Jump to content

Windows 10 14in1 X86 X64 Ağustos 2017

köylü
 Share

Recommended Posts

Güncellemeler haricinde, Net fremework 3.5 aktif ettinmi abi ? yada olduğu gibimi ? Ayrıca defender eklimi ? sunuma yazmamışsında...

Düzeltme : Şuan resim eklemişsin abi :) resimde aktif olarak görünüyor.

Edited by EASMurat

• Editor
16 dakika önce, yokum yazdı:

İso dosyasını esd ye hangi programla çevirdin? Son çıkan güncellemeler dediğin hangi güncellemeler entegre edildi? Hash bu mudur?

Please register to see this content.

hash değerler doğru iso dosyasını esd ye çevirme işlemi yapmadım boot wim ve sources içindeki dosyaları wim içine alıp normal komutla esd ye çevirdim geri kalanını zaten esd-decrypter-wimlib-30 kendisi isoya çeviriyor

windows10.0-kb4032188.msu x86 x64 güncellemesi eklendi

Edited by köylü

• Editor
12 dakika önce, yokum yazdı:

Komple iso doyası içeriğini wim dosyası içerisine alıp esd çevirdin? Doğru mu anladım. Ekran görüntüsüyle 1-2  resimle anlatabilirsen memnun olurum.

ilk 3 imajı benim verdiğim esd dosyasından aşağıdaki komutla alabilirsin ondan sonra elindeki wim veya esd içinde kaç tana imaj varsa komutları çoğaltarak kendini esd ni oluştur bu şekilde yaparsan esd-decrypter-wimlib-30  içerisine koyarak iso dosyasını oluştur bu ilk imaj boot.wim 1 ve 2 imajlarıdır ilk baştaki imaj dvd ana dizin ve sources içeriğidir

dism /export-image /sourceimagefile:c:\win10_14in1.esd /sourceindex:1 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\win10_14in1.esd /sourceindex:2 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\win10_14in1.esd /sourceindex:3 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\x.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\x.wim /sourceindex:2 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
..........
..........
............

54 dakika önce, köylü yazdı:

ilk 3 imajı benim verdiğim esd dosyasından aşağıdaki komutla alabilirsin ondan sonra elindeki wim veya esd içinde kaç tana imaj varsa komutları çoğaltarak kendini esd ni oluştur bu şekilde yaparsan esd-decrypter-wimlib-30  içerisine koyarak iso dosyasını oluştur bu ilk imaj boot.wim 1 ve 2 imajlarıdır ilk baştaki imaj dvd ana dizin ve sources içeriğidir

dism /export-image /sourceimagefile:c:\win10_14in1.esd /sourceindex:1 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\win10_14in1.esd /sourceindex:2 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\win10_14in1.esd /sourceindex:3 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\x.wim /sourceindex:1 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
dism /export-image /sourceimagefile:c:\x.wim /sourceindex:2 /destinationimagefile:c:\install.esd /compress:recovery
..........
..........
............

Esd yi çıkarmakla ilgilenmiyorum. Wim dosyasınıda esd yapabilirim ama micrososftun esd leri dağıttığı şekilde bir esd yapmak istiyorum. İçinde sadece boot.wim ve install.wim değil tüm iso içindeki dosyalar vs olacak senin esd dosyası gibi. Yazdıkların nasıl yapıldığını açıklamıyor. Tüm iso dosyasında 400mb tasarruf olmuş pek bir kazanç yok ama mantığını ve nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.

• Editor
12 dakika önce, yokum yazdı:

Esd yi çıkarmakla ilgilenmiyorum. Wim dosyasınıda esd yapabilirim ama micrososftun esd leri dağıttığı şekilde bir esd yapmak istiyorum. İçinde sadece boot.wim ve install.wim değil tüm iso içindeki dosyalar vs olacak senin esd dosyası gibi. Yazdıkların nasıl yapıldığını açıklamıyor. Tüm iso dosyasında 400mb tasarruf olmuş pek bir kazanç yok ama mantığını ve nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.

benim yaptığım bu şekilde ayrıca bu esd kriptolu değil istediğin şekilde export edebilirsin microsoftun verdiği esd ler kriptolu dur onlar açılmaz ancak decrypter  ile çevirebilirsin

ayrıca benim için 500mb önemli bu şekilde vermekle esd li direk iso versem 500mb kazanıyorum esd siz versem 1gb kazanıyorum bide esdli verirsen esd siz isterler esd siz verirsen esd li isterler bu şekilde her kesime hitap ediyor diye düsünüyorum hemde upload ve downloaddan zaman kazanıyorum

kısacası benim yaptığım esd nin biönemi yok sadece export yaptım ben microsoftun esd si bu şekilde değil

Bu şekilde boot.wim indexleri ve install.wim indeksleri tek esd ye export ettiğimizi farzedelim. İso içerisindeki dosya yapısı nasıl olacak. Geri kalan bir sürü setup.exe, dll dosyaları falan. Esd içeriği wim dosyalarından ibaret değil. Setup Media nasıl export ediliyor?

Edited by yokum

• Editor
28 dakika önce, yokum yazdı:

Bu şekilde boot.wim indexleri ve install.wim indeksleri tek esd ye export ettiğimizi farzedelim. İso içerisindeki dosya yapısı nasıl olacak. Geri kalan bir sürü setup.exe, dll dosyaları falan. Esd içeriği wim dosyalarından ibaret değil. Setup Media nasıl export ediliyor?

setup media iso içerisinden boot ve install.wim silindikten sonra tamamını capture edeceksin yeni bir wim dosyası olacak ilk index veyahutta capture ile uğraşmam diyorsan eğer 32 bit hazırlayacaksan buradaki esd deki ilk indexi export edip kullanacaksın

bG06GZ.png

• Like 1

• Editor
efe34, Bir saat önce yazdı:

teşekkürler öncelikle çalışma için: install.esd dosyası 5 küsur gb oldu: uefi kurulum nasıl yapacağız

rufusla gpt fat32 olmuyor

isoda direk olarak uefi desteği yoktur çünkü 32 bit kurulum dosyaları kullanılmıştır yalnız rufusla herhangi bir windows 10 isosunu uefi olarak hazırlayıp sources içerisinden install.wim veya esd yi silip burada oluşturduğunuz iso içindeki install.wim veya esd yi koyarsanız uefi kurulum yapabilirsiniz

3 dakika önce, köylü yazdı:

isoda direk olarak uefi desteği yoktur çünkü 32 bit kurulum dosyaları kullanılmıştır yalnız rufusla herhangi bir windows 10 isosunu uefi olarak hazırlayıp sources içerisinden install.wim veya esd yi silip burada oluşturduğunuz iso içindeki install.wim veya esd yi koyarsanız uefi kurulum yapabilirsiniz

hocam uefi için fat32 olması lazım: flash fat32 olunca buradaki instal.esd/wim dosyası flasha kopyalanamaz

• Editor
efe34, 7 dakika önce yazdı:

hocam uefi için fat32 olması lazım: flash fat32 olunca buradaki instal.esd/wim dosyası flasha kopyalanamaz

fat32 ye gerek yok rufus o olayı çoktan aştı rufusla fat32 olmasına gerek yok yeterki kurulum dosyaları 64 bit olsun

rufusa bakıyım bi dakka sana hangi seceneği kullanacağını caps atarım

1goaa5.png

Edited by köylü
  • Like 1

rufusta gpt ntfs oluyor da pc ntfs ile kurulmuyor benim eski uefi makinada yenisinde denemedim

teşekkü

köylü, 6 dakika önce yazdı:

fat32 ye gerek yok rufus o olayı çoktan aştı rufusla fat32 olmasına gerek yok yeterki kurulum dosyaları 64 bit olsun

rufusa bakıyım bi dakka sana hangi seceneği kullanacağını caps atarım

1goaa5.png

teşekkürler bu seçeneği denememiştim

• Editor
efe34, 37 dakika önce yazdı:

rufusta gpt ntfs oluyor da pc ntfs ile kurulmuyor benim eski uefi makinada yenisinde denemedim

Acronis multiboot recovery konusunu bu şekile oluşturdum uzun zamandır bu destek var rufusta sen usb yi ntfs biçimlendir yukardaki ayarları yap usb yi hazırladıktan sonra isoyu usb ye çıkar yalnız bu iso değil kurulum dosyaları 64 bit olan iso olacak

Edited by köylü
  • Thanks 1

aydela, 3 saat önce yazdı:

Editör kardeşim 1 sayfa yazı okudum bişey anlamadım

şunu r2 1703 Enterprise  x64 olarak versende indirsek

İçinde enterprise x64 te dahil tüm sürümler var zaten.Sadece dosyayı çıkarıp decrypt çift tıklıyosun 2 ye basıp enter diyip bekliyosun windows isosu oluşturuyosun sonrada rufusla filan usbye yazdırıp sistemi kuruyosun diğerlerinden pek farkı yok.

Tüm talimatları anlatıldığı şekilde yapıyor olmama ragmen sürekli aşağıdaki resimdeki hatayı alıyorum.

ve    o (Sıfır) Byte lık iso yapıyor yani olmuyor. En sonunda error veriyor.