Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Teşekkürler Deneyeceğim...

8 saat önce, hsynh yazdı:

arkadaşlar
bu 1607 sürümü kendi kendine normal güncelleme gibi gelmiyormu?

HDD görmeme sorunu tahminime göre XP zamanından kalma biçimlendirilmiş diskler olabilir mi? Evet ise verileri yedekleyin ve HDD yi en az Windows 8.1 sistem üzerinden biçimlendirin ve Hata Denetimi yapın. Daha sonra diskte sorun yoksa verilerinizi geri yükleyin.

XP üzerinden biçimlenmiş diskler yeni sistemlerde sorun yaratabiliyor. Daha önce başıma geldi.

Arkadaşlar ekran kartı driverını yükledikten sonra Microsoft Solitaire Collection uygulamasında hangi oyunu açarsam açayım görüntü aşağıdaki gibi oluyor.Oysaki driverı yüklemeden önce normal bir şekilde görünüyor. Sorun neden olabilir?

Please register to see this content.

Arkadaşlar 2.sorunum ise kms aktivator kullandıktan sonra enterprise olan sürümüm pro ya döndü.. format atrmadan bunu nasıl çözerim?

aklıma ürün anahtarını değiştirmek geliyor ama enterprise için çalışan key bulamadım yardımcı olur musunuz?

Herkese iyi forumlar arkadaşlar,

Eve hırsız girdi. Eski masaüstü PC'mi kucaklayıp götürmüş. Allahtan not'larımı USB bellekte saklıyordum. Çalınan PC eski olduğu için, pek te üzüldüğümü söyleyemem.

Mecburen yeni bir tane masaüstü PC aldım. Satın aldığım yer, yeni PC'ye, Windows 8.1 pro 64 bit sürümünü ücretsiz olarak yükleyip verdi.

PC bütün güncelleştirmeleri sorunsuz aldı.

İnternet'ten okuduğum kadarıyla, Windows 10 pro'ya ücretsiz yükseltme hakkım bulunmuyor. 

Windows 10 Pro 64 bit ve Office 2016 sürümünü sıfırdan kurup lisanslamanın bir yolu var mıdır ?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Edited by serkanguzel

Bir saat önce, serkanguzel yazdı:

Herkese iyi forumlar arkadaşlar,

Eve hırsız girdi. Eski masaüstü PC'mi kucaklayıp götürmüş. Allahtan not'larımı USB bellekte saklıyordum. Çalınan PC eski olduğu için, pek te üzüldüğümü söyleyemem.

Mecburen yeni bir tane masaüstü PC aldım. Satın aldığım yer, yeni PC'ye, Windows 8.1 pro 64 bit sürümünü ücretsiz olarak yükleyip verdi.

PC bütün güncelleştirmeleri sorunsuz aldı.

İnternet'ten okuduğum kadarıyla, Windows 10 pro'ya ücretsiz yükseltme hakkım bulunmuyor. 

Windows 10 Pro 64 bit ve Office 2016 sürümünü sıfırdan kurup lisanslamanın bir yolu var mıdır ?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

yükseltme devam ediyor.....

Edited by HARBİKIZ
  • Like 1

27 dakika önce, HARBİKIZ yazdı:

yükseltme devam ediyor.....

Selam arkadaşım,

Öncelikle yanıt ve haber için teşekkürler.

Haberin anlatımına göre, resimde "sansürlediğim" ürün anahtarı ile Windows 10 64 bit sürümünü kurmamı öneriyorsunuz ?

Bu işi nasıl yapmamı önerirsiniz ?

Windows 10 ISO dosyasını mı indirmem gerekiyor ? Yoksa Windows içinden yapabilir miyim ?

Windows içinden yapmanın bir yolu varsa o yöntemi tercih ederim. ISO dosyası ile yükleyipte, elimdeki ürün anahtarını kabul etmezse Windows'u sakatlarım diye çekiniyorum açıkçası...

11 saat önce, serkanguzel yazdı:

Selam arkadaşım,

Öncelikle yanıt ve haber için teşekkürler.

Haberin anlatımına göre, resimde "sansürlediğim" ürün anahtarı ile Windows 10 64 bit sürümünü kurmamı öneriyorsunuz ?

Bu işi nasıl yapmamı önerirsiniz ?

Windows 10 ISO dosyasını mı indirmem gerekiyor ? Yoksa Windows içinden yapabilir miyim ?

Windows içinden yapmanın bir yolu varsa o yöntemi tercih ederim. ISO dosyası ile yükleyipte, elimdeki ürün anahtarını kabul etmezse Windows'u sakatlarım diye çekiniyorum açıkçası...

Windows 10 ISO dosyasını indirip kurmanız daha garantili olur.yükseltme yapmak istiyorum derseniz de aşağıda ki linkten faydalanın.Ama elinizi çabuk tutunuz.

9 saat önce, zlatan.ibo yazdı:

Merhabalar Arkadaşlar;

Windows 10 da Güncelleştirmeleri Nereden Kapatıyoruz Ben Bi Türlü Bulamadım.

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler.

Windows 10 güncellemelerini kapatmak için ilk önce “Windows tuşu + R” yaparak “çalıştır” penceresine ulaşıyoruz. Çalıştır kısmına “gpedit.msc” yazıp tamam yaparak yerel grup ilkesi düzenleyicisine ulaşıyoruz.
Sol kısımdan bilgisayar yapılandırması >> yönetim şablonları >> windows bileşenleri >> windows update menüsüne tıklıyoruz.
Karşımıza çıkan yapılandırmalardan “Otomatik güncelleştirmeleri yapılandır” seçeneğine iki kez tıklıyoruz.
Daha sonra yapılandırmayı etkin hale getirip “2 – karşıdan yükleme ve kurma için uyar” seçeneğini seçtikten sonra tamam diyerek pencereleri kapatıyoruz. Bu yapılandırmayı yaptıktan sonra her yeni güncellemede sizlere güncelleme yapılsın mı? yapılmasın mı? sorusunu soracaktır.

Edited by HARBİKIZ
  • Like 2

"Windows 10 ISO dosyasını indirip kurmanız daha garantili olur.yükseltme yapmak istiyorum derseniz de aşağıda ki linkten faydalanın.Ama elinizi çabuk tutunuz.

"

Tekrar selam hocam( @HARBİKIZ )

Verdiğiniz link üzerinden Windows 10'a sorunsuz upgrade ettim.

Yalnız Windows 10 etkinleştirilmemiş ! Oysaki önce yüklü olan Windows 8.1 pro 64 bit etkinleştirilmiş sürümün üzerine kurmuştum.

Etkinleştire tıkladığımda, etkinleştirilme sunucularına bağlanamıyor, uyarısı çıkıyor. ;

İlaveten yapmam gereken bir işlem mi var ? Bilemedim de...

2 saat önce, serkanguzel yazdı:

"Windows 10 ISO dosyasını indirip kurmanız daha garantili olur.yükseltme yapmak istiyorum derseniz de aşağıda ki linkten faydalanın.Ama elinizi çabuk tutunuz.

"

Tekrar selam hocam( @HARBİKIZ )

Verdiğiniz link üzerinden Windows 10'a sorunsuz upgrade ettim.

Yalnız Windows 10 etkinleştirilmemiş ! Oysaki önce yüklü olan Windows 8.1 pro 64 bit etkinleştirilmiş sürümün üzerine kurmuştum.

Etkinleştire tıkladığımda, etkinleştirilme sunucularına bağlanamıyor, uyarısı çıkıyor. ;

İlaveten yapmam gereken bir işlem mi var ? Bilemedim de...

Etkinleştirme kısmına aşağıda ki serialleri girip deneyin olur, yüzlerce arkadaşımıza böyle yaptırdık, hatta dün akşam bir kardeşimizde bu yolla etkinleştirdi..kolay gelsin

NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F
XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
GCRJD-8NW9H-F2CDX-CCM8D-9D6T9

• Like 1

Hocam verdiğiniz ürün anahtarlarından ikisini hiç kabul etmedi.

Bunu ise kabul etti. Güncelleştir dediğimde sonuç resimdeki gibi ;

Deneyebileceğim başka ürün anahtarı varsa, denemeye devam etmek isterim.

Teşekkürler.

Bir saat önce, serkanguzel yazdı:

Hocam verdiğiniz ürün anahtarlarından ikisini hiç kabul etmedi.

Bunu ise kabul etti. Güncelleştir dediğimde sonuç resimdeki gibi ;

Deneyebileceğim başka ürün anahtarı varsa, denemeye devam etmek isterim.

Teşekkürler.

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

bir de bunu deneyin bakalım olmazsa maalesef benim bildiğim başka yok.

• Like 2

Maalesef bu da olmadı hocam.

İlginize çok teşekkür ederim.

Sanırım yeniden kurmak en iyisi...

Windows 7 pro 64 bit Türkçe ISO dosyasını edinip PC'ye legacy olarak kurup Daz loader ile lisansladıktan sonra, win10'a upgrade edince, ürün etkileşiyormuş sanırım.

Windows 7 pro 64 bit Türkçe ISO dosyasını buradan indirmek istedim ama yine ürün anahtarı sordu.

Sizde Windows 7 pro 64 bit Türkçe ISO dosyası ve Daz loader var mı?

Yardım için şimdiden teşekkürler.

"Turkish"
14901.1000.160805-1700.RS_PRERELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X64FRE_TR-TR.ISO (3.49 GB)

1. Please register to see this content.

insider e devam arkadaşlar 14901 geldi

Edited by windows9

19 saat önce, serkanguzel yazdı:

Maalesef bu da olmadı hocam.

İlginize çok teşekkür ederim.

Sanırım yeniden kurmak en iyisi...

Windows 7 pro 64 bit Türkçe ISO dosyasını edinip PC'ye legacy olarak kurup Daz loader ile lisansladıktan sonra, win10'a upgrade edince, ürün etkileşiyormuş sanırım.

Windows 7 pro 64 bit Türkçe ISO dosyasını buradan indirmek istedim ama yine ürün anahtarı sordu.

Sizde Windows 7 pro 64 bit Türkçe ISO dosyası ve Daz loader var mı?

Yardım için şimdiden teşekkürler.

Bu araçla indirebilirsiniz :