Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Kullandığım kadarıyla Windows 10 epey problemli ve deneme sürümü gibi bir işletim sistemi. Zar zor Skype kurabildim, sürekli mağazaya yönlendiriyor, "al" dediğimde donup kalıyor. Yine exe dosyalarını çalıştırmıyor. Laptopu çoğu açtığımda ses olmadığını görüyorum ve tekrar reset atmam gerekiyor. Diğer bir problem ise Mouse donma sorunu. Saliselik olarak Mouse donuyor. Genelde bu problem çoğu kişide mevcut ve çözüm yok. (sanırım arka planda çalışan gereksiz bir sürü programdan kaynaklanıyor) Windows 7 kuramadığımıza göre belki tek çözüm stabil ve sorunsuz bir Windows 10 kurmak olacak.  Sizin tavsiye edebileceğiniz, stabil çalışan sorunsuz bir Windows 10 ISO dosyası mevcut mu ? Şimdiden teşekkürler

kerem2018, 42 dakika önce yazdı:

Kullandığım kadarıyla Windows 10 epey problemli ve deneme sürümü gibi bir işletim sistemi. Zar zor Skype kurabildim, sürekli mağazaya yönlendiriyor, "al" dediğimde donup kalıyor. Yine exe dosyalarını çalıştırmıyor. Laptopu çoğu açtığımda ses olmadığını görüyorum ve tekrar reset atmam gerekiyor. Diğer bir problem ise Mouse donma sorunu. Saliselik olarak Mouse donuyor. Genelde bu problem çoğu kişide mevcut ve çözüm yok. (sanırım arka planda çalışan gereksiz bir sürü programdan kaynaklanıyor) Windows 7 kuramadığımıza göre belki tek çözüm stabil ve sorunsuz bir Windows 10 kurmak olacak.  Sizin tavsiye edebileceğiniz, stabil çalışan sorunsuz bir Windows 10 ISO dosyası mevcut mu ? Şimdiden teşekkürler

Please register to see this content.

Edited by efe34
  • Like 1

• 4 hafta sonra ...
GOKHANSOYLU, Bir saat önce yazdı:

Bilgisayarı her açtığımda resimdeki gibi pencere çıkıyor karşıma. Nasıl düzeltebilirim? Windows 10 1607 14393.2068

1703 sürümüne geçme vaktiniz gelmiş :) 1607 baya eskide kaldı ya her ne kadar güncel olsada çok fazla sıkıntısı var 1703 daha toparlamış hali (1709dada baya sıkıntı var 1803 çıktığında toparlamış olur)

16299.248 güncellemesinden sonra pc belirli aralıklarla donup kalıyor ne klavye nede fare çalışıyor  resetleme düğmesi bile çalışmıyor kasanın arkasındaki açma kapama düğmesiyle pc yi yenen açabiliyorum aynı sorunu yaşayan varmıdır bu durum sistemlemi alakalı acaba ama dediğim gibi şubat güncellemesinden sonra olmaya başladı...

Edited by uN1versum

uN1versum, 10 dakika önce yazdı:

16299.248 güncellemesinden sonra pc belirli aralıklarla donup kalıyor ne klavye nede fare çalışıyor  resetleme düğmesi bile çalışmıyor kasanın arkasındaki açma kapama düğmesiyle pc yi yenen açabiliyorum aynı sorunu yaşayan varmıdır bu durum sistemlemi alakalı acaba ama dediğim gibi şubat güncellemesinden sonra olmaya başladı...

Donanım bilgileri nedir?

Kullandığım sistem güncel bir sıkıntı yaşamadım.

Kulandığınız yazılımlarla alakalı olabilir. Sistem geri yükleme yaparak yazılımları gözden geçirin. Sistem açılışında başlangıç uygulamaların içinde bulunan yazılımlara da bakın. Uyumluluklarını kontrol edin. 

şu şekilde

Anakart Adı    Asus M5A97 R2.0

Corsair  3x4 12 gb ram

AMD FX-6300 six core processor 3.50 ghz işlemci

Windows 10 pro 64 bit sistem

nVIDIA GeForce GTX 650    ekran kartı

şubat güncellemesinden sonra olmaya başladı

sürücü yazılımlarıda güncel ses ekran kartı falan

Şu konudaki win10 u kurdum dosya paylaşılmıyor.

sağ tık > paylaşım sekmesi altındaki Paylaşım butonu pasif. Gelişmiş paylaşım ile paylaşıma açıyorum bu kez hata veriyor diğer pc lerden o paylaşılan klasöre girmeye çalışırken izin vs. yok diyor. uac kapalı. Ağ ayarlarında paylaşımla alakalı herşey ayarlı. ona rağmen :)

uN1versum, 1 saat önce yazdı:

Guzelim Windows 10 u ne hale getirdiler be. Oysaki ilk ciktiginda iste bu sefer yaptilar demistim.  Ben en son 10586 surumun de biraktim, simdi güncelleme yi zorla yaptiriyorlar. Yazık. 

Edited by KenanK
  • Like 1
  • Confused 1

KenanK, 14 dakika önce yazdı:

Guzelim Windows 10 u ne hale getirdiler be. Oysaki ilk ciktiginda iste bu sefer yaptilar demistim.  Ben en son 10586 surumun de biraktim, simdi güncelleme yi zorla yaptiriyorlar. Yazık. 

aynen kenan windows 7 stabil sorunsuz sistem erinmesem kurcam..

uN1versum, 4 saat önce yazdı:

şu şekilde

Anakart Adı    Asus M5A97 R2.0

Corsair  3x4 12 gb ram

AMD FX-6300 six core processor 3.50 ghz işlemci

Windows 10 pro 64 bit sistem

nVIDIA GeForce GTX 650    ekran kartı

şubat güncellemesinden sonra olmaya başladı

sürücü yazılımlarıda güncel ses ekran kartı falan

Bios sürümünüz güncel değilse güncelleyin. AI SUITE 3 sistemde kuruluysa kaldırın şubat güncellemeleri sonrası çakışma oluşuyormuş.

Kaynak:

Bios güncel sürüm:

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
amb_drivers, 22 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar son iki gündür makina sürekli güncelleme yapıyor, ancak kısır bir döngüde tekrarlıyor ve hata mesajı döndürüyor.

Hatanın ekran çıktısı

5aa0ec9bbac8b_EkranAlnts.PNG.057aeb3659eacfee6e4a2e893978ce74.PNG

Cortanayı açın hizmetler yazıp açın veya windows+r tuşuna basın çalıştır çıkacaktır services.msc yazın hizmetler açılacaktır.

Wİndows mağaza uygulamasını bulun sağ tıklayıp başlat deyin daha sonra aynı yere tekrar sağ tıklayıp özelliklere girip başlangıç türünü otomatik yapın.

Bunları yaptıktan sonra Windows Update bulun sağ tıklayıp başlat deyin daha sonra aynı yere tekrar sağ tıklayıp özelliklere girip başlangıç türünü otomatik yapın.

Düzelmezse olmazsa windows tuşu + r basıp çalıştır açıldıktan sonra sfc /scannow yapıp windows onarma yapsın.

Gene olmazsa buraya belirtin farklı çözümler arayalım.

• Like 1

RaZoRWounD, 4 saat önce yazdı:

Cortanayı açın hizmetler yazıp açın veya windows+r tuşuna basın çalıştır çıkacaktır services.msc yazın hizmetler açılacaktır.

Wİndows mağaza uygulamasını bulun sağ tıklayıp başlat deyin daha sonra aynı yere tekrar sağ tıklayıp özelliklere girip başlangıç türünü otomatik yapın.

Bunları yaptıktan sonra Windows Update bulun sağ tıklayıp başlat deyin daha sonra aynı yere tekrar sağ tıklayıp özelliklere girip başlangıç türünü otomatik yapın.

Düzelmezse olmazsa windows tuşu + r basıp çalıştır açıldıktan sonra sfc /scannow yapıp windows onarma yapsın.

Gene olmazsa buraya belirtin farklı çözümler arayalım.

Teşekkürler dostum.

1. Mağaza yok.

2- Windows update "otomatik" yapıldı. Sonucu yazarım.

sorun yok dedik nazar değdi küçük bir sorun çıktı. güncelleltirmeden sonra..  Monitörüm Asus mx 239 kendisinde stereo hoperlörü var.  son güncelleme :  windows 10 enterprise,  1709  16299.251

sorun şu;  ses varsayılan aygıt olarak monitörü seçmiştim. ama orta seviyede idi. güncellemeden sonra hafif parazit sesi ,uğultu gibi ses geldi tabiki monitörün sesi olduğuna göre ilk ona baktım ses düzeyi %76 idi. diğer ses aygıtları kapalı ve ses seviyeleride düşük.

sonra sesi monitör ayarlarından %50 ye aldım yine hala çok az aynı ses var ve monitörün hoperlörlerinden geliyor.  daha önce sesi çok bile açsam böyle bir ses yoktu. sorun nedir?

abdulhey_, 13 saat önce yazdı:

sorun yok dedik nazar değdi küçük bir sorun çıktı. güncelleltirmeden sonra..  Monitörüm Asus mx 239 kendisinde stereo hoperlörü var.  son güncelleme :  windows 10 enterprise,  1709  16299.251

sorun şu;  ses varsayılan aygıt olarak monitörü seçmiştim. ama orta seviyede idi. güncellemeden sonra hafif parazit sesi ,uğultu gibi ses geldi tabiki monitörün sesi olduğuna göre ilk ona baktım ses düzeyi %76 idi. diğer ses aygıtları kapalı ve ses seviyeleride düşük.

sonra sesi monitör ayarlarından %50 ye aldım yine hala çok az aynı ses var ve monitörün hoperlörlerinden geliyor.  daha önce sesi çok bile açsam böyle bir ses yoktu. sorun nedir?

ses kartı driveri güncellemesi geldi realtek hd audio driverini güncelleyin derim :)

RaZoRWounD, Bir saat önce yazdı:

ses kartı driveri güncellemesi geldi realtek hd audio driverini güncelleyin derim :)

O ekran kartı ile yüklenmiyormu? Ben formatta sonra ekran kartı driverini yükleyince onlarda yükleniyor.. ama 1hafta önce yeni sürüm var diye uyarı verdi ne o nividia experience mi?  İşte o. Ama ben önemsemedim yüklemedim. Bilmiyorum iyimi kötü mü yaptım?

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

O ekran kartı ile yüklenmiyormu? Ben formatta sonra ekran kartı driverini yükleyince onlarda yükleniyor.. ama 1hafta önce yeni sürüm var diye uyarı verdi ne o nividia experience mi?  İşte o. Ama ben önemsemedim yüklemedim. Bilmiyorum iyimi kötü mü yaptım?

Hocam ekran kartı,ses kartı farklı şeyler geforce experience nvidia ekran kartının oyun eklentisidir.

Hocam pclerde 2 çeşit kart olur conexant ve realtek (büyük çoğunluğu realtek olur)

İntel HD Ses-Nvidia Ses eklentilerinin ses kartı driveriyle bir alakası yoktur oyunlarda daha iyi ses almak adına yüklenen bir takım eklentilerdir.

Ben realtek hd audio 6.01.8339 driverini kullanıyordum seste bir tuhaflık oldu yankılanma tarzı sonra araştırınca 6.01.8382 driver çıktığını gördüm hatta az önce 6.01.8393 sürümü çıktı en güncel sürüm üyükleyince ses sıkıntıları çözülüyor.