Jump to content

1500-2500 E Kadar Masaüstü Pc Ekran Dahil

Recommended Posts

Sıfır veya toplama 2500e oyun bilgisayarı bulamazsın. 1.5 yıl önce Vatan da orta segment bilgisayar toplama hesabı yaptık elemanla 3500 tl olur en az dedi. Dolar ın o zamandan beri%60 arttığını düşünce uçuk fiyat çıkar. 

İkinci el bi ihtimal. Sahibnden.com u tek tek incelemen lazım. Ama yine monitör hariç düşün. Çünkü 24 inc monitör gider öyle bir monitörüde 750 tl den aşağı bulamazsın. Bu arada yine 2.elden bahsediyorum.

Öncelikle hangi oyunları oynamayı düşünüyorsun ?

LOL, DOTA 2, H1Z1, PUBG gibi oyunlar düşünmüyorsanız bir öneride bulunayım. 2500₺ civarı toplanacak PC ile 1080p Ultra Grafik görmeniz çok zor.

İntel i5 4570
16gb DDR3 ram
Evga GTX 1060 SC 

Şuan bu Sistemde bir PC ye sahibim. 2009-2017 arası çıkan neredeyse bütün oyunları tecrübe ettim. 2015-2016-2017 bütün oyunları ULTRA da görmüş ve oynamış biri olarak. PC 2009 dan bu yana kaç takla attı bilmiyorum. Şuan sadece DVD-RW ve 1tb HDD o zamandan kalma. 2015 den itibaren PC oyunlarında yaşadığım performans sorunları, Her oyunun ayrı platformlarda (Steam, Origin vb.) olması, Driver sorunları, Windows un saçma salak sorunları ve Multiplayer oynadığım oyunlarda rastladığım hileli oyuncular ile uğraşmaktan bıkıp ve bir türlü istediğim Performansı alamayıp gittim 2017 yıl başı ile PS4 aldım. Aldığıma da o kadar memnun kaldım ki, Bilseydim bu zamana kadar PC ye bu kadar vakit ve para harcamazdım. Üstüne birde PC de olmayan PS4 e Exc. çıkan oyunlarda cabası oldu. Bunun öncesinde XboX360 sahibi idim FIFA ve birkaç arkadaşlarım ile oynayacağım oyun haricinde yüzüne bakmazdım. PS4 cidden oyun anlamında beni kendine bağladı. İstediğim zaman tek tuşla Twitch veya Youtube üzerinden yayında açabiliyorum sorunsuz. Bu bile PC de çok zor halde iken. Bir çok Orjinal oyuna sahiptim PC de GTA 5, BF1, BF4, Titanfall2 gibi devamlı oynadığım multiplayer oyunların hepsini sattım ve PS4 e taşıdım. Şükür memnunum. Şuan PC yi sadece net işlevi için kullanıyorum :D 

Tabi ki taktir sizin.

Edited by KenanK

1.)

Bu sisteme Monitör eklenecek.

AOC 19.5" E2070SWN 5 ms VGA MONİTÖR 354 TL

5946c840bf9d8_Ekran_grnts_061817_093646_PM.jpg.26fa8b8f105f3ee9ecc061397bec8b3e.jpg

Sistem 2081 TL

2.) 

Monitörsüz sistem:

5946c76b6efd3_Ekran_grnts_061817_093321_PM.jpg.380a2297fb20336b840cdb509bf78f5f.jpg

Please register to see this content.

Sistem 2524 TL

Ekran kartı iptal edilip Intel HD630 kullanılabilir ve yerine Monitör alabilirsin. Tabi ne oyun oynayacağına bağlı performans düşüklüğü olabilir.

*Ben Intel'ciyim bu yüzden Intel tavsiye ettim ama AMD olarak da iyi bir sistem belki daha iyi tavsiye eden olabilir.

Bu sitelerden al demiyorum sadece donanım olarak tavsiye ediyorum. Site hakkında bilgim yok. Başka yerlerden de bu parçaları araştırıp fiyat öğrenebilirsiniz.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1