Jump to content

Sizce Pcim Nasıl ?

Share

Recommended Posts

arkadaşlar ben bu bilgsaiyarı 2 yıl önce topladım . o zamanlarda dolar düşüktü ve ortalama 4000-4500 tl gibi bir fiyata denk geldi . yakın zamanda soğutucu ekledim ve ramlar bozulduğu için  değiştim  genel olarak oyunlarda 60-70 fps arası alıyorum full hd . sizce parçalar birbiriyle uyumlumu ? yakın zamanda yaptığım benchmark testi ekte . eskiden 14000 e yakın çıkıyordu . şimdi düştü biraz . acaba parçalardan dolayımı ? yoksa format atsam yeter mi .formatta atacağım zaten

Pc Özellikleri 

Ekran  : ASUS 23.6" VN247H

Ekran kartı : GIGABYTE GTX970 WindForce 3X G1 GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 

SSD : Kingston 240GB HyperX Savage 

İşlemci : Intel Core i7 5820K

Kasa : Dark Sub-Zero 80+ 750W SSD Ready ATX Siyah Oyuncu Kasası 

Ram : CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 * 2 16 gb ram 

Ana Kart : MSI X99A SLI PLUS Intel X99 Soket

Mouse : LOGITECH G502 GAMING MOUSE 910-004076

Soğutucu : ZALMAN CNPS10X OPTİMA INTEL 775/1155/56/1366/2011&AM2/AM2+/AM3 

test.png

4 saat önce, FeLSeFeCi yazdı:

@crysis_88 laf yok kasaya eğer arkadaşın dediği @EfsaneEceL gibiyse sıkıntı yaratabilir.Toplatan kişi kablolamayı iyi yapmış mı ? Bu da diğer etkenlerden..Kasa dört dörtlük gerçekten yalnız yanına 1 tb hdd de alabilirsin 240 gb ssd fazla bilgi alamaz.

normalde oyunlar 60 fps iken doom ve gta 5 te 50 fps in üstüne çıkmıyor . doom oynarken  fazla akıcı değil oyun . şu sıralar ssd i arıyorum zaten . ssd alsam akıcılık artar mı  ?  fps de artırmak için neler yapabilirim başka ? çektiğim zaman paylaşırım kasanın içini . 

On 23.07.2017 at 19:49, crysis_88 yazdı:

normalde oyunlar 60 fps iken doom ve gta 5 te 50 fps in üstüne çıkmıyor . doom oynarken  fazla akıcı değil oyun . şu sıralar ssd i arıyorum zaten . ssd alsam akıcılık artar mı  ?  fps de artırmak için neler yapabilirim başka ? çektiğim zaman paylaşırım kasanın içini . 

Evet tabikide okuma ve yazma hızı yüksek bir ssd sistem performansına etki eder.Mesela 5400rpm bir harddsikle bilgisayar kullanmak başkadır içinde okuma hızı yüksek bir ssd ola bir bilgisayarı kullanmak farklıdır.bunu her kullanıcı fark edebilir performans ve hız bakımından.haa Dediğim gibi kasa içi düzen kablolama ve soğutma sistem performansına doğrudan etki eder. Ayrıca kullanılan işletim sistemi ve driverların güncel olması sistem stabilizasyonunu etkiler.Bu dediklerimi uygularsan sistemde farkedilir bir düzeyde performans ve oyunlarda FPS artışı olacaktır.İşlemci ve ekran kartında dar boğaz olayı senin pc de söz konusu değil.oyuzden  o durumu es geçiyorum.

Bir saat önce, EfsaneEceL yazdı:

Evet tabikide okuma ve yazma hızı yüksek bir ssd sistem performansına etki eder.Mesela 5400rpm bir harddsikle bilgisayar kullanmak başkadır içinde okuma hızı yüksek bir ssd ola bir bilgisayarı kullanmak farklıdır.bunu her kullanıcı fark edebilir performans ve hız bakımından.haa Dediğim gibi kasa içi düzen kablolama ve soğutma sistem performansına doğrudan etki eder. Ayrıca kullanılan işletim sistemi ve driverların güncel olması sistem stabilizasyonunu etkiler.Bu dediklerimi uygularsan sistemde farkedilir bir düzeyde performans ve oyunlarda FPS artışı olacaktır.İşlemci ve ekran kartında dar boğaz olayı senin pc de söz konusu değil.oyuzden  o durumu es geçiyorum.

zaten pc güncel bütün programlar dahil her şey güncel . fakat ilk kez  oyunlarda 50 fps i gördüm . aklıma formattan başka da bir çözüm gelmiyor . format + ssd belki artırır denemek lazım .

14 saat önce, crysis_88 yazdı:

zaten pc güncel bütün programlar dahil her şey güncel . fakat ilk kez  oyunlarda 50 fps i gördüm . aklıma formattan başka da bir çözüm gelmiyor . format + ssd belki artırır denemek lazım .

olabilir format atıp ssd takmak bence bu sisteme alpelwin industry pro v2 windows 8.1 x64 kurmanı öneririm.ama dediğim gibi soğutma kasa içi dizayn ve düzen sisteme çok etki eder. onları ayarla güzelce kasanı bi sök temizle termal bakımını yap kablolama düzenini iyice yap ssd yi tak. soğutmanın iyi yapıldıgından emin ol. sonra dediğim işletim sistemini kur driverları en güncel olanlarını msi nin sitesine gir ve indir.ekran kartının da driverini indir geforce.com dan sonra keyfine bak :)

Ayrıca kasana 2 adet daha fan ekleyebilirsin. fan çok ses çıkarır dersen fan kontrolcü devresi olan fanlar var. sessiz fanlardan al iki tane tak. sonra biostan bi kaç ayarlama yaparak sistemi hızlandırıp performans ayarı yapabilirsin.

2 saat önce, EfsaneEceL yazdı:

olabilir format atıp ssd takmak bence bu sisteme alpelwin industry pro v2 windows 8.1 x64 kurmanı öneririm.ama dediğim gibi soğutma kasa içi dizayn ve düzen sisteme çok etki eder. onları ayarla güzelce kasanı bi sök temizle termal bakımını yap kablolama düzenini iyice yap ssd yi tak. soğutmanın iyi yapıldıgından emin ol. sonra dediğim işletim sistemini kur driverları en güncel olanlarını msi nin sitesine gir ve indir.ekran kartının da driverini indir geforce.com dan sonra keyfine bak :)

1 saat önce, EfsaneEceL yazdı:

Ayrıca kasana 2 adet daha fan ekleyebilirsin. fan çok ses çıkarır dersen fan kontrolcü devresi olan fanlar var. sessiz fanlardan al iki tane tak. sonra biostan bi kaç ayarlama yaparak sistemi hızlandırıp performans ayarı yapabilirsin.

Windows Embedded 8.1 Industry Pro with Update

Please register to see this content.

dediğiniz sürüm bu mu ? bendeki win 8.1 pro cd keyi geçerli olur mu bu sürümde ? 

ayrıca kasa ve ssd de bakıyorum daha önce  konu açmıştım 

https://www.tnctr.com/topic/358325-oyun-için-ssd-önerisi/#comment-1682179

https://www.tnctr.com/topic/359141-yeni-alacağım-kasa-ve-ekran-kartı-sorunu/#comment-1682758