Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

icevawe_1905, Şimdi yazdı:

@forjest Hocam. Ortalama Ram tüketimi ne kadar ? 768 Mb ramlik bilgisayara ofis programları için kuracağım da. ( Lite bir linux için )

Çok düşük ram ve işlemcilerde ekseriyetle Lxde,openbox ve i3 masaüstüne sahip dağıtımlar mantıklı olacaktır.Alta Lxde ve Lxle masaüstülerine sahip dağıtımları ekledim openbox ve i3 masaüstü biraz karışık gelebilir en iyisi yine alttakiler.

Her iki sistemde çok hızlı çalışır.ubuntu tabanlıdır.Daha evvel lubuntu'yu kurmuştum 100-120 mb ram gidip geliyordu. kolay gelsin.:) 

Alıntı

32 Bit Lubuntu Lxde : Please login or register to see this link.

32 Bit Lxle Please login or register to see this link.

Manjaro Linux 17.1.10 Stable (Update: 11 Haz/June 2018)

Manjaro Linux’un çeşitli güncellemeler içeren yeni kararlı sürümü 17.1.10, Philip Müller tarafından duyuruldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve kimi değişikliklerle gelen sürüme, 4.16 ve 4.17 serisi Linux çekirdeklerinin eklendiğini söyleyen Müller; sistemle birlikte KDE Plasma 5.12.5 masaüstü ortamının da kullanıma sunulduğunu belirtti. Mesa 18.0.2, qemu 2.12.0 ile gelen sistemde, Cinnamon masaüstü ortamı da güncellenmiş bulunuyor. Sistem, ayrıca Nvidia 396.24 sürücüsünü içeriyor. Sürümle ilgili değişikliklerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.Yeni sürüm gelişmeleri ile ilgili Please login or register to see this link.

Alıntı

TANITIM VİDEOSU (Kendi Sistemimden!)

Spoiler

Masaüstü Arayüzü İsim ve Resimleri

Spoiler

Manjaro XFCE Edition

manjaro-xfce

Manjaro KDE Edition

manjaro-kde

Manjaro GNOME Edition

Q2AJoV.jpg

Manjaro-Architect ISO

architect_0_9_9.png

İNDİRMELİNKİ: Please login or register to see this link.

Ülkelere göre İndirme Seçenekleri için: Please login or register to see this link.

Kaynak Linkler: 

Please login or register to see this link.

Esenlikle Kalınız! :) 

• Like 1

Manjaro Linux 17.1.11 Stable | Update: 2 Temmuz/July 2018

Manjaro Linux’un çeşitli güncellemeler içeren yeni kararlı sürümü 17.1.11, Manjaro ekibi tarafından duyuruldu. Çeşitli hata düzeltmeleri ve kimi değişikliklerle gelen sürüm, Plasma tarayıcı entegrasyonu dahil en son KDE Plasma 5.13.2 masaüstü ortamını kullanıma sunuyor. Calamares 3.2.0 yükleyici ile gelen sistem; Pamac 6.4.0, LibreOffice 6.0.5 gibi en güncel paketleri içeriyor. Sistem ayarlarının yeniden tasarlandığı söylenen sistem, GTK global menü entegrasyonunun teknik ön izlemesi olarak sunuluyor.Manjaro 17.1.11 Sürüm duyurusu için Please login or register to see this link.

Alıntı
XFCE
KDE
GNOME

TANITIM VİDEO'SU | LiveCD olarak çalıştırdım

Spoiler

Edited by forjest
  • Like 1