Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

VentMois, 39 dakika önce yazdı:

Mantıken olmaz öyle...

Güncelleme TR saatine göremi ?

Avrupayı baz alsalar bu da standart Londra demek.

+3 Saat dilimindeyiz. 

Eğer bu gece salacaklar ise gece 3 olur.

şaka osun diye yazdım usulünü bende bilmiyorum.

SoNKraL_, 13 dakika önce yazdı:

nisan ayının 2.haftasının salısında gelir

Emin misin hocam kesin bilgi mi :) 1 aydır format atamadım bekliyorum mecbur sistemde sorunlar oluştu hazır yeni sürüm yoldayken bekleyim dedim boşuna eskiyi kurmadan inşallah en kısa zamanda gelir :)

Edited by ephialltes

ephialltes, 23 saat önce yazdı:

Emin misin hocam kesin bilgi mi :) 1 aydır format atamadım bekliyorum mecbur sistemde sorunlar oluştu hazır yeni sürüm yoldayken bekleyim dedim boşuna eskiyi kurmadan inşallah en kısa zamanda gelir :)

Emre'yim :D Güncelleme adı Nisan Güncellemesi olarak geçiyor..Microsoft Sürüm,güvenlik,kalite,flash player ne varsa güncellemeleri her ay 2.salında yayınlıyor hiç şaşmadı daha :)

SoNKraL_, 2 saat önce yazdı:

Emre'yim :D Güncelleme adı Nisan Güncellemesi olarak geçiyor..Microsoft Sürüm,güvenlik,kalite,flash player ne varsa güncellemeleri her ay 2.salında yayınlıyor hiç şaşmadı daha :)

Tamamdır teşekkür ederim emre hocam :) 

• Like 1

İşletim sistemlerindeki  hatasının genel cozumu sudur cmd yi yonetici olarak calıstırdıktan sonra 

Please register to see this content.
 sistem dosyalarını onarmaktan gecer bu ışlem tum windows  sürümleri icin gecerlidir

• Thanks 1

casper0007, 13 dakika önce yazdı:

İşletim sistemlerindeki  hatasının genel cozumu sudur cmd yi yonetici olarak calıstırdıktan sonra 

sistem dosyalarını onarmaktan gecer bu ışlem tum windows  sürümleri icin gecerlidir

Denenecek, denendiğinde bilgi verilecektir.

• 1 ay sonra...

Merhaba Windows 10 1903 e geçtim yükseltmeyle yalnız irda usb dongle da sürücü sıkıntısı çıktı 1809 a nasıl dönebilirim kurtarma seçeneklerinde oluyordu daha önceden kaldırmış sanki ms windows old klasörümde duruyor başka bir yolu varmı ? 

Herkese merhaba

Forumu yaklaşık olarak 7 senedir aktif olmasa da ihtiyaç dahilim de hep ziyaret etmişimdir,benim sorunum son RS3 den sonra başladı ve her ne kadar takip etmesem de bir çok yenilik update ile birlikte gelip ne olduğunu bile bilmeden o "her şey güzel olacak" dediğim son iso da oldu.."bazı konularda ,son gelen güncellemeler ve özelikleri v.s. oluyor.."

Sözüm ona ben bundan 2 sene öncesine kadar buradan kullandığım hiç bir işletim sisteminde sorun yaşamadığım halde şuanda neden yaşıyorum? bir oyun oynamaya çalıştığım zaman neden 80+ derece görüp sistem donuyor? yani eskiye dönsem yine yaşar mıyım inanın bilmiyorum çünkü eski hiç bir şey yok elimde..

Elimde olanlar sırasıyla

100L kompresör

noctua nt-h1

ve bolca zaman/emek!

Ne toz ne termal sorun ne de eksik bir şey var !

donanım ve yazılım uyuşmazlığına yada tam olarak yanıt verememesine sebep gerçekten acaba nedir ?

fx990-gd65
fx8320
8gb-ram
rx480_8gb

• 1 ay sonra...

Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Üstte bulunan Windows 10 formatı indirmeye başladım. Format atmak istememdeki sebep ve sorunu merak ettiğim içinde yazmak istedim. Şöyleki bilgisayarda bulunan herşey tamamen kapalıyken dahi ( arka planda çalışanlara görev yöneticisinden ayrıntılar kısmından da bakıyorum ) CPU kullanımı %50 altına inmedi. Yani mevcut kullandığım  sürümde bir problem olduğunu düşünüyorum. Oyuna girdiğimde daha önce yaşamadığım FPS dropları  yaşar oldum. Benim bildiğim en dolusunda bile boşta bilgisayarın %5-10 arasında CPU harcaması lazım. Bu sorun gerçektende Windows 10 dan kaynaklı olabilir mi?

PC Özellikleri:

AMD Ryzen 5 1600 3.5Ghz İşlemci

Asus B350M-K Anakart

Kingston 8 GB DDR4 3000 Mhz CL15 Ram

MSİ GeForce GTX 1060 6 GB Gaming X

danger1905, 22 saat önce yazdı:

Üstte bulunan Windows 10 formatı indirmeye başladım. Format atmak istememdeki sebep ve sorunu merak ettiğim içinde yazmak istedim. Şöyleki bilgisayarda bulunan herşey tamamen kapalıyken dahi ( arka planda çalışanlara görev yöneticisinden ayrıntılar kısmından da bakıyorum ) CPU kullanımı %50 altına inmedi. Yani mevcut kullandığım  sürümde bir problem olduğunu düşünüyorum. Oyuna girdiğimde daha önce yaşamadığım FPS dropları  yaşar oldum. Benim bildiğim en dolusunda bile boşta bilgisayarın %5-10 arasında CPU harcaması lazım. Bu sorun gerçektende Windows 10 dan kaynaklı olabilir mi?

PC Özellikleri:

Asus B350M-K Anakart

windows10 ilk açıldığında genelde arka planda bin tane iş yapar 5-10 dakika içinde düzelmiyorsa güç seçeneklerinden dengeliye alarak test ediniz. yüksek performansda bu sorun yaşanabiliyor amd ryzen işlemcilerde. veya kokteyl edition sistemleri deneyebilirsiniz

• Editor

Microsoft Telemetry Tools Bundle v1.12 by UpGrade

LqnrKjq.png

Homepage: 

• Type: Install | Portable
  • System: x86 | x64
  • Languages: English
  • Activation: Not Needed
  • Removed: Nothing

• Included Apps: 
    • Blackbird v1.0.7 | x86 | x64
    • O&O ShutUp10 v1.6.1402 | With Custom Settings
    • WPD v1.3.1203
    • WindowsSpyBlocker v4.22.2
    • W10Privacy v3.3.0.3
    • Spybot Anti-Beacon v3.0.3.0
  • Extras: Launcher for All Apps

Changelog:
[*] Updated WindowsSpyBlocker v4.22.2

Silent Command Line Options:
• Silent Install: /SILENT
• Silent Install: (No Visible Windows): /VERYSILENT
• Portable Unpacking: /p or /portable
• Portable Silent: /Silent or /VERYSILENT /P or /Portable

NOTE:
To indicate another path, you must use: /DIR
Example: /verysilent /DIR="C:\Program Files\TT"

15.5 MB

https://turbo.to/ud1y6wi7htne/Microsoft_Telemetry_Tools_Bundle_v1.12.exe.html
https://hil.to/cecQG0o/Microsoft_Telemetry_Tools_Bundle_v1.12.exe.html

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

Win10 All Settings 1.1.0.2

main menu colored-inactive-title-bar.jpg

Win10 All Settings, farklı sistem ayarlarının kullanılmasını sağlayan bir yardımcı program yazılımıdır.

Uygulamanın temel amacı, kullanıcıların her durumda alternatif yapılandırma arabirimleriyle Windows 10'u lerine yardımcı olmak ve bazı gizli ayarları da gerçekleştirmektir.

Yazılım, Windows Master Kontrol Paneli'ne ) erişim sağlar ve Windows 10'un yerleşik ayarlarını sınıflandırır.
Win10 All Settings tarafından ayarlanan ayarlar, Microsoft web sitelerinde e dayanarak çalışır.

Genellikle karmaşık olan, birkaç adım içeren ve sistem seviyesinde bilgi gerektiren işlemler Win10 All Settings olan herkes tarafından kolayca yapılabilir.
Win10 Tüm Ayarlar öncelikle Windows 10 işletim sistemini destekler. Windows 7/8 işletim sistemlerinde le çalışır.

Win10 All Settings'in Avantajları:

1. Her koşulda temel kişiselleştirme seçeneklerini etkinleştirir.
  2. God Mode'a kolay erişim sağlar.
  3. Aktif Olmayan yı sağlar.
  4. Windows 10'un yerleşik ayarlarına kolay erişim sağlar.
  5. İşletim sistemiyle başlayabilir (Otomatik başlatma).
  6. Windows 10 işletim sistemini destekler (kısmi Windows 7/8 desteği).
  7. Please register to see this content.
     desteği
  8. Kurulum gerektirmez, kullanımı ücretsizdir.

Neler Yeni:
Ekle: Kontrol Paneli öğeleri
Ekle: Yönetici Araçları öğeleri
Yalnızca 64 bit sürümü

0.3 MB

Win10 All Settings v1.1.0.2 | MD5: 86f8f2725cdd81237b227a04a7a4d879
https://www.wintools.info/Download/win10settings.exe

Deneysel 32 Bit sürümü
https://www.wintools.info/Download/win10settings32.exe

• Like 2

danger1905, 03.07.2019 - 00:38 yazdı:

PC Özellikleri:

Asus B350M-K Anakart

Yüzde yüz google chrome kullanıyorsunuz,firefox kullanın göreceksiniz nasıl düzelecek.Saygılar.

• Like 1

Arkadaslar merhaba. Windows 10 Pro son surum kullaniyorum ve bilgisayarim guclu. Amma windows 10-da fazlaca servis ve app var. Bunlari debloat etmek icin bir uygulama komut falan onere bilirmisiniz ? Debloat lite sistemler kurdum amma bir sure sonra problemler cikiyor. 

kocamanadam, 15.07.2019 - 11:11 yazdı:

Arkadaşlar forumda güncellemeleri alabilen windows 10 64 bit için lite sistem var mı?Ben bulamadım bir zahmet ya forumdan yada başka bir yerden link verebilirmisiniz?Teşekkürler.

@eXtrmE_sPoRtS ; @muharremerd ; @DJ_Rush ; adlı kullanıcıların dikkat çeken & güncel paylaşımları ve hemen şimdi aklıma gelmeyen tüm değerli arkadaş (bir silkede aklıma gelenler bunlar, düşünsem daha çok gelir), hoca ve üstatların paylaşımları ve tüm editör & moderatörlerimiz de dahil olmak üzere paylaşımlarına bakabilirsiniz.

Küçük bir arama ile seveceğiniz sistemi, üreticiyi, paylaşımı bulmanız mümkün. 

—Aramayı şu şekilde yapabilirsiniz; diyerek buraya link bırakıyorum. Tıklayarak bakabilirsiniz.

İstediğiniz kriterlere uygun sonuçlar olacağını umuyorum.

—Yukarıda bura'ya yazan yere (tam bura'da) link bırakıldı. :) 

Edited by selokan
  • Like 2
  • Thanks 2

@selokan  Şu kaynaklara bir bakar mısın..   Bir kaç ay öncesinde Windows 10 RS5 LİTE Sürüm yaptım ama bazı sorunlar çıktı. Bu sorunların asıl kaynağı kurulum sırasında yaşandığından dolayı paylaşmadım.

Yabancı Forum ve Blog sitelerinde paylaşılanlarla karşılaştırma içerisindeyim. Bu nedenle daha bir Derinlemesine Windows servis araştırmaları yapmaktayım.

Kendi başına birşeyler yapmak istersen özellikle Windows sürümünden özellik silme gibi birşey arıyorsan Dikkatli Kullanmak ŞARTIYLA WinReducer yazılımını kullanabilirsin.

https://www.webtekno.com/lite-os-ekran-goruntusu-h63994.html
https://www.oyunindir.vip/program-indir/windows-10-lite-edition-indirin-rs6-2019-turkce-7-dil-v9.html
https://www.androidatesi.com/konular/windows-10-lite-edition-pro-v8-x64-2019.2734/
http://allpcworld.com/windows-10-rs5-pro-lite-edition-v8-2019-free-download/

Forumda az da olsa Benim yaptığım Sistem Editlemeleri Kullanıcıya özgüdür. Forumda sistemi paylaştığım gibi bende kullanıyorum.  Bende isterim Windows 10'u  Windows 7 ayarlarında hatta LITE gibi kullanmayı AMMA VELAKİN,

Benim şuan kurulu Sistemimde ekstra Visual Studio, SQL Server gibi programlar da mevcut. Onun içindir ki bu tip yazılımlar bazı ÖZELLİKLERİN SİSTEMDE AÇIK KONUMDA olursa işlerlik kazanır.

Diyelim ki Sistem Servislerinden SQL Server'ın componentlerini SİLERSEM ve o şekilde paylaşımda bulunursam yarın öbürsü gün X adlı kullanıcı SQL yüklediğinde birtakım sorunlarla karşılacağından dolayı ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜM bazı servisleri olabildiğince Devredışı veya Silmemeye özen gösteriyorum. Bunun gibi NİCELERİNİ silersem o zaman LITE sürüm olmuş oluyor ama ilerde kullanıcılar yine sorunlarla karşılacaktır. 

İçime sinmeyen ve çok eleştiri alabileceğim Sistemleri de BEN YAPMIYORUM. 

Eğer yapmak istersen WinReducer tavsiye ediyorum. WinReducer ile rahatlıkla LITE sürüm yapabilirsin. Dediğim gibi DİKKATLİ OLMAK ŞARTIYLA. 

Edited by hadibeolsun
  • Like 1

@selokan   Yorumlarımı dikkatli okursan ne demek istediğimi anlarsın kardeşim. Hemen LITE yapma girişimlerine girme hele hele Windows servisleri hakkında bir bilgin yoksa hiç girme diyorum.

Sadece yapılmış sistem editlemelerini TEST ET.  İzlenimlerini bizimle paylaşmandır.

Edited by hadibeolsun

@hadibeolsun lite sistemler kişiye özgüdür bence, yıllardır sistem yaparım paylaşırım. Kendime göre yapmıyorum çoğunlukla, paylaştığım için herşeyi silmemeye özen gösteririm. Yabancı sitelerde birçok lite sistem mevcut ama benim yaptıklarımdan pek bir farkları yok sonuçta temel silinecekleri siliyorlar. İstisnaları belirtiyorlar zaten: süper lite gibi. Siz de sistemi kurduktan sonra arkaplanda çalışan servisleri kapatıp, mağazayı silip, birkaç tane program ile keyfinize göre ayar yaparak da lite yapıyorsunuz zaten ayrıca dism++, winreducer, ntlite, wintoolkit ile de wim düzenleme işleri kolaylaştı. Winreducer ile kullanmadıklarınızı birkaç dakikada silebilir kendi liteınızı yapabilirsiniz tek sorun herkesin hazır sistem istemesi sonrada orda hata var burda hata var demesi.

Liteların sorunu da her büyük güncellemeleyle sistem dosyaları ve birbirine bağlılıkları değişiyor, mecburen defalarca yapıp test etmek gerekiyor.

Edited by muharremerd

Merhaba ,

Benim win10 hakkında bir sorum olacaktı :

Bana hem kullandığım programlarda hem de genel kullanım esnasında performans açısından stabil olan yani duraksama , donma yada daha sonra yavaşlama gibi sıkıntıları en az yada hiç yaşatmayacak win10 versiyonu söyleyebilirmisiniz? Oyun fazla oynamadığım için o yönden performansa ihtiyacım yok. Şimdiden teşekkürler.

Edited by shahruh
ekleme yapma ihtiyacı doğdu.

shahruh, 57 dakika önce yazdı:

Merhaba ,

Benim win10 hakkında bir sorum olacaktı :

Bana hem kullandığım programlarda hem de genel kullanım esnasında performans açısından stabil olan yani duraksama , donma yada daha sonra yavaşlama gibi sıkıntıları en az yada hiç yaşatmayacak win10 versiyonu söyleyebilirmisiniz? Oyun fazla oynamadığım için o yönden performansa ihtiyacım yok. Şimdiden teşekkürler.

Meraklandım şimdi. Varsa böyle bir versiyon bende bilmek isterim.

• 2 hafta sonra ...

Öncelikle herkese merhabalar, dedimki şu bayramda TNCTR üyelerine bir sürpriz sistem yapıp paylaşayım, fakat bu windows 10 ben kullanmayalı iyice saçmalamış... Ben hala Windows 8.1 Embedded industry X64 kullanıyorumda... Hazır windows 10 birçok hatasını kapattığı yeni Win10 Kalıbını paylaşmışken bende hem güncel, hem yine görsel, performansıda yüksek bir window 10 paylaşayım dedim, demez olaydım sorunlara baksana Kendi kendine şişen ( sürekli artan Nurtopu gibi bir temp klasörüm oldu ) uzun zamandır da windows 10'u takip etmediğimden ve kullanmadığımdan bu konuyla alakalı ve ilgili siz değerli forum dostlarından bilgi alayım dedim... Sorunu çözersek bir de sistem paylaşırız belki ;) ama öncelikle Aşağıdaki resimleri dikkatlice inceleyin sorun nedir hiç bri fikrim yok :( onun için sizden yardım ve öneri bekliyorum, şimdiden teşekkürler. 

Sorunum bununlada Bitmiyor Sistemi kurup Güncelleyip, ince ayarları yapıp imajını alacaktım ama olmadı olmuyor... Sistemin kurulumu 16:00'da bitti fakat bilgisayar çok ağır çalışıyordu, bende görev Yöneticisine baktım, HDD kullanımı %70-80'lerdeydi, kendi kendime bu ne dedim klasörleri kurcalarken Temp Klasörünün dosya boyutunun sürekli arttığını gördüm, Ekran görüntüsünde de görülüyor saat 16'dan 16:19'a kadar yani 19 dakikada temp'in boyutu 5,30 GB olmuştu, bilgisayarı 16:44'de kapattığımda 24GB'ı bulmuştu bu hiç normal değil, 44 dakikada 24 GB'lık Olay günlüğü dosyası oluşması acayip saçma geldi... 
Peki yaptığım işlemler neler ?
- Ben defender'den nefret ediyorum onu kapattım yani "deaktif" ettim.
- Güncellemeler sistemi bozduğundan, özelliklede  maykrosoft : ) kendisi windows 10'u bozduğu için  TAMAMEN kapatıldı.
- Sistemin yavaşlamasına neden olan, .
- Saçma sapan Metro, mağaza uygulamaları TAMAMEN kapatıldı.
- Birkaç Driver eklendi Sorunsuz çalışıyor hiçbir Problem yok onlarda.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar, ha unutmadan UAC bilmemne ıvır zıvırda kapatıldı. Ne o, arkadaş herşeyi yapmak istiyonmu, emin misin diye soruyor ya, milleti mal yerine koyuyor : ) 

Tam bilgisayarı kapatıcam görev yöneticisinde birşey daha gözüme çarptı, scvhost.exe çıldırmış sanırım 67'tane çalışıyor bu bence çok normal değil. 8-10 tane anlarımda arkadaş 67 tane nedir ya üşenmedim saydım. Tamı tamına 67 tane onunda resmi aşağıda şimdi buyrun bakalım cevaba sizce benim bilgisayarımda Virüsmü var :) Ha unutmadan bilgisayarı kurulumundan sadece 19'dakikada içinde olan şeyler bunlar. Tutki virüs var diyelim neyle nasıl temizlerim ondan da bahsederseniz sevinirim, yeniden cevap vereceklere teşekkürler.