Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Yeni Alacağım Kasa Ve Ekran Kartı Sorunu

crysis_88
 Share

Recommended Posts

selamlar .. arkadaşlar şimdi ben kasamı değişmek istiyorum . fakat bir sorunum var . ekran kartı şu an ki kasama tam sığmıyor. yani sığıyor ama ama ön kısmı hdd yuvasına denk geliyor . ve kasanın bir kısmı diğer ekran kartı yuvalarını kapatıyor. yani ilerde 2. bir ekran kartı takmak istesem takamayacağım . Dark Sub-Zero 80+  kullanıyorum . istediğim kasa Thermaltake Core P5 Uzay Montaj .

Dark Sub-Zero 80+ 

http://www.hepsiburada.com/dark-sub-zero-80-750w-ssd-ready-atx-siyah-oyuncu-kasasi-dkchsubzero750-pm-bd304187

Thermaltake Core P5 Uzay Montaj 

http://www.hepsiburada.com/thermaltake-core-p5-uzay-montaj-siyah-usb-3-0-atx-kasa-ca-1e7-00m1wn-00-p-BD805174?magaza=Adeks Store

istediğim kasadan alırsam 2 tane ekran kartı sığar mı ? tabi ilerde ekleyeceğim diğer bileşenleri de hesaba katmak lazım . 

GeForce GTX 970

Standart Grafik Kartı Boyutları

Yükseklik : 11,16 cm / 4,376 Inches

Uzunluk : 26,67 cm / 10,5 Inches

Genişlik : Çift yuva

Bilgiler resmi sitesinden alınmıştır . 

bu da alacağım kasanın ekran kartı boyutları . 

Thermaltake Core P5 Uzay Montaj 

VGA length limitation: 
280mm (With Reservoir)  : 28 cm
320mm (Without Reservoir)  : 32 cm 

Dark Sub-Zero 80+ 

Ve bu da şu an ki kasam .. 42 cm diyor ama 2. ekran kartını takamıyorum . yer yok hdd yuvalarına çarpıyor bu yüzden soruyorum  .

dkchsubzero600icgorsel_7.jpg

işin içinden çıkamadım ...

zaten şu an da pc im var . anakartım msi x99a sli plus  sorun ana kartta değil . galiba kasa seçerken yanlış yaptım . böyle bir şey hiç aklıma gelmedi . Thermaltake Core P5 Uzay Montaj bu kasayı beğendim . sade ve şık ama işte boyut meselesi var . yine aynı sorun olsun  istemiyorum . ve ayrıca güç kaynağıda yokmuş bunun içinde . güç kaynağıda koyarsam sığarmı her şey ?

Sana önerim Full Tower kasalara bak. 32 santimetre senin için sonradan yetersiz gelebilir. Full Tower kasalara bakarsan tam senin için yaratıldıklarını düşüneceksin ama pek şık görünen Full Tower kasa görmedim. :)

bayadır full tower kasalara bakıyorum ama güzel bir kasa bulamadım . NZXT ve THERMALTAKE bakıyorum genelde . daha sonradan modifiyede etmek istiyorum .

CORSAIR GRAPHITE SERİSİ 760T FULL TOWER ARCTIC BEYAZ PENCERELİ KASA 1.040,51 

Please register to see this content.

bu model var güzel olan ama öndeki ledler olmasaymış iyiymiş . 1000 tl e değermi bilmiyorum kasa düzeni gayet iyi ama . 2015 yılının kasasıymış  

Edited by crysis_88

hepsiburada ve vatanda satılan full tower modeller burada . 

açıkçası çok fazla marka ve model yok full tower da . yan tarafları açılır pencereli ve şeffaf tercihim . ayrıca güç kaynağı ve usb 3.1 de olursa çok iyi olur .. varmı tavsiye edebileceğiniz model ? 

THERMALTAKE THE TOWER 900 USB3.0 FULL TOWER E-ATX GAMİNG BEYAZ KASA   1.339,61 TL  GERÇEKTEN FULL TOWER :)

arkadaşlar ben bulduğum kasaları buraya koyacağım aralarından seçelim 

Edited by crysis_88

big tower kasalar:

1-)Dark Transformer 5 Fanlı, Fan Kontrolcülü, Hot Swap HDD Yuvalı, USB 3.0 Pencereli Bilgisayar Kasası(DKCHTRANSFORMER) 420 TL

2-)AeroCool Xpredator 2 Fan Kontrolcülü, Pencereli, 5 Fanlı, Dock Station'lı, Full Tower USB 3.0 Kasa (AE-XPR2) 658 TL

3-)AeroCool Xpredator 2 Fan Kontrolcülü, Pencereli, 5 Fanlı, Dock Station'lı, Full Tower USB 3.0 Beyaz Kasa (AE-XPR2-WH) 675,43 TL

4-)Aerocool GT-S Black Edition 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, Fan Kontrolcülü, Full Tower Siyah Oyuncu Kasası (AE-GTS) 675,43 TL

geri kalanına bakarsın fiyatlar yükseliyor.

5 saat önce, gangstarap yazdı:

big tower kasalar:

1-)Dark Transformer 5 Fanlı, Fan Kontrolcülü, Hot Swap HDD Yuvalı, USB 3.0 Pencereli Bilgisayar Kasası(DKCHTRANSFORMER) 420 TL

2-)AeroCool Xpredator 2 Fan Kontrolcülü, Pencereli, 5 Fanlı, Dock Station'lı, Full Tower USB 3.0 Kasa (AE-XPR2) 658 TL

3-)AeroCool Xpredator 2 Fan Kontrolcülü, Pencereli, 5 Fanlı, Dock Station'lı, Full Tower USB 3.0 Beyaz Kasa (AE-XPR2-WH) 675,43 TL

4-)Aerocool GT-S Black Edition 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, Fan Kontrolcülü, Full Tower Siyah Oyuncu Kasası (AE-GTS) 675,43 TL

geri kalanına bakarsın fiyatlar yükseliyor.

içlerinde en beğendiğim dark transformers oldu baya iyi . ama 2 sorum var bunlarda hep usb 3.0 demiş benim kasa 3.1 destekliyor . ayrıca şu an ki kasamın güç kaynağını kullanırsam uyarmı ? sonuçta ikisi de dark . ve de ssd yuvası var mı ? gördüğüm kadarıyla yok . şu an ki kasam da yok ama ayrı bir kızağın üstüne koyarak taktım . hdd yuvalarının ayrı olması gerçekten iyi bir avantaj 

be quiet! Dark Base Pro 900 Desktop siyah,Gümüş bilgisayar kasası 1.220,18 TL

THERMALTAKE CORE V71 FULL TOWER SİYAH KASA 762,40 

Thermaltake Core P7 - Tower ATX 2.5 '' - USB, USB 2.0, USB 3.0 1.406,70 TL

Thermaltake Core X5 - Cube ATX, E-ATX 5.25 '' - Fan - USB 2.0 966,34 TL

NZXT Phantom Full-Tower Kırmızı bilgisayar kasası 727,81 TL

bunlarda yeni bulduğum modeller .. 

On 27.07.2017 at 11:30, crysis_88 yazdı:

içlerinde en beğendiğim dark transformers oldu baya iyi . ama 2 sorum var bunlarda hep usb 3.0 demiş benim kasa 3.1 destekliyor . ayrıca şu an ki kasamın güç kaynağını kullanırsam uyarmı ? sonuçta ikisi de dark . ve de ssd yuvası var mı ? gördüğüm kadarıyla yok . şu an ki kasam da yok ama ayrı bir kızağın üstüne koyarak taktım . hdd yuvalarının ayrı olması gerçekten iyi bir avantaj D

-Anakartının ön panel 3.1 kablo soketi var mı?

-Güç kaynağı yüksek ihtimalle olur.

-Ssd yuvası var yazıyor,kızaklı sistem 3x ssd 2.5 inç.

-Su soruyu sorarsan iyi olur : Usb 3.1 anakartım var ön panelde hız düşüş ve bağlantı sorunu yaşarmıyım?bağlar isem Usb 3.1 flash disk mi kullanmam gerekir? Sorularına aşağıdaki numaradan cevap alırsan buraya yaz biz de bilgilenmiş oluruz.

Teknobiyotik.com İletişim: Emek Mahallesi Sıvat Yolu Sakız Sok No:4/2 Sancaktepe/İSTANBUL 0 (850) 207 10 35

7 saat önce, gangstarap yazdı:

-Anakartının ön panel 3.1 kablo soketi var mı?

-Güç kaynağı yüksek ihtimalle olur.

-Ssd yuvası var yazıyor,kızaklı sistem 3x ssd 2.5 inç.

-Su soruyu sorarsan iyi olur : Usb 3.1 anakartım var ön panelde hız düşüş ve bağlantı sorunu yaşarmıyım?bağlar isem Usb 3.1 flash disk mi kullanmam gerekir? Sorularına aşağıdaki numaradan cevap alırsan buraya yaz biz de bilgilenmiş oluruz.

Teknobiyotik.com İletişim: Emek Mahallesi Sıvat Yolu Sakız Sok No:4/2 Sancaktepe/İSTANBUL 0 (850) 207 10 35

yarın arayacağım şöyle bir montaj videous buldum gtx970 kullanmış ve tamda sığıyor acaba benim işlemci soğutucumla  ve güç kaynağı kasa da tam otururmu  bu videoya göre ? 

Elinde gtx 970 yoksa,Evga GTX 1060 SC Gaming 6gb 192bit yada 1070 8gb al bir tane,ihtiyacını karşılamazsa ikinciyi alırsın,bu arada benim kasa daha önce teknobiyotik'ten almıştım,güç kaynağı alta takılıyor.

Edited by gangstarap

5 saat önce, gangstarap yazdı:

Elinde gtx 970 yoksa,Evga GTX 1060 SC Gaming 6gb 192bit yada 1070 8gb al bir tane,ihtiyacını karşılamazsa ikinciyi alırsın,bu arada benim kasa daha önce teknobiyotik'ten almıştım,güç kaynağı alta takılıyor.

Kasa fena değilmiş. Bilgisayarım zaten var gigabyte gtx970 kullanıyorum yeni alacağım kasaya sığar mı diye soruyorum. Peki ekran kartımı değişirsem ilerde gtx1080 ya da 1080ti alırsam sığarmı. Core p5in iç hacmi daha büyük sanki benim şu an ki kasamdan 

6 saat önce, gangstarap yazdı:

Kasa ölçülerini istediğin kart ile ile ölçmen lazım,Verdiğim no yu aradın mı?

paylaştığım videolar da ekran kartı sığıyor görünüyor o yüzden aramadım bugün vatana gidebilirsem sorarım olmadı .