Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Doping Adsl

firtina_limani
 Share

Recommended Posts

arkadaslar dün aksam üstü internetim kesildi bende müsteri hizmetlerini aradim ve sorunun olmadigini ve sistemlerinde problem görükmedigini bildirdiler ama netim her zamankinden yavas 

simdi eskiden olsa doping adsl bana ilk kayit oldugumda akn25 gb di sonra 1mb düsüyordu  ve ben bu hizla hem video izler hem indirme yapardim ve hic bir takilma vs olmazdi 

suanda 3mb akn gectigimde kullaniyorum ama facbook youtube google bile yavas aciliyor bu durumdan cok fazla moralimi bozmaya basladi bu sinav dan sonra türknet e basvuru yapacagim 

cok fazla kafami sisirir oldu doping adsl milencom adsl  anlayamadigim konu bu net neden böyle önceden verebildikleri hizla herseyi yaparken suanda 3 mb ile birsey yapamaz hale geldim 

• Like 1

Şirketlerin temel amacı budur. İstediklerini yapamamanın sebebi hattın stabil değil. Yani kesintisi gibi bir olay. Bunun nedeni ise büyük ihtimal arayıp "YouTube, Facebook yavaşladı paketimi değiştirmek istiyorum." diyerek fazla vermeni istiyorlar.

Benim de Doping'in son zamanlarında :) sık sık internet kesintisi yaşıyordum; kopma değil bağlantı görünüyor ama internet yok. Turk.Net'e geçince kesinti problemim kalmadı. Ama şimdi de başka sorunlar yaşıyorum: 1.5 ay kadar önce, Telekom'da çalışan bir komşu mahalleye iyilik yaparak(!) saha dolabını fibere geçirdi. Önceden 12 MB olan internet hızım 3-4 MB'e düştü. Çözüm de bulamadılar. En son çare 20-25 yıllık telefon numaramın değiştirilip yeni bir hat tahsis etmek olduğunu söylediler. Güya Telekom bana (veya Turk.Net'e) eski portları tahsis etmiş, o yüzden en düşük hızı alıyormuşum. Saçma geldi ama ben de bu yüzden hattı değiştirmek istemediğimi söyledim. Bakalım ne yapacaklar?

Site şekli ile bile seni aldatıyor lar. Ben tt et diye chat le anlaştım.  WhatsApp ile başvuru yaptım. Sonra millenicom a başvurunuz sonuçlanmıştır diye telefon geldi milenicom doping ne lan dedim. Ben hala ttnet sanıyordum. Bir haftada telefon suz 24 mb 35 gb 44.90 akn engel li tarifesi olarak sadece5 TL lik damga vergisi ile bağladılar.  2 ay oldu hiç bir sorun yok. yalnız taahhütlü 27 ay. Reklamı da tv de çıkmaya başladı. 

Yaş yere basmamak için tarifeyi iyi incelemekkonuşmak gerekiyor. 

Benim saha dolabı yeni ve fiber. Eve 100 m uzaklıkta. Hipernet yani. İlk önce burda falan baska iss bulamadınmı dediler. Altyapı önemli yoksa hepsi aynı. Akn den sonra da8mb düşecek hız. 

3 saat önce, otuken yazdı:

Benim de Doping'in son zamanlarında :) sık sık internet kesintisi yaşıyordum; kopma değil bağlantı görünüyor ama internet yok. Turk.Net'e geçince kesinti problemim kalmadı. Ama şimdi de başka sorunlar yaşıyorum: 1.5 ay kadar önce, Telekom'da çalışan bir komşu mahalleye iyilik yaparak(!) saha dolabını fibere geçirdi. Önceden 12 MB olan internet hızım 3-4 MB'e düştü. Çözüm de bulamadılar. En son çare 20-25 yıllık telefon numaramın değiştirilip yeni bir hat tahsis etmek olduğunu söylediler. Güya Telekom bana (veya Turk.Net'e) eski portları tahsis etmiş, o yüzden en düşük hızı alıyormuşum. Saçma geldi ama ben de bu yüzden hattı değiştirmek istemediğimi söyledim. Bakalım ne yapacaklar?

1 saat önce, abdulhey_ yazdı:

Site şekli ile bile seni aldatıyor lar. Ben tt et diye chat le anlaştım.  WhatsApp ile başvuru yaptım. Sonra millenicom a başvurunuz sonuçlanmıştır diye telefon geldi milenicom doping ne lan dedim. Ben hala ttnet sanıyordum. Bir haftada telefon suz 24 mb 35 gb 44.90 akn engel li tarifesi olarak sadece5 TL lik damga vergisi ile bağladılar.  2 ay oldu hiç bir sorun yok. yalnız taahhütlü 27 ay. Reklamı da tv de çıkmaya başladı. 

Yaş yere basmamak için tarifeyi iyi incelemekkonuşmak gerekiyor. 

Benim saha dolabı yeni ve fiber. Eve 100 m uzaklıkta. Hipernet yani. İlk önce burda falan baska iss bulamadınmı dediler. Altyapı önemli yoksa hepsi aynı. Akn den sonra da8mb düşecek hız. 

hocam size görede galiba türknet biraz sorunlu görüküyor ama söyle bir durum var babamin üstüneydi ve babam mefaat ettigi icin benim kendi internetimi  almam gerekiyor 

ve doping alt yapisi kullanmak istemiyorum 1 senede hic yoksa 30 40 kere günde 2 kere 3 kere aradigim zamanlar oluyor ve adamlar tarife deyisikligi yapmiyorlar 

neymis babaniz öldügü icin bu tarifeyi kullanmaniz gerekmetedir vs vs 

ve doping alt yapisi kullanmak istemiyorum 1 senede hic yoksa 30 40 kere günde 2 kere 3 kere aradigim zamanlar oluyor ve adamlar tarife deyisikligi yapmiyorlar @firtina_limani

Ben de taahhüt olmasına rağmen tam tersi. Geçen uykumdan uyandırdılar tarifemi yükseltmek için.  5tl ye 25gb daha verelim dediler. Amaç akn kalkmadan önce ne kopartırsak kardır.  

Ben de uyku sersemliği ne kimi kekliyorsunuz gibi fırcaladım.

Bulunduğunuz yerde Turk.Net altyapısı varsa hızlı internet verebiliyorlar. Üstelik taahhüt, akn falan yok. Ayrıca her yöne 1000 dk. telefon görüşmesi veriyorlar (cep dahil hatta bazı yurtdışı ülkeler). En cazip Turk.Net görünüyor şu durumda. Benim problemim şansıma artık. Bu sorunu her firmada yaşayabilirsin. 

hocam canımı sıkan olay su adamlari her aradigimda airties 5650 mdoemimi kötüleme icin sürekli modeminiz kendini resetlemistir modeminiz böyle olmustur söyle olmustur vs diyip duruyor 

dün aksam sütü biraz türknet ile sohbetim oldu tasima konusu vs  oda sorun olarak karisima hattimi cikardi hattim türktelekom a 2 sene tahadütlü imis 

ve adamlar ya size yeni bir numara verelim onun sayesinde islemlerini yapabiliriz diyorlar buda söyle oluyor kutudan santral a kadar cekilecek kablo ve bana yine is cikicak nedenmi cünkü 0 dan 3 kata kadar kablo cekilicek ve bu kablo binanin ya icinden yada disardan gidecek buda bana maliyeti yüksek olucak 

@firtina_limani tt  çok kazik. En iyi ihtimal bile engelli tarifesi (ki o da avantaj dan çıktı gibi) yalın internet dahi alsan 12 ay taksitle kurulum parası ödüyorsun daha sı sürekli yalın altyapı parası ödüyorsun fiyatlarda cabasi. Tek avantaj teknik servis. 

Türknet incelersen teknik servis nazıldir bilmiyorum. Onun haricinde sınırsız avantaj lı gibi diğerleri ne göre.

Milenicom doping engelli tarifesi benimki. Türknete göre üç dezavantajı var. Taahhüt lü , akn li ve hıž sabit 24 mb.e. 

Benim tarife nin 44.90 tl, normalide var. Ama incelemedim. İyice inceleme yapın yalnız. Herkes elestirıyordu Doping de neymiş diye. en önemli dezavantajı teknik servis bana göre. Bana en yakın t.servis 90km uzaklıkta. Onlarda 7 gün şartı var ama yerel esnaf gibi çalışma tarzları var. Ama ellerinden geldiğince hızlı çalışmaya çabalıyorlar. Mesela benim kurulumu yapmaya gelirken 3 5 gün 7 gün sürebilir dediler. Ben de öyle deyince köye gittim. Pazar  günü yani 2 gün sonra abi bizim yolumuz senin tarafa düştü gelmiş ken kurulumu yapalim dedik. Köyde olduğumdan yapılamadi.  Ama yine 2gün sonra gelip kurulumu yaptılar. Şimdilik 35gb akn ve 24 mb olarak benim için iyi. Arıza çıkarsa gelinceye kadar Telefonu n internet ini kullaniveririz artık.

Ben doping'deyken çok sıkıntı yaşamıştım. Yukarıda da söyledim; inetrnet fiziksel olarak varken bile sayfa açmazdı. Sizin de dediğiniz gibi modemle ilgili sıkıntılar (!) yaşardım. Hatta bir keresinde internet yok diye aradığımda, modemi yeniden kurmam gerektiğini söylediler. Ben de ne alâka diye içimden geçirdim ve kurulum aşamasında kullanıcı adı ve şifremin saçma bir kullanıcı adı ve şifre ile doldurulmuş olduğunu gördüm. Bu arada bilgisayar teknisyeniyim ve çok şaşırdım. Çünkü benden başka kimse müdahale  edemez. Dopingcilerden kıllandım açıkçası; direkt kurulum yapmamı söylemeleri ve kurulum bilgilerinin farklı oluşu buna sebeptir. Nasıl bir deneme yaptılarsa artık?

Turk.Net'e geçince internet kesinti sorunlarım kalktı ama servislerinde sıkıntı var. Ulaşmak sıkıntı, sürekli bekletiliyorsunuz. Bir telefonla görüşmek için abartısız 20-30 dakikam geçiyor. Çözüme ulaştırma sıkıntı; halen sorunuma çözüm bulabilmiş değiller. En son biri aramıştı beni. İlgileneceğini söyledi, 5-6 gündür arayan soran yok. Bekliyoruz bakalım. Yeni numara olayını da göze aldım ama ne arayan var ne soran... Şu sıralar evde çok bulunmadığım için interneti sorun etmiyorum ama yakında diziler başlar, dolayısıyla downloadlar... :)

Turk.Net cazip gibi duruyor ama bunları da gözönünde bulundurun.

Doping'i 2 yıl gibi bir süre kullandım, akk durumu çok can sıkıcı hemen 1mbit düşüyordu ve birşey yapmak imkansız hale geliyordu, sonrasında türkcell süperoline geçiş yaptım ilk 6 ay sorunlu geçti hız problem ile alakalı sonradan bir düzeldi 50 Gb akk dolunca hızım 24 mbitden 16 mbit'e düşüyor. Tavsiye ederim.

@otuken ben doping de 2 ay oldu hiç sıkıntı yasamadım. Müşteri temsilcisi ni aradığimda icten ve arkadasınmış gibi konuşuyor ve hiç beklemiyorsun. Birde sitesinde online işlemler e giris yapmasanda bir isteginiz varmi gibi canlı chat cok hos. Geçen de ufak bir şey kafama takıldı chatten sordum aninda aydınlatti.

Senin değişik kullanıci ismi falan kolay yanıtlanacak bir şey değil gibi. Ben kurulum yaparken elemana bilgileri yazdırdım. Ne yapacak sinki diyor. Ne yapacam olur ya seninki gibi durum olur kurulumu kendim yapacam.

Benim hız daha önce 24 mb geçiyor du arada genel olarak da 23 mb idi. Konuşma arasında niye 24 mb sabit değil genel de 23mb dedim.  İyiki söyledik şimdi kararlı bicimde 22.98 diyor 23 demiyor :-) 

Doping in reklamı daha yeni çıktı. E devlet tede yok diğer iss lerin hepsi var. Karamehmet değil mi sahibi? Bu adam Türkiye nin en zengin i diye bir ekonomi dergisi nde okumuştum. Ama kendini gizliyor gibi neden se?

• Like 1

8 saat önce, yunusemre75 yazdı:

Ben tam 11 aydır doping kullanıyorum tek bir sıkıntı yaşadım şu ana kadar o da facebook youtube vs yavaş açılması onun da çözümü dns değiştirmek dns yi otomatik alınca sorun çıkıyor nedense bazen.

dns değiştirmek artık işe yaramıyor. ben yasak sitelerde hep dopingin armasını görüyorum. yani dns değiştirdiğimde. geçende söyledim müşteri temsilcisine hattınız standart hat öyle bir şey olmaması lazım dedi. online işlemlerde de zaten bir güvenlik seviyesi görünmüyor. ama dediğim gibi oluyor dns değiştirerek giriş yaptığımda. ama sonradan vpn kullanmaya başladım ve sorun çözüldü. yalnız güvenlik isteyen durumlarda vpn yi kapatmak lazım. hatta videoları yavaş oynatması falanda bundan olabilir. çünkü ping olayı değişiyor gerçi hız testinde değişik görünmüyor ama..mesela ne oluyor? vpn kullanınca kanadadan istek göndermiş gibi oluyorsun sunucuya ama ping pek değişmiyor. pardon değişiyormuş. ben telefondan speed testten baktığımda vpn kullanmadığı için genelde 8 ms oluyor pc de ise 56 ms. hız olarak ise aynı.