Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Teyit etmekte fayda var. Ben genel olarak uupdump v.b. siteleri kullanıyorum. Anladığım kadarıyla anlatmaya çalışacağım. Normalde Feature ve Cumulative sürümler farklı zamanlar da yayınlanıyordu. Feature Güncellemeleri için de 6 ayda bir yayınlanır bilgisi var. Oradaki karışıklıkta bundan kaynaklanıyor. Daha net anlaşılması açısından şöyle yazayım. Diyelim ki, 1466 feature yayınlandı. Normalde verilen bilgilere göre 3-6 ayda falan yayınlanması gerekiyor. Featureyi yayınladıktan sonra üst sürüm olan 1499 yayınlanıyor. (geliştirme sürümü) Ardından da 1466' ya ait cumulative sürüm yayınlanıyor. Uupdumpta en üst sürüm daima en üstte yer alıyor. Sorunun sebebi sanırım şu; Microsoft 1466 sürümünü feature yani Özellik güncellemesi olarak yayınlıyorsa 1499 u kümülatif güncelleme olarak yayınlıyordu. Son dönemler de benim gördüğüm aynı sürüme önce özellik, bir hafta falan sonra da kümülatifini yayınlıyor. Araya geliştirme sürümü de girince böyle oluyor. Son dönemler de aşırı özellik güncellemesi aldığından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Uupdumpta sürüm olarak en güncel olan sürüm her zaman en üstte oluyor. Karışıklıkta aynı sürümün hem özellik hem de kümülatif olarak yayınlanmasından kaynaklanıyor...

• Like 1

MrRush, 3 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Seçimi şuradan yapmalısın. 

Burayı seçtiğimde amd64 için son sürüm 19044.1644 çıkıyor. Ben bu sistemi gurup update yaparsam 1499 güncellemesi gelmeyecekmi  hocam ? 

deli_petro06, 3 saat önce yazdı:

Teyit etmekte fayda var. Ben genel olarak uupdump v.b. siteleri kullanıyorum. Anladığım kadarıyla anlatmaya çalışacağım. Normalde Feature ve Cumulative sürümler farklı zamanlar da yayınlanıyordu. Feature Güncellemeleri için de 6 ayda bir yayınlanır bilgisi var. Oradaki karışıklıkta bundan kaynaklanıyor. Daha net anlaşılması açısından şöyle yazayım. Diyelim ki, 1466 feature yayınlandı. Normalde verilen bilgilere göre 3-6 ayda falan yayınlanması gerekiyor. Featureyi yayınladıktan sonra üst sürüm olan 1499 yayınlanıyor. (geliştirme sürümü) Ardından da 1466' ya ait cumulative sürüm yayınlanıyor. Uupdumpta en üst sürüm daima en üstte yer alıyor. Sorunun sebebi sanırım şu; Microsoft 1466 sürümünü feature yani Özellik güncellemesi olarak yayınlıyorsa 1499 u kümülatif güncelleme olarak yayınlıyordu. Son dönemler de benim gördüğüm aynı sürüme önce özellik, bir hafta falan sonra da kümülatifini yayınlıyor. Araya geliştirme sürümü de girince böyle oluyor. Son dönemler de aşırı özellik güncellemesi aldığından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Uupdumpta sürüm olarak en güncel olan sürüm her zaman en üstte oluyor. Karışıklıkta aynı sürümün hem özellik hem de kümülatif olarak yayınlanmasından kaynaklanıyor...

Aslında öğrenmek istediğim yeni bir windows kuracağımda hangisini indirmem gerektiği. Kümülatifmi yoksa diğerimi emin olamadım 

ismlcyrl, 22 dakika önce yazdı:

Burayı seçtiğimde amd64 için son sürüm 19044.1644 çıkıyor. Ben bu sistemi gurup update yaparsam 1499 güncellemesi gelmeyecekmi  hocam ? 

Hayır gelmeyecek. En son güncel halini kullanacaksınız.

• Like 1

detay, 13.01.2022 - 21:13 yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Görece eski olan Windows 10 Enterprise LTSC 2019'un ömrünün (son desteklenme tarihi);

Nov 13, 2018 Jan 9, 2024 Jan 9, 2029

son sürüm olan Windows 10 Enterprise LTSC 2021'in ise;

Nov 16, 2021 Jan 12, 2027

olduğu görülüyor. Microsoft tarafından daha uzun süre destek verilmesi nedeniyle eski sürümün daha kararlı ve performanslı olduğu yorumu yapılabilir mi?

İlginiz için şimdiden  teşekkürler.

Yok mu bir bilen?

detay, 13.01.2022 - 21:13 yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Görece eski olan Windows 10 Enterprise LTSC 2019'un ömrünün (son desteklenme tarihi);

Nov 13, 2018 Jan 9, 2024 Jan 9, 2029

son sürüm olan Windows 10 Enterprise LTSC 2021'in ise;

Nov 16, 2021 Jan 12, 2027

olduğu görülüyor. Microsoft tarafından daha uzun süre destek verilmesi nedeniyle eski sürümün daha kararlı ve performanslı olduğu yorumu yapılabilir mi?

İlginiz için şimdiden  teşekkürler.

bu mantıktan gidersek Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 daha kararlı ve performanslı ki 2032 ye kadar destek veriliyor !...

SUPPORT DATES
Listing Start Date Mainstream End Date Extended End Date
Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 Nov 16, 2021 Jan 12, 2027 Jan 13, 2032
  • Thanks 1

Yani böyle bir mantık yok diyorsunuz. Peki şimdiye kadar yayınlanmış en kararlı kararlı, halen en çok tercih edilen ve daha uzun süre güncelleme alacak olan windows 10 yapı/sürümü hangisidir?

Not:

Sistemde ofis, grafik ve render yazılımları kullanılacak.

Edited by detay

• 3 ay sonra...
lamont, 16 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar Windows 10 MSDN isolarda Enterpirise Sürümünü Nasıl Aktif Ediyoruz AIO da Enterpirise Sürümü Yok ?

uupdump.net üzerinden indirme seçeneklerinden 3. olanı seçerseniz sanal sürümler pakete eklenir.

Merhaba bazı windows 10 işletim sistemlerinde wifi ağına bağlanıyorum bir süre sonra wifi bağlantısını kesiyor bağlan basıyorum bu ağa bağlanamıyor diyor ama pc restart yapınca ağa bağlanıyor bir süre sonra tekrar bağlantı kopuyor başka win 10 işletim sistemi denedim "Xtreme.LiteOS" bunda wifi bağlantısı kopmuyor ama işletim sistemini sevmedim bu bağlantı kopma sorunu nereden kaynaklanıyor internet ile alakalı bir durum değil telefondan wifi paylaştım onda da aynı bir süre sonra bağlantı kopuyor bağlana basınca tekrar bu ağa bağlanmadı hatası veriyor

• Like 1

cuneyt78, 5 saat önce yazdı:

uupdump.net üzerinden indirme seçeneklerinden 3. olanı seçerseniz sanal sürümler pakete eklenir.

Tam Olarak Anlamadım Lakin Bu Site Güvenilir MSDN İso için Biraz Bilgi Verebilirmisin ?

• 1 ay sonra...

Merhaba, 

i5 işlemci 4.nesil /8 gb ram ve 500 gb hdd olan masaüstü bilgisayarlarda win 10 ve win 11 işletim sistemleri denedim fakat hepsinde ilk açılış süreleri çok uzun oluyor. ortalama bu konfigürasyonlarda olan cihazlara hızlı açılmayı sağlayacak bir işletim sistemi önerisi olan var mı? win 10 ya da win 11 olabilir. 1 dakikayı dahi geçen açılma süreleri ile karşılaşıyoruz ve bundan muzdaribiz. farklı deneyimleri olan var mı?

prohacker33, 3 saat önce yazdı:

Merhaba, 

i5 işlemci 4.nesil /8 gb ram ve 500 gb hdd olan masaüstü bilgisayarlarda win 10 ve win 11 işletim sistemleri denedim fakat hepsinde ilk açılış süreleri çok uzun oluyor. ortalama bu konfigürasyonlarda olan cihazlara hızlı açılmayı sağlayacak bir işletim sistemi önerisi olan var mı? win 10 ya da win 11 olabilir. 1 dakikayı dahi geçen açılma süreleri ile karşılaşıyoruz ve bundan muzdaribiz. farklı deneyimleri olan var mı?

windows 10 ltsb kullanın

• Like 1

prohacker33, 3 saat önce yazdı:

Merhaba, 

Kardeş sen en iyisini sistemine bi ssd tak. Daha iyi olur, tavsiye ederim.

• Like 1

2009 lu Windows 11 Insider  kurulu makineden yazıyorum. Size önerim kuracağınız ISOyu ntlite ve benzerleriyle özelleştirilmiş ISOlardan seçip kullanmanızdır. Eski makineler için gereksiz çöp bir sürü bileşen içeriyor w11, onların çıkarıldığı ISOlardan forumda mevcut galiba, onlardan kullanmanızı öneririm. 

• Like 1

• 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Sadece Windows klasörünün olduğu sürücü sıfırlanır. O da size seçenekler sunarak, bazı şeyleri koruyabilirsiniz. (c sürücüsünde) Ayrıca bir şey silinmez. Sadece Windowsu ilk kurduğunuz, taze haline döndürür. (Masaüstünüz ilk güne döner gibi, vb...)

• 2 hafta sonra ...

Herkese merhaba benim şöyle bir sorunum var isimden dolayi sürekli PDF açıyorum yazıcıya çıktı yolluyorum sürekli chromu ve word exceli kullanıyorum ve bir kaç program daha ssd alıp sade ve bu saydığım işlemleri çok hızlı yapabileceğim bir Windows sürümü arıyorum fakat bir türlü karar veremiyorum Windows 8.1 mi win10 ltsb mi ltsc mi SSD yukseltmesi yapacağım PC Dell insiprion 3521 hangi surumu kurmaliyim