Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

En Stabil Windows 10 Hangisi

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Stabil ? Hangi windows sürümüne kernel düzeyinde müdahele edilmişte stabilitesi 3. parti kişiler tarafından arttırılmış ki ? Anca birşeyleri kırpıp kapatıp sistemler hazırlanıyor. O yüzden en stabili el eldeğmemiş olanı demek Windows için doğrudur.

• Like 3

30 dakika önce, red_d yazdı:

En stabili en son sürümüdür

Kardeş 1703 den memnun değilki çoğu kişi. Sürekli yeni derleme çıkıyor. Ben 1607 yWindowsncelledim updateden ama temiz format olmadığındanmı o bile pek stabil değil.

@CelestTemel programlarla boşta%20 harcıyor. Bir kac hizmet daha kapatılabilir. Sistemimde ortanın üstü. Yani size cevap globa lpiyasa böyle. Yoksa windows 7 den vazgeçilirmi..

@Bultar O konuda zaten hemfikiriz.

Edited by abdulhey_
  • Like 1

14 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

Sürekli yeni derleme çıkıyor

derlemeler yeni özelliklerin eklenmesi ve hataların giderilmesi için verilir, yenileri stabil değil eskileri bence hiç stabil değildir. win10 her makinede (yeni bile olsa) aynı performansı vermez, hala uyumsuzluk ve kararsızlıkları var. mesela bende amd ekran kartı driver sorunu olduğu için yükleyemiyorum build farketmiyo, şu an stabil win10 yok diyebilirim.

• Like 2

Mantıken  en son yap v.s. yüklemek bu durumda da yeni yapı falan çıkınca acaba bunumu yüyleseydik düşüncesi kıl ediyor insanı. Çünkü diğer taraftan da boyna format atıp düzeni bozmak kil ediyor. Belkide Windows 10 u çıkartmaktaki amaçları bizi kıl etmek:-)

• Like 2

3 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

Mantıken  en son yap v.s. yüklemek bu durumda da yeni yapı falan çıkınca acaba bunumu yüyleseydik düşüncesi kıl ediyor insanı. Çünkü diğer taraftan da boyna format atıp düzeni bozmak kil ediyor. Belkide Windows 10 u çıkartmaktaki amaçları bizi kıl etmek:-)

windowsun içinden güncellemeleri almak daha zahmetsiz. bence 6 aya bir format at, zaten o zaman kadar ya da senede bir yeni toparlanmış iso verirler. yine de benim görüşümce windows 10 un stabiliteye ulaşmasına daha çok var.

• Like 1

12 dakika önce, red_d yazdı:

windowsun içinden güncellemeleri almak daha zahmetsiz. bence 6 aya bir format at, zaten o zaman kadar ya da senede bir yeni toparlanmış iso verirler. yine de benim görüşümce windows 10 un stabiliteye ulaşmasına daha çok var.

İcinden al demekle windows updateden demek istiyorsunuz herhalde. Dedim ya 1607 ye updateden yükledim bazı tutarsızlıklar çıktı diye:-)

• Like 1

format atarak kurulduğunda en son sürüm stabil olur her zaman ama driver uyumsuzluğu büyük sorun çıkarıyor eski makinelerde özellikle ama benim nezdimde şuana kadar bir çok pcye win 10 1703 sürümünü kurdum (yaklaşık 20 küsür makineden bahsediyorum) yükseltme değilde/format atarak kurdum şimdiye kadar hiçbiri sorun çıkarmadı win 10'un win7den tek bi kötü tarafı var advanced system care,ashampoo win optimizer,glary utilies,auslogics boost speed gibi yazılımlarla aşırı ince ayar yapıp çok kurcalayınca çöküyor kısır döngüye giriyor sistem açılmıyor live cdlerle olayı çözüyon ama ona uğraşılacak 2 saat yerine direk formatla iş daha hızlı bitiyor harici yazılımlarla 2 saat uğraşmak var flash bellekle 17 dkda format atmak var :) valla hangisi işinize gelirse bir bonus daha söyleyeyim 1607 sürümüne salı güncellemelerinde toplu güncellemede dahil 1,5 gb güncelleme kuruyorsunuz 1703te ise uup sistemi sayesinde 300-500 mb her ay 2-3 gb fazladan indirmek var üstelik 1607 sürümü 1703 sürümüne göre daha fazla güncelleme alıyor bunuda göz önünde bulundurduğunuzda en mantıklısı format atarak 1703 sürümü kurmaktır karşılaştığınız hataları özelden yazarsanız yardımcı olurum çünkü win 10'u 50den fazla pcye kurdum 100lerce hatayla karşılaştım bayağı tecrübeliyim bu konuda saygılar

• Like 2

8 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

format atarak kurulduğunda en son sürüm stabil olur her zaman ama driver uyumsuzluğu büyük sorun çıkarıyor eski makinelerde özellikle ama benim nezdimde şuana kadar bir çok pcye win 10 1703 sürümünü kurdum (yaklaşık 20 küsür makineden bahsediyorum) yükseltme değilde/format atarak kurdum şimdiye kadar hiçbiri sorun çıkarmadı win 10'un win7den tek bi kötü tarafı var advanced system care,ashampoo win optimizer,glary utilies,auslogics boost speed gibi yazılımlarla aşırı ince ayar yapıp çok kurcalayınca çöküyor kısır döngüye giriyor sistem açılmıyor live cdlerle olayı çözüyon ama ona uğraşılacak 2 saat yerine direk formatla iş daha hızlı bitiyor harici yazılımlarla 2 saat uğraşmak var flash bellekle 17 dkda format atmak var :) valla hangisi işinize gelirse bir bonus daha söyleyeyim 1607 sürümüne salı güncellemelerinde toplu güncellemede dahil 1,5 gb güncelleme kuruyorsunuz 1703te ise uup sistemi sayesinde 300-500 mb her ay 2-3 gb fazladan indirmek var üstelik 1607 sürümü 1703 sürümüne göre daha fazla güncelleme alıyor bunuda göz önünde bulundurduğunuzda en mantıklısı format atarak 1703 sürümü kurmaktır karşılaştığınız hataları özelden yazarsanız yardımcı olurum çünkü win 10'u 50den fazla pcye kurdum 100lerce hatayla karşılaştım bayağı tecrübeliyim bu konuda saygılar

aynen.. win pe veya live cd ler ancak çaresiz kalınca kullanırım. yoksa diğer format konusunda hemfikiriz. verdiğin bonus ta kredi gibi oldu. somut ve ihtiyaç olan bilgi. sağol. :)

• Like 1

50 dakika önce, DJ_Rush yazdı:

@abdulhey_    Sistem özelliklerin nedir?

Başka konudada sana bahsetmişim 1607 şuan en stabili.

Ama yinede 1703 sürümü test etmeni tavsiye ederim.

agam ben ne diyorum bırak testi. :) tek seçenek söyle. hatırlamıyorum senin demenle olabilir update den 1607 zaten sırada bekliyordu yükledim. sonra tutarsızlık oldu. benzer kodlamalar sanki bir biriyle yarışıyor bazan. mesela karşılama ekranında iki resim çıkıyor ard arda, bazan orda bilgisayarın bilgisinin özeti çıkıyor. bazan oldukça geç açılıyor bazan lütfen bekleyin diyor. bunun gibi..

sistem özellikleri:

Please register to see this content.

Edited by abdulhey_

Büyük güncellemelerde sistemin üstüne kurmayın temiz kurulum yapın diye kaç kere tavsiye ettik. Ne zamandır ha bire soruyorsun her konu altında 1703 kurayım mı nasıl diye. Nesinden korkuyorsun yükle ve gör bu da test etmek demek. Sisteminle nasıl uyum olacak biz nereden göreceğiz, bunu sen görürsün. Kullandığın PC nin sitesinde Windows 10 sürücüleri yok. En son Win 8.1 verilmiş. Bu da demek oluyor ki eski sistem. Eski sisteme Win 10 kurulmaz mı kurulur, ama ne kadar tutarlı olur tartışılır. Denemek gerek.

Stabil Windows diye birşey yok. Stabil donanım var. Donanımın iyi ise Windows stabil çalışır. Donanım zayıf ise kasmalar donmalar vs oluşur. 

• Like 2

Bir saat önce, DJ_Rush yazdı:

Büyük güncellemelerde sistemin üstüne kurmayın temiz kurulum yapın diye kaç kere tavsiye ettik. Ne zamandır ha bire soruyorsun her konu altında 1703 kurayım mı nasıl diye. Nesinden korkuyorsun yükle ve gör bu da test etmek demek. Sisteminle nasıl uyum olacak biz nereden göreceğiz, bunu sen görürsün. Kullandığın PC nin sitesinde Windows 10 sürücüleri yok. En son Win 8.1 verilmiş. Bu da demek oluyor ki eski sistem. Eski sisteme Win 10 kurulmaz mı kurulur, ama ne kadar tutarlı olur tartışılır. Denemek gerek.

Stabil Windows diye birşey yok. Stabil donanım var. Donanımın iyi ise Windows stabil çalışır. Donanım zayıf ise kasmalar donmalar vs oluşur. 

yalnız çoğu oem üründe hala windows 10 u desteklediğini göremezsin. windows 10 un çıktığı ne kadar oldu? ortalama1.5 yıl. stabilite donanımla olur diye kestirmeden düşünürsek o zaman dünyadaki bilgisayarların yarısının ortada kalması demek. benim makinede 2013 de piyasaya çıkmış. 4.5 yıl olmuş yani. burdan da donanımın değil daha çok yazılımın donannıma uydurulması şirketlerin genel kanısı olacaktır diye bir sonucu çıkarmak daha mantıklı olmazmı? ve benim makine türkiye piyasasında artık yok muhtemelen. peki yabancı sitelerdeki fiyatı ne kadar ortalama 3500 tl. peki ben bu makineyi kaç tl ye aldım? 1.5 yıl önce 1000 tl ye. peki nasıl ? sora sora :)

Aslında pc niz driveri windows 10 desteği varsa ve reminiz 8gb ise her türlü kurulur. ...eski tip yani 4gb ve altı pc ve laptoplarda kesinlikle win10 kurmayiniz. ..ben şahsen kurdum tevbe edip win8 e döndüm. ...şuan a kadar en mantiklisi win10 sürümünün 1703 kurmak. ..dediğim gibi driver ve performans olduğu takdirde win10 kurulur 

• Like 1

windows 10  pişmanlıktır..vista faciası gibidir...

windos 7 en iyisidir,şuan  finaldir...

beta olan 10 ile uğraşmayınız..

nacizane fikrimi belirttim..karar sizin.....

• Like 1

22 dakika önce, atabey.06 yazdı:

benim laptop 2009 çıkışlı 4 gb ramlı. şu an windows 10 pro 64 bit 1703 sürüm kurulu tıkır tıkır çalışıyor.:D

çalışmaz demedimki ben..

olay şu win 10 beta şuan final değil,

her güncelleme büyük mb larda..cpu,ram kullanımıda fazla ...

Ben kasma durumunu iki kez yaşadım o da aşikar nedenlerdendi. İlk bilgisayarımı TTNet in kampanyasından almıştım. O zamanlar bilgisayarlar evlere yeni yeni girmeye başlamıştı. caspet marka desktop tu ve donanım çok düşükmüş. Donanım hakkında hemen hemen hiç bir bilgim yoktu. ancak internetcafelerden  -ler eki fazla çünkü bir tane cafe vardı, biraz bilgim vardı.

Servis geldi kurulumu yapti. İnternete  falan girerken bariz biçimde yavastı ve kasma yapıyordu. Servis elemanı na söylemesem çekip gidecekti. Nedeni virüs programı ndan başka gözcümü ne öyle bir program yapıyormuş meğerse.

İkincsi ise ram i 2gb a    yükseltince Windows 7 64bit kurmuştum. O zaman.. TNCTR nin hakkı büyük burdan çok şey öğrendim. Format için bir kere bile tamirciye gitmedim. Arkadaşlar in pc lere de çok format attım. Hemde tamirciler den daha iyi.

• Like 2

5 saat önce, italyano43 yazdı:

çalışmaz demedimki ben..

olay şu win 10 beta şuan final değil,

her güncelleme büyük mb larda..cpu,ram kullanımıda fazla ...

1703 sürümünde uup sistemi sayesinde güncellemeler 300-500 mb arasına düştü sen win 7 kullanıyorsn sende bu boyutlarda güncelleme kuruyor büyük mblarda olan 1607 ve 1511 sürümü evet cpu,ram kullanımı win 7ye göre daha fazla olabilir emin ol win 10 daha stabil çalışıyor win 7ye bunu aynı anda ağır 6-7 program açarak test edebilirsin win 7 şişip kasılırken win 10da geçiş yapılan programa göre optimize ettiği için kasma yapmıyor.