Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

barto_club, 21 saat önce yazdı:

son attığın formatların herhangi birinde mr.rush adlı üyenin çalışmalarından birini kullandın mı? özellikle bunun gibi?

yok bu arkadaşın çalışmasını kullanmadım microsofttan indiriyorum isoyu. kurarken c bölümüne isim verince son part olarak recovery çıkmıyor mu diyorsun.

barto_club, 21 saat önce yazdı:

son attığın formatların herhangi birinde mr.rush adlı üyenin çalışmalarından birini kullandın mı? özellikle bunun gibi?

bu arada kırmızı işaretli bölümden bahsediyoruz değil mi

Please register to see this content.

fingerprint, 21.05.2020 - 00:16 yazdı:

LTSB sürümün desteği 2026 ya kadar devam ediyor. LTSC sürümde aynı performans yok. kullanmak istersen?

Hocam sonunda kurabildim sizin sistemi. Elinize sağlık gerçekten çok güzel. LTSB hemen farkettirdi bilgisayarda kendini.

Tabi ki sizinle hiçbir alakası yok tamamen windowsun saçmalığı yüzünden zor birkaç saat yaşadım. Windows yanlış wireless driveri kurmuş. Marka doğru ama model yanlış.

Farketmem baya zaman aldı. Kablolu ile bağlanıp girdim laptopun sitesine indirdim kurdum da düzeldi durum. Ağları görüyor ama bağlanamıyordu bir türlü. Türlü türlü şey denedim.

Size sormak istediğim şu, windows update te driver güncellemelerini kapatmanın yolu var mı? güncelleme yolu ile aynı driveri kurarsa diye çekincem mevcut. Her zaman kablo ile bağlanma şansım olmayabilir.

chataluck, 26.05.2020 - 23:54 yazdı:

Hocam sonunda kurabildim sizin sistemi. Elinize sağlık gerçekten çok güzel. LTSB hemen farkettirdi bilgisayarda kendini.

Tabi ki sizinle hiçbir alakası yok tamamen windowsun saçmalığı yüzünden zor birkaç saat yaşadım. Windows yanlış wireless driveri kurmuş. Marka doğru ama model yanlış.

Farketmem baya zaman aldı. Kablolu ile bağlanıp girdim laptopun sitesine indirdim kurdum da düzeldi durum. Ağları görüyor ama bağlanamıyordu bir türlü. Türlü türlü şey denedim.

Size sormak istediğim şu, windows update te driver güncellemelerini kapatmanın yolu var mı? güncelleme yolu ile aynı driveri kurarsa diye çekincem mevcut. Her zaman kablo ile bağlanma şansım olmayabilir.

İyi günlerde kullanın

dism ile resimde gösterilen kısmı aktif yaparsan sürücüler güncellenmez

Dism indirme linki: 

Edited by fingerprint

durulovic, 5 dakika önce yazdı:

Merhaba 

buradan indirdiğim 2004 64 bit boyutu 4,58 gb ama media creation tool ile indirdiğim 64 bit iso 3,64 gb nereden kaynaklanıyor boyut farkı acaba bilen varmı ?

Sıkıştırma yöntemleridir.

MediaCretaionTool varken adguard ihtiyacı yok.

• Like 1

MrRush, 16 saat önce yazdı:

Boyut dışında farkeden pek birşey olmaz.

Bende o siteyi kullanırım arar ara. 

Peki bu adguard sitesi hakkaten microsoft sunucularındanmı indiriyor ? link de microsoft gözüküyor ama hep bir tereddüt etmişimdir.

Edited by durulovic

durulovic, 31.05.2020 - 12:50 yazdı:

Merhaba  buradan indirdiğim 2004 64 bit boyutu 4,58 gb ama media creation tool ile indirdiğim 64 bit iso 3,64 gb nereden kaynaklanıyor boyut farkı acaba bilen varmı ?

Merhaba..
Sıkıştırma ve sistem farklılıkları nedeniyle boyutlarda farklıdır. Aşağıdaki resimde anlatmaya çalıştım, umarım size yardımcı olur.
Kolay gelsin..

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

2004 güncellemesini beklerken var olan güncelleştirmeleri yapıyordum bir kaç gün önce, KB 4560960 güncellemesini "Error 0x800f0988" hatasıyla bir türlü yükleyemedim, üzerine 2004 güncellemesiyle ilgili bilgiler de update kısmından kalktı.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar sistemde win10  pro yüklü.  " Ayarlar/Güncelleştirme ve Güvenlik "  menüsünde " Windows Defender " görnmüyor. PC de yüklü bir antivirüs programı da yok. CCleaner, Revo Uninstaller ve Auslogics defrag programları yüklü. Acaba bunun nedeni ne olabilir? Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürker

Tbey35, 56 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar sistemde win10  pro yüklü.  " Ayarlar/Güncelleştirme ve Güvenlik "  menüsünde " Windows Defender " görnmüyor. PC de yüklü bir antivirüs programı da yok. CCleaner, Revo Uninstaller ve Auslogics defrag programları yüklü. Acaba bunun nedeni ne olabilir? Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürker

Modifiyeli sistem kurulmuş defenderi kaldırmışlar :) Bazı ek programlarla geliyor

• Like 1

Cümleten Selamun Aleyküm. Bugün birkaç sorum olacak. İnternette araştırmadığım yer kalmadı cevap yok, benzer konu da yok.

Windows10' u 18363.900 sürümüne güncellemek isterken sürekli 0x80073701 hatası alıyordum. Araştırırken windows update blocker konusuna denk gelip kullandım. Bu sefer de güncellemeyi yokmuş gibi göstermeye başladı. (Normal olarak) Birinci sorum, bloklanmış güncellemeyi tekrar nasıl normale döndürürüm. Bu şekilde sanal pc yazılımları hata veriyor. Manuel olarak yada güncelleme geçmişinden yüklemiyor.

İkinci sorunsa biosla alakalı. Bir süredir biosta mouse imleci yeşil renk oldu. Biosla alakalı hiçbir güncelleme v.s yapmadım. Ardından bugün HDD ve SSD' yi 1 ve 2 yazan yerlere taktım. Daha önce 3 ve 4 ü kullanıyordum. 1 ve 2 ye takınca boot ekranının en üstün de Setup Prompt Timeout  yazan bir kısım geldi ve elle sayı girilebiliyor. Ve pc i kapatmak istediğim de ışıkları sönüyor ancak fanlar, muhtemelen de işlemci v.s çalışmaya devam ediyor...

Edited by deli_petro06

Merhaba

Ninjutsu OS hakkında bilginiz var mı? Önerir misiniz? Basında daha çok microsoftun davası ile ilgili bilgi var.   Ninjutsu OS  boyutu 18 GB kadar, içeriğinde bir çok ek uygulama ve ayar gömülü geliyor.

gorgodilla, Bir saat önce yazdı:

Merhaba

Ninjutsu OS hakkında bilginiz var mı? Önerir misiniz? Basında daha çok microsoftun davası ile ilgili bilgi var.   Ninjutsu OS  boyutu 18 GB kadar, içeriğinde bir çok ek uygulama ve ayar gömülü geliyor.

baya expert kullancilar için bişeye benziyo, videoda gösterdiği programlarin hiçbirinin ne işe yaradiğini bile bilmiyorum valla :D

gorgodilla, 2 saat önce yazdı:

Merhaba

İçinde bir sürü gereksiz uygulama ve ince ayarları tam olarak yapılmamış bir sistemden ibaret. 

Çöp diyebilirim.

Micro neden dava açmış. Eleman çalışmasını github üzernde yayınlamış ve bu da Microsoft'a ait olunca engellemek istemiş.

Olay bu.

Burada daha iyi sistemler bulabilirsiniz. Emin olun...

• Like 1
  • Thanks 1

MrRush, 2 saat önce yazdı:

İçinde bir sürü gereksiz uygulama ve ince ayarları tam olarak yapılmamış bir sistemden ibaret. 

Çöp diyebilirim.

Micro neden dava açmış. Eleman çalışmasını github üzernde yayınlamış ve bu da Microsoft'a ait olunca engellemek istemiş.

Olay bu.

Burada daha iyi sistemler bulabilirsiniz. Emin olun...

Bana da öyle geldi VM üzeride denedim ama verimli gelmedi. Çok teşekkür ederim cevap için.

• 3 hafta sonra ...
gorgodilla, 24.06.2020 - 19:05 yazdı:

Bana da öyle geldi VM üzeride denedim ama verimli gelmedi. Çok teşekkür ederim cevap için.

Bu hazırlanan işletim sistemi standart kullanıcılar için değil. Yazılım geliştirici ve güvenlik uzmanları için hazırlanmış bir sistem. Dolayısıyla performans, optimizasyon vb. bir sonuç beklememek lazım. İndirme linki varsa ben alabilirim.

fingerprint, 21.05.2020 - 00:16 yazdı:

LTSB sürümün desteği 2026 ya kadar devam ediyor. LTSC sürümde aynı performans yok. kullanmak istersen?

LTSB ile LTSC arasındaki fark nedir? Hangisi daha performanslı?