Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

64gb Flash Disk 2 Parçaya Bölme

Share

Recommended Posts

Merhaba elimde 64gb lik bir flash bellek var ve bu bellege windows7 yi yazıyorum rufus ile sonra minitool partition wizard ile bunu ikiye bölüyorum benim istediğim windowsun oldugu bölüm gizli olsun kalan bölüm aktif olarak tüm bilgisayarlarda görüle bilsin ama her denememde olmadı farklı hatalar aldım bir üstadımız resimli olarak bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatırmı rica etsem 

Bu işlem biraz riskli sonra flash i bozmayin. ..sizde benim gibi yapın. 

Win7 i yazdırın sonra içerisinde yeni klasör açıp istediğiniz gibi kopyalayın yada kullanın. ..ben  öyle yapiyom 1 yıldır sıkıntı yok...yanlız virüslere dikkat edin 

7 saat önce, keskinasil yazdı:

Merhaba elimde 64gb lik bir flash bellek var ve bu bellege windows7 yi yazıyorum rufus ile sonra minitool partition wizard ile bunu ikiye bölüyorum benim istediğim windowsun oldugu bölüm gizli olsun kalan bölüm aktif olarak tüm bilgisayarlarda görüle bilsin ama her denememde olmadı farklı hatalar aldım bir üstadımız resimli olarak bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatırmı rica etsem 

- Merhabalar, diskpart yöntemiyle Usb Belleğinizi ikiye bölebilirsiniz fakat, ikisine de farklı işletim sistemi kurup çalıştıramazsınız. Rufus ve diğer araçlar bellekleri tek parça olarak görüyor. Yine de ben size kodları göndereyim:

Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın.

diskpart

list disk

select disk <disk numarası>

clean

create partition primary size=4000 (Ben 4Gb olarak girdim siz ne kadar isterseniz o kadar girersiniz)

format quick fs=fat32 label="Windows XP"

assign letter=P ("P" sürücü harfini simgeler)

active

create partition primary

format quick fs=ntfs label="Windows 7"

assign letter=T

list vol (Oluşan partisyonları listeliyor)

exit

exit

Ben iki bölümede sistem kurmak istemiyorum ki rufus ile yazdığım sistemlerin olduğu boyut kadar flash bellegi küçültüp kalan kısmı da program deposu olarak kullanmak istiyorum sadece sistemlerin olduğu bölüm windows larda görünsün istemiyorum 

21 dakika önce, keskinasil yazdı:

Ben iki bölümede sistem kurmak istemiyorum ki rufus ile yazdığım sistemlerin olduğu boyut kadar flash bellegi küçültüp kalan kısmı da program deposu olarak kullanmak istiyorum sadece sistemlerin olduğu bölüm windows larda görünsün istemiyorum 

Bende uzun zamandır böyle birşey yapmaya çalışıyorum ama maalesef sizin gibi çözüm bulamadım henüz.

Normalde birçok programla yapılıyor (bootice, aomei partition assistant, minitool partition wizard vs) ama fiziksel bir hdd yi bölmek gibi değil bu yöntemler. Yani 2 bölüm aynı anda windows üzerinde görünmüyor. Windows 10 1703 e yeni gelen bir özellikle (biraz  uzun bir yöntem) fiziksel hdd böler gibi 2 bölümde görünecek şekilde bölebiliyor, windows 7 kurumunu yaptıktan sonra bölümü gizlemek kolay, sürücü harfini silsen yeter zaten. Aşağıdaki yöntemi bir dene istersen. 

Please register to see this content.

• Like 2

Bir saat önce, ozanaus yazdı:

aio boot ile bölebilirisn

Nasıl bölcez dolu flash belleği ben zaten ikiye böle biliyorum benim isteğim windows olan bölümü gizlemek ve gizli tutmak yani dosta işletim sistemi kuracak ama windows da görünmeyecek 

anladım senı, yalnız soyle bı durum var, sen o bölümü gizlesen de başka bilgisayara taktığında gene açık görünür, hatta kendı bilgisayarında formattan sonra gene aktif olur

bunu yerine win kurulum dosyalrını gizle, sonra 

ile flashı kilitle.

hem flashında sadece program klasoru gorunur hem virüs bulaşmamıs olur

19 saat önce, Berdush_03 yazdı:

- Merhabalar, diskpart yöntemiyle Usb Belleğinizi ikiye bölebilirsiniz fakat, ikisine de farklı işletim sistemi kurup çalıştıramazsınız. Rufus ve diğer araçlar bellekleri tek parça olarak görüyor. Yine de ben size kodları göndereyim:

Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın.

diskpart

list disk

select disk <disk numarası>

clean

create partition primary size=4000 (Ben 4Gb olarak girdim siz ne kadar isterseniz o kadar girersiniz)

format quick fs=fat32 label="Windows XP"

assign letter=P ("P" sürücü harfini simgeler)

active

create partition primary

format quick fs=ntfs label="Windows 7"

assign letter=T

list vol (Oluşan partisyonları listeliyor)

exit

exit

Bu yöntemle NTFS olarak biçimlendirilmiş bölümü ( bildiğim kadarı ile, yanlışta olabilir ) UEFI kurulum için kullanamıyoruz. Yanlış ise lütfen beni düzeltin.

• Like 1

5 saat önce, LegalSecurity yazdı:

Bu yöntemle NTFS olarak biçimlendirilmiş bölümü ( bildiğim kadarı ile, yanlışta olabilir ) UEFI kurulum için kullanamıyoruz. Yanlış ise lütfen beni düzeltin.

- İlk bölüm FAT32 olarak biçimlendirildiği için orayı kullanabilirsiniz.

On 13.07.2017 at 12:19, ozanaus yazdı:

anladım senı, yalnız soyle bı durum var, sen o bölümü gizlesen de başka bilgisayara taktığında gene açık görünür, hatta kendı bilgisayarında formattan sonra gene aktif olur

bunu yerine win kurulum dosyalrını gizle, sonra 

ile flashı kilitle.

hem flashında sadece program klasoru gorunur hem virüs bulaşmamıs olur

Dediğiniz gibi kullanıyorum ama benim dediğimin bir yolu yokmu multiboot sistemlerde usb iki bölüm oluyor ve ikinci asla gözükmüyor köylü üstad da da öylen

9 dakika önce, keskinasil yazdı:

Dediğiniz gibi kullanıyorum ama benim dediğimin bir yolu yokmu multiboot sistemlerde usb iki bölüm oluyor ve ikinci asla gözükmüyor köylü üstad da da öylen

595c7e1c8de09_EkranAlnts.PNG.56198d40a389ede4fedb31cf5f1a2970.PNG

arkadaş senin istediğin bu şekilde mi 

Hocam benim isteğim usb yi ikiye bölüm bir bölümü gizli tutmak o gizli bölüm hiç bir şekilde windows üstünde gözükmesin iatiyorum hiç bir bilgisayarda gizli bölümün içinde sadece windows kurulumu olacak rufus veya başka bir program yardımı ile usb ye yazılacak ve yazma bittikten sonra veya önce bölümlendirme yapılacak