Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

detay, 50 dakika önce yazdı:

Ultimate lisansım windows 10 pro ya geçmek için yeterli ise zaten 3. seçenek doğal olarak eleniyor. Ancak merakımı gidermek için soruyorum; bu lisanslar örneğin hepsiburada gibi sitelerde 50-60TL ye satılıyor. Eğer dediğiniz gibi yasadışı ise bunu nasıl yapabiliyorlar? Bu tür lisansların kısa sürede kara listeye girme ihtimali yüksek mi?

Yakın zamanda okuduğum bir içerik sorularını yanıtlar:

Please register to see this content.

Bende bu lisanslardan aldım ve kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Win 8.1 pro lisansı almıştım ve sorunsuz 10 pro yükseltmesi yaptım.

2 tane de  Retail 10 pro lisansım kenarda duruyor 7 euro'ya almıştım tanesini. :)

Edited by DJ_Rush
  • Like 1
  • Thanks 1

DJ_Rush, Bir saat önce yazdı:

Yakın zamanda okuduğum bir içerik sorularını yanıtlar:

Bende bu lisanslardan aldım ve kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Win 8.1 pro lisansı almıştım ve sorunsuz 10 pro yükseltmesi yaptım.

2 tane de  Retail 10 pro lisansım kenarda duruyor 7 euro'ya almıştım tanesini. :)

İhtimal vermiyorum, yeride burası değil biliyorum ama, office 2016 lisansımızla 2019 u aktif etme olasılığımız var mı?

detay, 30 dakika önce yazdı:

İhtimal vermiyorum, yeride burası değil biliyorum ama, office 2016 lisansımızla 2019 u aktif etme olasılığımız var mı?

Office programlarında bedava yükseltme yapma gibi birsey söz konusu degildir. Office 2016 Lisansini 2019 da kullanamazsanız aktive olmaz.

• Thanks 1

kocamanadam, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar windows 10 yüklü laptopum durmadan mavi ekran hatası veriyor.Durdurma kodu:THREAD STUCK İN DEVİCE DRİVER yazıyor.Acilen yardım edermisiniz?

Burada anlatılanlar çözüm olabilir:

anac0nda, Bir saat önce yazdı:

windows 10 superlite 19h2 yukledim yabanci bir siteden 1.1gb falandi :)  hic bir turlu turkce olmuyor varmi  cozumu

Evet normal Windows 10 yükleyin. Lite windowslarda hep bir yerlerde bir hata cikar zaten..

Edited by TOLGAHAN5

Windows 10 güncellemeleri eski sürümlerde olduğu gibi seçme şansımız var mı?Yani güncellemeleri taratırken yada sonra istemediğimiz güncellemeyi yüklememe gibi bir durum yaratabilirmiyiz.Bunu yapamazsak bununla ilgili bir program var mı arkadaşlar?Not:Güncellemeleri kapatmak istemiyorum.

• 1 ay sonra...
  • Editor

Win10 All Settings 1.2.0.3

main menu

Win10 All Settings, farklı sistem ayarlarının kullanılmasını sağlayan bir yardımcı program yazılımıdır.

Uygulamanın temel amacı, kullanıcıların her durumda Windows 10'u özelleştirmelerine yardımcı olmaktır ve ayrıca bazı gizli ayarları da gerçekleştirebilir.

Yazılım, Windows Ana Denetim Masası'na (God Mode) erişim izni verir ve Windows 10'un yerleşik ayarlarını kategorilere ayırır.

Win10 All Settings tarafından ayarlanan ayarlar, Microsoft'un web sitelerinde yayınlanan bilgilere dayanarak çalışır.

Genellikle karmaşık, birkaç adım içeren ve sistem düzeyinde bilgi gerektiren işlemler Win10 All Settings olan herkes tarafından kolayca gerçekleştirilebilir.

Win10 All Settings öncelikle Windows 10 işletim sistemini destekler.

Win10 All Settings'in Avantajları:

Her koşulda temel kişiselleştirme seçeneklerini etkinleştirir.
God Mode'a kolay erişim sağlar.
Etkin Olmayan

Windows 10'un yerleşik ayarlarına kolay erişim sağlar.
İşletim sistemi ile başlayabilir (Otomatik başlatma).
64 bit Windows 10 işletim sistemini destekler (kısmi Windows 7/8 desteği).
Deneysel 32 bit sürüm
Kurulum gerektirmez, kullanımı ücretsizdir.

MD5: d7207cef4870fdaf2abefa458fee3e8e
https://www.wintools.info/Download/win10settings.exe

32 Bit Deneme sürümü
https://www.wintools.info/Download/win10settings32.exe

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

Debotnet 0.2.6 Stable Portable 

XEzky0G5j9qoe5witbHZL1lqOLimtEBq.png

Homepage: 

Github page: 

Changelog: 

Debotnet, Windows 10'un gizlilikle ilgili birçok ayarını kontrol etmek ve kişisel verilerinizi gizli tutmak için ücretsiz ve taşınabilir bir araçtır.

Uygulama ayıklandıktan ve çalıştırıldıktan sonra, sayısız seçenek sunulur. Tümünü seç bir seçenektir, ancak 71 seçeneğin sürecini hızlandırmak için önceden yapılandırılmış bir öneri yoktur. Bununla birlikte, önerildiği gibi listelenen bazı seçenekler vardır.

Her seçenek sağda seçeneğin ne yapacağını açıklayan bir pencere açar. Seçeneklerden bazıları şunlardır:

• Önceden yüklenmiş Windows 10 uygulamasını kaldırma
  • Windows ipuçlarını devre dışı bırak
  • Adobe Photoshop Express'i kaldırma
  • Windows Temizleme (Cleanmgr + 'yı kurar)
  • Cortana'yı devre dışı bırak
  • Windows Hata raporlamasını devre dışı bırak
  • Etkisiz hale getirmek
  • Zorunlu güncellemeleri devre dışı bırak
  • Oyun Çubuğunu Kaldır
  • Ve dahası

Bir geri yükleme noktasının ayarlanması, herhangi bir ince ayar yapmadan önce size biraz koruma sağlayan, "Sistem Geri Yükleme Noktası Oluştur" komut dosyası aracılığıyla yapılır.

Özellikleri:

• Verilerinizi (hassas olan ve olmayan) Microsoft'a gönderen telemetri ve çevrimiçi özellikleri devre dışı bırakın
  • Hangi istenmeyen işlevleri devre dışı bırakmak istediğinizi seçin
  • Windows 10’un Yerleşik Uygulamalarını Kaldırma
  • Debotnet size ne yaptığını gösterecektir. Tam kontrole sahipsiniz, çünkü yürütme kodu basit bir metin düzenleyicide görüntülenebilir
  • Hata ayıklama modu, ör. Test modu, kayıt defterinde hangi değerlerin büküldüğünü, yürütülen komutları vb. görmenizi sağlar.
  • Özel gizlilik kuralları eklemek için basit komut dosyası oluşturma motoru
  • GitHub'da komut dosyaları güncellendi
  • Şablon desteği ile modern ve tanıdık kullanıcı arayüzü
  • Küçük ayak izi. Kurulum gerektirmez.
  • Taşınabilir
  • % 100 Özgür Yazılım

Portable 

http://www.mirinsoft.com/debotnet/send/19-debotnet/63-debotnet
veya
https://github.com/mirinsoft/debotnet/releases/download/0.2.6/debotnet.zip

Windows 10 da oturumu açmak için numlock tuşuna basıp şifreyi girip oturum açıldığında numlock otomatik olarak kapansın istiyorum bunu nasıl ayarlayabilirim ?

Windows 8.1 de bu işlem oluyordu kendiliğinden ama Win10 da olmuyor nedense 

eskehacettepe, 13.01.2020 - 09:42 yazdı:

selamun aleykum gençler nasılsınız ntlite programı biliyormusunuz driverlar bende eklenmedi hata verdi

hata verdi

hemde arkadaşlar on kere denedim programda

İnsanları rahat bırak artık, sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun. Bana defalarca yazıp durdun discord'da,  kullanımını anlatan çeşitli videolar var. Bunları araştır, bul, izle ve öğren. Ya da deneme yanılma yöntemiyle, bunları zamanla öğrenirsin. Ama sen bunları öğrenene kadar o elindeki laptop sana çok fazla dayanmayacaktır. Özellikle hard disk için söylüyorum bunu, en son bilgisayarına bağlandığımda ne yaptığını gayet iyi gördüm. Bana en son yazdığında sanal makineden format atmayı yapamıyorum diyordun, ve daha elinde iso dosyası bile yoktu. İso dosyası olmadan acaba nasıl format atmayı düşünüyordun ki? Her neyse burada defalarca konu oluşturdun, defalarca konuların silindi, yeri geldi adminlere, moderatörlere bile yazdın. Forumda bile birden fazla üyeliğin bulunuyor, aynı zamanda da TncTR discord sunucusuna bile katılmışsın. Orada bile yazıyorsun, kimse sana cevap vermiyor, ve bana neredeyse hergün bir fiil yazdığın mesajları aşağıda gif olarak paylaşıyorum.

VvUR2M.gif

• Like 1

Core İ7 8750H İşlemci

8gb ram

256gb ssd (1000mb okuma / 1000mb yazma)

Nvidia GTX 1050Ti 4gb  ekran kartı

notebook

böyle bi sisteme sahibim windows 10 pro sürüm kullaniyordum oyunlarda fps düşük geldi bana. maus ta yaşanan anlık kopmalar. vs vs. pro  nun getirmiş ek özellikler arka plan uygulama vs düşünerek windows 10 home sürüm kurdum. fakat yine sıkıntılar yaşıyorum. oyunlarda uygulamalarda sanki mausu usb çekip geri takıyolar anlık 3 -5 saniye devre dışı kalıyor gibi sorunlar yaşıyorum.  sanki pc nin bu özelliklerinin altında bi performansı var gibi. oyunlarda donma yaşamıyorum ama beklenen fps i yakalayamıyorum. pc üreticisi windows 10 dan aşağı driver desteği yok diyor.  sorun yaşamayacağım yada en az sorun yaşatacak diyim bi windows 10 kurulumu olarak ne önerirsiniz.  belki yüklediğim windows 10 home sorun vardir. pubg nin kendi emulatöründe açtığımda kaliteyi en yüksekte açması gerekirken orta olarak açıyor. bi anlam veremedim. bi fikri olup çözüm önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

huppi, 7 dakika önce yazdı:

Core İ7 8750H İşlemci

8gb ram

256gb ssd (1000mb okuma / 1000mb yazma)

Nvidia GTX 1050Ti 4gb  ekran kartı

notebook

böyle bi sisteme sahibim windows 10 pro sürüm kullaniyordum oyunlarda fps düşük geldi bana. maus ta yaşanan anlık kopmalar. vs vs. pro  nun getirmiş ek özellikler arka plan uygulama vs düşünerek windows 10 home sürüm kurdum. fakat yine sıkıntılar yaşıyorum. oyunlarda uygulamalarda sanki mausu usb çekip geri takıyolar anlık 3 -5 saniye devre dışı kalıyor gibi sorunlar yaşıyorum.  sanki pc nin bu özelliklerinin altında bi performansı var gibi. oyunlarda donma yaşamıyorum ama beklenen fps i yakalayamıyorum. pc üreticisi windows 10 dan aşağı driver desteği yok diyor.  sorun yaşamayacağım yada en az sorun yaşatacak diyim bi windows 10 kurulumu olarak ne önerirsiniz.  belki yüklediğim windows 10 home sorun vardir. pubg nin kendi emulatöründe açtığımda kaliteyi en yüksekte açması gerekirken orta olarak açıyor. bi anlam veremedim. bi fikri olup çözüm önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

windows 7 home kurduktan sonra 10 ıso kalıbını kullanarak 7 üzerine yukseltme uygula alt yapısı 7 olan bı sıstem randımanı artabılıyor yada 10 ltsc 64 bit debeyebilirsin

win 10 bizlerde alışmaya çalısıyoruz yenı nesıl bı sıstem olması ve tum ıncelıklerı bılınmemesı - yonde