Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar lütfen yardımcı olun msdn üzerinden paylaşılan temmuz iso dosyasını nereden bulabilirim format atmak istiyorum lakin bulamadım esd dosyaları aynımıdır ? ayrıca bunların sha1 doğrulunu nereden test edebilirim msdn subcriber taşıntı şeklinde hata vermekte teşekkürler.

• Moderator

Windows 10 Version 1703 08 Toplu Güncelleştirme  (KB4034674) |

Windows 10 Version 1607 Toplu Güncelleştirmesi (KB4038220) |

Windows 10 Version 1607 Toplu Güncelleştirmesi (KB4034658) |

Please register to see this content.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

Soru : Merhaba Arkadaşlar,

Elimde windows 10 un ilk versiyonları var ve bunları rs2 yükseltmem lazım. Bunu bu 4 gb lık dosyayı indirmeden nasıl yapabilirim lütfen yardım. Malum internet kotası. Microsofttan hangi güncelleme paketini indirirsem işimi görür Bu işi offline halletmem lazım. Yardım ederseninz sevinirim.

erenium, 3 saat önce yazdı:

Soru : Merhaba Arkadaşlar,

Elimde windows 10 un ilk versiyonları var ve bunları rs2 yükseltmem lazım. Bunu bu 4 gb lık dosyayı indirmeden nasıl yapabilirim lütfen yardım. Malum internet kotası. Microsofttan hangi güncelleme paketini indirirsem işimi görür Bu işi offline halletmem lazım. Yardım ederseninz sevinirim.

Tavsiye edilmeyeyen bir yöntemdir. Büyük güncellemelerde temiz kurulum önerilir.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar her şeyi sorarak yavaş yavaş öğreniyorum. Son kurduğum Windows7  işletim siteminden sonra ilk kez Windows10 kuracağım. Ama çok şey değişmiş. Örneğin Windows7 de sistemi drekt cd den kurabiliyorduk. Oysa ki Win10 da iso dosyalarını usb bellek üzerinden rufus programı ile uefi flash disk yapmak gerekiyor şeklinde bilgiler var. Ama tam anlamı ile bu konuyu detaylı bir şekilde bir daha soru sormayı gerektirmeyecek tarzda anlatan bir kaynak var mıdır? Ya da tecrübeli arkadaşların kısaca basit bir şekilde anlatması mümkün müdür?

Arkadaşlar . . .

Windows 10 Pro yu yükledim.  İlk açılışta "Başlat" penceresi aynen Window 7 de olduğu gibiydi. Fakat sonra ne oldu anlayamadım. Başlat penceresi alfabetik görünüm aldı. Başlat penceresini yine programsız olarak Windows 7 görümününe getirmemiz mümkün müdür?

Tbey35, 31 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar . . .

Windows 10 Pro yu yükledim.  İlk açılışta "Başlat" penceresi aynen Window 7 de olduğu gibiydi. Fakat sonra ne oldu anlayamadım. Başlat penceresi alfabetik görünüm aldı. Başlat penceresini yine programsız olarak Windows 7 görümününe getirmemiz mümkün müdür?

StartIsback gibi 3.parti uygulamalar ile yapabilirsin.

Arkadaşlar Windows 10 kurarken rufus programı ile USB bellek için bootable dosyaları hazırlarken dosya sistemini UEFI kurulum için Fat32 olarak belirtmiştim. Kurulum sonrası grdüm ki dosya sistemi NFTS olmuş. Performans açısından bir kayıp olur mu? Rufus da Fat32 dediğim halde böyle oldu.

Tbey35, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Windows 10 kurarken rufus programı ile USB bellek için bootable dosyaları hazırlarken dosya sistemini UEFI kurulum için Fat32 olarak belirtmiştim. Kurulum sonrası grdüm ki dosya sistemi NFTS olmuş. Performans açısından bir kayıp olur mu? Rufus da Fat32 dediğim halde böyle oldu.

Sorun değil iso içeriğindeki .wim dosyası 4gb tı aştığı için otomatik olara Rufus ntfs olarak formatlıyor. Yeni isolar büyük ondan.

• Like 1

Arkadaşlar . . .

Windows 7 işletim sisteminde bilgisayarın donanım yapısına göre PC ilk açılışta yavaş düşük hızda açılıyordu.  PC yi hızlandırmak için, Bir takım değişiklikler yapıyorduk. Örneğin  " Hizmetler " bölümünde bazı seçenekleri " Devre dışı " bırakıyor, ilk açılışta bazı zaman ayarlarını düşürüyorduk. Windows 10 için de böyle bir çalışma var mı? Yeni nesil laptoplar i3, i5, i7 ama bunlardan daha düşük işlemcili eski nesil PC ler de var onun için sordum.

durulovic, 1 saat önce yazdı:

Flash belleğinizi fat 32 ye çevirin direk kopyala yapıştır yapın dosyaları programa gerek yok aslında kolay gelsin

4gb dan büyük dosya var nasıl yapıştıracak fat 32 ye :)

yeni bilgisayarımda denemedim ama 5 yıllık eski uefi bilgisayarımda uefi gpt ntfs ile rufusta yaptığım flashla uefi format atamadım.

@Tbey35

: 16299.15 de 4gb sorunu yok july 1703 dosyaları update ler nedeniyle 4gb dan büyük install wim dosyası içeriyor

Edited by efe34

efe34, Bir saat önce yazdı:

4gb dan büyük dosya var nasıl yapıştıracak fat 32 ye :)

yeni bilgisayarımda denemedim ama 5 yıllık eski uefi bilgisayarımda uefi gpt ntfs ile rufusta yaptığım flashla uefi format atamadım.

@Tbey35

: 16299.15 de 4gb sorunu yok july 1703 dosyaları update ler nedeniyle 4gb dan büyük install wim dosyası içeriyor

Flash belleği yüksek kapatiseli sandım sorry :)