Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Microsoft'un sitesinden windows 10 u indiriyoruz.Bilgisayara kurduktan sonra güncellemeleri yükle yükle dur.Bu ne biçim şey.1511 i bile sonradan yüklüyor,işin yoksa saatlerce bekle,kota sorunu da cabası.En son şekliyle Microsoft un sitesinde var mı?Ya da güvenilir bir kaynak var mı?Tanıdık isimlerin bile kod yazdıkları ve entegre ettikleri söylendikten sonra kimseye güvenim kalmadı,haksızmıyım?

• Like 2

14 saat önce, pixokid yazdı:

Kardeş neden oluyor biliyormusun bir yıldız eksik ondandır :))

yıldızı da tamamladık ancak hala düzelmedi :p her neyse bir tek bende sanırım bu sorun kimse bir şey demediğine göre. :huh:

20 saat önce, kocamanadam yazdı:

Microsoft'un sitesinden windows 10 u indiriyoruz.Bilgisayara kurduktan sonra güncellemeleri yükle yükle dur.Bu ne biçim şey.1511 i bile sonradan yüklüyor,işin yoksa saatlerce bekle,kota sorunu da cabası.En son şekliyle Microsoft un sitesinde var mı?Ya da güvenilir bir kaynak var mı?Tanıdık isimlerin bile kod yazdıkları ve entegre ettikleri söylendikten sonra kimseye güvenim kalmadı,haksızmıyım?

Merhaba @kocamanadam..
Kimin ne yaptığından tam emin olmasam da, entegre işlemi yapan arkadaşlara biraz haksızlık yapıyorsun üstadım(birkaçı dışında).. Şahsen hiç bir özel kod kullanmadan sadece entegre işlemi yaptığım CMD kodunu aşağıda vereceğim, bunun neresinde zararlı bir eklenti olduğunu siz belirleyeceksiniz.

Dism /Mount-Wim /WimFile:D:\Win10\x64\sources\install.wim /index:1 /MountDir:D:\Win10\WIM
Dism /Image:D:\Win10\WIM /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:D:\Win10\x64\sources\sxs /LimitAccess
Dism /Image:D:\Win10\WIM /Add-Package /PackagePath:D:\Win10\GUNx64
Dism /Unmount-Wim /MountDir:D:\Win10\WIM /commit
.Echo
Set isotag1=Win10 Home x64
Set isosetupfile=D:\Win10\Win10_Home_x64_03.05.2016.iso
Set isoroot=D:\Win10\x64
Set bootfile="%isoroot%\BOOT\ETFSBOOT.COM"
Set Tools=D:\Win10\GUNx64
Set oscdimg="%tools%\oscdimg.exe"
"%oscdimg%" "-b%bootfile%" -u2 -h -m -o "-l%isotag1%" "%isoroot%" "%isosetupfile%"
Pause

Bu kod Win10 x64 Home sürümü içindir ve güncellemeleri entegre ettikten sonra ISO dosyası oluşturur.

Şubat ayından sonra MSDN veya başka bir Microsoft grubundan herhangi bir ISO dosyası verilmedi. Sadece toplu güncelleme her ayın 2. haftasına denk gelen Salı günleri dağıtılıyor.
Bilginize ve kolay gelsin...

• Like 2

Windows 10 1511 Yeni Yapı İndirme Linki için Tıkla ! 

1511'i yükledikten sonra Bilgisayarınızda Kapanmama sorunu oluyorsa 

Please register to see this content.
  yükleyiniz.....

Format atarak W10 yükleyenlerin Memnuniyet Oranı 
%90 

Önce Yükseltip Sonra Sıfırlayarak W10 Yükleyenlerin Memnuniyet Oranı 
%70 

Sadece Yükselterek W10 Yükleyenlerin Memnuniyet Oranı 
%40

Edited by HARBİKIZ
  • Like 2

Resimdeki gibi açılışta iki hesap var. Biri mail hesabı diğeri ne bilmiyorum. Mail hesabına şifremle girebiliyorum ama diğer hesaba giremiyorum. Diğerini nasıl kaldırabilirim her pc açtığımda şifre girmekten yoruldum :(

Bir saat önce, ismail0100 yazdı:

Resimdeki gibi açılışta iki hesap var. Biri mail hesabı diğeri ne bilmiyorum. Mail hesabına şifremle girebiliyorum ama diğer hesaba giremiyorum. Diğerini nasıl kaldırabilirim her pc açtığımda şifre girmekten yoruldum :(

Selam
Resmi göremedim. Sayfa hatalı diyor.
Kurarken Mail hesabınız ile kurmamış olsaydınız, ikinci hesap oluşmazdı. Yani yerel hesap ile oturum açardınız. Mail hesabı kullanacaksanız, Ayarlardan basit bir PIN kodu girerek her açılışta bu PIN'i yazarak girebilirsiniz.

Eğer yerel hesap ile oturum açacaksanız, bilgisayar güvenliği için bir Parola/Şifre yazmanızı tavsiye ederim. Bilgisayarı kendiniz kullanıyorsanız ve Parola/Şifre girmeden açılsın istiyorsanız, burada şu komutla netplwiz (araya bunu yazabilirsiniz) ögesini çalıştırıp açılan pencerenin en üstteki kutucukdaki tiki kaldırın ve Uygula tuşuna bastıktan sonra kullanıcı adı altındaki alanlara bilgisayara koyduğunuz Parola veya Şifreyi tekrar aynısını yazın. Yanlış yazarsanız, birçok açma sorunları ile karşı karşıya kalırsınız ki, bu da çok zamanınızı alır(sistem yeteneğine bağlıdır).
Kolay gelsin..

Edited by Bay_KG

46 dakika önce, Bay_KG yazdı:

Selam
Resmi göremedim. Sayfa hatalı diyor.
Kurarken Mail hesabınız ile kurmamış olsaydınız, ikinci hesap oluşmazdı. Yani yerel hesap ile oturum açardınız. Mail hesabı kullanacaksanız, Ayarlardan basit bir PIN kodu girerek her açılışta bu PIN'i yazarak girebilirsiniz.

Eğer yerel hesap ile oturum açacaksanız, bilgisayar güvenliği için bir Parola/Şifre yazmanızı tavsiye ederim. Bilgisayarı kendiniz kullanıyorsanız ve Parola/Şifre girmeden açılsın istiyorsanız, burada şu komutla netplwiz (araya bunu yazabilirsiniz) ögesini çalıştırıp açılan pencerenin en üstteki kutucukdaki tiki kaldırın ve Uygula tuşuna bastıktan sonra kullanıcı adı altındaki alanlara bilgisayara koyduğunuz Parola veya Şifreyi tekrar aynısını yazın. Yanlış yazarsanız, birçok açma sorunları ile karşı karşıya kalırsınız ki, bu da çok zamanınızı alır(sistem yeteneğine bağlıdır).
Kolay gelsin..

Merhaba öncelikle teşekkürler. netplwiz komutunu biliyorum ama orda zaten parola sorma kapalı. İkinci hesap yerel hesapsa onu kaldırayım o zaman sadece bi hesap oldu mu sıkıntı olmaz sanırım ama kaldırılacak yer bulamadım. Pinde olsa istemiyorum saklanacak bişi yok bilgisayarda ki zaten içinden bişi almak isteyen biri portable linuxla alır :D Daha önce defalarca format attım bu son iki formatta var yani format attıktan sonra windows hesabıma giriceksem gene olacak bu durumda format anlamsız kalır 

4 saat önce, ismail0100 yazdı:

Merhaba öncelikle teşekkürler. netplwiz komutunu biliyorum ama orda zaten parola sorma kapalı. İkinci hesap yerel hesapsa onu kaldırayım o zaman sadece bi hesap oldu mu sıkıntı olmaz sanırım ama kaldırılacak yer bulamadım. Pinde olsa istemiyorum saklanacak bişi yok bilgisayarda ki zaten içinden bişi almak isteyen biri portable linuxla alır :D Daha önce defalarca format attım bu son iki formatta var yani format attıktan sonra windows hesabıma giriceksem gene olacak bu durumda format anlamsız kalır 

Microsoft hesabı olmadan yerel bir hesap oluştursaydınız 2 hesap oluşmazdı ama hesaplardan birini kaldırmak istiyorsanız, kullanmak istemediğiniz hesap ile giriş yapmayın. Diğer hesapla giriş yaparak kullanmadığınızı kaldırabilirsiniz.

Bunun için Denetim masası -> Kullanıcı hesapları -> Hesapları yönet ekranından yapabilirsiniz.
Kolay gelsin..

• Like 1

1 saat önce, Bay_KG yazdı:

Microsoft hesabı olmadan yerel bir hesap oluştursaydınız 2 hesap oluşmazdı ama hesaplardan birini kaldırmak istiyorsanız, kullanmak istemediğiniz hesap ile giriş yapmayın. Diğer hesapla giriş yaparak kullanmadığınızı kaldırabilirsiniz.

Bunun için Denetim masası -> Kullanıcı hesapları -> Hesapları yönet ekranından yapabilirsiniz.
Kolay gelsin..

orada bir hesap gözüküyor. zaten yerel hesapla açıp ondan sonra microsofta bağladım

2 saat önce, ismail0100 yazdı:

orada bir hesap gözüküyor. zaten yerel hesapla açıp ondan sonra microsofta bağladım

O zaman şöyle yapın.
Bu bilgisayar'a sağ tık ve Özellikler ->> Gelişmiş sistem ayarları ->> Kullanıcı Parofilleri (Oturum açmanızla ilgili masaüstü ayarları) Ayarlar butonuna tıklayın ve açılan pencereden kaldırmak istediğiniz hesabı silin. Aktif olarak girdiğiniz hesabı silemezsiniz! Diğer hesaba tıkladığınızda aşağıdaki Sil butonu aktif hale gelecek ve oradan istemediğiniz hesabı sileceksiniz.
Kolay gelsin..

• Like 1

2 saat önce, Bay_KG yazdı:

O zaman şöyle yapın.
Bu bilgisayar'a sağ tık ve Özellikler ->> Gelişmiş sistem ayarları ->> Kullanıcı Parofilleri (Oturum açmanızla ilgili masaüstü ayarları) Ayarlar butonuna tıklayın ve açılan pencereden kaldırmak istediğiniz hesabı silin. Aktif olarak girdiğiniz hesabı silemezsiniz! Diğer hesaba tıkladığınızda aşağıdaki Sil butonu aktif hale gelecek ve oradan istemediğiniz hesabı sileceksiniz.
Kolay gelsin..

malesef ikisinde de sil gelmiyor

keyi olmayıpta temiz kurulum yapmak isteyenler için kurulum key veriyorum  aktivasyon değildir

1. Key installation and update:      "Not activation"                    *
  2.                               *       Windows 10 Core           = KTNPV-KTRK4-3RRR8-39X6W-W44T3             *
  3.                               *       Windows 10 Education      = NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2             *
  4.                               *       Windows 10 Home           = TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99             *
  5.                               *       Windows 10 Professional   = W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX             *
  6.                               *       Windows 10 Enterprise     = NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43            
On 07.05.2016 at 00:24, mstfckmk yazdı:

Beyler laptopa windows 10 kurdum daha yeni. Nedendir bilmiyorum masaüstünde yenile yapınca simgeler kayboluyor bilgisayarımı tıklıyorum açılmıyor. Bir dengesizlik var. Birkaç kez kurdum aynı. Windows 8.1 kuruluydu yükseltme yapmıştım windows 10 a onda da aynı sıkıntılar oluyordu. Sürümden kaynaklı mı acaba. Yüklü olan sürüm şu:

Edge, Başlat Menüsü, Bildirim Merkezi, Mağaza vs. açılmıyorsa ya da açılır açılmaz kapanıyorsa bu yöntemi deneyebilirsiniz.

1) Windows Güvenlik Duvarı'nın açık olması gerekmekte.

2) C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0 klasörü içindeki powershell.exe uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.

3) Açılan pencereye mouse ile sağ tıklayarak aşağıdaki kodu yapıştırın.

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

4) Enter'a basın ve bekleyin. İşlemler bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın.

bunu dene  ben de de oldu bununla çozdüm

• Like 1

On 14.05.2016 at 01:00, Bay_KG yazdı:

O zaman şöyle yapın.
Kolay gelsin..

Şifre sormayı etkin yaptım sonra tekrar şifre sormayı kapattım oldu. İkinci kez benzer hata alıyorum daha öncede yok seçili olmasına rağmen ekran koruyucu geliyordu. Bende değiştirmiştim sonra kapatınca gelmediydi. Garip. Çözüm sayılabilir.

2011 yılında aldığım anakartım ,msı p67 c43, ile mutlu mesuty gidiyorum.bide slink kart okuyum var kasa içinde.buda iyidi.win 10 güncelleme aldıkça sapıttı bu kart okuyucu.şuan çalışmıyor.var mı bir sürücü önerisi olan?

On 14.05.2016 at 14:01, ismail0100 yazdı:

Tam olarak herşeyi çizmemişsin hepsini çizseydin daha anlaşılır olurdu.:D

• Like 1