Jump to content

Linuxluk Laptop

Share

Recommended Posts

evet arkadaşlar şöyle çok pahalı olmaya bir linuxluk laptop istiyorum yani yeni donanımları tanısın yani ssd diskle falan sorun çıkarmasın istiyorum açıkçası kali linuxu kurmayı düşünüyorum da yardımcı olursanız sevinirim bütçe 1500 tl yi geçmese ii olur birde hem windows hem linux kurabilirmiyim ??

Tüm linux sistemler açık kaynak kodlu opensource sürücüleri barındırdığından aşağı yukarı tüm sürücüleri tanıyarak kurulur yada live sistem olarakda çalışabilme yeteneklerine sahip bu eski veya yeni donanıma sahip olan bir çok pc,laptop,netbook vs. içinde geçerliliği olan bir durum.Kali linux'ünde arayüzü ve daha çok hack ve wifi türevleri,işlevleri kategorisinde olduğunu varsayarsak eğer.Alınacak laptop pc cihazının,işlemci ve harici ekrankartlı olmasına (Nvidia olursa iyi olur),Bios overclock ve virtualization genişletilmiş özelliklere sahipmi (Anakartı ve Bios yapılandırmaları vs).Bu özellikler dahilinde olan laptop cihazları gözü kapalı olarak alınır ve istenilen işletim sistemleri mac,win,linux vb.her türlü sistemler ileriye dönük uzun vadeli kullanımı söz konusu sorunsuz şekilde kullanıcıyı her konuda memnun edecektir diye düşünüyorum.:)

31 dakika önce, canpolat11 yazdı:

eyvallah sağolun dediğim gibi internette gezinirken donmasın ssd disk çok farkediyor onun için dedim kurulmaz falan

Please register to see this content.

1949 tl almışken daha iyisini alın bence kaldıki nvidia ekran kartlı düşük modellerden biridir 20 bine kadar yolu var :D

6 saat önce, FeritEtemSinBin yazdı:

linux luk laptop diye bişey yok en dandik laptop bile kaldırır 64 bit kullanın tavsiye önemli olan sizin yaptığınız kurulum ve kullancağınız dağıtım

Yeni çıkan hiçbir laptop 32 bit desteği yok.( 2016 dan beri yok )

Avrupa da olsanız linux yada freedos cihaz bulma imkanınız daha fazla olacaktı.

Windows tekeli tam gaz devam etmektedir özetle :)