Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Oyun Için Ssd önerisi ?

Share

Recommended Posts

arkadaşlar bende oyun için ssd arıyorum böyle çok pahalı olmayacak ama performansı da iyi olacak. sadece oyunlar yüklü olacak . şu an da 

Kingston 240GB HyperX Savage Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 560MB/Yazma 530MB)

kullanıyorum . bunun 500lük olanını alsam çok mu pahalı olur ? ya da 2. el alsam mı ?  sistem de kingston 240 gb var windows ssd e kurulu . fakat oyunlar için artık ayrı bir ssd şart oldu . 

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-500gb-750-evo-sata-3-0-okuma-540mb-yazma-520mb-ssd.html

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-480gb-v300-serisi-sata-30-cache-ssd-okuma-450mb-yazma-450mb.html

bu ikisi arasında kararsız kaldım . kingston 743,40 tl samsung 688,18  kingston neden pahalı ?

2 saat önce, suskun123 yazdı:

Amazondan samsung m.2 ssd 960 pro almanı tavsiye ederim baya iyi. Gücün yetmiyorsa Gene Amazondan PNY 120 gb SSD 40 dolar alabilirsin. 240 gb de 55 60 dolar arası

fiyatlarına baktım 

Please register to see this content.

hemen hemen yakın türkiye fiyatlarına . gümrüğe takılır mı ? ayrıca gümrükten geçse bile vergi ne kadar ekleniyor ? 

22 saat önce, crysis_88 yazdı:

fiyatlarına baktım 

hemen hemen yakın türkiye fiyatlarına . gümrüğe takılır mı ? ayrıca gümrükten geçse bile vergi ne kadar ekleniyor ? 

M.2 SSD nin senin anakarttta takılacak yeri varmı uyuyormu bakmakta yarar var  bu arada :)

f/p olarak bulabildiğim ürünler bunlar . ama teoride gerçekten buradaki hızlara ulaşabiliyormu ? 

Kingston HyperX Savage Serisi 480GB 560MB-530MB/s Sata3 2.5" SSD (SHSS37A/480G)     874,62 TL

Samsung 850 EVO 500GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-75E500BW)     773,11 TL

Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 SSD (SDSSDHII-480G-G25)       569,00 TL 

şu an en uygun fiyatlısı sandisk olarak görünüyor . 

Edited by crysis_88

Samsung 500GB 750 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD 678,62 TL

Samsung 500GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD 821,04 TL

Samsung 1TB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD 1.608,58  TL  

galiba samsung da kararım kesin . kararlaştırdığım son 3 model bu .  750 ve 850 serisi içinde 500 gb lıkta aralarında 200 lira fark var . öyle aşırı performanslı olsun diye de bir isteğim yok . oyunlarda çok takılmasın yeter samsung evo serisini herkes övüyor hiç kötü yorum duyamadım . 480 de yeter gibi geliyor . Ama 665 gb lık oyun yüklü şu an pc de . 1 tb lık modeli bu . fiyatı baya var . değer mi bilmiyorum .eğer 1 tb lık alırsam biraz daha beklemem gerekecek .

Edited by crysis_88

13 saat önce, crysis_88 yazdı:

öyle aşırı performanslı olsun diye de bir isteğim yok . oyunlarda çok takılmasın yeter 

Oyun için takılmaları oyunun açıldığı disk yaratmaz. Size SSD yerine 1TB+1TB Raid veya 2TB+2TB Raid önerebilirim. Hem fazla alanın hem de hızın olur. Ama bundan SSD'de bulunan Access Time değerleri beklemeyin. Sadece yükleme ekranları hız kazanacaktır. Tabi bu oyuna bağlı. Bazı oyunlar yükleme ekranında işleme yaptıkları için istersen SSD Raid yap yükleme hızı fazla değişmez.

Edited by canavar123

2 saat önce, canavar123 yazdı:

Oyun için takılmaları oyunun açıldığı disk yaratmaz. Size SSD yerine 1TB+1TB Raid veya 2TB+2TB Raid önerebilirim. Hem fazla alanın hem de hızın olur. Ama bundan SSD'de bulunan Access Time değerleri beklemeyin. Sadece yükleme ekranları hız kazanacaktır. Tabi bu oyuna bağlı. Bazı oyunlar yükleme ekranında işleme yaptıkları için istersen SSD Raid yap yükleme hızı fazla değişmez.

2 hdd ile uğraşmam  değmez gibime geliyor . bana acces süreleri önemli . şu an pc im de ki tek eksik iyi bir ssd . bunu da aldım mı en az 2 yıl daha bir şey almam 

• Like 1

2 saat önce, crysis_88 yazdı:

2 hdd ile uğraşmam  değmez gibime geliyor . bana acces süreleri önemli . şu an pc im de ki tek eksik iyi bir ssd . bunu da aldım mı en az 2 yıl daha bir şey almam 

Düşüncenize bir diyeceğim yok ama benim şahsi düşüncem tek eksik iyi bir SSD gibi bir olay şimdilik yok. 7200RPM tek HDD ile dahi şu an tüm oyunları oynayabiliyorum. Ama yinede ihtiyacım var derseniz alabilirsiniz. Samsung EVO 850 yüksek ömürlü bir SSD. İsterseniz WD Blue/Green SSD alabilirsiniz. Bu işte şimdilik başlangıçtalar. Ama iddiaları büyük. :) "An endurance rating of up to 400TBW and a 1.75 million hour mean time to failure ensure a WD Blue SSD can help guard your data for years to come."

• 2 hafta sonra ...

şu sıralar istediğim ssd i alamyacağım gibi . peki format atsam oyunları yüklesem normal hdd den ssd e oyunları nasıl taşırım ? eğer taşırsam steam de oyunlar görüncekmi ? görmemezlik edermi hdd dden oyunları ssd e taşırsam ?

1 saat önce, erdal4444 yazdı:

kararsız  kalmak  en  kötüsü..ama sana  tavsiyem  bir  anda karar  vermendir..samsung  evolarda  iş  görür.ama  karar  senin  tabi :)

ama  sorun şu ki Kingston HyperX Savage serisinde 1 tb lık model yok . en baştan beri bu seriden alcaktım ama olmayınca kararsız kaldım .. 

Samsung 500GB 750 EVO SATA 3.0 bunun ayni serisi 120 gb sini kullandim ve ayrica corsair ve sandisk kullandim yine ayni 120 gb lerinden ama arasindan en memnun kaldigim samsung oldu tabiki ssd de hizi cace bellek vs önem arz ediyor ama benim görüsüm pro yada normal evo alip kullanmak olur 

7 dakika önce, firtina_limani yazdı:

Samsung 500GB 750 EVO SATA 3.0 bunun ayni serisi 120 gb sini kullandim ve ayrica corsair ve sandisk kullandim yine ayni 120 gb lerinden ama arasindan en memnun kaldigim samsung oldu tabiki ssd de hizi cace bellek vs önem arz ediyor ama benim görüsüm pro yada normal evo alip kullanmak olur 

sandisk ve samsung arasında 600 lira fark var işte .. sandisk 1  tb 1000 lira tam samsung da 1650 lira oyun için değer mi asıl soru bu 

• 2 ay sonra...

konuyu unutmuşum :) peki sizce wd black serisi alsam mı  2 tb lık ? 

tamamen yarı yarıya ve kapasite olarak fark ediyor .. wd black serisi ortalam 150-200 mb okuma yazma ile başlıyor neredeyse bir ssd e yakın fakat galiba gürültülü çalışıyormuş