Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

2 gün önce windows 7'den windows 10'a geçtim naptıysam ekran kartını tanıtamadım orjinal cdsiyle kurdum driveri yine tanıtamadım daha eksikleri var windows 10'nun bence windows 7'den şaşmam . :rolleyes: 

orjinal driver cd de win 10 driver varmı ki 

windows update den veya ekran kartına göre sitesinden son sürüm çekip deneyebilirsin

benim mesela win 10 kullanamama sebebim ekran kartı sürücüsüne sitesinde destek olmaması updateden çektiğim ise kuruluyor fakat çözünürlük ayarlanamıyor 

2 gün önce windows 7'den windows 10'a geçtim naptıysam ekran kartını tanıtamadım orjinal cdsiyle kurdum driveri yine tanıtamadım daha eksikleri var windows 10'nun bence windows 7'den şaşmam . :rolleyes: 

Ekran kartınızı wın7 driverini uyumluluk modunda kurup driver guncellemesini kapatacaksınız

Sİstem açılışta sıyah ekran kalmasının çözümü ise ön yuklemedeki hızlı açılışı devre dısı yapmak

Edited by casper0007

Ekran kartınızı wın7 driverini uyumluluk modunda kurup driver guncellemesini kapatacaksınız

Sİstem açılışta sıyah ekran kalmasının çözümü ise ön yuklemedeki hızlı açılışı devre dısı yapmak

onuda denemiştim ama sonuc aynı zaten ısınamamıstım windows 10'a ölesine bi kurum deneyim demiştim.

selam arkadaslar benim bilgisayarımda windows 10 home single language yüklü bilgisayarımı kapatamıyorum kapat komutunu verdiğimde ram ısıgı ve ekran sonuyo ama güç tusu ısıgı yanıyor ve fan sesi devam ediyor sizce neden oluyor bi çözümünüz varmı acaba  ;)

selam arkadaslar benim bilgisayarımda windows 10 home single language yüklü bilgisayarımı kapatamıyorum kapat komutunu verdiğimde ram ısıgı ve ekran sonuyo ama güç tusu ısıgı yanıyor ve fan sesi devam ediyor sizce neden oluyor bi çözümünüz varmı acaba  ;)

güç seçeneklerinden Uyanırken parola gerektir i seç
en altta Kapatma ayarları var onları boş bırak
kaydet ve dene

saygılar

• 2 hafta sonra ...

Merhaba arkdaşlar,

Windows 10 ( Orijinal MSDN ISO ) konusundan Windows 10 Enterprise 2015 LTSB (x64) - DVD (Turkish) iso dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe attım. İlk kurulum yapılıyor, dosyaları kopyalayıp yeniden başlayınca kurulum ekranı devam etmiyor. Siyah ekran gelip ekran 2 kere yanıp söndükten sonra takılı kalıyor, devam etmiyor.

Not: Windows 7 USB/DVD Tool ile de denedim aynı sorun devam etmektedir. Ayrıca Onbuka'nın Windows 10 Pro sürümünü de denedim aynı şekilde hata veriyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Edited by RoNsy

Merhaba arkdaşlar,

Windows 10 ( Orijinal MSDN ISO ) konusundan Windows 10 Enterprise 2015 LTSB (x64) - DVD (Turkish) iso dosyasını indirip Rufus ile flash belleğe attım. İlk kurulum yapılıyor, dosyaları kopyalayıp yeniden başlayınca kurulum ekranı devam etmiyor. Siyah ekran gelip ekran 2 kere yanıp söndükten sonra takılı kalıyor, devam etmiyor.

Not: Windows 7 USB/DVD Tool ile de denedim aynı sorun devam etmektedir. Ayrıca Onbuka'nın Windows 10 Pro sürümünü de denedim aynı şekilde hata veriyor.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Disk bolumlemelerinde nth6 içeren ISO kalıbı yada d de açık install wim barmi

Sistem HDD dışında HDD takılı değil şuan bilgisayarda. En az 5 kere silip yükledim sabahtan beri :(

Edit:

Anakart: GIGABYTE 990XA-UD3
İşlemci: AMD FX 8350 
Ekran Kartı : Sapphire HD7850 1GB 256bit
Ram: 2x4 GB Kingston HyperX 1600Mhz 
HDD: 1TB WD

Sanırım Windows 10 bana göre değil :) Windows 7 döneceğiz gibi görünüyor :)

Edit 2:

Dvd ve usb den sorunsuz kurulum yapamadım. Win 8.1 pro kurup windows 10 güncelleme aracı ile sürümü yükselttim. Şuan sorunsuz çalışmakta sistem.

Edited by RoNsy

Windows 10 kurulu Pc kimi zaman yeniden başlat veya kapat seçeneklerine basınca öyle kalıyor. Kapatılıyor veya yeniden başlatılıyor yazısında takılıyor.

Bu arada i7 işlemci, 8 Gb ram ve SSD diskten oluşan bir sistem.

Sorun hakkında fikri olan var mı? Bu problem nasıl çözülebilir?

• 2 hafta sonra ...

Bu yeni yapıyı kurduğumdan beri pc'yi her açtığımda hızlı işlemlerde ki uçak modu açık simgesi yanıyor ama normalde açık değil yani internete falan bağlanabiliyorum 

250za0.png

Bir önce ki yapıda hiç bu sorunla karşılaşmadım ama bu sorun bana mı özel yoksa genel mi diye sorayım dedim  :mellow:

Not: Güncelleme olarak değil sıfırdan kurulum yaptım.

Edited by wMwMw

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

merhabalar

Windows 10 a ücretsiz geçenler ve  bu 1 yıl ücretsiz kullanımdan sonraki durum ne olacak, bilen var mı?

Merhaba. 1 yıl dolduktan sonra size her zaman ki gibi serial girmenizi ve/ya satın almanız için sabit bir ekran gelecek. Bu adımı geçmediğiniz taktirde bilgisayarınız kullanılamaz halde kalacak. Kullanımı tekrar aktif etmek için tekrar format atmanız gerekecek.

• TornadoEffect changed the title to Windows 10 Genel Sorunlar ve Cevaplar
  • TeYyArEe pinned this topic