Jump to content

Usb Multiboot Toolkit Secureboot Edition 4

köylü
 Share

Recommended Posts

köylü, 1 dakika önce yazdı:

Bu sistem boş biraz emek ister konuya hakim ve aşina olman gerekiyor ilk mesajlarda açıklama var bence dolu bir sistemi tercih etsen daha güzel olur

İlgi ve alâkaların için teşekkür ederim üstad dolu olanları da çözemedim doğrusu çoğuna güvenmiyorum 

• Editor
mephistooo2, 17 dakika önce yazdı:

Fat32 kısmındaki efi dosyalarından bootia32.efi dosyası hariç ikisi MS imzalı, sizin söylediğiniz dosya ise Canonical Ltd. imzalı.

O zaman biosdan usb seçildiğinde ilk önce grubx64.efi önyükleniyor peki bu dosya hangi efi dosyasını önyüklüyor?

Üstat sıralamasını da merak ediyorum :)

yani x64, x86 mimarileri ve arm tabanlı tablet uefi sistemler için de geçerli, doğru mu anlıyorum ?

Burada farklı bir sıralama yok grubefi dosyası ile menü geliyor diğer efi dosları orjinal menüler direk bcd doslarına yönlendiriliyor sonraki işlemler bildiğimiz Windows boot manager botia32 dosyasını değiştirdimmi bilmiyorum tablet ve x86 efi sistemler hangi dosyadan boot ediyor şu an mobildeyim PC yok yarın daha ayrıntılı bilgi veririm buarada efi bölümündeki uefiboot dosyası bildiğimiz bootmgr dosyası bazen efide legacideki bootmgr yi gördüğü için ismini değiştirdim

Edited by köylü
  • Like 2

• 10 ay sonra...
köylü, 06.07.2017 - 13:53 yazdı:

Usb Multiboot Toolkit Secureboot Edition 4

Konu  referans linki

Referans linkteki scripts tarafımca editlenerek hazırlanmıştır legacy de linux grub4dos grub2 menülerinde birbirine gecerken oluşan hatalar giderildi tüm menüler çalışıyor içerik olarak boştur iki adet link veriyorum birisinin içerisinde bootiso86 ve 64 wimler var diğeri boş atılacak olan dosyalar txt dosyası olarak belrtilen klasörlere yazılmıştır txt dosyalarına göre sistemi kendiniz doldurun linux menusü ve grubdos menüsü yapımcının verdiği şekilde duruyor onları oynamadım kendiniz kullanacağını şekilde düzenleyin fat bölümüne refind bootloader eklenmiştir refind secureboot açıkken çalışmaz diğer sistemler doğrulama yöntemini yaptıktan sonra secureboot açıkken sorunsuz çalışacaktır doğrulama nasıl yapılır onunla alakalı video ekleyeceğim script i kullanamk için klasöre çıkartın multibootinstaller.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın kullanımla alakalı detaylı bilgilere referans linkten ulaşabilirsiniz

Legacy Bölümü

3q7642.png

RP0r56.png

Efi Bölümü

bootiso 86 ve 64 olan link 575mb

boş olan link 31mb

sanaldisk ve harici diskte uygulamak isteyenler aşağıdaki dosyaları eskileri ile değiştirsin

Secureboot doğrulama videosu

Arkadaşar uzun aradan sonra bu konu üzerinde ufak tefek değişiklikler yaptım tam olarak tamamalanmadı ama üzerinde uğraşmak isteyene kaynak olabilir multiboot toolkit uyarlaması ileusnb ye yüklenecek yine değişiklikler secure boot açıkken çalışıyor bende securet boot sitedeki arkadaşların kullandığı değildir birde karadurak hocamın kmpe sini ekledim kmpe klasrü ana dizine kopyalanacak sadece fırsat bulursam destek vermeye çalışırım devamlı burada olamayabilirim denemek isteyen indirip deneyebilir windows kurulum dosyaları olan bootiso86 ve bootiso64 im dosyaları sistemde yoktur diğer paylaşımlardan alıp kullanabilirsiniz

p5rNZN.png

DOn5N1.png

vaMNMR.png

qA7N7W.png

JVPzPB.png

link:

Please register to see this content.

Birçok sistem denedim. Bu sistemi tek geçerim(eski pc yeni pc hiç farketmiyor).

• 9 ay sonra...