Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bana acil yardım lazım. İş yeri pc hp notebook var windows 8 kurulu, içinde lisanslı muhasebe programları mevcut. Hiç bir dosya silmeden windows 10 kurmak istiyorum. MediaCreationTool artık çalışmıyor sanırım. Rufus ile direk üstüne kurulum yaparak hiç bir dosya silinmeden kurulum yapabilir miyim? Bir de orjinal windows 10 kurmam mı gerekiyor?

• 1 ay sonra...
xbreakx, 8 saat önce yazdı:

@MrRushTemiz kurulum yapilacak makine var. WIN 10 icin hangi surumu onerirsiniz? Ozellikler asagidaki gibi,

Ryzen 7 3700U

8 GB Ram

SSD

WIN 10 LTSC ile WIN 10 21H1 karsilastirirsak ram kullanimi LTSC'de daha mi az olur?

Tesekkurler.

2019 Ltsc olursa daha hafif olur. Yeni sürümler çıktıkça RAM tüketimi çoğalıyor.

MrRush, 06.10.2022 - 06:43 yazdı:

2019 Ltsc olursa daha hafif olur. Yeni sürümler çıktıkça RAM tüketimi çoğalıyor.

Win 10 LTSC 2021 ile format atmaya karar verdim. (AMD Ryzen 7 3700U 2.30 GHz - 8 GB RAM)

Suan Windows 10 Home 21H1 19043.2006 ile ram kullanimi cok fazla.

LTSC'de guncelleme kapatmama gerek var mi? Yoksa gelen guncellemeler sadece guvenlik guncellemesi oldugu icin yuklememde sakinca olur mu?

Windows Search, Defender kapatacagim. Store zaten LTSC'de yok. Performans icin baska ne yapmami onerirsiniz?

Tesekkurler.

• 3 hafta sonra ...
logosoft, 5 saat önce yazdı:

Arkdaşlar selam.Benim bir ricam var eğer bilen varsa şu resimdeki işaretli olanların dosya adları nelerdir.Şimdiden teşekkürler.

Please register to see this content.

Kısayol mu demek istedin?

Genelde System32 içindedir. İngilizde olarak da adlandırılmış olabilir.

Edited by MrRush

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
akillialtay1995, 22.08.2022 - 00:05 yazdı:

Çünkü LTSB eski sistemler için baya stabil yani performanslı bir sistem.

ustalarım herkese slm cıhazım yenı degıl 32 bit cihazımda hala win7 mevcut ve 10 a gecmek ıstıyorum acaba stabıl olan işletim sistemi hangısını yukleyeyım link verebilirmisiniz.bana yardımcı olurmusunuz .

@akillialay ustamızın yazdıgı işletim sistemi hangisi ben bulamadım.daha dogrusu bısuru eklenmıs ben işin içinden çıkamadım hangisini yuklemek için lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Edited by asos34

asos34, 40 dakika önce yazdı:

ustalarım herkese slm cıhazım yenı degıl 32 bit cihazımda hala win7 mevcut ve 10 a gecmek ıstıyorum acaba stabıl olan işletim sistemi hangısını yukleyeyım link verebilirmisiniz.bana yardımcı olurmusunuz .

@akillialay ustamızın yazdıgı işletim sistemi hangisi ben bulamadım.daha dogrusu bısuru eklenmıs ben işin içinden çıkamadım hangisini yuklemek için lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Temiz sürümleri bu konu içinde bulabilirsin.

• Like 2

• 1 ay sonra...
  • 5 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

öncelikle selamın aleyküm benim sorunum windows 10 yüklemesi yaparken harkdiskleri biçimlendirme ekranı geldüğinde sürücü bulunumadı şeklinde hata vermesi. internetten yaptığım araştırmalarda sorunun 11. nesil  ve üstü intel işlemcilerden kaynaklandığını sorunun VMD  sorunu olarak adlandırıldığını öğrendim bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı ? kaç gündür bununla uğraşıyorum yardım edin lütfen

nefret23, 5 saat önce yazdı:

öncelikle selamın aleyküm benim sorunum windows 10 yüklemesi yaparken harkdiskleri biçimlendirme ekranı geldüğinde sürücü bulunumadı şeklinde hata vermesi. internetten yaptığım araştırmalarda sorunun 11. nesil  ve üstü intel işlemcilerden kaynaklandığını sorunun VMD  sorunu olarak adlandırıldığını öğrendim bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı ? kaç gündür bununla uğraşıyorum yardım edin lütfen

Aşağıdan indireceğiniz dosyayı rardan çıkarıp isoyu yazdırdığınız usb ana dizinine atın, format işlemine başlayın, diskler bölümü geldiğinden alt kısımdan yükle seçeneğini tıklayıp bu dosyadaki driveri gösterin ve yükleyin, diskler görünür olacak, sonrasında formata devam edebilirsiniz.

Please register to see this content.

Edited by TR_by
  • Like 1

Arkadaşlar merhaba

Bu modifiye win10 lardan en LİTE olarak hangisini tavsiye edersiniz ? Deneyenlerden öneri rica edebilirmiyim ? Sistem gereksinimleri epey düşük olan notebook'umda kullanacağım, ama defender açık olmalı.

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba

Windows 10 en stabil ve Lite sürümü hangisideneyen arkadaşlar tecrübelerini paylaşablirmi ? Sistemi fazla yormayan ve en hızlı olması tercih sebebidir. 4 gb Ram ve 2000 cpu işlemci makinaya kurulacakatır. Yardımlarınız için teşekkürler

• 9 ay sonra...

Merhaba. windowsun içinde "C:\Windows\servicing\LCU"  klasörünün içinde zibilyon tane klasör ve dosya var bunlar nedir? LCU klasörü nedir kısaca? İçini komple silsem sıkıntı yaşarmıyım?

kenjori, 4 saat önce yazdı:

Merhaba. windowsun içinde "C:\Windows\servicing\LCU"  klasörünün içinde zibilyon tane klasör ve dosya var bunlar nedir? LCU klasörü nedir kısaca? İçini komple silsem sıkıntı yaşarmıyım?

Last Cumulative Update klasrüdür.

Güncellemeleri muhtemelen açık tuttuğundan her güncellemede orayı yedekleme klasörü olrak doldurup şişirir.

İstemezsen eğer temizleme aracı ile silebilirsin.

Ben güncellemeleri kapalı tuttuğumdan dolayı bende klasör yok. İmaja dahil etmemiştim.

resim.png.5e376c904e693dd37c66c3cb61668e2f.png

• Like 1