Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

RaZoRWounD, 26 dakika önce yazdı:

Hocam ekran kartı,ses kartı farklı şeyler geforce experience nvidia ekran kartının oyun eklentisidir.

Hocam pclerde 2 çeşit kart olur conexant ve realtek (büyük çoğunluğu realtek olur)

İntel HD Ses-Nvidia Ses eklentilerinin ses kartı driveriyle bir alakası yoktur oyunlarda daha iyi ses almak adına yüklenen bir takım eklentilerdir.

Ben realtek hd audio 6.01.8339 driverini kullanıyordum seste bir tuhaflık oldu yankılanma tarzı sonra araştırınca 6.01.8382 driver çıktığını gördüm hatta az önce 6.01.8393 sürümü çıktı en güncel sürüm üyükleyince ses sıkıntıları çözülüyor.

Please register to see this content.

anladım. peki şimdi ben geforce experience  yi kaldırayımmı?hiç oyun oynadığım yok zaten. dursunmu kaldırayımmı buna rağmen?  bu verdiğin link fransız driverimi fr yazıyor sonunda da..? farkedermi yani? sağol.

EDİT: bu arada benim intel değil nivida yazıyor. ne yapıcaz?

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 4 saat önce yazdı:

anladım. peki şimdi ben geforce experience  yi kaldırayımmı?hiç oyun oynadığım yok zaten. dursunmu kaldırayımmı buna rağmen?  bu verdiğin link fransız driverimi fr yazıyor sonunda da..? farkedermi yani? sağol.

EDİT: bu arada benim intel değil nivida yazıyor. ne yapıcaz?

hocam bütün diller var türkçedir. Fr yazması önemli değil.Devamlı bu siteden kuruyorum.Geforce experience oyun oynasanız dahil birsürü boş servis çalıştırıyor kaldırın gitsin hatta nvidia ekran kartı driveri güncellerken hızlı değil özel seçeneğini seçip geforce experiencenin karşındaki kutucuğu kaldırıp kurulum yaptırırsanız bir sonraki güncellemenizde kurulmayacaktır.

RaZoRWounD, 16 saat önce yazdı:

hocam bütün diller var türkçedir. Fr yazması önemli değil.Devamlı bu siteden kuruyorum.Geforce experience oyun oynasanız dahil birsürü boş servis çalıştırıyor kaldırın gitsin hatta nvidia ekran kartı driveri güncellerken hızlı değil özel seçeneğini seçip geforce experiencenin karşındaki kutucuğu kaldırıp kurulum yaptırırsanız bir sonraki güncellemenizde kurulmayacaktır.

Benimki intel değil nividia onu ne yapıcaz?

EDİT: Yenisini yükledim iyi olmadı. Sonra kaldırdım. Düzeldi ? arada kaldırıp yüklemekmi lazım.? 

Edited by abdulhey_
  • Like 1

abdulhey_, 14 saat önce yazdı:

Benimki intel değil nividia onu ne yapıcaz?

EDİT: Yenisini yükledim iyi olmadı. Sonra kaldırdım. Düzeldi ? arada kaldırıp yüklemekmi lazım.? 

En güncel sürümü kaldırıp tekrar kurmak her zaman iyidir olası hataların veya olmuş hataların önüne geçecektir

RaZoRWounD, Bir saat önce yazdı:

En güncel sürümü kaldırıp tekrar kurmak her zaman iyidir olası hataların veya olmuş hataların önüne geçecektir

E ben senin linktekini kurdum kulaklık gitti.  Birde senin verdiğin linkmiydi anlamadım. 247 mb mı öyle bir şeydi. Zip dosyası idi. İlk önce bir klasör e çıkardım içindeki setup tanda kurdum. Birde sürümde eski idi. 6.xxxx sürümü. Yüklü olansa 19 9 2017 tarihli 10.xxx sürümü idi. 

Eskiden format sonrası hemen ses driverini kurardık. Şimdi sistemin içinde kurulu geliyor.  O bakımdan Windows 10 güvenmek lazım galiba. Çünkü dediğim gibi sürümde pek eski değildi.

Birde kasanın sitesinde Asus cm6870 yani, driverler Windows 8.1 e kadar ve 2013 tarihli driver. 

Belkide sorun yenisini kurup kaldırınca düzeldi yani başka birşey den di belkide.

• 4 hafta sonra ...
  • Moderator

Windows 10 Version 1803 RS4 (Spring Creators Update) Dil Paketi (x86 & x64)- tr-TR

x64
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2018/03/lp_252bc63c878259d47c31dff4c85ceba4f86498d1.cab

x86
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2018/03/lp_87a082d42bf35942277fd4409736a34f6d3cf55d.cab

ARM64
http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2018/03/lp_c1edc91f416fe9ef0cff52dfd2826c520813115e.cab

• Like 2

• 2 hafta sonra ...
Fenerbahceli59, 29 dakika önce yazdı:

Hiçbiri Windows Stabil değildir çünkü Özel yetiştirilmiş Masonik Güncelleme Reklamlama birsürü saniyeseler istemezsende çalışıyor. Değişiklik imkanlar var bunları değerlendirdiğimde herzaman Format attırdılar. 

Bu şartlarda Tambağımsız Yerli Milli Yazılım gereksinimleri çok farklı Stabil Metodlara zemin oluşturacaktır. Bu masonik ayarların temeli zayıf ve kökü çürümeye mahkumdur. Yerli Milli Yazılımında hiçbir oynama olmaması için Türkçe çalışıp Türkçe Ayarlanıp kullanılmasının temel kaynakları hukuki Anlamda Sabit Patentlemeyle temelini Masonik icraatlara ebedi olarak kapatılması zaruruidir..

"Özel yetiştirilmiş Masonik Güncelleme"

Nerede yetiştirilmiş bu güncelleme? Masonikya'da mı? Organik mi?

İvedikle, masonik yada yerli farketmez, bir Psikiyatrist tavsiyemdir.  Acil şifalar dilerim.

cayro, 38 dakika önce yazdı:

"Özel yetiştirilmiş Masonik Güncelleme"

Nerede yetiştirilmiş bu güncelleme? Masonikya'da mı? Organik mi?

İvedikle, masonik yada yerli farketmez, bir Psikiyatrist tavsiyemdir.  Acil şifalar dilerim.

Arkadaşın Türkçesi zayıf: Almanyada yaşıyor muhtemelen ve google translate kullanıyor.

Beyler windows 10 son sürümlerde yani 2017 den itibaren pencere başlat ve görev çubuğu renklerini siyah yapamıyoruz #0000 olarak yapamıyoruz engel koymuşlar. Kişiselleştirmede rengi siyaha getirince bu renk desteklenmiyor diyor.. Onun yerine gri yapıyor bunu nasıl düzeltebiliriz bir reg ayarıyla vs.? Internetin altını üstüne getirdim yabancı kaynaklara da baktım ancak çözebilen yok..

BuRak2677, 3 saat önce yazdı:

Beyler windows 10 son sürümlerde yani 2017 den itibaren pencere başlat ve görev çubuğu renklerini siyah yapamıyoruz #0000 olarak yapamıyoruz engel koymuşlar. Kişiselleştirmede rengi siyaha getirince bu renk desteklenmiyor diyor.. Onun yerine gri yapıyor bunu nasıl düzeltebiliriz bir reg ayarıyla vs.? Internetin altını üstüne getirdim yabancı kaynaklara da baktım ancak çözebilen yok..

Windows 10 Color Control:

• Like 1

DJ_Rush, 18.04.2018 - 02:20 yazdı:

Windows 10 Color Control:

Eski buildler için heralde. Çözüm olmadı bu hala gri ton..

EDIT: Bi sorum daha olacak bu değerlendirme kopyaları yani Insider Preview buildlerinin Expiration Dateleri varya kullanım sonu mesela 2/1/2018 yabundan sonra sistem açılmak istendiğinde kullanım süresi doldu lütfen sisteminizi güncelleyin diyor ya.. Saati tarihi geri alınca çalışıyor ama o zamanda internete vs. bağlanamıyoruz ya. Bu buildlerin expiration datelerini değiştirebilecek bir yazılım vs. var mı? Yanılmıyorsam bu tarih bi dll dosyasındaydı.. Öyle hatırlıyorum.. Hex ile değişebilir mi?

Edited by BuRak2677

Ben Rs5 teyim.. rs 4 tede olmuyordu sen baya eskidesin ?

Ve ayrıca görselde gördüğün üzere sendede taskbar gri. pencereler simsiyah. Ben taskbarında pencereler gibi simsiyah olmasını istiyorum. İşte o ms tarafından engellenmiş. "Bu renk desteklenmiyor" diye.

EDIT: yeni bir sorum var realtek hd audio driverı yuklememe rağmen control panelini göremiyorum yani saatin olduğu yerde calismiyor exe sine tıklıyorum arka planda calisiyor nedense bunu nasıl cozerım acaba?

Edited by BuRak2677

Gri kısmın da rengi değişiyor başka bir uygulma ile ama sen rs4 rs5 kullandığından işini görmeyebilir.

Eskidesin deyince, biz bu yollardan çoktan geçtik. Kobay olmayı bıraktık. Aksiyona gerek yok artık...

• Like 2

1803 ün yine ertelendiği yazıyor bazı yerlerde.  24 saatlik haber.  o değilde her 6 ayda böyle yükselticezmi windows 10 u. eylüld de 1809 mu vardı?  yani neyi değiştirreceklerse aynı derlemeyi geliştirip makul boyutlara bölüp update den verseler olmuyormu? veya 1803 ü update den "komple" verirlerse  ben onun yerine iso olarak indirip temiz formatı tercih ederim. e o durumda da mecbur format mı atıcam o zaman?

BuRak2677, 4 saat önce yazdı:

O uygulamanın adı ne acaba belki işe yarar?

Ben en baştan beri kobayim :)

RS4 sistemden görüntü, full siyah.

.

Edited by DJ_Rush
  • Like 1

Arkadaşlar kolay gelsin, bana wim içindeki tüm versiyonları tamamen başka bir wime çıkartacak bir  editör lazım. Bir akadaşım forenterprise diye bir rar paylaşmıştı ama onda diğer versiyonları nasıl çıkartacağımı bulamadım.

DJ_Rush, 21.04.2018 - 01:32 yazdı:

RS4 sistemden görüntü, full siyah.

.

kardeşim winaero tweakeri sen yazmadan once çoktaan denemiştim o görselde koydukların gibi sadece penceleri simsiyah yapabiliyor. Oysa sendede olduğu üzere görev çubuğu yani taskbar kesinlikle simsiyah olmuyor bunu nasıl çözeriz?

Ya da bu renk desteklenmiyor diye block koymuşya microsoft bunu nasıl reg ile vs. aşabiliriz?

ney69, 18 saat önce yazdı:

Arkadaşlar kolay gelsin, bana wim içindeki tüm versiyonları tamamen başka bir wime çıkartacak bir  editör lazım. Bir akadaşım forenterprise diye bir rar paylaşmıştı ama onda diğer versiyonları nasıl çıkartacağımı bulamadım.

Ben paylaşmıştım: o araç Home sürümünün install.wim dosyasını enterprise için olanına çevirir : isodan çıkartma yerine koyma işini ben Ultraiso ile yapıyorum. Bende bir de Pro for Workstation için olan var.

Diğerleri için biraz uğraşırsan olur ya da MDL den yardım isteyebilirsin. Enterprise için olanı kendim oradan yardım alarak yaptım.

İlgili konu şu:

S-M-R-T WIM EDITION SWITCHER v0.01.24

MDL deki UUPDL ve uup-converter-wimlib-15 ile home pro veya aio vs yapabilirsin .

Edited by efe34
  • Thanks 1