Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Bay_RC, 12 dakika önce yazdı:

bunların 32 bit olanını paylaşır mısın?

Cab yükleyen program aynı:  .cab dosyasını ana dizine koy programı aç cab dosyasını göster yükle ve restart

Ama bu update insider lara veriildi resmi değil ona göre sorumluluk kabul etmem ben kullanıyorum

Şuradan aldım

Spoiler

Please register to see this content.

Edited by efe34

efe34, 6 dakika önce yazdı:

Cab yükleyen program aynı:  .cab dosyasını ana dizine koy programı aç cab dosyasını göster ve restart

Ama bu update insider lara veriildi resmi değil ona göre sorumluluk kabul etmem ben kullanıyorum

Şuradan aldım

İçeriği Gizle

abicim ben 32 bit kullandığım için verdiğin program hata veriyor. Bana windows cab x64 ün 32 bit olanını paylaşır mısın? Yüklenmiyor.

Bay_RC, 2 dakika önce yazdı:

abicim ben 32 bit kullandığım için verdiğin program hata veriyor. Bana windows cab x64 ün 32 bit olanını paylaşır mısın? Yüklenmiyor.

verdim ya linki alıntı yaptığınız mesajda

Edited by efe34

• 2 hafta sonra ...

Yaklaşık 2 senedir kullandığım windows 10 pro digital lisans ile etkinleştirilmiş notebook bu sabah geçerli bir digital lisansınız olmadığı için etkinleştiremiyoruz demeye başladı. Anahtar olarak yükseltme anahtarı olan VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T  görünüyor. Sorun gider dediğimde bu bilgisayara ait windows 10 home lisans bulduk. Bu lisansı kullanmak için windows 10 home sürümünü yüklemeniz gerek diyor. Makine benden önce free dos olarak alınmış daha sonra windows 10 pro yüklenmiş. Yani biosta gömülü bir anahtar filanda yok. Bu makineye daha önce home sürümü hiç uğramadı. Sadece windows update yükseltmeleri zamanında yapılmıştı. Sizce ne olmuş olabilir. Sürüm 1809 - 17763.55

Edited by erciyesim

erciyesim, 6 saat önce yazdı:

Yaklaşık 2 senedir kullandığım windows 10 pro digital lisans ile etkinleştirilmiş notebook bu sabah geçerli bir digital lisansınız olmadığı için etkinleştiremiyoruz demeye başladı. Anahtar olarak yükseltme anahtarı olan VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T  görünüyor. Sorun gider dediğimde bu bilgisayara ait windows 10 home lisans bulduk. Bu lisansı kullanmak için windows 10 home sürümünü yüklemeniz gerek diyor. Makine benden önce free dos olarak alınmış daha sonra windows 10 pro yüklenmiş. Yani biosta gömülü bir anahtar filanda yok. Bu makineye daha önce home sürümü hiç uğramadı. Sadece windows update yükseltmeleri zamanında yapılmıştı. Sizce ne olmuş olabilir. Sürüm 1809 - 17763.55

W10 proda bu sorun var maalesef, Enterprise kullanmanızı ve dijital lisans yapmanızı öneririm diğer sürümlerde bu sorun yok.

Forumdaki dijital lisans araçlarını ekleyeyim birazdan deneyin mevcut sürümde

1.

2.

Edited by efe34
  • Like 1
  • Thanks 1

erciyesim, 7 saat önce yazdı:

Sorun Microsoft tarafından kaynaklanıyor. Sizlik bir durum yok. Endişe etmeyin. Düzeltilir büyük ihtimalle  

• Like 1
  • Thanks 1

System32 bulunan device census'un olayı nedir? Anlayabilen var mı? Eset antivirüs kullanıyorum, az önce web kamerası engellendi uyarısı aldım. Böyle bir uyarı alan var mı? Hatta birkaç uygulamadan da böyle bir uyarı aldım. 1803 güncellemesini kullanıyorum

Almış olduğum uyarıları ek olarak fotoğraflıyorum. Virüs müdür bunlar neyin nesidir anlamadım. Sıfırdan windows 10 kurulumu yapıldı cihazıma

anilguleryuz, 4 dakika önce yazdı:

System32 bulunan device census'un olayı nedir? Anlayabilen var mı? Eset antivirüs kullanıyorum, az önce web kamerası engellendi uyarısı aldım. Böyle bir uyarı alan var mı? Hatta birkaç uygulamadan da böyle bir uyarı aldım. 1803 güncellemesini kullanıyorum

Almış olduğum uyarıları ek olarak fotoğraflıyorum. Virüs müdür bunlar neyin nesidir anlamadım. Sıfırdan windows 10 kurulumu yapıldı cihazıma

esetdedir problem

• 2 hafta sonra ...

Windows 10 da işlemcim çok fazla ısınıyor, notebook kullanıyorum. Oyun oynarken, 95 derecelere kadar ısınıyor. Boşta 35-36 derece, ama işlemciye yük bindiği zaman bu sıcaklık 95 derecelere kadar ulaşıyor. Sizlerde durum nasıl, bu sıcaklık sorununu nasıl stabilleştirebiliriz. Bilgisi olan var mı? İşlemci ve ekran kartımın fanları temiz, termal macunu yenilenmiş durumda. Ama yine de çok fazla ısınıyor. 95 dereceye ulaştığı zaman aida64 yazılımı overheating detected uyarısı veriyor. Stress testte de durum aynı, bu durumda ne yapabiliriz. Acaba windows 10'da güç yönetimini mi değiştirdiler diye düşünmüyor da değilim. 8.1 e geçiş yapmak istiyorum ama cihazımın fabrikasyon işletim sistemi windows 10 home, driverlarla ilgili sorun yaşar mıyım diye düşünmüyor da değilim. O değil masaüstü pc'im de de windows 10 kurulu, onda da aynı problem var.

Üstadın flatlite ltsc sürümüne yaptıgı bu ayarları yapmam için hangi tweaker dan nerelere tıklamam gerekiyor ? 

efendim bu ayarları hangi reg kayıdı ile win10 pro 1809 sürümüne yapabilirim

bir kısayolu varmı yada tek tek regedit den girmelimiyim. yada hangi tools - yazılım onerirsiniz  tam olarak bu ayarlar benim ayarlarımda ama win10 pro lisansım var ondan ltsc kuramımyorum :S

"

Masaüstü ikonlar aktif gelir
Explorer.exe Bu bilgisayar açılacak şekilde ayarlandı(Klasörler gizlendi)
Kullanıcı klasöründen Kitaplıkta bulunan klasörler gizlendi
Uac devredışı
Smart Screen filtresi devredışı
Telemetri devredışı
Kısayol ok simgeleri kaldırıldı
Otomatik oynatma devredışı
Video ve ses dosyalarının önizlemeleri kapatıldı
Güvenlik Duvarı devredışı

İnternet Explorer ve Media player kaldırıldı
Ev grubu pasif
Sürücü paylaşımı pasif
Yönetici paylaşımı pasif
Aero snap pasif
Aero shake pasif

One drive kaldırıldı
Güvenlik merkezi pasif
Hata ayıklama servisi pasif
Superfect pasif
Konum hizmeti pasif"

saygılar

Screenshot_1.png.cec51c2e553cbaf953bd2914605fddea.png

Bu hatanın çözümünü bilen var mı ? Visual c++ 2005 x86-x64/2008 x86-x64 yükleyemiyorum. Onardım olmadı, kaldırdım yeniden başlattım olmadı. İnternetteki çözümlere baktım olmadı. Gıcık etmeye başladı.

Merhaba,

Laptop 'um fabrika çıkışlı windows 8.1 yüklü geldi. 2 defa windows 10 'a yükselttim ve yine recovery yapmak zorunda kaldım . Artık windows 10 ücretsiz yükseltme kalktı diye biliyordum fakat son recovery den sonra masa üstünde windows 10 Update Assistant 'ı geldi. Bu durumda ücretisiz yükseltme mi yapabiliyorum ?

Joizaza, 36 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Laptop 'um fabrika çıkışlı windows 8.1 yüklü geldi. 2 defa windows 10 'a yükselttim ve yine recovery yapmak zorunda kaldım . Artık windows 10 ücretsiz yükseltme kalktı diye biliyordum fakat son recovery den sonra masa üstünde windows 10 Update Assistant 'ı geldi. Bu durumda ücretisiz yükseltme mi yapabiliyorum ?

Yükseltmeden sonra yapılacak Win 10 kurulumlarında sistem otomatik etkinleşir. Tekrar tekrar yükseltme yapmanıza gerek yoktur.

• Like 1

teşekkürler fakat tam anlayamadım veya tam anlatamadım. şuan 8.1 yüklü. yükseltme yaptığım zaman lisans satın almam gerekecek mi yoksa daha önce yükseltme yaptığım için ücretsiz mi olacak ?  Windows un kendi sitesinde aşağıdaki şekilde yazıyor fakat tam olarak emin olamadım.

• Windows 10'u yüklemek için bir lisansınız yoksa ve daha önce bu sürüme yükseltmediyseniz buradan bir kopya satın alabilirsiniz:
    .
  • Bu bilgisayarda daha önce Windows 10'a yükselttiyseniz ve şimdi yeniden yüklüyorsanız ürün anahtarı girmeniz gerekmez. Windows 10 kopyanız, daha sonra dijital lisansınız kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilir.

Joizaza, 1 saat önce yazdı:

teşekkürler fakat tam anlayamadım veya tam anlatamadım. şuan 8.1 yüklü. yükseltme yaptığım zaman lisans satın almam gerekecek mi yoksa daha önce yükseltme yaptığım için ücretsiz mi olacak ?  Windows un kendi sitesinde aşağıdaki şekilde yazıyor fakat tam olarak emin olamadım.

• Windows 10'u yüklemek için bir lisansınız yoksa ve daha önce bu sürüme yükseltmediyseniz buradan bir kopya satın alabilirsiniz:
    .
  • Bu bilgisayarda daha önce Windows 10'a yükselttiyseniz ve şimdi yeniden yüklüyorsanız ürün anahtarı girmeniz gerekmez. Windows 10 kopyanız, daha sonra dijital lisansınız kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilir.

Gayet açık. 8.1 den ücretsiz yükseltme yapmışınız zaten. Bir ücret ödemenize gerek yoktur. Kurulumda lisans kısmını atlayıp devam edeceksiniz. 

Arkadaşlar yerimi bilmiyorum ama ben de win 10 enteparise ;aşırı şekilde cpu kullanıyor hele google chrome 822 mg ram tüketiyor. svchost diye bir dosya var resmen yiyiyor pc yi.
Sizce başka bir sisteme gecmelimiyim,win 8 yada 7 gibi yada önerdiğiniz bir sistem var mı?

whispers, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar yerimi bilmiyorum ama ben de win 10 enteparise ;aşırı şekilde cpu kullanıyor hele google chrome 822 mg ram tüketiyor. svchost diye bir dosya var resmen yiyiyor pc yi.
Sizce başka bir sisteme gecmelimiyim,win 8 yada 7 gibi yada önerdiğiniz bir sistem var mı?

Genel bir durum. 

• Like 2

Arkadaşlar elimizde linux yüklü bir acer laptop var. Bu cihaza win 10 yükleyeceğiz fakat LEGACY mod yokmuş bu cihazlarda. (Acer müşteri hizmetleri söyledi) UEFI modda EFI destekli kurulum yapmanız gerekiyor dedi ancak bu EFI dosyalarını ve nasıl yapacağımı bulamadım. Karşılaşan arkadaşlar var mı? Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.

farukozgursoy, 17 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar elimizde linux yüklü bir acer laptop var. Bu cihaza win 10 yükleyeceğiz fakat LEGACY mod yokmuş bu cihazlarda. (Acer müşteri hizmetleri söyledi) UEFI modda EFI destekli kurulum yapmanız gerekiyor dedi ancak bu EFI dosyalarını ve nasıl yapacağımı bulamadım. Karşılaşan arkadaşlar var mı? Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.

Windows 10 indir rufus ile GPT olarak yazdır.

• Like 2