Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sizce Yeni Notebook Bilgisarim Nasil?

Share

Recommended Posts

Bir bilgisayar işletmeni olarak U serisi ekonomiye odaklı işlemcidir az şarj harcamasına yarar multimedya odaklıdır oyun ve ağır işlemler (corel studio,çizim programları vs) önerilmez.8 gb ram var muhtemelen ddr3tür  ddr4 daha iyi bir seçim olabilirdi.Harici ekran kartı yok buda oyun oynamaya niyetlenrisen sıkıntı çıkartabilir intel'in dahili grafik kartlarının tamamı giriş düzeyinde ve rezalet bir performans veriyor.video izlemek,sosyal medyada gezinmek,programlarla uğraşmak (kaldırmak yüklemek katılımsıza çevirmek vs) niyetiyle aldıysanız oldukça iyi bir laptop ama ileriye dönük düşündüyseniz oyun,ağır işlemler için kullanacaksanız isteğinizi kısmen karşılayacaktır.Son olarakta ssd olmmaası laptobun hızı zamanla gözle görülür düşebilir açılış performansı verilerin hızlı yüklenmesi vs tepkiler yani.Laptobun şarjı iyi gidiyor ve fazla ısınmıyorsa sıkıntı yok :) anlatacaklarım bu kadar

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

4 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Bir bilgisayar işletmeni olarak U serisi ekonomiye odaklı işlemcidir az şarj harcamasına yarar multimedya odaklıdır oyun ve ağır işlemler (corel studio,çizim programları vs) önerilmez.8 gb ram var muhtemelen ddr3tür  ddr4 daha iyi bir seçim olabilirdi.Harici ekran kartı yok buda oyun oynamaya niyetlenrisen sıkıntı çıkartabilir intel'in dahili grafik kartlarının tamamı giriş düzeyinde ve rezalet bir performans veriyor.video izlemek,sosyal medyada gezinmek,programlarla uğraşmak (kaldırmak yüklemek katılımsıza çevirmek vs) niyetiyle aldıysanız oldukça iyi bir laptop ama ileriye dönük düşündüyseniz oyun,ağır işlemler için kullanacaksanız isteğinizi kısmen karşılayacaktır.Son olarakta ssd olmmaası laptobun hızı zamanla gözle görülür düşebilir açılış performansı verilerin hızlı yüklenmesi vs tepkiler yani.Laptobun şarjı iyi gidiyor ve fazla ısınmıyorsa sıkıntı yok :) anlatacaklarım bu kadar

Öncelikle yorumunuz icin tesekkür ederim.

Ram 8 Gb DDR4 2133 Mhz. yazmayi unutmusum.

Notebook alma sebebim sosyal media, torrent, youtube/film izleme gibi. Yüksek grafik gerektiren oyunlarla ilgilenmiyorum. Bahsettiginiz gibi SSD malesef yoktu bu seride bende bunu aldim. 599 euro ödedim umarim fazla ödememisimdir. Sormak istedigim hd graphics 620 de yazan 4174 MB  ne oluyor? Yani kac gb? Birde lenovo idepad notebooklar hakkinda ne düsünüyorsunuz?

İntel hd graphics 620 128MB normalde, paylaşımlı olarak RAM den 4GB alıyor. O zaman 4174MB oluyor.

Lenovo markasının ekranları sıkıntılı diye hep şikayet duyuyorum. 

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

3 saat önce, trhnx yazdı:

Öncelikle yorumunuz icin tesekkür ederim.

Ram 8 Gb DDR4 2133 Mhz. yazmayi unutmusum.

Notebook alma sebebim sosyal media, torrent, youtube/film izleme gibi. Yüksek grafik gerektiren oyunlarla ilgilenmiyorum. Bahsettiginiz gibi SSD malesef yoktu bu seride bende bunu aldim. 599 euro ödedim umarim fazla ödememisimdir. Sormak istedigim hd graphics 620 de yazan 4174 MB  ne oluyor? Yani kac gb? Birde lenovo idepad notebooklar hakkinda ne düsünüyorsunuz?

Paylaşımlı ekran kartının ramden aqldığı boyut oluyor ekran kartı normalde 128 mb gerisini ramden alıp tamamlayıp 4 gb gösteriyor sana dediğiniz işlemler için yeterli bir bilgisayar lakin fiyatı konusunda aynı şeyi söylemeyeceğim daha uygun fiyatada bulunabilirdi lenovo ideapadler hakkında ne yazıkkı bir yorumda bulunamacağım oda şundan kaynaklı çevremdekilere asus,hp,dell laptop aldırdığım kendimde asus laptop kullandığım için lenovo hakkında bir tecrübem bulunmamakta lakin ibm ortaklığı olduğu için kötü diyemeyiz sadece fiyatları kalitesine oranla 1 nebze yüksek geldi diyebilirim sadece bunun dışında sormak istediğiniz başka bir soru varsa çekinmeden sorabilirsiniz

1 saat önce, DJ_Rush yazdı:

İntel hd graphics 620 128MB normalde, paylaşımlı olarak RAM den 4GB alıyor. O zaman 4174MB oluyor.

Lenovo markasının monitörleri sıkıntılı diye hep şikayet duyuyorum. 

Arkadaş laptop almış möntiör ne alaka ? :D

• Like 1

bana göre en iyisi masaüstü mobil olarak kullanmak içinde telefon yeterli. lenovo benim telefon. fiyat performans canavarı. 1.5 yıl oldu alalı fiyatı hala düşmedi. üstelik yazılımı lolipop 5.1 de kalmasına rağmen. çünkü telefonda yok yok. yani temel olarak. 

lenovo notebook ların ekran bağlantısı sağlam. yani diğerleri gibi bir parmak genişliğinde değil boydan boya. dövizin yüksekliğini düşünürsek tamda fiyatına denk gelecek bir bilgisayar. multimedya notebook u. oyun notebook unu sıfır 2000 tl civarında nerde bulacan?

• Like 1

7 saat önce, abdulhey_ yazdı:

bana göre en iyisi masaüstü mobil olarak kullanmak içinde telefon yeterli. lenovo benim telefon. fiyat performans canavarı. 1.5 yıl oldu alalı fiyatı hala düşmedi. üstelik yazılımı lolipop 5.1 de kalmasına rağmen. çünkü telefonda yok yok. yani temel olarak. 

lenovo notebook ların ekran bağlantısı sağlam. yani diğerleri gibi bir parmak genişliğinde değil boydan boya. dövizin yüksekliğini düşünürsek tamda fiyatına denk gelecek bir bilgisayar. multimedya notebook u. oyun notebook unu sıfır 2000 tl civarında nerde bulacan?

Fiyatının düşmemesi borsa endeksinden kaynaklı daha geçtiğimiz sene arkadaşıma aldırdığım asus

Please register to see this content.
model 4000 tl bilgisayar şuan 4200 tlye satılıyor fiyatını koruması muhtemelen bundan kaynaklı eğer borsa endeksi düşse vergiler ergonomik rakamlara düşürülse o telefonun fiyatında şuan ciddi bir düşüş olurdu :)

Edited by RaZoRWounD

• Editor
On 20.07.2017 at 23:14, trhnx yazdı:

Merhaba arkadaslar,

600 Euro ya yeni notebook aldim. Lenovo Idepad.

i5 cpu, 8 gb ram, 1 tb hdd, intel graphics 620 17" windows 10 home
Sizce nasil?

cihazı aldıktan sonra konu açacağına almadan açsan ve tavsiyelerini alsan bu işi bilenlerin... daha güzel olmaz mıydı :) hayırlı olsun!

• Like 2

15 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Fiyatının düşmemesi borsa endeksinden kaynaklı daha geçtiğimiz sene arkadaşıma aldırdığım asus

Please register to see this content.
model 4000 tl bilgisayar şuan 4200 tlye satılıyor fiyatını koruması muhtemelen bundan kaynaklı eğer borsa endeksi düşse vergiler ergonomik rakamlara düşürülse o telefonun fiyatında şuan ciddi bir düşüş olurdu :)

bu yazıya cevap gönderdiğimi sanıyordum telefondan. galiba yanıtla butonunu tıklamadımmı ne oldu?  ben 18 yıllık borsacıyım. borsa ekonomidee referans alınmaz. niye dersen körfez savaşı varkende imkb yükselmişti... 8 yıl önce falan dı galiba abd resesyona girmişti. neden olarak ne gösteriliyordu? piyasanın doyması.. o zamanlar 1.30 a kadar düşmüştü galiba dolar. ama son 4 yılda hep söylenenin aksine hareket etti dolar ve en son kaç oldu 3.80 mi? yine abd resesyona girecek dendi nerddeyse yüzde yüz pirim yaptı o sıra birde trump etkisi geldi iyice uçtu. teknolojik ürünler dolar ile ithal edilmiyormu? aslında çok daha pahalı olması lazım ki  dolar son bir kaç ay önce zirveyi denemesinde aynen uçtu teknolojik ürünler. ama yine düştü. nedenide ilk bahsettiğim abd deki gerçek resesyon gibi türkiye piyasasınında teknolojik ürünlere doymuş olması. veya çok pahalandığında satışların iyice azalmış olması.vergi konusunu devlet ayarlar merak etme. mesela benim doping internet vergiler hariç 33 tl ama kdv vergiler v.s  44.90 

şimdi birde bu işlerden pek anlamayanların düşünceleri var. Reel faiz ne kadar? 1998 demiydi %110 du galiba ee hepsi reel faizmiydi? yoo öyle olsa kısa zamanda herkes köşeyi döner veya ters köşeyimi döner .. :)  ben söyleyeyim. çoğu enflasyondur. :) reel faiz %20 falandır. peki bu az bir şeymi? tabiki değil öyle olsa neden hala bir sürü banka açılsın? yine aynı. ekonomi devlet için sağlammı bilmiyorum. çeşitli söyleentiler var. ama vatandaş için gerçekte hiç bir şeyin değişmediği gerçek. anlatayım; burda rakamsal bir zihin dolandırılması var. yada moda tabirle algı operasyonu :D  bankalar ne faiz veriyor yıllık net %10 olsun  peki bankalar krediyi kaçtan veriyor %12.5 falan. ee ne oldu reel faiz 98 dekinden hiç farklı olmadı. o 2.5 veya hadi 2 olsun. o 1998 deki %20 faize denk geliyor. gerisini artık sizin görüşlerinize bırakıyorum...  pardon dahası var o reel faizi bankalar alıyor. vatandaşada şambabası kalıyor. :)  98 de vatandaş %20 reel faiz alıyordu. o da devalüasyona neden oluyordu. yani gerçekte ülke gittikçe küçülüyordu. o değilde bende amma safmışım ha o zamanlar. gerçi sonradan öğrenmiştim %20 reel faizin bize kaldığını ama bu seferdee uyanığız diye borsa batağına saplandık. ne olup bittiğini iyice bilmeyen kimseye tavsiye etmem!

Edited by abdulhey_

Sevgili arkadaslarim,

Notebook u iade ettim. Ekran kartinin onboard olmasi ve 17" olmasi gibi sebeplerden dolayi iade ettim. 

Yeni aldigim notebook;

HP 15-ay164ng 15"

Intel Core i5-7200U CPU 2.50GHz 2.70GHz

8 GB DDR4 RAM

1 TB HDD

AMD Radeon R5 M430

Intel HD Graphics 620

Windows 10 Home 64bit

Suan memnunum. Hadi bana hayirli olsun :)

Tabi yorumlarinizi bilmek isterim.

• Like 1

Hayırlı olsun. Şunu söylemek isterim HP aldığına üzüldüm. Ben HP markasından nefret ediyorum. Bunun en büyük nedeni 2-3 ay öncesine kadar Pavilion ürünlerin Türkiye üzerinde garanti dışı kabul edilmesiydi. Sırf bunun için bilgisayarımı garantiye göndermedim ve iyi bir bilgisayarcıya götürdüm. O yapabileceğini yaptığı halde görüntü sorunu çözülmedi. Yeni bilgisayar aldım şu an galiba garanti kabul ederler çünkü site üzerinde artık Pavilion modelleri hariç yazmıyor ama iş işten geçti. Pavilion modelleriyle ilgili böyle bir anım var. İnşallah senin de başın yanmaz.

• Like 1

On 28.07.2017 at 16:58, canavar123 yazdı:

Hayırlı olsun. Şunu söylemek isterim HP aldığına üzüldüm. Ben HP markasından nefret ediyorum. Bunun en büyük nedeni 2-3 ay öncesine kadar Pavilion ürünlerin Türkiye üzerinde garanti dışı kabul edilmesiydi. Sırf bunun için bilgisayarımı garantiye göndermedim ve iyi bir bilgisayarcıya götürdüm. O yapabileceğini yaptığı halde görüntü sorunu çözülmedi. Yeni bilgisayar aldım şu an galiba garanti kabul ederler çünkü site üzerinde artık Pavilion modelleri hariç yazmıyor ama iş işten geçti. Pavilion modelleriyle ilgili böyle bir anım var. İnşallah senin de başın yanmaz.

Öncelikle tesekkür ederim. Sizin adiniza HP bir talihsizlik seruveni olmus. Almanya da HP servis nasil isliyor ne derece kaliteli bilmiyorum. Fakat suana kadar notebook tan memnunum. Birde sunu belirtmek isterim HP Notebook 15-ay164ng modelini aldim. Pavilion serileri baska diye biliyorum. Umarim ilerleyen zamanlarda problem yasamam.

• Like 1