Jump to content
TNC-TR
casper0007

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

Recommended Posts

efe34, 2 dakika önce yazdı:

verdim ya linki alıntı yaptığınız mesajda

Please login or register to see this link.

installer dan bahsediyorum. (32 Bit : Please login or register to see this link. )

Bay_RC, 3 dakika önce yazdı:

installer dan bahsediyorum. (32 Bit : Please login or register to see this link. )

Bakayim su an musait degilim yok mu google da

• Like 1

efe34, 8 dakika önce yazdı:

Bakayim su an musait degilim yok mu google da

denedim yine aynı mavi ekran veriyor. Ben de multiboot sistem yaptım. Windows 10+Windows 8.1. Öyle kullanıyorum.

• Like 1

Yaklaşık 2 senedir kullandığım windows 10 pro digital lisans ile etkinleştirilmiş notebook bu sabah geçerli bir digital lisansınız olmadığı için etkinleştiremiyoruz demeye başladı. Anahtar olarak yükseltme anahtarı olan VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T  görünüyor. Sorun gider dediğimde bu bilgisayara ait windows 10 home lisans bulduk. Bu lisansı kullanmak için windows 10 home sürümünü yüklemeniz gerek diyor. Makine benden önce free dos olarak alınmış daha sonra windows 10 pro yüklenmiş. Yani biosta gömülü bir anahtar filanda yok. Bu makineye daha önce home sürümü hiç uğramadı. Sadece windows update yükseltmeleri zamanında yapılmıştı. Sizce ne olmuş olabilir. Sürüm 1809 - 17763.55

Edited by erciyesim

erciyesim, 6 saat önce yazdı:

Yaklaşık 2 senedir kullandığım windows 10 pro digital lisans ile etkinleştirilmiş notebook bu sabah geçerli bir digital lisansınız olmadığı için etkinleştiremiyoruz demeye başladı. Anahtar olarak yükseltme anahtarı olan VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T  görünüyor. Sorun gider dediğimde bu bilgisayara ait windows 10 home lisans bulduk. Bu lisansı kullanmak için windows 10 home sürümünü yüklemeniz gerek diyor. Makine benden önce free dos olarak alınmış daha sonra windows 10 pro yüklenmiş. Yani biosta gömülü bir anahtar filanda yok. Bu makineye daha önce home sürümü hiç uğramadı. Sadece windows update yükseltmeleri zamanında yapılmıştı. Sizce ne olmuş olabilir. Sürüm 1809 - 17763.55

W10 proda bu sorun var maalesef, Enterprise kullanmanızı ve dijital lisans yapmanızı öneririm diğer sürümlerde bu sorun yok.

Forumdaki dijital lisans araçlarını ekleyeyim birazdan deneyin mevcut sürümde

1.

2.

Edited by efe34
  • Like 1
  • Thanks 1

erciyesim, 7 saat önce yazdı:

Yaklaşık 2 senedir kullandığım windows 10 pro digital lisans ile etkinleştirilmiş notebook bu sabah geçerli bir digital lisansınız olmadığı için etkinleştiremiyoruz demeye başladı. Anahtar olarak yükseltme anahtarı olan VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T  görünüyor. Sorun gider dediğimde bu bilgisayara ait windows 10 home lisans bulduk. Bu lisansı kullanmak için windows 10 home sürümünü yüklemeniz gerek diyor. Makine benden önce free dos olarak alınmış daha sonra windows 10 pro yüklenmiş. Yani biosta gömülü bir anahtar filanda yok. Bu makineye daha önce home sürümü hiç uğramadı. Sadece windows update yükseltmeleri zamanında yapılmıştı. Sizce ne olmuş olabilir. Sürüm Please login or register to see this link.

Sorun Microsoft tarafından kaynaklanıyor. Sizlik bir durum yok. Endişe etmeyin. Düzeltilir büyük ihtimalle  

Please login or register to see this link.

• Like 1
  • Thanks 1

System32 bulunan device census'un olayı nedir? Anlayabilen var mı? Eset antivirüs kullanıyorum, az önce web kamerası engellendi uyarısı aldım. Böyle bir uyarı alan var mı? Hatta birkaç uygulamadan da böyle bir uyarı aldım. 1803 güncellemesini kullanıyorum

Almış olduğum uyarıları ek olarak fotoğraflıyorum. Virüs müdür bunlar neyin nesidir anlamadım. Sıfırdan windows 10 kurulumu yapıldı cihazıma

Screenshot_1.png

anilguleryuz, 4 dakika önce yazdı:

System32 bulunan device census'un olayı nedir? Anlayabilen var mı? Eset antivirüs kullanıyorum, az önce web kamerası engellendi uyarısı aldım. Böyle bir uyarı alan var mı? Hatta birkaç uygulamadan da böyle bir uyarı aldım. 1803 güncellemesini kullanıyorum

Almış olduğum uyarıları ek olarak fotoğraflıyorum. Virüs müdür bunlar neyin nesidir anlamadım. Sıfırdan windows 10 kurulumu yapıldı cihazıma

Screenshot_1.png

esetdedir problem

anilguleryuz, 2 saat önce yazdı:

engelli mi kalsın izin vereyim mi?

virustotal sitesinde taratın dosyayı upload edip

false positive dir muhtemelen

Edited by efe34