Jump to content

Yine Operanın şişmesi Sorunu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

daha önce bu konuyu açmıştım galiba ama bulamadım. ben portable yi bırakıp normal opera kurdum program  files da. o da şişiyor. temizlik programıda fayda etmiyor. vpn kullanıncamı böyle şişiyor acaba? neyi temizleyip boyutu en aza indiricem bilmiyorum.?

C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming
C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local

dizinlerine gidiniz. Bu dizinlerde Opera Software isimli klasörleri sil. Ve Operayı aç. Ayarlarını yap.(Yer imlerini alma, VPN vb..) Sonra bu iki klasörü de başka bir yere kaydedip yedekle. Opera her şiştiğinde bu yukarıdaki dizinlerdeki klasörleri sil. Ve bu yedeklediğin klasörleri dizinlere geri kopyala.

Opera Software klasörlerini Yedeklerken

1. Mümkünse interneti kapat. Ayarlarını öyle yap.

2. Geçmişi temizledikten sonra yedekleme yap.

Bu taktik. Chrome, Firefoxta da işe yarar. Saygılarımla

360Chrome Browser kullanıcısıyım. Ben ayarları yedekledim. Sorun çıktığı User Data klasörünü silip yedeği yüklüyorum. Örnek resim:

gWYoaZ.png

Edited by YAGMURADAM
  • Like 2

@YAGMURADAM çok teşekkür ederimde. bu choreme ve firefoxta işe yarar diyorsun. ben firefox portable 2 yıl kullansam zaten en fazla 200 mb şişiyordu. firefoxdan opera ve opera portable a dönmemin nedeni firefoxta dns değiştirmenin artık işe yaramaması. yani bu sorunu da ancak opera, opera portable ve ona entegre edilmiş vpn ile aşabiliyorum en kolay yoldan. onlarda portable olanın bir ara 3.5 gb olduğunu gördüm. normal opera kurulumunda bu kadar değil ama o da firefox portable dan bile daha kısa sürede daha az olsada şişimeye başlıyor.

yani hem opera için taktik vermişsin hemde altta bu taktik chrome ve firefoxda işe yarar demişsin. anlayamadığım bir şeymi var açıklarsan iyi olur. sağol.

4 saat önce, YAGMURADAM yazdı:

Bu taktik. Chrome, Firefoxta da işe yarar. Saygılarımla

de ve da bağlacına biraz çalış istersen.

Anladım. Bazan kafamız dolu iken küçük bir ayrıntıyi kaçırıp karşı anlamda anlayabiliyoruz. Sağolun.