Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Biosa Gömülü Anahtarı Atlama

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Orca2002 arkadaşın 29 Mayıs 2017 çalışmasını kurdum. Sürüm seçme ekranı gelmeden direk twindows 10 home sinle Language sürümü kuruldu. İnceledim 2018 e kadar geçerli biosa gömülü orjinal key var. Fakat ben enterprise64bit kurmak istiyorum. Desktop pc mi aldığım dada win 8 sıngle Language yüklü idi. Şimdi buna göre:

1. Biri bu keyi ömür boyu kullanabilirsin dedi ama incelediğimde 2018 de bitiyor. Hangisi doğru?

2.  Bu keyi buldum ben bunu enterprise64bit de kullanabilirmiyim?

3. Daha önce çok Windows 10 formatı attım hic böyle direkt gömülü keye göre sürüm yüklenmiyor du. Şimdi neden böyle oluyor? Biosa Gömülü keyi nasıl atlayıp sürüm seçenekleri nden seçtığim sürümü yükleyebilirim kms ile etkinleştirmek üzere?

49 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

Orca2002 arkadaşın 29 Mayıs 2017 çalışmasını kurdum. Sürüm seçme ekranı gelmeden direk twindows 10 home sinle Language sürümü kuruldu. İnceledim 2018 e kadar geçerli biosa gömülü orjinal key var. Fakat ben enterprise64bit kurmak istiyorum. Desktop pc mi aldığım dada win 8 sıngle Language yüklü idi. Şimdi buna göre:

1. Biri bu keyi ömür boyu kullanabilirsin dedi ama incelediğimde 2018 de bitiyor. Hangisi doğru?

2.  Bu keyi buldum ben bunu enterprise64bit de kullanabilirmiyim?

3. Daha önce çok Windows 10 formatı attım hic böyle direkt gömülü keye göre sürüm yüklenmiyor du. Şimdi neden böyle oluyor? Biosa Gömülü keyi nasıl atlayıp sürüm seçenekleri nden seçtığim sürümü yükleyebilirim kms ile etkinleştirmek üzere?

Please register to see this content.

Bu makaleleri okuyun ve sorunumuzun cevabını okuduktan sonra bulacağınızdan eminim! En altta sorulan sorulara da dikkate edin

• Like 1

Bu makaleleri okumuştum ben zaten ama bisa gömülü lisans anahtarı şu kadar kullanılabilir diye açıklama yok. Makaleden sonra sonra soru kısmı var. Orda biri sormuş, editör de deneme sürümü olabilir son kullanma tarihi geçince kısıtlamaya gidebilir demiş. Siz neye göre sınırsız dediniz anlamadım.

VL Key in süresi ne kadar. Bununla ilgili bilgi bulamadım. Şu konuya direkt yanıt verirmisiniz. veya vl değilse biosa gömülü key in kullanım süresi ne kadardır.  Bahsettiğim ayrıntılardaki yazdığı gibi 1,5 yıllık mı, sınırsızmı?

Pardon, Home sürüm olduğu için VL olamaz.

Pro ve Entprs sürüm için geçerli VL olayı.

Sen bu geçerlilik bilgisini nasıl öğrendin?

Bu yöntemle mi baktın?

Windows Lisans Temel Bilgilerini Öğrenmek için ;

slmgr.vbs -dli  komutunu çalıştır penceresine yazmanız yeterli olacaktır.

Windows Lisans Detaylı Bilgileri Öğrenmek için ;

slmgr.vbs -dlv komutunu Çalıştır penceresine yazarak çalıştırınız.

Windows Lisans Geçerlilik Süresini Öğrenmek için :

slmgr.vbs -xpr komutunu yazarak Öğrenebilirsiniz.

Bu komutların sonuçlarını burada paylaş da bakalım.

Edited by DJ_Rush
  • Like 3

@DJ_Rush siz söylemiyorsunuz bende soylemicem:-) Google dan baktım öğrenme yöntemlerine PowerShell den  komut girdim bekleyin diyor bekledim bir şey olmadı. Entere bastım ve productkey karşımda. Sonra bilgisayarımda anahtarı değıştirin kısmında tıklayınca ayrıntılar çıkıyor ordada geçerlilik süresi yazıyor. Yalnız Ekim 2016 başlangıcı bende o zaman almıştım kasayı ikinci el. Eğer sıfır almış olsa o kadar ucuza niye satsın o tarihte biosa gömülü pc yi yani? Hem pc o kadarda cillop gibi değil di. pek sorunda yoktu kulaklık girişinin yalıtımı kırıktı sadece. Sahibinden.com dan almıştım Genç biri gibi idi sesi. Pek de anlamıyordu pc den. Gerçi çoğu kişi anlamıyor. 

Bu tarih arasında mı geçerli şimdi bu lisans anahtarı, yoksa sınırsızmı?

10 saat önce, abdulhey_ yazdı:

@DJ_Rush siz söylemiyorsunuz bende soylemicem:-) Google dan baktım öğrenme yöntemlerine PowerShell den  komut girdim bekleyin diyor bekledim bir şey olmadı. Entere bastım ve productkey karşımda. Sonra bilgisayarımda anahtarı değıştirin kısmında tıklayınca ayrıntılar çıkıyor ordada geçerlilik süresi yazıyor. Yalnız Ekim 2016 başlangıcı bende o zaman almıştım kasayı ikinci el. Eğer sıfır almış olsa o kadar ucuza niye satsın o tarihte biosa gömülü pc yi yani? Hem pc o kadarda cillop gibi değil di. pek sorunda yoktu kulaklık girişinin yalıtımı kırıktı sadece. Sahibinden.com dan almıştım Genç biri gibi idi sesi. Pek de anlamıyordu pc den. Gerçi çoğu kişi anlamıyor. 

Bu tarih arasında mı geçerli şimdi bu lisans anahtarı, yoksa sınırsızmı?

Tam olarak ne anlatmış oldun sen şimdi :blink: adam ne söylemiş sen nelerden bahsetmişsin

• Like 1

33 dakika önce, Bultar yazdı:

Konuya cevap vermek için girdim ama birileri cevap verirken senin "saçmalaman" garip olmuş. Az daha bu yolda devam et muvaffak olacaksın !

Ne diyeyim ben şimdi. Cevap verenlerın hiç biri süreli/süresiz yanıt vermişmi? Bilsem o kadarda "saçmalamam" değilmi?

• Editor
5 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

Ne diyeyim ben şimdi. Cevap verenlerın hiç biri süreli/süresiz yanıt vermişmi? Bilsem o kadarda "saçmalamam" değilmi?

hiç bir şey deme! sadece cmd yi yönetici olarak çalıştır ve DJ_Rush ın verdiği komutlarda en alttakini girip enter a bas. sonra da aşağıdaki gibi ekran görüntüsü paylaş. bunu istemiş senden ama sen olmadık konulara girmişsin ve çıkmaya da niyetin yok gibi:

LSlWFC.png

• Like 5

34 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

Adam sana işin ne olduğunu anlatırken sen gavara sallarsan iş çıkışını eline alırsın. Birinin yüzüne karşı yapamayacağın saçmalamayı burada da yapma ! Yoksa çıkışını ben ilk elden veririm. Bilgisizliğe eyvallah lakin saygısızlığa asla !

• Like 3

1.Easy2boot multiboot uygulaması üzerinde gelen hazır pro key script anahtarları kullanılarak,windows kurulum sürecinde mbr key ekranı çıktığında çıkan key seçeneklerinden ilgili windows'a ait  key seçilip (pro/core/singlelang vb.) sistem keyi ile,kurulum bu şekilde yapıldığında 1.serial algılandığından bios üzerindeki key deaktif olacaktır tahminim bu yöntem bios key sorununu çözer aklıma geldi,ekleyeyim dedim bu uygulama ile hazır key anahtarlarını kullanarak msdn windows10/8 sistemlerini kurdum serial ile,bir anlamda işi kolaylaştırıyorda aslında bios'a gömülü olanda ne kadar işe yarar bilmiyorum ancak denemek şart saygılarımla kolay gelsin.

Dipnot: Linux kurarsan key sorunu olmaz ama :)

Arkadaşlar önem verip yazıyorsunuz. "Değerimiz bilinmiyor!" psikolojisinde olup bunu yoğunlaştırıp bana yansıtmış olabilirsiniz.

Kızmayın. Enterprise kurdum yeni. Kms ile etkinlestirdim. Çünkü bu biosa gömülü key den emin değildim. Şimdi vl keymi, şu bu mu deyince bende merak ettim. Amacım BİOSA GÖMÜLÜ KEY NE KADAR SÜRE Kullanılabiliyor? Bunu öğrenmekti. Ama yeminle enterprise kurduğumu anlık unuttum. Yani enterprise yi kms ile etkinlestirdiğimden artık bu söylediğiniz öğrenme yöntemleri  geçerli olurmu sanmıyorum. Ama Dj_Rush un yöntemi ile büyük ihtimalle öğrenecektim. Bu durumda gerçekten bilmeden saçmalamış oldum. Özür dilerim. Şu anda home single Language yüklü değil yani.

Bir saat önce, DJ_Rush yazdı:

Çözüm ararken yardım edenin sorduğu sorulara odaklansan bu iş olacak da. Veriğin bilgiler yetersiz. Birşeylerin cevabını almadan yorum nasıl yapayım. Sallamış olurum.

haklısın. aslında benimde en kızdığım şeylerden biridir bu. ama insanız. yapma, yapmam dediğimiz şeyleri bizde yapabiliyoruz.

Bir saat önce, MOTUN yazdı:

tam 1 saat olmuş iletimin üstünden geçen süre; halâ slmgr.vbs -xpr komutu ile ilgili ekran görüntüsü paylaşmadın bilmem farkında mısın?

kusura bakma yeni bilgisayar başına geçebildim. iftar, misafir v.s. sizde bana anlayış gösterirsiniz umarım. :)  yukarıda yazdım herşeyi. dediğim gibi şu anda enterprise yüklü olduğundan doğal olarak bu çıktı.

12 saat önce, abdulhey_ yazdı:

@forjest kardeş anladım. Sağol. Ben Orca2002 nin sistemine usb ile format atarken 1kb lık dosya yı seource klasörüne atarak sürüm seçme ekranının gelmesini sağlayarak hallediyorum o meseleyi.

O 1kb lik dosyayı nerden bulabiliriz?.

Cfg dosyasını seuorces klasörünün içine kopyala. Dvd ye yazdiracaksan iso yu ultra iso ile açıp klasöre kopyalayıp tekrar iso haline getirip dvd ye yazdırman gerek.

Usb ile fomat atacaksan rüfus ile            yazdırıp yine seource klasorüne atman yeterli.  Böylece biosa gömülü keyi görmeyip direkt kuruluma gecmek yerine sürüm seçme ekranı gelecek ve istediğini kurabileceksin.

• Like 1

Öğrenmek için herşeyi cfg dosyasını eklemeden direkt dijital lisansı kullansın diye Orca 2002 ustanın son çalışmasını yükledim. resim vermicem. ana hatları yazıcam. resim bilgi isteyen olursa onu da eklerim.

1- lisans geçerlilik süresi : Windows r core single language edition kalıcı olarak etkinleştirildi. fakat bilgisayar özelliklerde Windows 10 home single language yazıyor. (64bit)

2-Windows Lisans Detaylı Bilgileri Öğrenmek için : burada dikkatimi çeken; kısmı ürün anahtarı 6f4bt, anahtarın tümünü powershell den öğrendiğimde böyle bir 5 lik dizin yok.

3-Windows Lisans Temel Bilgilerini Öğrenmek için : bunun resmini koyayım:

4-bahsettiğim iki tarih arası kullanım süresi ise; bilgisar/özellikler/ ürün anahtarını değiştire tıkladığımda kullanıcı hesabı denetimi geliyor. Windows aktivasyon yazıyor onun altında da "diğer ayrıntıları göster" var orada " yayıncının sertifakası hakkında bilgileri göster" var ona tıkladığımda hadi onunda resimin vereyim: 

bunda kafa karışıklığı yaşamıştım. HEM KALICI OLARAK ETKİNLEŞTİRİLDİ DEYİP, BU ÜRÜN ANAHTARI İLE İLGİLİ WİNDOWS DONANIM SÜRÜCÜ DOĞRULAMASI  NIN BU TARİHLER ARASINDA KISITLI OLMASI ÇELİŞKİSİ  nedir?

5-diğeride bu sürüm de uzak masaüstü özeliğinin olmadığı yazıyor diğer sürümlerden önemli özellik farkı olarak.. bu konuda bilginizi alabilirmiyim? 

teşekkürler. saygılarımla..

Edited by abdulhey_