi yaptım, flashın içindeki sources klasorune: uefili iso içerisindeki wimleri,  install78664.wim ve install108664.wim olarak isimlendirip attım

ayrıca _win klasorunun içindeki 7aio klasorune 7aio.iso dosyasını attım, ama yukardakı menulerden hangısıne bastıysam ne ıso nede wın doylarını acılmadı yanı kuruluma gecmedı

eskı surumde  sources klasorune  install78664.wim ve install108664.wim dosylarını atmıstım ve menu ılgılı sısteme tıklayınca kuruluma gecmıstı,

sımdı wim + win7+win10 isolarını nereye atmalıyımmı yukardakı menulere tıklayınca kurluma gecsın

tşkler

ozanaus, 47 dakika önce yazdı:

karadurak hocam merhaba

güncellemeyi yaptım, flashın içindeki sources klasorune: uefili iso içerisindeki wimleri,  install78664.wim ve install108664.wim olarak isimlendirip attım

ayrıca _win klasorunun içindeki 7aio klasorune 7aio.iso dosyasını attım, ama yukardakı menulerden hangısıne bastıysam ne ıso nede wın doylarını acılmadı yanı kuruluma gecmedı

eskı surumde  sources klasorune  install78664.wim ve install108664.wim dosylarını atmıstım ve menu ılgılı sısteme tıklayınca kuruluma gecmıstı,

sımdı wim + win7+win10 isolarını nereye atmalıyımmı yukardakı menulere tıklayınca kurluma gecsın

tşkler

Eski isimlendirmeleri kaldırdık. Sources klasörüne birşey atmıyorsunuz  gerekli açıklamaları ? yardım kısmından yazmıştım.

Windows Kurulumu

1.Herhangi bir diskin ana dizininde klasor olusturun: _Win

2.Daha sonra alt klasorler olusturun: _Win

_Win\7aio
_Win\8aio
_Win\10aio

3.Bu alt dizinlere Windows goruntulerini koyun. (Alt dizinlerin adlarina gore).
Ornek formatlar: 
install.wim
install.esd
install.swm

4.Masaustunuzdeki "Windows Kur" kisayolunu calistirin ve istenen Windows kurulumunu secin.

5.K.m.10Pe_x86 ile Windows x86_x64 surumlerini yukleyebilirsiniz.

6.UEFI kurulum yapmaniz gerekiyorsa - yalnizca K.m.10Pe_x64 kullanin!

Windows'u "ISO" goruntusunden yuklemek istiyorsaniz "DVD ROM" butonunu kullanin.
Bunu yapmak icin, Windows Gezgini ile imaja cift tiklayin veya sag tik yapip ImDisk ile yerlestirin. Ardindan: 'DVD ROM'a tiklayin.

Standart olmayan imajlar yuklenmeyebilir, alternatif araclari kullanin: Custom Wim, ISOSetup, 78Setup.

Custom Wim: Standart olmayan goruntuler ve compact modda kurulum icin (Sadece win10), DISM kullanin. install.wim(esd) yuklemenizi saglar.
Yukleme tamamlandiktan sonra, "BCDBootGui" ile bir onyukleme kaydi olusturun.

• Thanks 1

merhaba karadurak, ılk sürümlerde  flash bellek 2ye ayrılıyordu, yeni sürümde tek parça olarak  kalıyor, uefide bi sıkıntı olmazmı

kısaca ne farkı var?

ozanaus, 1 saat önce yazdı:

merhaba karadurak, ılk sürümlerde  flash bellek 2ye ayrılıyordu, yeni sürümde tek parça olarak  kalıyor, uefide bi sıkıntı olmazmı

kısaca ne farkı var?

İlk sürümlerde de yanış hatırlamıyorsam hiç 2 ye ayırma yapmadım. kmboot projesi ile karıştırıyor olabilirsiniz.  UEFİ de bir sıkıntı olmaz eger olursa flash bellegi rufus ile biçimlendirirken fat32 olarak biçimlendirin.

• Thanks 1

dun samsung marka laptopa eufi format atacaktım ne yaptımsa boot edemedım, ntfs oldugu ıcın flashı gormedı

bıosu cmos yada uefi and legasy yapınca goruyor ama uefi yapınca gormuyor

ozanaus, 14 dakika önce yazdı:

dun samsung marka laptopa eufi format atacaktım ne yaptımsa boot edemedım, ntfs oldugu ıcın flashı gormedı

bıosu cmos yada uefi and legasy yapınca goruyor ama uefi yapınca gormuyor

flashı  biçimlendirirken fat32 yaptınız mı ?

• Thanks 1

flashı kilitlemek için ntfs yaptım, virüs bulaşmasın diye

ozanaus, 1 saat önce yazdı:

flashı kilitlemek için ntfs yaptım, virüs bulaşmasın diye

O flsah uefide görünmeyebilir. Fat32 yapmanız gerekir. Fakat baz pc ler ntfs olsa bile uefi yi görüyor.

• Thanks 1

karadurak, 07.06.2017 - 23:41 yazdı:

Cevapları kendiniz vermişsiniz :) PC bakım aracı diyebiliriz. ya da takım çantası artık kim ne diyorsa.. ister usb ister dvd fark etmez. win kurulumu zaten winpeler için bir yöntem , gpt ve mbr fark etmez..

Üstad merhabalar;

Bu programın içerisine kendi kullandığım "Elcomsoft System Recovery Professional 3.0 Build 466" şifre kurtarma yazılımını nasıl kurarım?

Berdush_03, 6 saat önce yazdı:

Üstad merhabalar;

Bu programın içerisine kendi kullandığım "Elcomsoft System Recovery Professional 3.0 Build 466" şifre kurtarma yazılımını nasıl kurarım?

mytools klasörü içerisindenki 10tools.WIM dosyasını 7zip ile çıkarıp içerisine istediginiz programı atın. 10tools.WIM içerisindeki 10tools64.ini dosyasına programı attıgınız yere göre eklemeniz gerekir. 

Örnegin şifre kırma klasörünün içine "PasswordPE" yi attım ve işaretli olan kısımda da attıgım programın görünmesi için gerekli komutları ini dosyasına ekledim. Tabi 64 bit programa göre anlattım.

2017-08-28_205905.thumb.png.9921734dcad4be43e985f1eb8fc65812.png

10tools.WIM'i tekrar wim olarak paketlemeniz gerekir.  Bunun için Wımtool veya gimagex kullanabilirsiniz.

WimTool.rar  buradan indirin.

2017-08-28_210507.png.0ea1cb2660dd6d51142801cd18a80317.png

Edited by karadurak
  • Like 1

karadurak, Wed Aug 09 2017 - 12:20 yazdı:

flashı  biçimlendirirken fat32 yaptınız mı ?

Ntfs den uefi kurulum her pc de olmuyor maalesef, pc nin anakartının desteklemesi gerekiyor. Ben sadece 2 laptopta ntfs den uefi format attım, iki pc de asus tu. Sanırım asus un yeni nesil anakartları ntfs uefi desteğini sunuyor ama gördüğüm kadarıyla diğer markalar bu desteği vermiyor. Belki bir de MSI da olabilir, onlar kendi anakartını yapıyor ama emin değilim sadece tahmin, denk gelirse denerim, yine de en garanti yöntem fat32 olarak yapmak. Ben flaşı fat32 olarak formatladım ve 4 gb den büyük isoları lazım olmayan sürümleri çıkarıp esd sıkıştırmayla 4 gb nin altına düşürdüm, sonra fat32 usb içine attım sorunsuz çalışıyor, hatta km10pe içine kendi programlarımı portable yapıp hocamın yardımı sayesinde ekledim ve kendime göre özelleştirdim. Yöntemi bulan ve geliştiren @karadurak hocam sayesinde tek parça,  tek bir usb ile her şeyi yapıyoruz. 

• Like 1

cankusa, 13 saat önce yazdı:

Please login or register to see this link.

Maalesef hocam, windowslarla birlikte boyut çok büyük, windowslar olmasa bile artık İnternetim yok, nerde net bulursam ordan indiriyorum :) km10pe üzerinde değişiklik yapmak, kendi programlarınız eklemek istiyorsanız önce portable program yapımını öğrenip (winrarla yapabilirsiniz)  sonra karadurak hocamın yönergelerini uygulayarak ekleme çıkarma yapabilirsiniz, başta zor gibi görünse de sonradan çok da zor olmadığını görürsünüz. Konudaki postlar ve açıklamaları okumanızı tavsiye ederim, ben de sıfırdan başladım ve konuyu takip ederek öğrendim. 

karadurak, 20 saat önce yazdı:

mytools klasörü içerisindenki 10tools.WIM dosyasını 7zip ile çıkarıp içerisine istediginiz programı atın. 10tools.WIM içerisindeki 10tools64.ini dosyasına programı attıgınız yere göre eklemeniz gerekir. 

Örnegin şifre kırma klasörünün içine "PasswordPE" yi attım ve işaretli olan kısımda da attıgım programın görünmesi için gerekli komutları ini dosyasına ekledim. Tabi 64 bit programa göre anlattım.

2017-08-28_205905.thumb.png.9921734dcad4be43e985f1eb8fc65812.png

10tools.WIM'i tekrar wim olarak paketlemeniz gerekir.  Bunun için Wımtool veya gimagex kullanabilirsiniz.

WimTool.rar  buradan indirin.

Please login or register to see this link.

- Açıklamanız için çok teşekkür ederim. Size sorduktan sonra programanı içerisini biraz daha kurcaladım ve admin şifre değiştirme programı olduğunu görünce vazgeçtim.

Selamlar, kolay gelsin.

• Like 1

red_d, 22 saat önce yazdı:

Ntfs den uefi kurulum her pc de olmuyor maalesef, pc nin anakartının desteklemesi gerekiyor. Ben sadece 2 laptopta ntfs den uefi format attım, iki pc de asus tu. Sanırım asus un yeni nesil anakartları ntfs uefi desteğini sunuyor ama gördüğüm kadarıyla diğer markalar bu desteği vermiyor. Belki bir de MSI da olabilir, onlar kendi anakartını yapıyor ama emin değilim sadece tahmin, denk gelirse denerim, yine de en garanti yöntem fat32 olarak yapmak. Ben flaşı fat32 olarak formatladım ve 4 gb den büyük isoları lazım olmayan sürümleri çıkarıp esd sıkıştırmayla 4 gb nin altına düşürdüm, sonra fat32 usb içine attım sorunsuz çalışıyor, hatta km10pe içine kendi programlarımı portable yapıp hocamın yardımı sayesinde ekledim ve kendime göre özelleştirdim. Yöntemi bulan ve geliştiren @karadurak hocam sayesinde tek parça,  tek bir usb ile her şeyi yapıyoruz. 

Bootice ile flashı 2 ye ayırıp KMPE kısmını EFİ diger kısmı NTFS yaparak da kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz. İstediginiz boyuttaki isoyu da atmış olusunuz

karadurak, 12 saat önce yazdı:

Bootice ile flashı 2 ye ayırıp KMPE kısmını EFİ diger kısmı NTFS yaparak da kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz. İstediginiz boyuttaki isoyu da atmış olusunuz

Winsetupfromusb kullanıyorum hocam, km10pe yi onunla birleştirdim, hazıra kaçıyorum biraz :) , onula olmuyor, tek parça haline geliyor. Zaten ntfs çok işime yaramadığı için pek kullanmıyorum. Dediğiniz yönetimi de denedim ama pek hoşuma gitmeyince full fat32 ye döndüm. Bazen direk biostan format lazım oluyor. İsolarım ise harici hdd de olduğu için (baya bi iso var) sıkıntı olmuyor. Usb de sadece gerekli sürümlerin isoları mevcut. Biraz harmanlama yaptım, gayet  stabil oldu. 

• Like 1