karadurak

K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) / 04.07.2017

Recommended Posts

7 saat önce, akillialtay1995 yazdı:

karadurak kardeş sana 2 tane sorumm olacak

1.) bu isoyu rufusla 16 gblık flash belleğime yazsam olur mu

2.) elimdeki 2indows 7, windows xp, windows 8.1 ve windows 10 isolarını bootable yaptığım bu flash belleğimin ana dizinine atıp kurdurabilir miyim ismini değiştirmeme gerek var mı varsa nasıl değiştirmeliuim isimlerini

edit: bu konularda hiç böyle bir şekilde işletim sistemi kurmadım yani yeniyim bu konularda

1. Olur

2.isim degiştirme  gerek yok istedigin isoyu at

Deneme yanılma ile ögrenebilirsin

Bir saat önce, karadurak yazdı:

1. Olur

2.isim degiştirme  gerek yok istedigin isoyu at

Deneme yanılma ile ögrenebilirsin

tmm kardeş denerim müsait olduğum zaman

On 15.06.2017 at 14:27, red_d yazdı:

Derinlemesine inceleme yapmadım ama aynı işi yapan ya da çok kullanılmayan programları kendimce seçtim.

disk info     bence gereksiz, aynı işi diğer hdd programları yapıyor,

eplorer++   normal explorerden çok farkı olmadığı için neredeyse hiç kullanmadım. explorer yeter bence.

imageburn  ultraiso varken gerek kalmıyor

recuva     hocam bunu kontrol eder misin çalışmıyor diye hatırlıyorum. Çalışıyorsa dosya kurtarmalardan aynı işi yapan birini çıkar.

pdfpassswordremover     boyut 7mb ve nadir kullanılır, dışarıdan haricen yapılabilir. en azından şifreli pdflerle uğraşan sayısı azdır diye tahmin ediyorum.

revouninstaller      PE sistemden program kaldırmak için koymamışsındır. yerleşik sistemdeki programları da görmüyor bildiğim kadarıyla,bilmediğimiz başka bir özelliği yoksa gerek yok bence.

HDclone     Acronis, ghost,onekey ghost yeter bence. Ya da sadece acronis,ghost,aomei üçlüsü olabilir.

PotPlayer    daha önceki w10pe lerde dosya ilişkilendirmelerinde sorun yoktu, bu external olduğu için mi böyle bilemedim, dosya ilişkilendirmeleri kayıtları girilmemiş sanırım.

Lazesoft full kendim ekledim 40mb fazla biliyorum ama en çok kullandıklarımdan biri, buradaki programların birçoğunun işini yapıyor,işletim sistemi yedekleme, dosya kurtarma, windows arıza giderme, password kırma.

Bunun dışında hdd programı olarak aomei ve partition wizard da baya bi özellik var, eğer aynı işi yapan ufak tefekler varsa onlar çıkabilir. Bu arada aomei partassistin dosyalar tam mı sanki içinde bir şeyler eksik gibi geldi bana (içindeki exe ler),özellikleri mi çıkarılmış.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar hocam, diğer arkadaşlar da görüş belirtirse daha çok fikir ortaya çıkacak ve daha kullanışlı bir program tablosu çıkacaktır.

AOMEI Backupper'ı çalışmaya ekliyorum.recuva çalışıyor. PotPlayer'da dosya ilişkilnedirmesi yapmadım bu sefer açışta pencere ve yüklemeler oluyor diye iptal ettim. aomei bileşen silinmiş olabilir. Diger programlara bakacam vaktim oldukça..

AOMEI Backupper' haricen kullanmak isteyenler burdan indirebilir. 

2017-06-17_125638.thumb.png.1dc6206b07dea6df4609d671d0d13e75.png

• Like 2

2 saat önce, karadurak yazdı:

Konu güncellendi..

Değişiklikler sadece sources/ wim ler üzerinde mi yapıldı, wimleri değiştirsek yeter mi yoksa bcd leri vs tekrar editlemek gerekecek mi hocam ?

Edit: Sourceste 10tool64.wim yok, programları tek wim e toplamışsın, boyuttan tasarruf olmuş eline sağlık, düzenlemeleri buna göre yapalım o zaman.

Edited by red_d

11 dakika önce, red_d yazdı:

Değişiklikler sadece sources/ wim ler üzerinde mi yapıldı, wimleri değiştirsek yeter mi yoksa bcd leri vs tekrar editlemek gerekecek mi hocam ?

Edit: Sourceste 10tool64.wim yok, programları tek wim e toplamışsın, boyuttan tasarruf olmuş eline sağlık, düzenlemeleri buna göre yapalım o zaman.

BCD leri editlemenize gerek yok aynen kaldın onlar. Sadee WIM leri ve mytools daki ini dosyalarını degiştirmeniz yeterli. Evet 10tool.wim tek dosya oldu. Potplayer ilişkilendirmesini yaptım

• Like 1

17 saat önce, karadurak yazdı:

BCD leri editlemenize gerek yok aynen kaldın onlar. Sadee WIM leri ve mytools daki ini dosyalarını degiştirmeniz yeterli. Evet 10tool.wim tek dosya oldu. Potplayer ilişkilendirmesini yaptım

yeni güncellenmiş  sürümde win10 full 64 bit te internet exlorer yazdığın adrese gitmiyor .win10 ful 32 bitte sorun yok hatta bu yazımı oradan yazıyorum

20 dakika önce, tahsin4345 yazdı:

win10 full 64 bit te internet exlorer yazdığın adrese gitmiyor

o sorun daha önce de vardı hocam, daha çözülmedi.

20 saat önce, karadurak yazdı:

BCD leri editlemenize gerek yok aynen kaldın onlar

bcd lerle ilgili başka bir sorunum var,kendi efi kısmımdaki bcd ye sendeli efi bcd yi örnek alarak win10x64pe full ekliyorum, boot.sdi gösteriyorum kaydediyorum.buraya kadar sorun yok, win10x64Lite yi eklerken pe64s.sdi gösterip kaydediyorum,burada da sorun yok. sonra tekrar win10x64 full e bakıyorum ki bizim boot.sdi ,kendiliğinden pe64s.sdi ye dönmüş. yani hangisini değiştirirsem değiştireyim diğeri ile eşitlenmiş gibi aynı sdi lere dönüşüyo. kayıt girdileri kafayı yedi sanki. ilk defa karşılaşıyorum böyle bir şeyle.

• Like 1

Bir saat önce, red_d yazdı:

o sorun daha önce de vardı hocam, daha çözülmedi.

bcd lerle ilgili başka bir sorunum var,kendi efi kısmımdaki bcd ye sendeli efi bcd yi örnek alarak win10x64pe full ekliyorum, boot.sdi gösteriyorum kaydediyorum.buraya kadar sorun yok, win10x64Lite yi eklerken pe64s.sdi gösterip kaydediyorum,burada da sorun yok. sonra tekrar win10x64 full e bakıyorum ki bizim boot.sdi ,kendiliğinden pe64s.sdi ye dönmüş. yani hangisini değiştirirsem değiştireyim diğeri ile eşitlenmiş gibi aynı sdi lere dönüşüyo. kayıt girdileri kafayı yedi sanki. ilk defa karşılaşıyorum böyle bir şeyle.

BCD'leri profesyonel modda düzenlemen gerekir. Kurdugun anahtarın AplicationDevice ve OSdevicedeki RAMDİSK kodlarının aynı olması gerekir.

2017-06-19_192528.png.65de523d3621358705f4b804a6251733.png

• Like 1

22 saat önce, karadurak yazdı:

karadurak içerisinde hangi programların olduğunu yazsaydın keşke mesela admin şifre kırma programları mevcutmu

15 dakika önce, outlawist yazdı:

karadurak içerisinde hangi programların olduğunu yazsaydın keşke mesela admin şifre kırma programları mevcutmu

Benim PE'lerde programlar standart hale geldigi için yazma geregi duymadım. Şifre kırma mevcut. Programlar aşagıda göründügü gibi 70 e yakın program mevcut 

2017-06-19_194941.thumb.png.43526eea279e7d936d42f1347f5cb081.png

Edited by karadurak

2 saat önce, karadurak yazdı:

BCD'leri profesyonel modda düzenlemen gerekir. Kurdugun anahtarın AplicationDevice ve OSdevicedeki RAMDİSK kodlarının aynı olması gerekir

Daha öncekinde böyle bir sorun olmamıştı. direk easy moddan ekledim, bunda professionalden de aynı oluyor,kontrol ettim ramdisk kodları da aynı ama bir yerde hata yapıyorum sanırım. efi ye bir kaç denemeden sonra kazara ekledim onlar değişmedi ama boot a eklediklerim olmadı.

Edited by red_d

@red_d Yeni bir BCD oluşturup sıfırdan konumları ekleyin olur inşaAllah. 

• Like 1

47 dakika önce, red_d yazdı:

Daha öncekinde böyle bir sorun olmamıştı. direk easy moddan ekledim, bunda professionalden de aynı oluyor,kontrol ettim ramdisk kodları da aynı ama bir yerde hata yapıyorum sanırım. efi ye bir kaç denemeden sonra kazara ekledim onlar değişmedi ama boot a eklediklerim olmadı.

Ben bcd ler ile ilgili herhangi bir degişiklik yapmadım. Bende dedigim şekilde ekleme yapıyorum.

• Like 1

Tamam bcd sorununu hallettim, benim windows karman çorman olmuş, acronisle recovery yapınca temiz sistemde bcd sorunu kalmadı.

• Like 1

Öncelikle çalışmanız için teşekkürler. Böyle PE sistemler çok işime yaradığı için hep usb diskte bozulmadan dursun istemişimdir. Usb diskin bir kısmını CD olarak flashlayıp iso dosyasını mount ettim artık hiç bozulmayacak :)

2017-06-20_145618.jpg

6 dakika önce, m231 yazdı:

Öncelikle çalışmanız için teşekkürler. Böyle PE sistemler çok işime yaradığı için hep usb diskte bozulmadan dursun istemişimdir. Usb diskin bir kısmını CD olarak flashlayıp iso dosyasını mount ettim artık hiç bozulmayacak :)

Hayırlı olsun. O CD-ROM olayını zamanında denemiştim ama başaramamıştım. yine aynı yöntemler mi kullanılıyor flash'a göre program kullanıyorduk sanırım.

Edited by karadurak

6 minutes ago, karadurak said:

Hayırlı olsun. O CD-ROM olayını zamanında denemiştim ama başaramamıştım. yine aynı yöntemler mi kullanılıyor flash'a göre program kullanıyorduk sanırım.

Teşekkürler. Evet yine aynı yöntemler kullanılıyor. Doğru programı ve versiyonu bulduktan sonra gerisi çok zor olmuyor.

1 dakika önce, m231 yazdı:

Doğru programı ve versiyonu bulduktan sonra gerisi çok zor olmuyor.

Yine Phison cipsetli usb arattıracaksınız bana :) Marka model söyleyin de direk gidip alalım bari. 

7 minutes ago, red_d said:

Yine Phison cipsetli usb arattıracaksınız bana :) Marka model söyleyin de direk gidip alalım bari. 

yaptıklarım bunlar :)
eski kingston dtse9 16gb (phison)

lexar jumpdrive usb 3.0 16 gb (smi chipset)

neyse konuyu fazla dağıtmayalım :) usb mevzusu için:  

Edited by m231
konu dağılmaması için düzenleme
  • Like 1

@karadurak hocam buradaki program kısayollarını nereden düzenleyebilirim. 10tools.ini ye masaüstü ekleme-çıkarma-isim değişikliği vs yaptım oldu ama sadece bu kısım olmadı, başka bir yerde daha yazılı sanırım. 10tools.wim e program ekleme-çıkarma yaptım, onları düzenleyecektim.

Adsız.png

\Windows\System32 içerisinde "StartPage2.reg" var. Yani siz 10tools.ini den düzenleseniz bile başlangıçta çalışan reg kaydı işi bozar. Onu da 10tools.wim içerisine alabiliriz bi dahakine o şekilde düzenlerim 

31 dakika önce, karadurak yazdı:

\Windows\System32 içerisinde "StartPage2.reg" var. Yani siz 10tools.ini den düzenleseniz bile başlangıçta çalışan reg kaydı işi bozar. Onu da 10tools.wim içerisine alabiliriz bi dahakine o şekilde düzenlerim 

Evet 10tools un içine almak özelleştirmeyi kolaylaştırır hocam. Şimdi x64 ün sistem wim inden düzenleyebilirim o zaman. Deneyeyim. 

5 dakika önce, red_d yazdı:

Evet 10tools un içine almak özelleştirmeyi kolaylaştırır hocam. Şimdi x64 ün sistem wim inden düzenleyebilirim o zaman. Deneyeyim. 

Önce winpeyi çalıştırıp başlatmanüsüne sabitlemek istedikleri sabitleyeceksin. sonra [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartPage2] anahtarına gidip kaydeceksin ve wim ierisinde bagsettigim anahtar ile degiştireceksin tabi 10tools.ini deki startları da ona göre düzenlemen gerekir.

1 dakika önce, karadurak yazdı:

Önce winpeyi çalıştırıp başlatmanüsüne sabitlemek istedikleri sabitleyeceksin. sonra [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StartPage2] anahtarına gidip kaydeceksin ve wim ierisinde bagsettigim anahtar ile degiştireceksin tabi 10tools.ini deki startları da ona göre düzenlemen gerekir.

Alındı, yapılıyor, saol hocam.

• Like 1