Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modemden Kaynaklı 404 Not Found Hatası?

_ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

yazılım güncellemsini 

1 saat önce, _ULTIMATE_ yazdı:

Kafayı yedirten bir sorunla karşı karşıyayım
Modemim ZyXEL VMG3312-B10B
Modem arayüzüne girmek istediğimde 403 Forbidden geliyor. Her tarayıcıda farklı cihazlardan da denemelerimde aynı sorun var. Sorun %100 modem kaynaklı. Modemi resetledim güncelledim çare yok. Varsa başka önerisi olan...

Please register to see this content.

yazılım güncellemsini hard reset yani 15-20 sn reset butonuna basılı tutup yazlım yükleme konsolu ile mi yaptınız

2 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Bu hata son 1 kaç gündür bendede çıkmaya başladı zyxel müşteri hizmetlerinimi arasak acep?

zyxel müşteri hizmetlerine günlerdir ulaşamıyorum.

1 saat önce, awengers44 yazdı:

Modem arızalıysa yapacak birşey yok tabi ama belki işletim sistemi kaynaklı olabilir network destekli ingilizce bir sanal sistem ile modeme giriş yapmayı denermisin.

Evimde 3 adet laptop, 3 adet adet cep telefonu ve 1 adet tv var. Hepsinde aynı sorun var.

32 dakika önce, atlasgold yazdı:

yazılım güncellemsini 

yazılım güncellemsini hard reset yani 15-20 sn reset butonuna basılı tutup yazlım yükleme konsolu ile mi yaptınız

Yazılım güncellemesini offical siteden indirip, windows 7 işletim sistemli laptobuma modemi kablo cat6 ile bağlayarak güncelledim. Ama bunu aylar önce yapmıştım. Şu anda modem güncel. 

Ben modemin bir şekilde virüs kapmış olmasından işkilleniyorum. Veya bir mallware

2 dakika önce, _ULTIMATE_ yazdı:

Evimde 3 adet laptop, 3 adet adet cep telefonu ve 1 adet tv var. Hepsinde aynı sorun var.

Yazılım güncellemesini offical siteden indirip, windows 7 işletim sistemli laptobuma modemi kablo cat6 ile bağlayarak güncelledim. Ama bunu aylar önce yapmıştım. Şu anda modem güncel. 

Ben modemin bir şekilde virüs kapmış olmasından işkilleniyorum. Veya bir mallware

yukarıda bahsettiğim yazılım yükleme yöntemini yani kurtarma konsolu ile tekrar yazılım güncelde olsa  

aynı version yada  bir önceki  temiz yazılımı yükleyin düzelebilir fakat kesin değil sadece bir umut ve şans...

denemekte fayda var kaybedecek birşey yok...kolay gelsin

(her iki versionu da eski -yeni  denemenizi tavsiye ederim)

• Like 1

kotu haber dellacisi olur gibiyim ama daha once tplink modemime eski versiyonuna dondermeye calistigimda  almadi ama yinede arkadaslarin soyledigi gibi sisteminizi ilk once hard resetleyip bütün bilgileri silip daha sonra da eski yazilimi deneyiniz egerki güncel yazilim en son bu ise ve bayadir mesela 1 senedir güncellenmiyor ise müsteri hizmetleri veya mail adresinden güncelleme talep  etmelisiniz egerki bu sorun devam ederse mail adresinden resimdeki hata ile iletisime gecip karsitarafa bu hatayi görmelerini saglamalisiniz modemin sistemindeki bir hata diye düsünüyorum 

Edited by firtina_limani

7 dakika önce, firtina_limani yazdı:

kotu haber dellacisi olur gibiyim ama daha once tplink modemime eski versiyonuna dondermeye calistigimda  almadi ama yinede arkadaslarin soyledigi gibi sisteminizi ilk once hard resetleyip bütün bilgileri silip daha sonra da eski yazilimi deneyiniz egerki güncel yazilim en son bu ise ve bayadir mesela 1 senedir güncellenmiyor ise müsteri hizmetleri veya mail adresinden güncelleme talep  etmelisiniz egerki bu sorun devam ederse mail adresinden resimdeki hata ile iletisime gecip karsitarafa bu hatayi görmelerini saglamalisiniz modemin sistemindeki bir hata diye düsünüyorum 

Kötü tarafı eski firmware yok sitelerinde.

ZyXEL arıyorum kaç gündür. Müşteri hizmetlerine bağlanma aşamasında telefon kapanıyor. Oraya ulaşmak ise 4 dakika... 

Sonunda modemi kırıp, içerisine güzel yazılar yazıp  adreslerine postalayacağım

Edited by _ULTIMATE_
  • Like 1

2 saat önce, _ULTIMATE_ yazdı:

yukarıda bahsettiğim yazılım yükleme yöntemini yani kurtarma konsolu ile tekrar yazılım güncelde olsa  

aynı version yada  bir önceki  temiz yazılımı yükleyin düzelebilir fakat kesin değil sadece bir umut ve şans...

son yazılımı denediz mi...

hard reset ile kurtarma konsolunu kullanarak yazılım yüklemeyi biliyor musunuz..

soru mu lütfen yanlış anlamayın sadece yardımcı olmak amacıyla soruyorum

çünkü openwrt ve dd-wrt sevdasına biraz modemlerle uğraşmıştım...

hemen pes etmek yok öyle...:wave::closed:

Edited by atlasgold
  • Like 1

1 saat önce, atlasgold yazdı:

son yazılımı denediz mi...

hard reset ile kurtarma konsolunu kullanarak yazılım yüklemeyi biliyor musunuz..

soru mu lütfen yanlış anlamayın sadece yardımcı olmak amacıyla soruyorum

çünkü openwrt ve dd-wrt sevdasına biraz modemlerle uğraşmıştım...

hemen pes etmek yok öyle...:wave::closed:

Yardımlarınız için teşekkürler :)

Modem için kurtarma konsolunun ne olduğunu bilmiyorum :D Benim bildiğim klasik modem üzerinden offical siteden inen firmware kurulum.

Birde sizi bulmuşken :)

Birkaç ay içinde bir modem alma niyetim var. Modemde aradığım özellikler

1) MU-MIMO olacak

2)VDSL desteği olacak

3)802.11 AC olacak

4)Benim için en önemlisi çok kısa sürede ip değiştirebilen bir modem olacak :) 

Bu özelliklere uygun 800 liraya kadar bir modem önerin olursa sevinirim. 

Yardımlarınız için teşekkürler :)

Modem için kurtarma konsolunun ne olduğunu bilmiyorum :D Benim bildiğim klasik modem üzerinden offical siteden inen firmware kurulum.

Birde sizi bulmuşken :)

Birkaç ay içinde bir modem alma niyetim var. Modemde aradığım özellikler

1) MU-MIMO olacak

2)VDSL desteği olacak

3)802.11 AC olacak

4)Benim için en önemlisi çok kısa sürede ip değiştirebilen bir modem olacak :) 

Bu özelliklere uygun 800 liraya kadar bir modem önerin olursa sevinirim. 

modeme bu kadar yüksek rakamlarda bütçe ayırmak bana göre gereksiz 

fakat bu tabi sizin şahsi düşünceniz saygı ile karşılamak lazım

ayrıca elinizdeki modemi toparlama şansınız bence hala var.

ZyXEL bu konuda dünya liderlerinden biridir,ADSL sistemini icad eden firmadır.

elinizdeki modemin VDSL ,VDSL2 desteği mevcuttur.

MU-MIMO ve 802.11 AC  desteği yok diye biliyorum..

bu özelliklerdeki modemler olarak TP-LINK ve LINKSYS olabilir  diye

düşünüyorum ,çünkü arayüzleri baya geniş teknik özellikler içeriyor ..

tp-link makul fiatlarda olabilir fakat linksys fiatları yüksektir bu iki markanın modellerini 

araştırmanızı tavsiye ederim.Ha hangi model diye sorarsanız bilmiyorum çünkü

elimde sizin modemin aynısından var TR de(ufak seri ve model farkı olabilir) bu işimi görüyor.

sizin istediğiniz özellikleri kapsayan konularla ihtiyaç duymuyorum.

802.11 AC desteği halen yeni çıkan birçok pc ve tablet ve telefonda yok 

bir kısmında var elinizde mevcut olan pc lerde  bu sistemi destekleyecek donanım

var olup olmadığı da önemli bunu da dikkate almanızı tavsiye ederim.

MU-MIMO  bu özelliğin içeriğini biliyorum fakat ne kadar performanslıdır denemedim.

802.11 AC de olduğu gibi cihazlarımızdaki donanım (kablosusuz alıcı, ethernet kartlarının kapasitesi)

çok önem arzetmektedir.Yeni modem almanız konusunda  makul fiatlarda teknoloji marketlerde

22:00 den sonraki indirimleri takip edin çok ciddi fiat indirimleri oluyor.

gelelim en önemli konuya;  KURTARMA KONSOLU

modemin bağlı olduğu pc nin ethernet kartına elle

sabit ip verin :192.168.1.5

alt ağ maskesi: 255.255.255.0

varsayılan ağ geçidi: 192.168.1.1

yapıp kaydedin...

modeme adsl telefon kablosu bağlı olmayacak

ethernet kablosunun sağlam olduğundan emin olunuz.

modemi arka anahtarından kapatın , pc de web arayüzüne girecek şekilde

192.168.1.1 hazır yazın fakat sayfayı açmak için enter yapmayın

modemi resetleme tuşuna basın ve açma kapama butonundan açın

yaklaşık 20-30 sn veya daha fazla (deneyin) reset tuşuna basılı tutun

bu süre sonunda bırakıp web arayüzünü açmak için enter yapıp bekleyin 

muhakkak bir arayüz gelecektir.(elinizdeki mevcut yazılımı )bu arayüzde

size daha önce normal arayüzdekine benzer yazılım yükleme sayfası 

gelecek buradan yazılımı gösterip yükleyin bitinceye kadar takip 

edin tam olarak bittikten sonra aç kapa yapın ..

çok önemli bir  sorun yoksa açılacaktır gerkirse tekrar hard reset 

(yazılım yükleme şeklinde değil) normal şekilde yapın..

takıldığınız bir konu olursa lütfen çekinmeyin..

son olarak modemler ve net için şunu söyleyebilirim

'' kuyuda su az yada yoksa motorlu pompa taksanız nafile..'''

şu anda ben yurt dışında çok gelişmiş olmayan bir ülkedeyim..

80Mbps indirme / 40Mbps yükleme gerçek değerler.

kolay gelsin...
.

Edited by atlasgold

aynı modemi kullannıyorum ve benzer sorunla karsılasmıstıkm, modem arayüzüne girmiyordu, sayfa erişilemiyor hatası alıyordum, ne yaptımsa çözemedim başka bilisayardan girişte sorun yoktu, format atmak zorunda kaldım pcye

bu hatayı zaman zaman alıyordum şuan düzeldi bir çok arkadaşta aynı modemi kullanıyor onlardada düzelmiş ve müşteri hizmetlerinde teknik destekte şu uyarıyı söylemşiler modemin dns ayarıyla oynamayın farklı dns yapınca nete giriyor ama modem arayüzüne erişim sağlayamıyor çünkü ttnet ve bilinen dnsler hariç sunucu sıkıntısı çıkardığından arayüze erişim sağlayamıyor bilgiler eşlemeyincede sıkıntı çıkartıyor bu hata ondan oluyor denmiş bende net çok yavaşlayınca dnsyi değiştiriyordum ciddi düzelme sağlıyordu ama artık yapmıyorum ttnetin dnsleri duruyor.Dnsyi bilgisayardan değiştiriyorum.

Edited by RaZoRWounD

11 saat önce, atlasgold yazdı:

modeme bu kadar yüksek rakamlarda bütçe ayırmak bana göre gereksiz 

fakat bu tabi sizin şahsi düşünceniz saygı ile karşılamak lazım

ayrıca elinizdeki modemi toparlama şansınız bence hala var.

ZyXEL bu konuda dünya liderlerinden biridir,ADSL sistemini icad eden firmadır.

elinizdeki modemin VDSL ,VDSL2 desteği mevcuttur.

MU-MIMO ve 802.11 AC  desteği yok diye biliyorum..

bu özelliklerdeki modemler olarak TP-LINK ve LINKSYS olabilir  diye

düşünüyorum ,çünkü arayüzleri baya geniş teknik özellikler içeriyor ..

tp-link makul fiatlarda olabilir fakat linksys fiatları yüksektir bu iki markanın modellerini 

araştırmanızı tavsiye ederim.Ha hangi model diye sorarsanız bilmiyorum çünkü

elimde sizin modemin aynısından var TR de(ufak seri ve model farkı olabilir) bu işimi görüyor.

sizin istediğiniz özellikleri kapsayan konularla ihtiyaç duymuyorum.

802.11 AC desteği halen yeni çıkan birçok pc ve tablet ve telefonda yok 

bir kısmında var elinizde mevcut olan pc lerde  bu sistemi destekleyecek donanım

var olup olmadığı da önemli bunu da dikkate almanızı tavsiye ederim.

MU-MIMO  bu özelliğin içeriğini biliyorum fakat ne kadar performanslıdır denemedim.

802.11 AC de olduğu gibi cihazlarımızdaki donanım (kablosusuz alıcı, ethernet kartlarının kapasitesi)

çok önem arzetmektedir.Yeni modem almanız konusunda  makul fiatlarda teknoloji marketlerde

22:00 den sonraki indirimleri takip edin çok ciddi fiat indirimleri oluyor.

gelelim en önemli konuya;  KURTARMA KONSOLU

modemin bağlı olduğu pc nin ethernet kartına elle

sabit ip verin :192.168.1.5

alt ağ maskesi: 255.255.255.0

varsayılan ağ geçidi: 192.168.1.1

yapıp kaydedin...

modeme adsl telefon kablosu bağlı olmayacak

ethernet kablosunun sağlam olduğundan emin olunuz.

modemi arka anahtarından kapatın , pc de web arayüzüne girecek şekilde

192.168.1.1 hazır yazın fakat sayfayı açmak için enter yapmayın

modemi resetleme tuşuna basın ve açma kapama butonundan açın

yaklaşık 20-30 sn veya daha fazla (deneyin) reset tuşuna basılı tutun

bu süre sonunda bırakıp web arayüzünü açmak için enter yapıp bekleyin 

muhakkak bir arayüz gelecektir.(elinizdeki mevcut yazılımı )bu arayüzde

size daha önce normal arayüzdekine benzer yazılım yükleme sayfası 

gelecek buradan yazılımı gösterip yükleyin bitinceye kadar takip 

edin tam olarak bittikten sonra aç kapa yapın ..

çok önemli bir  sorun yoksa açılacaktır gerkirse tekrar hard reset 

(yazılım yükleme şeklinde değil) normal şekilde yapın..

takıldığınız bir konu olursa lütfen çekinmeyin..

son olarak modemler ve net için şunu söyleyebilirim

'' kuyuda su az yada yoksa motorlu pompa taksanız nafile..'''

şu anda ben yurt dışında çok gelişmiş olmayan bir ülkedeyim..

80Mbps indirme / 40Mbps yükleme gerçek değerler.

kolay gelsin...
.

7 saat önce, ozanaus yazdı:

aynı modemi kullannıyorum ve benzer sorunla karsılasmıstıkm, modem arayüzüne girmiyordu, sayfa erişilemiyor hatası alıyordum, ne yaptımsa çözemedim başka bilisayardan girişte sorun yoktu, format atmak zorunda kaldım pcye

3 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

bu hatayı zaman zaman alıyordum şuan düzeldi bir çok arkadaşta aynı modemi kullanıyor onlardada düzelmiş ve müşteri hizmetlerinde teknik destekte şu uyarıyı söylemşiler modemin dns ayarıyla oynamayın farklı dns yapınca nete giriyor ama modem arayüzüne erişim sağlayamıyor çünkü ttnet ve bilinen dnsler hariç sunucu sıkıntısı çıkardığından arayüze erişim sağlayamıyor bilgiler eşlemeyincede sıkıntı çıkartıyor bu hata ondan oluyor denmiş bende net çok yavaşlayınca dnsyi değiştiriyordum ciddi düzelme sağlıyordu ama artık yapmıyorum ttnetin dnsleri duruyor.Dnsyi bilgisayardan değiştiriyorum.

Hepinizden ayrı ayrı konu ile ilgilendiğiniz ve destekleriniz için teşekkür ederim. Bu sorunu gece uzun uzun araştırdım sonuç bulamadım. Ancak araştırmalarım sırasında şöyle bir şeye rastladım.

Tarayıcıya 192.168.1.1 yazdığımda login ekaranı her zaman geliyor ondan sorun yok. Ama oturum aç dediğimde konunun başında da belirttiğim gibi aşağıdaki resimdeki 404 Forbidden açılıyor. Buraya kadarda tamam. Asıl ilginçlikler bundan sonra başlıyor. 404 Forbidden sayfasında resimdede göreceğiniz üzere micro_http diye bir link var. Ona tıklayınca 2. resimdeki site açılıyor.

Dd9N0Z.png

vpR13p.png

2. resimde göreceğiniz üzere benden 5 dolar bağış adı altında fidye istiyor. Buda demek evimdeki bütün cihazlarda kötü bir mallware yani kötü yazılım var. Peki buna nerden kanaat getirdim. Aşağıdaki son 3 resime baktığınızda;

Yerel Disk (C)/ Windows / System32 / drivers / etc / host 

Host dosyasında herşey açık ve net görünüyor. 2. numaralı resimdeki 

sitesinin host verileri var. 

Host verileri ne işe yarar bilmiyorum. Şans eseri denk geldim. Bu zararlı yazılım her ne ise bütün cihazlarıma bulaşmış durumda. 3 laptop 3 cep telefonu ve 1 tv. 

Veya yanılıyorda olabilirim kötü bir yazılım değilde tamamen modemimden kaynaklı bir hatada olabilir. Veya @RaZoRWounD söylediği gibi DNS kaynaklıda olabilir. Çünki modemi zamanında ttnetten almıştım. 3 ay kadar önce TurkNete geçiş yaptım. Turknet DNS leri ile modemdeki DNS uyumsuzluğuda olabilir. 

zBYPXg.png

@atlasgold

Bahsettiğiniz kurtarma konsolu yöntemini bu gece deneyeceğim. İnşallah kesin çözüm olur.

Yeni modemde aradığım özellikleri yüksek istememin sebepleri:

Evime Nas ünite almayı düşünüyorum. Ev içi bütün cihazları yedeklemek için ve medya transfer için kullanmak istiyorum. Bütün bunları modem üzerine bağlanan NAS ile yapmayı düşünüyorum. Ev içi bulut sistemi benim hayalim. Ayrıca bu bulut sistemini internet download ve upload hızım her ne kadar yavaş olsada, bu bulut sistemimi dünyaya açmak istiyorum. Bazı durumlarda çok önemli bir word veya exel veya herhangi bir dosya evde olmadığım zamanlarda gerekli oluyor. Eve yüzlerce km uzakta olmam sebebi ile ulaşamıyor olmam işlerime engel olabiliyor. 

Evdeki 2 loptop ve 2 cep telefoumda AC desteği var. Bir laptobumdada ayrıca Mu-Mimo desteği var. 

Daha önce 5ghz AC frekansının tadını almış :) birisi olarak bütün bu özelliklerin olmasını önemsiyorum.  

Yeni modemde aslında benim tek sorunum hızlı ip değiştiren bir modem arayışı içinde olmam. En fazla 20 saniyede ip değişim yapabilen modemler benim için çok önemli. Sebepleri bende kalsın. :) Bazı günler günde 200 defa ip değiştirmem gerekiyor

Hepinizden ayrı ayrı konu ile ilgilendiğiniz ve destekleriniz için teşekkür ederim. Bu sorunu gece uzun uzun araştırdım sonuç bulamadım. Ancak araştırmalarım sırasında şöyle bir şeye rastladım.

Tarayıcıya 192.168.1.1 yazdığımda login ekaranı her zaman geliyor ondan sorun yok. Ama oturum aç dediğimde konunun başında da belirttiğim gibi aşağıdaki resimdeki 404 Forbidden açılıyor. Buraya kadarda tamam. Asıl ilginçlikler bundan sonra başlıyor. 404 Forbidden sayfasında resimdede göreceğiniz üzere micro_http diye bir link var. Ona tıklayınca 2. resimdeki site açılıyor.

2. resimde göreceğiniz üzere benden 5 dolar bağış adı altında fidye istiyor. Buda demek evimdeki bütün cihazlarda kötü bir mallware yani kötü yazılım var. Peki buna nerden kanaat getirdim. Aşağıdaki son 3 resime baktığınızda;

Yerel Disk (C)/ Windows / System32 / drivers / etc / host 

Host dosyasında herşey açık ve net görünüyor. 2. numaralı resimdeki  sitesinin host verileri var. 

Host verileri ne işe yarar bilmiyorum. Şans eseri denk geldim. Bu zararlı yazılım her ne ise bütün cihazlarıma bulaşmış durumda. 3 laptop 3 cep telefonu ve 1 tv. 

Veya yanılıyorda olabilirim kötü bir yazılım değilde tamamen modemimden kaynaklı bir hatada olabilir. Veya @RaZoRWounD söylediği gibi DNS kaynaklıda olabilir. Çünki modemi zamanında ttnetten almıştım. 3 ay kadar önce TurkNete geçiş yaptım. Turknet DNS leri ile modemdeki DNS uyumsuzluğuda olabilir. 

@atlasgold

Bahsettiğiniz kurtarma konsolu yöntemini bu gece deneyeceğim. İnşallah kesin çözüm olur.

Yeni modemde aradığım özellikleri yüksek istememin sebepleri:

Evime Nas ünite almayı düşünüyorum. Ev içi bütün cihazları yedeklemek için ve medya transfer için kullanmak istiyorum. Bütün bunları modem üzerine bağlanan NAS ile yapmayı düşünüyorum. Ev içi bulut sistemi benim hayalim. Ayrıca bu bulut sistemini internet download ve upload hızım her ne kadar yavaş olsada, bu bulut sistemimi dünyaya açmak istiyorum. Bazı durumlarda çok önemli bir word veya exel veya herhangi bir dosya evde olmadığım zamanlarda gerekli oluyor. Eve yüzlerce km uzakta olmam sebebi ile ulaşamıyor olmam işlerime engel olabiliyor. 

Evdeki 2 loptop ve 2 cep telefoumda AC desteği var. Bir laptobumdada ayrıca Mu-Mimo desteği var. 

Daha önce 5ghz AC frekansının tadını almış :) birisi olarak bütün bu özelliklerin olmasını önemsiyorum.  

Yeni modemde aslında benim tek sorunum hızlı ip değiştiren bir modem arayışı içinde olmam. En fazla 20 saniyede ip değişim yapabilen modemler benim için çok önemli. Sebepleri bende kalsın. :) Bazı günler günde 200 defa ip değiştirmem gerekiyor

ilk resimdeki görüntü ile zaman zaman  ben de karşılaştım, ayrıca  yaklaşık 15 yıl ttnet abonesi iken TURKNET'e geçtim.

3. yılım çok memnunum ip ve port açma sorunu dışında..fakat ilk resimdeki yönlendirme adresine hiç tıklamadım genelde

modemde bağlantı koptuğunda gelen ekran...zevkler ve renkler tabi farklılık gösterdiği gibi neti kullanım amacınızda farklı 

olması en olağan...saygı ile karşılıyorum...fakat modem yazılımı virus yada diğer zararlıların bulaşmasına karşı korumalı 

olduğu düşüncesinden yanayım ayrıca bu konuda daha öncede yazdım; ZyXEL bu işin ustası lideri adamların asıl işi bu..

diğer birçok firma gibi ürün yelpazemizde buda bulunsun diye üretilen bir ürün değil....

evdeki donanımlarınız teleblerinize uygun olması güzel o zaman boşa yatırım olmaz.

uzaktan dosyalarınıza erişme konusunda çok  değişik yöntemler mevcut...

pc dünyası zaten dipsiz bir kuyu...

hızlı ip değiştirme konusuna gelince ...

bildiğim kadar modem normal kullandığı bir ip yi periyodik pingler sonucunda

otomatik yazılımı ile bazen günlerce değiştirme gereği duymadan devam eder ..

fakat menüsünde belli periodlarla ip değiştirsin diye bir komut olabilir...

ancak sizin dediğiniz gibi 200 ' ü bulan değişim mümkün değil...

o kadar çok ip değiştirmek modemi aç kapa gibi bir işleme gerek olabilir..

hadi onuda bi şekilde script vs bi şekilde çözdünüz( ki günde bu kadar  işlem yapan

modemin ömrü tez olur bence tabi.) ayrıca servis sağlaycıların yapısı buna ne kadar uygun 

yada izin verir..oda dikkate alınması gereken bir konu..

bunlar benim düşüncelerim tabi el elden üstündür...

bahsettiğim kurtarma konsolu bi çok kaliteli modemde mevcutur..

pes etmeden sabırla deneyin..başaracaksınız...

kolay gelsin..

Edited by atlasgold
  • Like 1