Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

On Thursday, June 02, 2016 at 00:26, klas2264 yazdı:

üstadım aynen hatta şöyle diyeyim altı ay önce sisteme SSD taktım o zamandan bu yana yeni bir sürüm çıktığında bi win10 kurup hatanın devamı akabinde win8 e geri dönüyorum normal hhd kullanırken böyle sorun yoktu

Yukarıda bahsettiğim sorun çözüldü anakarta ait sata ahci sürücüyü güncelledim bir haftadır kullanıyorum takılma vs kalmadı

• 2 hafta sonra ...

Bu windows 10un yeni güncellemesi ile fps düşüsü oldu bende sürekli oynadıgım oyunlarda. Bir önceki sürüm sanki daha stabildi.

Edit: Xbox > ayarlar > oyun DVR kapalı yaptıktan sonra fps sorunu ortadan kalkıyor.

Edited by 8506furkan
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar hava durumu aplikasyonu geniş şekle alınca calisiyor büyültüğümde ise çalışmıyor :S çözmedim heryeri kurcalamama rağmen sildim yükledim yine aynı

On 26.08.2016 at 20:08, 8506furkan yazdı:

Bu windows 10un yeni güncellemesi ile fps düşüsü oldu bende sürekli oynadıgım oyunlarda. Bir önceki sürüm sanki daha stabildi.

Edit: Xbox > ayarlar > oyun DVR kapalı yaptıktan sonra fps sorunu ortadan kalkıyor.

ben sildim komple :D

güncellemelerden sonra çeşitli sıkıntılar yaşanıyor, bir sonraki güncelleme kendinden önceki sıkıntıyı gideriyor ama başka bir sorunu bırakarak görevini haftaya çıkacak güncellemeye devrediyor. Microsoft ya yazılım uzmanlarını kaybetti, ya da bizim bilmediğimiz birşeyi deniyor milletin üzerinde. sanırım sabır taşını deniyor. alternatif mi? Win7'ye dönmek ve win10 kullanımını geri çekmek.

Edited by agabey_42

Merhaba arkadaşlar benim Hava Durumu metro uygulaması ile ilgili sorunum var. Ayarlar kısmından bir kaç ayar kapattıktan sonra oldu ama maalesef ki kapattığım ayarları geri aldığımda uygulama çalışmamaya başladı. Sorunum Hava Durumu metro uygulamasını büyük moda aldığımda bilgilerin göstermemesi geniş olarak ayarladığım da ise gösteriyor ben büyük moda olarak çalıştırmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.:wub:

Please register to see this content.

• 3 hafta sonra ...
4 saat önce, MehmetErdo287du yazdı:

bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir. windows 10

insider sürümü kullanıyorum. eset yüklü

bu sorunun çözümünü bilen var mı ?

O olay bendede vardı temp dosyası ve c:/windows bölümüne tam erişim yetkisi  verdiğimde çözüldü daha sonra mağaza uygulamasının kasmaktan öteye gitmediğini görünce 10appsmanager ile komple kaldırdım.

11 saat önce, kocamanadam yazdı:

DWS Lite kullanmışındır,ondan o uyarıyı veriyor.sfc /scannow yap düzelir.

DWS Lite neyse kullanmadım. Yalnız sfc /scannow yapınca %20 de 

Windows Resource Protection could not perform the requested operation. "Windows Kaynak Koruması istenen işlemi gerçekleştiremedi."

uyarısıyla karşılaşıyorum

2 saat önce, MehmetErdo287du yazdı:

DWS Lite neyse kullanmadım. Yalnız sfc /scannow yapınca %20 de 

Windows Resource Protection could not perform the requested operation. "Windows Kaynak Koruması istenen işlemi gerçekleştiremedi."

uyarısıyla karşılaşıyorum

İnsider sürümünde bu tarz hatalar çok normal adı üstünde insider sürümü kardeşim :) bu tarz hatalar görmek istemiyorsan normal sürüm kullanacaksın son kullanıcı önizleme yani stable yani final sürümünü :)

8 dakika önce, 304smailVar yazdı:

acil yardım!!

w10 haziran formatı vardı ancak redstone denilen güncellemeye 10 sn de bi takılıyor. yeniden format atsam da sürücüleri güncellese ama windowsu güncellemese gibi secenek ile düzeltebilir miyim durumu. lütfen yardım edin.

Please register to see this content.