Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

Blue_Edition, Bir saat önce yazdı:

# 28.08.2017 tarihi itibariyle program altyapısı tamamen değişti ve sorunlar giderildi.Yeni özelliklerle karşınızda.Yenilikler hakkında makaleyi ve görselleri inceleyebilirsiniz. #

eline sağlık güzel olmuş izlenim vede görüş belirteyim :) 

1- portable bölümüne program atılırken isim sormasına gerek yok istenirse sağtıkla değişebiliyor

2- portable bölümüne atılan programların ikonları belirmiyor 

3-portable programlar bazen tek exe olmuyor bunun için klasör halinde atılıp çalıştırma exe si gösterilebilir yada başka bir yöntem (sürükle bırak kullanmadan program ekle ile bu sorun aşılabiliyor )

4-  ,normal programlar ve portable programlar  içinde sağtıkta katılımsızlardaki gibi program hakkında olabilir ( olabilirse araçlar içinde olabilir )

5-daha önce katılımsız kurulum merkezi kuruluydu şimdi bunu da yükleyince ondan etkilenerek önceden kurulu ayarları aldı hatta adı bile hala katılımsız kurulum merkezi gözüküyor yani birden fazla kullanımda karışıklığa neden olabilir

6- secilen bölüm örneğin portable olduğu  zor belli oluyor sadece alt kısımda belki üste yada renk fakı ile daha belirğin olabilir

7 program kurulum merkezi hakkında sürümü vede güncelleme olup olmadığı bilgisi

kısa bir süre bakabildim şimdilik izlenim vede görüşlerim bunlar hoşçakal...

Edited by 34ero
  • Like 1

görüş için teşekkürler.

portable bölümüne atılırken isim sormasının nedeni karışıklık yaratmamak için.

portable için tek bir icon koydum değiştirilebilir iconları exeden çekmesini sağlayabilirim.

portable bölümü zaten tek exe olmayan  klasör içinde birden çok exe, dosya vs olan portable programlar için,tek exe halinde olan portable programlarınızı araçlar içine atabilirsiniz yada ortable bölümüne de atabilirsiniz.

sağ tık menüye program hakkında koyabilirim.

ben sana test et diye attığım programdan kaynaklandı konudaki eski sürüm ayarları ini dosyasından çektiği için yeniden indirenler sorun yaşamaz. kullanmadan önce ayarlar menüsünden veritabanını sıfırlayın.sorun çözülecektir.

hangi bölüm olduğunu belirginleştirebilirim.

Edited by Blue_Edition
  • Thanks 1

Blue_Edition, 27 dakika önce yazdı:

görüş için teşekkürler.

portable bölümüne atılırken isim sormasının nedeni karışıklık yaratmamak için.

portable için tek bir icon koydum değiştirilebilir iconları exeden çekmesini sağlayabilirim.

portable bölümü zaten tek exe olmayan  klasör içinde birden çok exe, dosya vs olan portable programlar için,tek exe halinde olan portable programlarınızı araçlar içine atabilirsiniz yada ortable bölümüne de atabilirsiniz.

sağ tık menüye program hakkında koyabilirim.

Elinizde programın eski sürümü var ise karışıklık olamaması için programı kullanmadan önce ayarlar menüsünden veritabanını sıfırlayın.

hangi bölüm olduğunu belirginleştirebilirim.

evet veri tabanı sıfırlayınca eski ayarlar gitti (birden fazla olursa bir karışıklık olurmu bilmiyorum ayrı ayrı düzenlemek istenebilir )

1-ilk kurulumda  istenen klasörler yüklü gelse isteyen değiştirse

2-normal programlar belki portable bölümü içinde kategori olabilir

Edited by 34ero

benim sana attığım test sürümüydü ondan sorun yaşadın konudaki eski sürüm farklı o yüzden sıkıntı çıkmaz.konudaki eski sürüm ayarları ini dosyasından çekiyordu.ben sana test et diye programı atmıştım o yüzden sende sıkıntı çıktı veritabanını sıfırladıysan artık sıkıntı yaşamazsın.programı güncelleyenler soru yaşamaz.:D

ilk kurulumda klasörler yüklü gelmesin karışıklık olur.böyle iyi

diğer bölümlere kategori ilerleyen zamanlarda artık.

Edited by Blue_Edition
  • Like 1

06.09.2017 tarihinde güncellemeyle gelen özellikler;

1. Portable programların iconlarının görünmesi sağlandı.

2.  Normal kurulum,portable programlar ve araçlar için sağ tık menüye program hakkında bölümü eklendi.(programların açıklamalarını ekleyebilirsiniz.)

3.  Normal kurulum ve portable programlar için sağ tık menüye kategori değiştir eklendi.

4.  Normal kurulum ve portable programlar içinde kategori oluşturuldu.artık bu bölümlerdeki programlarınızı da kategorilendirebilirsiniz.

5. Program bölümleri renklendirilerek daha belirgin hale getirildi.

6. Normal kurulum ve portable programlar için toplu program silme menüsü eklendi.

7. Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yapıldı.

Not: Veritabanına yeni tablolar eklendi.Yeni indirenler için sıkıntı yok ama eski sürümü kullananlar programı indirdikten sonra ayarlar menüsünden veritabanını sıfırlasınlar aksi halde hata alırsınız.

Edited by Blue_Edition
  • Thanks 1

Blue_Edition, 7 saat önce yazdı:

06.09.2017 tarihinde güncellemeyle gelen özellikler;

1. Portable programların iconlarının görünmesi sağlandı.

2.  Normal kurulum,portable programlar ve araçlar için sağ tık menüye program hakkında bölümü eklendi.(programların açıklamalarını ekleyebilirsiniz.)

3.  Normal kurulum ve portable programlar için sağ tık menüye kategori değiştir eklendi.

4.  Normal kurulum ve portable programlar içinde kategori oluşturuldu.artık bu bölümlerdeki programlarınızı da kategorilendirebilirsiniz.

5. Program bölümleri renklendirilerek daha belirgin hale getirildi.

6. Normal kurulum ve portable programlar için toplu program silme menüsü eklendi.

7. Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yapıldı.

Not: Veritabanına yeni tablolar eklendi.Yeni indirenler için sıkıntı yok ama eski sürümü kullananlar programı indirdikten sonra ayarlar menüsünden veritabanını sıfırlasınlar aksi halde hata alırsınız.

veri tabanını sıfırladım ama portabnle bölümünde bir hata alıyorum...VMZzAr.png

Bilgilendirme için teşekkürler .

Haklısınız Winrar sürümüm eskiymiş. Ve ondan kaynaklanmış.

(Bu durumu açıklamalar kısmına belirtseniz iyi olur. Diğer indirenler aynı sorunla karşılaşmasın)

Yeni sürüm winrar ile sorunsuz açıldı. 

Müsait zamanda dener görüş bildiririm. 

Programda şöyle bir sorun var.

Programı çalıştırdım. İlk Kullanım için Program klasörü belirtin dedi. Tamam dedim.

Yeni açılan sayfada vaktim olmadıgı için uğraşmak istemedim. İPTAL dedim ama ısrarla program klasörü belirlememi istedi. Çıkış yapmıyor.

İptal yerine hedef belirtmeden kaydettiğimdede aynı şekilde Program klasörü belirleyin uyarısı veriyo (dizin belirtmediğim için kaydet dediğimde bu uyarı vermesi normal)

PENCERE birtürlü kapanmadı

Programdan çıkış yapmak için ESC ye bastım . Pencere ve program kapandı ancak 1 sn sonra program kendini tekrar çalıştırdı.

Her ESC ye bastıgımda program kapanıyo ancak kendiliğinden geri açılıyor

Görev yöneticisinden GÖREVİ SONLANDIR yaparak programı kapatabildim.

• Like 1

ben özellikle öyle ayarladım.program klasörlerini belirtip tamam deseydin sorun olmazdı. o şekilde bir yönlendirme yapayım dedim.daha önceki yaptığım çalışmalarda bilmeyen kullanıcılar programı açınca ne yapacağını bilemiyor.sonra da diyor ki ben indirdim ne yapacağımı bilmiyorum veya hiçbirşey bulmadı gibisinden cevaplar yazıyor bende öyle bir yol buldum kendimce program ilk açılışta zaten söylüyor ilk kurulum için program klasörlerini belirleyin diye.

Edited by Blue_Edition

Blue_Edition, 18 dakika önce yazdı:

ben özellikle öyle ayarladım.program klasörlerini belirtip tamam deseydin sorun olmazdı. o şekilde bir yönlendirme yapayım dedim.daha önceki yaptığım çalışmalarda bilmeyen kullanıcılar programı açınca ne yapacağını bilemiyor.sonra da diyor ki ben indirdim ne yapacağımı bilmiyorum veya hiçbirşey bulmadı gibisinden cevaplar yazıyor bende öyle bir yol buldum kendimce program ilk açılışta zaten söylüyor ilk kurulum için program klasörlerini belirleyin diye.

Program ilk açıldığında normal açılsa örneğin normal kuruluma ilk basınca klasör istese belki ilk kullanımda daha iyi olabilir...

Programda bi sorun oluşuyor.

USB de klasör açıp program exe sini içine koyup çalıştırdım. Daha önceden klasör şeklinde katagorilenmiş programların oldugu bir dizin gösterdim. Program katagori şeklinde listeleme yaptı. Ancak sağ üst taraftaki Ayarlar, Katagori seçim yeri ve Detay gösteren ( program ekle, program sil, vs) buonlara ara ara tıkladıgımda program kafayı yiyor. kendisini defalarca açıyor bilgisayara restart atmak zorunda kaldım. bi kaç defa denedim hep aynı durum oluştu.  Hata ekranını ve kendisini defalarca açtıgını gösteren resmi ekledim.

Diğer bir sorun bilgisayarı restart yapıp tekrar başlattıgımda veri tabanını sıfırladı. Tekrardan program klasörünü belirleyin dedi. Belkide programdan normal çıkış yapamadıgım için veritabanını kaydedemiyordur. 

Şahsi görüşüm " özellikle öyle ayarladım " dediğiniz husus çokta iyi olmamış.  Bunun yerine kullanıcıyı nasıl kullanılacağına yönlendirmeniz daha doğru olur  düşüncesindeyim.

Ama özellikle belirtmeliyim 262 programlık katılımsız arşivini çok çabuk listeledi. Tabi hiç kurulum denemedim. Yukardaki sorunlarda düzeltilirse gerçekten kullanışlı olmuş.

Please register to see this content.

Hata AYARLAR tuşuna bir kaç kez basınca oluyor.

Edited by freea
  • Like 1

artık açılışta zorla klasör seçimi yaptırmıyorum o bölümü değiştirdim sadece yönlendirme yaptım.

flash bellekte denememiştim programı deneyip blgilendirdiğin için teşekkürler.

hatanın sebebi ayarlardan çıktıktan sonra programı restart etmek için bir kod yazmıştım ondan kaynaklandı.biraz uğraştırdı ama o bölümü değiştirdim.flash bellekte denedim oldu.linki güncelledim.

Blue_Edition, 59 dakika önce yazdı:

artık açılışta zorla klasör seçimi yaptırmıyorum o bölümü değiştirdim sadece yönlendirme yaptım.

flash bellekte denememiştim programı deneyip blgilendirdiğin için teşekkürler.

hatanın sebebi ayarlardan çıktıktan sonra programı restart etmek için bir kod yazmıştım ondan kaynaklandı.biraz uğraştırdı ama o bölümü değiştirdim.flash bellekte denedim oldu.linki güncelledim.

link yenilenmiş daha stabil olmuş...

Edited by 34ero