Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Office2016 Pro Vl 3in1 Lite 155m

Share

Recommended Posts

Word'ü açtığımda aşağıdaki makro uyarısı çıkıyor.

"Bu hata genellikle makro güvenliği ayarları nedeniyle oluşur. Makronun güvendiğiniz bir kaynaktan geldiğini biliyorsanız, makro güvenliği ayarlarını makroyu etkinleştirmenize izin verecek şekilde değiştirebilirsiniz.
Dosya Korumalı Görünüm'de açılırsa, Düzenlemeyi Etkinleştir'e ve sonra İçeriği Etkinleştir'e tıklayın. Düzenleme işlevleri geri yüklenir ve makrolar da dahil etkin içerik çalışır. Bu dosya artık güvenilir bir dosyadır; dosya başka bir bilgisayarda açılmadıkça artık güvenlik istemi görüntülenmez.
Makro ayarlarını değiştir
Güven Merkezi'ndeki makro güvenliği ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ancak bir kuruluş içinde çalışıyorsanız, sistem yöneticiniz herhangi bir kişinin ayarları değiştirmesini engellemek için varsayılan ayarları değiştirmiş olabilir. Office programlarınızın makro ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri kullanın.
1. Dosya sekmesine tıklayın. Backstage görünümü görüntülenir.
2. Seçenekler'e tıklayın. Seçenekler iletişim kutusu görüntülenir.
3. Güven Merkezi'ne ve sonra Güven Merkezi Ayarları'na tıklayın.
4. Güven Merkezi'nde Makro Ayarları'na tıklayın.
Makro ayarları açıklanır:
⦁ Bildirimde bulunmadan tüm makroları devre dışı bırak - Makrolar ve makrolarla ilgili güvenlik uyarıları devre dışı bırakılır. İmzalanmamış makrolar içeren güvendiğiniz dosyalar varsa, bu dosyaları güvenilir bir konuma koyabilirsiniz. Güvenilir konumda bulunan dosyalar Dosya Doğrulama işlemi tarafından denetlenmeden çalıştırılır.
⦁ Bildirimde bulunarak tüm makroları devre dışı bırak - Makrolar devre dışı bırakılır, ancak makro sunulursa güvenlik uyarıları görüntülenir. Makroları tek tek etkinleştirin.
⦁ Dijital olarak imzalananlar dışında tüm makroları devre dışı bırak - Makrolar devre dışı bırakılır, ancak makro sunulursa güvenlik uyarıları görüntülenir. Ancak makro güvenilir bir yayımcı tarafından dijital olarak imzalandıysa, yayımcıya güvendiyseniz makro çalışır. Yayımcıya güvenmediyseniz, imzalanmış makroyu etkinleştirmeniz ve yayımcıya güvenmeniz istenir.
⦁ Tüm makroları etkinleştir (önerilmez, zararlı olabilecek kodlar çalışabilir) - Tüm makrolar çalışır. Bu ayar bilgisayarınızın zararlı olabilecek koda karşı savunmasız kalmasına neden olur.
⦁ VBA projesi nesne modeli erişimine güven - Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) nesne modeline otomasyon istemcisinden program yoluyla erişmeye izin verin veya vermeyin. Bu güvenlik seçeneği Office programını otomatik hale getirmek ve VBA ortamını ve nesne modelini yönetmek için yazılan kod içindir. Kullanıcı başına ve uygulama başına ayarı vardır ve yetkisiz programların kendini çoğaltan zararlı kod oluşturmasını engeller. Otomasyon istemcilerinin VBA nesne modeline erişmesini sağlamak için kodu çalıştıran kullanıcının erişim vermesi gerekir. Erişimi etkinleştirmek için onay kutusunu seçin.
Not   Microsoft Publisher'da ve Access'te VBA projesi nesne modeli erişimine güven seçeneği yoktur.
Bu hata aşağıdaki nedenlerden de oluşabilir:
⦁ Makroya eklenen güven sertifikası geçersiz. Makronun güvenli olduğundan emin değilseniz, makroya güvenmemeniz ve bunu çalıştırmamanız önerilir. Geçerli veya geçersiz dijital imzaları görüntülemek için aşağıdaki yönergeleri kullanın.
1. Dosya sekmesine tıklayın. Backstage görünümü açılır.
2. Bilgi sekmesine tıklayın.
3. İmzalı Belgeler'in altında İmzaları Görüntüle'ye tıklayın.
4. Geçerli imzalarla birlikte İmzalar bölmesi görüntülenir.
5. Daha fazla bilgi için İmzalar bölmesinde her imzanın yanındaki aşağı oka tıklayın.
⦁ Bu sertifika artık güvenilir değildir, çıkaran yetkili tarafından iptal edilmiştir veya hasarlıdır. Makronun güvenli olduğundan emin değilseniz, makroya güvenmemeniz ve bunu çalıştırmamanız önerilir.
⦁ Visual Basic for Applications (VBA) bilgisayarınızda yüklü değil. Bu durumda, geçerli bir güven sertifikası olup olmadığına bakılmaksızın hiçbir VBA makrosu çalıştırılamaz. Siz veya yöneticiniz VBA'yı yüklememeyi seçmiş olabilirsiniz veya kullandığınız Microsoft Office sürümü VBA'yı varsayılan olarak yüklemiyor olabilir. Microsoft Office sürümünüz VBA'yı yüklenebilir bir özellik olarak sağlamıyorsa, VBA desteği sağlayan bir sürüme yükseltebilirsiniz.
⦁ Güvenlik ayarlarını değiştiremediyseniz, başka bir program güvenlik ayarlarını kilitlemiş olabilir. Tüm Microsoft Office programlarını kapatın, ardından programınızı yeniden başlatın ve güvenlik ayarlarını değiştirin.
"

Please register to see this content.

Bir xls dosyasını çift tıklayınca da  597919aa5af74_EkranAlnts2.PNG.f1c6d1da9273103427916eed906660fe.PNG hatasını alıyorum. Ardından dosya açılmıyor. Boş Excel ekranı geliyor.

Randıman alamadım, kaldırıyorum. Yine de teşekkürler... Belki de sorun benim bilgisayarımdadır.

Office2016 Pro Vl 3in1 Lite paketini,Windows 8.1 pro x64 bit sisteme kurdum herhangi bir soruna rastlamadım şakır şakır çalışıyor elinize sağlık bilgilendirme için alt kısma ekran görüntüsünü ekledim saygılarımla.:)

Spoiler

y3J92k.gif

• Like 2

forjest sorun orada değil. Bir excel dosyası açınca oluyor. İçinde veri olan bir excel dosyasına çift tıklayıp açmak isteyince excel bu dosyayı degil boş bir excel dosyası açıyormuş. Sorun yaşayanlar böyle diyor. Saygılarımla

• Like 2

akemerci, 27.07.2017 - 01:41 yazdı:

Makro hatası için inceleme yapacagım.

borz_50, 23.07.2017 - 19:53 yazdı:

win 10 64 çalışmıyor kardeş.

Excel'de gri ekran hatası alanlar. firewall kurallarını ve UAC yi devre dışı bıraktıgınızda sorun çözülecektir.

2017-08-27_145337.png.f2c01e58ca8eb6fda9f299cb6ee01006.png

• Like 1
  • Thanks 2

• 2 hafta sonra ...

karadurak hocanın belirttiği gibi Excel'de gri ekran hatası alanlar. firewall kurallarını ve UAC yi devre dışı bıraktıgınızda sorun çözülecektir. aşağıdaki program ile güvenlik duvarları ve UAC yi devre dışı bırakabilirsiniz

image.jpeg.66981a34fbd3190be6d1e3b3e7d989cb.jpeg

Edited by fingerprint

• 3 hafta sonra ...
ozanaus, 8 dakika önce yazdı:

karadurak hocam

office 2007den 2016ya kadar bütün çalışmalarınızı arşivime almıştım

ama bu gün kaspersky internet securety hepsni sildioffice.JPG.31142da24aa9c71f97b196bb7980e7b2.JPG

Aktifleştirme ve kurulum için gerekli olan programları antiler siler hocam. Fakat ofis'in kedi dosyaları orijinaldir. isterseniz klasöre çıkarıp hangi dosyaları sildigine bakabilirsiniz. Kurulumdan sonra herhangi bir uygulama silemez silse bile çalışmasına engel olmaz.

Edited by karadurak
  • Thanks 1

• 4 hafta sonra ...

karadurak kardeşim. öncelikle başarılarının devamını dilerim. benim sorunumsa win 10 rs3 ile birlikte, win 10 pro yu lisanslasam bile ofis 2013 ü kurduğum zaman kullandığın aktivasyon sistemi windows 10 education a çeviriyor.

Çok saçma ve ilginç bir sorun.  Acaba aktivasyonu kullanıcıya mı bıraksan?

karadurak, 19.07.2017 - 03:54 yazdı:

20161012015528.jpg.daf114162d3a47c8e3fa6d89ed00269b.jpg

Word, Excel , PowerPnt 'den oluşmaktadır. Tarafımca editlenmiştir.

Bu çalışma:  WIN7 / WIN8 / WIN8.1 / WIN10 (x86 / x64) sistemlerini desteklemektedir.

Katılımsız Kurulum:  İndirdiginiz exe'ye çift tıklayıp kurulum tamamlanmasını bekleyin.

Portable Kurulum: Exe'yi klasöre çıkarıp "Setup.cmd" yi yönetici olarak çalıştırın. Kaldırmak için "Kaldırma.cmd" yi kullanın.

Portable kullanımda lisanslama kullanıcıya bırakılmıştır. (kms ile yapabilirsiniz.)

NOT:  Bu ofis sürümü kişisel kullanım gereksinimlerini karşılamak için üretilmiştir. Mesleki ihtiyaçlar için yeterli olmayabilir.

UYARI: Kullanıcı hesabı denetimini kapatınız!

------------------------------------------------------------------------------

Office2016 Pro VL 3in1 Lite 155m

Modified: 18 Temmuz 2017 Salı, 22:57:55
MD5: 6ED08900E5AF90319C07A6DB0F835F88
SHA1: 85028DEF60C8D52A6F287B87D93D74B56C5080AF
CRC32: D18F1F59

------------------------------------------------------------------------------

İçeriği Görüntüle

Windows 10 64bit kullanıyorum. Aşağıdaki gibi hata veriyor.

maxrekor, 29.09.2017 - 20:15 yazdı:

@karadurak  Hepsini birleştirip tek exe yapacaktın yapmadın sanırım bekliyelim mi?

Şuan için vaktim yok zaman ne gösterir bilemeyiz.

amd_turkey, 22.10.2017 - 23:14 yazdı:

karadurak kardeşim. öncelikle başarılarının devamını dilerim. benim sorunumsa win 10 rs3 ile birlikte, win 10 pro yu lisanslasam bile ofis 2013 ü kurduğum zaman kullandığın aktivasyon sistemi windows 10 education a çeviriyor.

Çok saçma ve ilginç bir sorun.  Acaba aktivasyonu kullanıcıya mı bıraksan?

exe yi programfiles de klasöre çıkarıp install.cmd den kurulumu yap sonra kendin lisansla

firtinax, Bir saat önce yazdı:

Windows 10 64bit kullanıyorum. Aşağıdaki gibi hata veriyor.

firewall kurallarını ve UAC yi devre dışı bırakmanız lazım

karadurak, 9 saat önce yazdı:

Şuan için vaktim yok zaman ne gösterir bilemeyiz.

exe yi programfiles de klasöre çıkarıp install.cmd den kurulumu yap sonra kendin lisansla

firewall kurallarını ve UAC yi devre dışı bırakmanız lazım

firewall tamamen kapalı ve UAC devredışı.

firtinax, 1 saat önce yazdı:

firewall tamamen kapalı ve UAC devredışı.

excel i sağtıklayıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.  Normalde bu tür hatalar Win10'un güvenliginden ve kullanıcı hesabı denetimi gibi kısıtlayıcı uygulamalarından kaynaklanır.

• 5 ay sonra...
akemerci, 27.07.2017 - 01:41 yazdı:

"
"

aynı hatayı bende alıyordum 5-6 ay kullandım paket on numara bu makro sorununu basit bi şekilde halledilebilir sanırım

normal word açıyorum 3 kere makro için hayır diye tıklıyorum

kapatırken yine aynı mesele

bundan dolayı kaldırdım full sürüm kuracağım

ama paketin tek sorunu bu şablonlar falan internetten de alabiliyor yapımcı arkadaş bunu düzeltirse oskara aday

emeğe saygı

mkrts, 57 dakika önce yazdı:

aynı hatayı bende alıyordum 5-6 ay kullandım paket on numara bu makro sorununu basit bi şekilde halledilebilir sanırım

normal word açıyorum 3 kere makro için hayır diye tıklıyorum

kapatırken yine aynı mesele

bundan dolayı kaldırdım full sürüm kuracağım

ama paketin tek sorunu bu şablonlar falan internetten de alabiliyor yapımcı arkadaş bunu düzeltirse oskara aday

emeğe saygı

Yeni sürüm çıktı. Deneyip  bilgi verirseniz sevinirim.  

Edited by karadurak
  • Like 4

karadurak, 28.04.2018 - 13:35 yazdı:

Yeni sürüm çıktı. Deneyip  bilgi verirseniz sevinirim.  

Hocam bu yeni sürüm güncel mi? Yani ofis güncel mi?

Makro hataları visual basic seçeneği yüklü olmadığı için kaynaklanır. Tecrübe ile sabittir. Program ekle kaldırdan- değiştir deyip özellik ekleden- office paylaşım yerinden visual basici işaretleyin. Sonra ileri diyin kurulum tamamlansın ondan sonra makro hataları almazsınız!

kizilaslan, 13 saat önce yazdı:

hocam avg malware buluyor nedendir acaba.

Normaldir. KMS var içinde çünkü

cashflow67, 12 saat önce yazdı:

Hocam bu yeni sürüm güncel mi? Yani ofis güncel mi?

Makro hataları visual basic seçeneği yüklü olmadığı için kaynaklanır. Tecrübe ile sabittir. Program ekle kaldırdan- değiştir deyip özellik ekleden- office paylaşım yerinden visual basici işaretleyin. Sonra ileri diyin kurulum tamamlansın ondan sonra makro hataları almazsınız!

Hatalar giderildi. Makro uyarısı vermeyecektir.  Lite versiyondaki güncellemeler hatalara yöneliktir. Program güncellemeleri dahil degil.

• Like 1