Jump to content

Katılımsız Winrar Yaptıktan Sonra Aldığım Hata

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar 3 gündür ne yaptıysam olmadı sorunum şu :

Winrarı kendi setubundan kurduktan sonra .rar uzantılı dosyalara çift tıkladığımda sorunsuz açılıyor fakat ben bu setubu katılımsız hale getirdikten sonra katılımsız winrarı kuruyorum her şey normal herhangi bir dosyaya sağ tıkladığımda winrarla sıkıştır seçenekleri falan çıkıyor .rar uzantılı dosyalar winrar programının iconuyla (simgesiyle) gözüküyor fakat .rar uzantılı dosyaları açmak istediğimde erişim engellendi hatası alıyorum. .rar uzantılı dosyaya sağ tıkladığımda özellikleri seçiyorum birlikte aç başlığının yanında bilinmeyen uygulama yazıyor normalde winrar archiver yazması lazım. bu sorunu ancak kendim ayarlayarak çözebiliyorum. işte birlikte açın yanında değiştir seçeneğine tıklıyorum sonra açılan pencerede gözat seçeneğine basıyorum oradan da winrar programını seçiyorum. yapmak istediğim ise katılımsız winrar kurulduktan sonra .rar uzantılı dosyalara tıkladığımda sorunsuz açılsın kendim ayarlamak zorunda kalmayım bunu nasıl yapabilirim bilmiyorum bilen varsa yardım istiyorum arkadaşlar.

katılımsız setup yapmak için smart maker install programını kullanıyorum sistemim xp bir çok programı katılımsız hale getirdim ama winrar da sorun yaşıyorum.

sen winrar setupu üzerinden katılımsız oluştur. /S parametresi kullanıcaksın. ve ekstradan lisans yaptırmak istiyorsanda "rarreg.key" adlı lisans dosyasını katılımsız paketinin içine koycan onuda programfiles\winrar içine kopyalatcan

paketin içinde winrar_setup_x86.exe,  winrar_setup_x64.exe, rarreg.key

burda innoseyp ile sadece sağ kuulakçık düzenlemesi için innosetupla reg , crack eklenmiş ve yanındda orjinal winrar setuplarını kurduran katılımsız örneğim

Please register to see this content.

Edited by hasandgn34

2 saat önce, hasandgn34 yazdı:

sen winrar setupu üzerinden katılımsız oluştur. /S parametresi kullanıcaksın. ve ekstradan lisans yaptırmak istiyorsanda "rarreg.key" adlı lisans dosyasını katılımsız paketinin içine koycan onuda programfiles\winrar içine kopyalatcan

paketin içinde winrar_setup_x86.exe,  winrar_setup_x64.exe, rarreg.key

burda innoseyp ile sadece sağ kuulakçık düzenlemesi için innosetupla reg , crack eklenmiş ve yanındda orjinal winrar setuplarını kurduran katılımsız örneğim

Hocam teşekkürler cevap için. Crackle ilgili bir sorunum yok rarreg.key dosyası program files\winrar adresinin içine atılıyor. ben katılımsız program yaparken setuptan yapmıyorum kurulu olan programlardan yapıyorum. bütün regedit girdilerini ve yüklediği dosyaları programlarla buluyorum onları da katılımsız hale getiriyorum. zaten parametre bulucu bir program denedim o da parametresini bulamadı o yüzden parametresini bilmiyorum zaten buna da gerek yok 2 türlü katılımsız yapılabiliyor daha önceki katılımsızları hep böyle yaptım.

hocam benim tek sorunum .rar uzantılı dosyalar varsayılan olarak winrar programıyla açılmıyor ben kendim ayarlamak zorunda kalıyorum. ben aslında .rar uzantılı dosyaları her zaman istediğimiz programla açmayı sağlayan regedit ayarlarını öğrenmek istiyorum. alttaki resime bakarsanız anlarsınız ne demek istediğimi. listede winrar programı olması lazım ve bilinmeyen uygulama yerine winrar simgesi gözükmesi gerekiyor.

Please register to see this content.

Edited by melo1905

bunun için reg kaydını bulmana gerek yok kardeşim. winrarın açılmış halini kopyalttığın yerdeki unintall.exe yi

"Uninstall.exe" /setup /s  parametresi kullanarak dosya ilişkilendirme, reg kayıtları falan hepsini kendi yapar.

ama illa ben katılımsız programda bunları reg ile yaptırcam diyorsan ozaman

\hkey_locale_machine\softwarre\classes\.rar

\hkey_locale_machine\softwarre\classes\.zip vs tüm kayırlarını bulman gerekir. toplamak lazım her birini

Edited by hasandgn34

9 saat önce, hasandgn34 yazdı:

bunun için reg kaydını bulmana gerek yok kardeşim. winrarın açılmış halini kopyalttığın yerdeki unintall.exe yi

"Uninstall.exe" /setup /s  parametresi kullanarak dosya ilişkilendirme, reg kayıtları falan hepsini kendi yapar.

ama illa ben katılımsız programda bunları reg ile yaptırcam diyorsan ozaman

\hkey_locale_machine\softwarre\classes\.rar

\hkey_locale_machine\softwarre\classes\.zip vs tüm kayırlarını bulman gerekir. toplamak lazım her birini

Neyse saol hasan hocam boyumdan büyük işlere kalkışmamak lazım galiba bu konu beni aşar :D 3 gündür bulamadım. o reg kayıtlarını bulmak sorun değil total uninstall programıyla setubu kuruyorum o eklediği tüm kayıt defteri girdilerini buluyor ben de onları katılımsız setuba ekliyorum ama galiba bir kaç girdiyi eksik buluyor program böyle olunca da istediğim kurulum gerçekleşmiyor. birlikte aç menüsüne kendini eklemek için kendi ismi olmayan yabancı karışık kodlar kullanıyorsa o da haliyle bulunamıyor sanırım.

ben kafaya koysam format atar sistem açılır açılmaz kayıt defterindeki her şeyi kopyalarım sonra da programı kurarrım program kurulmadan öncekiyle kurulduktan sonraki kayıt girdilerini karşılaştırırım yine bulurum da vaktim yok bi ara vaktim olursa onu da yapacam :D

bak bi kardeşim belki gözümden kaçan vardır ama regedit.exe den bu yollar altındaki tüm registry leri alcaksın ve tek "*.reg" içinde toplayacaksın(eğer halen eksik bişey varsa regeditte tek tek ".rar" diye arat ve herbirinin verisini al.) bi böyle dene bakalım kardeşim :D

Spoiler

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.rar]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\WinRAR\Setup\.rar]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Roaming\OpenWith\FileExts\.rar]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.rar]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RecentDocs\.rar]