Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

erciyesim, 49 dakika önce yazdı:

Haklısın zaten o şekilde kullanıyorum ama yedekleme konusunda bir sıkıntı var acronis tartışılmaz iyi bir yedekleme aracı ama benim lenovo da yedek alıyor yedeği geri yükleyince sistem açılmıyor. Bir türlü çözemedim birçok bios ayarlarını değiştirmeme rağmen olmadı. Yedeklemede güvenilir başka hangi programları kullanabilirim ?

Aomei çok öneriliyor ama ben beğenmedim. yıllardır (ghost zamanından beri) acronis kullanıyorum. acronis ile secure zone yapıp w8 recovery bölümü gibi bir bölüm oluşturabilirsiniz.

Edited by efe34

erciyesim, 5 saat önce yazdı:

Haklısın zaten o şekilde kullanıyorum ama yedekleme konusunda bir sıkıntı var acronis tartışılmaz iyi bir yedekleme aracı ama benim lenovo da yedek alıyor yedeği geri yükleyince sistem açılmıyor. Bir türlü çözemedim birçok bios ayarlarını değiştirmeme rağmen olmadı. Yedeklemede güvenilir başka hangi programları kullanabilirim ?

Acronis ile yedek alırken diskteki küçük ayrılmış ntfs bölümüde işaretliyormusun? onuda işaretleyip öyle yedek al geri yüklediğinde sorun olmaması gerek ben format attığım bilgisayarlarda ayrılmış bölümü C sürücüsünün içerisine alıp tek bölüm yapıyorum bu güne kadar hiçbir bilgisayarda geri yükleme sorunu yaşamadım bilgine

fingerprint, 33 dakika önce yazdı:

Acronis ile yedek alırken diskteki küçük ayrılmış ntfs bölümüde işaretliyormusun? onuda işaretleyip öyle yedek al geri yüklediğinde sorun olmaması gerek ben format attığım bilgisayarlarda ayrılmış bölümü C sürücüsünün içerisine alıp tek bölüm yapıyorum bu güne kadar hiçbir bilgisayarda geri yükleme sorunu yaşamadım bilgine

Uefi için bölüm ayrılınca C dışındaki 3 bölümü nasıl C içine alıyorsunuz? Efi bölümünün fat32 olması gerek bildiğim kadarıyla?

fingerprint, 2 dakika önce yazdı:

uefi den bahsetmemiştim legacy yüklemelerde geçerli

Ben de uefi ve disk 4 ten fazla bölümlüyken yedek alıyorum acronisle (W7 W8.1 ,  2 tane de w10 (biri IP) yüklü full yedek alıp istediğim bölümü geri yüklüyorum uzun süredir.

• Like 1

efe34, 1 dakika önce yazdı:

Ben de uefi ve disk 4 ten fazla bölümlüyken yedek alıyorum acronisle (W7 W8.1 ,  2 tane de w10 (biri IP) yüklü full yedek alıp istediğim bölümü geri yüklüyorum uzun süredir.

bende birkaç defe uefi kurulum yaptım bilgisayarlarıma ancak herhangi bir avantaj görmediğimden uefi kurulumdan vazgeçtim legacy yükleyip ayrılmış bölüm bırakmadan C yapıp sistem kuruyorum uefi ile hızda ve açılışta bir fark göremedim tercih meselesi uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum.

MrNi5r3, 11 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Windows 10 isosunu esdli iken esd siz yapma şansımız var mı? Kurulumu daha hızlı oluyor... 

Evet var. İnstall.wim olarak kullanabilirsin.

Esd dönüştrcü araçlar kullanarak  olur.

Yardım etmek için birçok öneride bulunmuşsunuz sağolun zaman ayırdığınız için.

Lenovo forumlarında bir araştırdım acronis ile yedekleme işinde bazı modellerde sıkıntı olduğunu bunu acronis 2014 kullanarak aştıklarını yazmış bazı kullanıcılar. 2014 yılından sonra acronis sistem başlangıcında tamda anlayamadığım bir değişikliğe gitmiş. Ben denemedim fırsat bulduğumda bakıcam.

Edited by erciyesim

İyi akşamlar, okulda kullandığım laptoptaki mevcut sistem çok fazla zorlamaya başladı, format atmayı düşünüyorum. hangi sistemi önerirsiniz?

Spss ve office için kullanıyorum, yani performans sürümleri yeterli olur diye düşünüyorum tavsiyelerinizi bekliyorum laptopun linkini ekliyorum. teşekkürler.

Please register to see this content.

• 3 hafta sonra ...
candemir2005, 3 saat önce yazdı:

Aradım ama bulamadım Winreducer ile silinebilecek her şeyi silmek istiyorum (programlar ve oyunlar stabil çalışsın yeterli) Güvenli olarak neleri silebilirim Modern UI, iexplorer, onedrive, defender ve diller haricinde?

Msgm toolkit kullanırsan içinden güvenli olarak silebileceğin bileşenleri görebilirsin.

Ben Windows Vista Kurdum SAMSUNG Laptop cok ısındı sonra karşıma 15 yıl önce gördüğüm hata çıktı o zaman İBM desktop kullanıyordum almanca şimdi Türkçe SAMSUNG'da geldi

System is Missing Amerikan İngilizcesi olduğunu düşünüyorum çünkü Klavye dilini silmiştim.

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar Windows 10  güncellemelerini ne yaptımsa kapatamadım. "Hizmetler" den " Windows Update"  i devre dışı bıraktım. Yine olmadı. Bunun  bir yolu var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Tbey35, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Windows 10  güncellemelerini ne yaptımsa kapatamadım. "Hizmetler" den " Windows Update"  i devre dışı bıraktım. Yine olmadı. Bunun  bir yolu var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

_Destroy.Windows.10.Spying

ilk açılan sayfadaki destroya tıklarsanız arka planda gelen giden her şeyi bloke eder dikkat. Tools sekmesinden disable update yapın sonra tekrar açabilirsiniz ben bu şekilde kullanıyorum

Edited by efe34

Tbey35, 12 dakika önce yazdı:

Teşekkürler Efe34 . . .

Windows Uptade  'i   iptal ettim. Ancak ilk sayfadaki destroya tıklama derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Açıklarmasınız.

ilk açılan sekmenin altında bir buton var: Telemetry , arka planda download upload yapma vs. microsoftun sizi görmesine engel olmak için  herşeyi bloke ediyor geri alamıyorsunuz . ben sistem ayarlarıyla oynamayı sevmiyorum kullanmıyorum. update i bloke ediyorum format atığım arkladaşlarımın pclerinde.

Edited by efe34

efe34, 14 saat önce yazdı:

ilk açılan sekmenin altında bir buton var: Telemetry , arka planda download upload yapma vs. microsoftun sizi görmesine engel olmak için  herşeyi bloke ediyor geri alamıyorsunuz . ben sistem ayarlarıyla oynamayı sevmiyorum kullanmıyorum. update i bloke ediyorum format atığım arkladaşlarımın pclerinde.

Teşekkür ederim Efe34

Ben de sizin yaptığınız gibi yapacağım. Açıklayıcı olmuş.

Arkadaşlar . . .

Windows 10  masa üstü ikonlarındaki kısa yol oklarını sisteme zarar vermeden nasıl kaldırabiliriz. " Inkfile " dosyasındaki " IsShortcut " dizesini sildiğimizde oklar kalkıyor fakat bu kez de araç ubuğu üzerindeki ikonlar çalışmıyor. Bunun güvenli yolunu bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Merhabalar 

sitesinde yeni msdn temmuz isoları çıkmış gözüyor lakin hiç bir yerde windows 10 1803 update july linklerini bulamadım sizce rg adguard ne zaman düşer teşekkürler.

• 2 hafta sonra ...

benim 17134.191 e güncel windows 10 enterprise x64. yani son sürüme. sorunların temmuz ayındaki güncelleştirmelerden kaynaklandığını düşünüyorum. uygulamaların açılmaması mikrofon nu tutarlı çalışmaması haber ler in açılmaması gibi. 

bu kalite güncelleştirmeleri adı altında  bu temmuz ayına ait güncelleştirmeleri kaldırsam sorunlar çözülürmü. gerçi cmd ve program kaldırmadan denedim ama hiç bir şey değişmedi veya ben bir yerde yanlış yapıyorum. şimdi ben bu sorunlaı nasıl çözebilirim?

abdulhey_, 1 saat önce yazdı:

benim 17134.191 e güncel windows 10 enterprise x64. yani son sürüme. sorunların temmuz ayındaki güncelleştirmelerden kaynaklandığını düşünüyorum. uygulamaların açılmaması mikrofon nu tutarlı çalışmaması haber ler in açılmaması gibi. 

bu kalite güncelleştirmeleri adı altında  bu temmuz ayına ait güncelleştirmeleri kaldırsam sorunlar çözülürmü. gerçi cmd ve program kaldırmadan denedim ama hiç bir şey değişmedi veya ben bir yerde yanlış yapıyorum. şimdi ben bu sorunlaı nasıl çözebilirim?

Aynı windows sürümünü kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok. Hava durumu vs.. hepsi çalışıyor. Açılmayan program yok. Güncellemeden ziyade yüklediğiniz 3. parti yazılımlarla alakası olabilir. Tema veya başlat menüsü programları gibi extra programlar yüklediyseniz. Bazı sistem dosyalarını bozmuş olabilirsiniz. Öncelikle komut istemini yönetici olarak çalıştırın. İnternetiniz açık olsun.

Cmd de (admin)

sfc /scannow  

komutu uygulayın. Eğer bozulmuş sistem dosyalarınız .dll gibi varsa Windows update üzerinden indirip düzeltecektir.

Bu  işe yaramazsa Windowsun dosyalarınızı kaybetmeden sıfırlama yöntemi mevcut onu kullana bilirsiniz.

abdulhey_, 2 saat önce yazdı:

Onarmak için:

Ayrıca ses sürücülerinin güncel sürümü varsa güncelleyin.

Bahsettiğiniz sorunu bazı kullanıcılar böyle çözmüş. Sorun devam ederse güncell ve uyumlu ses sürücüsü veya bir windows güncellemesi beklemelisin.

Yada sorunsuz çalışan windows sürümüne geri dönebilirsin.

Edited by DJ_Rush