Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 Pro X86x64 Lite (15063.483)

köylü
 Share

Recommended Posts

4 dakika önce, tanertan33 yazdı:

son çalışmanızı  rüfusla uefi olarak usb belleğe yazdırdım lakin usb den başlamadı direk windows açıldı
birçok kez denedim fakat olmuyor acaba neden?teşekkürler çalışmalarınız için
64 bit sistemim var ve uefi..

normal uefi gpt olarak yazdır sonra bi yerden 64 bit iso bul onun efi klasörünü yazdığın usb nin içine kopyala boot et çalışacaktır

• Editor
6 dakika önce, tanertan33 yazdı:

maalesef olmadı, şimdi @köylü nün ilk çalışmasındaki efi klasörünü kopyalayıp yeniden iso oluşturdum rüfusla yazdırıp deneyeceğim.

ilk çalışmadaki iso içindeki install.wimi sil son çalışmadaki install.wimi onun yerine kullan

• Like 1

16 saat önce, outlawist yazdı:

bu linklerin hangisi x64

@köylü bir sistem ile oynayıp buraya linki karışık şekilde koyuyorsun ki sistemde sıkıntılı eski sistemdeki wim dosyasını atmak gerekiyor. soru soruyoruz cevap bile vermeye tenezzül etmiyorsun.

Edited by outlawist

• Editor
26 dakika önce, outlawist yazdı:

@köylü bir sistem ile oynayıp buraya linki karışık şekilde koyuyorsun ki sistemde sıkıntılı eski sistemdeki wim dosyasını atmak gerekiyor. soru soruyoruz cevap bile vermeye tenezzül etmiyorsun.

Ne diyorsun kardeş ne karışıklığı ilk link önceki verdiğim 64 bit ikinci link son güncellemeeklenmiş 32x64 birlikte olan link her konuda basbas bağıracamı uefi kurmak için 64 bit kurulum dosyaları gerekiyor diye uefi kuracaksan değiştireceksin kurmayacaksan zaten sorun yok isoda herkese ayrı ayrı link verecek değilim son verdiğim link te 32 bit kurulum dosyaları olduğu için direk uefi kurulmaz yeni kullanıcı değilsiniz artık kendiniz bu işleri çözmeniz lazım en her konuda yoruldum bunları söylemekten

• Like 1

Arkadaş çalışmaları beğenmeyen, yazılanı anlamayan ve bu işten az da olsa anlamayan indirmesin. Belli başlı şeyleri bilmeniz lazım artık, her seferinde baştan aşağı anlatacakmı adam. Bunları yaptığına şükredin ve teşekkür edin.

• Editor
2 saat önce, outlawist yazdı:

x64 için neden install.wim dosyasını değiştirme olayı ile uğraştırıyorsun ki. linkleri düzeltmişsin ama hala anlaşılır değil. x64 447 güncellemesinde bile bu dosyayı değiştirceksek ne anladım bu işten

64 bit için değiştirme yok direk uefi kurulur o fakat ikisi birlikte olan daha günceldir 32 bit istek olduğu için tek vermedim yeni büyük güncelleme çıkınca 64 bitinde güncelini yapıp ikisini birleştirdim iki isodada sorun yok ama 64 ün güncelini kullanacaksan ve uefi kuracaksan dediğim değişikliği yapmak zorundasın

• Thanks 1

Öncelikle emegine saglik.

Win10 Pro Lite indirdim ve sorunsuz yükledim. Yaklasin 3-4 gündür kullaniyorum. Sistemsel olarak hata ile karsilasmadim. Sadece normal jpg,png resimleri acamadi uygulama bulamadi ve magazanda arayin diye uyari cikti. Bende office paket yükledim o sekilde sorun cözüldü.

• Editor
5 saat önce, outlawist yazdı:

net.framework larda sorun çıkıyormu

nasıl bir sorun? netframework etkinleştirildi ama sistem lite silinen bileşenlerden kaynaklı kullandığın program ve oyunlara göre farklılık gösterebilir

2 saat önce, efe34 yazdı:

merak ettiğim lite sürümler sistemi kasmadan çalışır mı orjinal isoya göre: yoksa orjinale göre kapladığı yer mi azdır sadece

donanımı düsük bilgisayarlarda kasıntı olayına bira çözüm olabilir harddiskte çok daha az yer kaplar fakat donanımınız iyiyse tavsiye etmem tam sürüm tercihimdir

On 15.07.2017 at 17:25, köylü yazdı:

Ne diyorsun kardeş ne karışıklığı ilk link önceki verdiğim 64 bit ikinci link son güncellemeeklenmiş 32x64 birlikte olan link her konuda basbas bağıracamı uefi kurmak için 64 bit kurulum dosyaları gerekiyor diye uefi kuracaksan değiştireceksin kurmayacaksan zaten sorun yok isoda herkese ayrı ayrı link verecek değilim son verdiğim link te 32 bit kurulum dosyaları olduğu için direk uefi kurulmaz yeni kullanıcı değilsiniz artık kendiniz bu işleri çözmeniz lazım en her konuda yoruldum bunları söylemekten

x86x64 versiyondaki efi/boot içindeki bootia32.efi dosyasını silip yerine başka lite sistemdeki bootx64.efi dosyasını koyarsak uefi olarak kurabilirmiyiz. (denedim olmadı) kurdum sistemi install.wim değiştirdim kuruldu

en baştan yayınlamadan önce yapsanda keşke milleti bu kadar uğraştırmasan ne olur

font olayında tr karakterler desteklenmiyor ve kalın ve büyük nsıl düzelticez

Edited by outlawist

• Editor
1 saat önce, outlawist yazdı:

x86x64 versiyondaki efi/boot içindeki bootia32.efi dosyasını silip yerine başka lite sistemdeki bootx64.efi dosyasını koyarsak uefi olarak kurabilirmiyiz. (denedim olmadı)

en baştan yayınlamadan önce yapsanda keşke milleti bu kadar uğraştırmasan ne olur

sen uyuyorsun sistemi yeni yapmadım konu açma tarihine baktınmı? 86x64 sonradan eklendi bide senden başka uğraşan olduğunu sanmıyorum herkes uefi kullanmıyor uefiye göre ayarlasam zaten 32biti birlikte vermem yapman gereken çok basit tekrar anlatayım sistemde tüm ayarlar ve silinen bileşenler install.wim içerisindedir diğer dosyaların önemi yok elindeki herhengi bir x64 windows 10 isosu içindeki install.wimi silip buradaki install.wimi onun yerine koyacaksın ve uefi kuracaksın çokmu zor bunu yapmak?

• Like 1

22 dakika önce, köylü yazdı:

sen uyuyorsun sistemi yeni yapmadım konu açma tarihine baktınmı? 86x64 sonradan eklendi bide senden başka uğraşan olduğunu sanmıyorum herkes uefi kullanmıyor uefiye göre ayarlasam zaten 32biti birlikte vermem yapman gereken çok basit tekrar anlatayım sistemde tüm ayarlar ve silinen bileşenler install.wim içerisindedir diğer dosyaların önemi yok elindeki herhengi bir x64 windows 10 isosu içindeki install.wimi silip buradaki install.wimi onun yerine koyacaksın ve uefi kuracaksın çokmu zor bunu yapmak?

benim için zor değil soruyorum sana çünkü böyle yapman daha iyi olur diye aslında neyise sistemde şuan için tek sorun programlarda fontlarda tr karakter çalışmıyor ve fontlar kalın ve büyük

Bir saat önce, köylü yazdı:

fontların çoğu silindi ama istediğiniz fontu tekrar yükleyebilirsiniz ilk postlarda forjest iletisinde bahsediyordu

yok ustad onu ayarladığımız menü yok sistemde yani

sağ tık Görüntü ayarları --metin uygulama ve diğer ögelerin boyutunu değiştir yok

ya da

sağ tık/görüntüayarları/geliişmiş görüntü ayarları/metin ve diğer öğeler için gelişmiş boyutlandırma menüsü yok kısaca başlık çubuklarını felan değiştiremiyorsun

Please register to see this content.

Edited by outlawist

• Editor
On 15.07.2017 at 16:00, canavar123 yazdı:

Vista ile gelen 1GB Ram sahibi bir makineye kurarsam performansı nasıl olur? Şu an @forjest ustanın paylaştığı 2014 yapımı Windows 8.1 Industry Pro var.

Başka bir sorum ise sistemle oyun oynanabilir mi?

iletini görmemişim şimdi farkettim oyun oynayan arkadaşlar var bu sistemde ama ram e bişey diyemem büyük ihtimal yeterli gelme diye düşünüyorum

11 saat önce, outlawist yazdı:

yok ustad onu ayarladığımız menü yok sistemde yani

sağ tık Görüntü ayarları --metin uygulama ve diğer ögelerin boyutunu değiştir yok

ya da

sağ tık/görüntüayarları/geliişmiş görüntü ayarları/metin ve diğer öğeler için gelişmiş boyutlandırma menüsü yok kısaca başlık çubuklarını felan değiştiremiyorsun

Please register to see this content.

Masa üstü sağ tık/görüntüayarları/geliişmiş görüntü ayarları/metin ve diğer öğeler için gelişmiş boyutlandırma menüsü silinmemiş orjinal windows 10 da yok görüntü ayarlarından direk ayarlar çıkıyor ama fontları yüklersen bu sorun çözülür orjinal bir iso içerisinden font klasörünü masaüstüne çıkar tümünü seç ve sağ tık yükle dersen tümü yüklenir

Amma yormuşsunuz köylüyü :lol:. Arkadaşlar sistem %95 sorunsuz.Font probleminin çözümü belirtilmiş.Resim görünteliyici olarak en basitinden irfan view kullanılabilr.UEFI çoğunluk olarak 64 bittir.Uefi 64 bit başlangıçla 32 sistemi kuramazsınız.Sadece iki model windowslu tablette 32 bit uefi gördüm.Onun dışında 32 bit uefi sistem görmedim.UEFI kurulum isteyen ne yapacağını bilmiyorsa zaten uzak dursun.Normal sistemin takıntılı çalıştığı sorunlu bir laptopa kurdum.Oldukça akıcı ve güzel çalışıyor.Bardağın dolu kısmına bakmak yerine boş kısmına bakmak akıl karı değildir.

Sonuçta modifiye edilmiş sistem.Eksik yada öneri bildirmek elbette gerekli ama memnun olmayanların olayı kişisel değerlendirmeleri anlamsız.Beğenmiyorsanız seçenek çok,yormayın güzel aklınızı,alternatifleri değerlendirin.Bazı arkadaşlar eleştirmekle fırça atmak arasındaki farkı bilmiyor.

• Like 4

• Editor
Bir saat önce, F_s_M yazdı:

Amma yormuşsunuz köylüyü :lol:. Arkadaşlar sistem %95 sorunsuz.Font probleminin çözümü belirtilmiş.Resim görünteliyici olarak en basitinden irfan view kullanılabilr.UEFI çoğunluk olarak 64 bittir.Uefi 64 bit başlangıçla 32 sistemi kuramazsınız.Sadece iki model windowslu tablette 32 bit uefi gördüm.Onun dışında 32 bit uefi sistem görmedim.UEFI kurulum isteyen ne yapacağını bilmiyorsa zaten uzak dursun.Normal sistemin takıntılı çalıştığı sorunlu bir laptopa kurdum.Oldukça akıcı ve güzel çalışıyor.Bardağın dolu kısmına bakmak yerine boş kısmına bakmak akıl karı değildir.

Sonuçta modifiye edilmiş sistem.Eksik yada öneri bildirmek elbette gerekli ama memnun olmayanların olayı kişisel değerlendirmeleri anlamsız.Beğenmiyorsanız seçenek çok,yormayın güzel aklınızı,alternatifleri değerlendirin.Bazı arkadaşlar eleştirmekle fırça atmak arasındaki farkı bilmiyor.

fotoğraf görüntüleyiciyi unutmuşum windows klasik fotoğraf görüntüleyiciyi aktif edebiliriz aşağıdaki reg kayıtını çalıştırın resim üerine sağ tık birlikte aç varsayılan olarak işaretle

Windows Registry Editor Version 5.00

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpg]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpeg]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.gif]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.png]